Şimdi Ara

## AMD'nin Athlon64 X2 6400+ Black Modeli Satışa Sunuldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
3.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin Athlon64 X2 6400+ Black Modeli Satışa Sunuldu ##

AMD'nin yeni nesil işlemcileri öncesinde hazırladığı en son ve en performanslı işlemci olan 3.2GHz'lik Athlon64 X2 6400+ işlemcisi sonunda satışa sunuluyor. Black yani siyah versiyon olarak ta ifade edilen işlemci için AMD özel bir çalışma yapmış durumda. Zira işlemcinin kutu tasarımı bile serinin diğer modellerinden daha farklı.

3.2GHz'de çalışan işlemci çift çekirdekli yapıda. 90nm SOI teknolojisi ile üretilen Athlon64 X2 6400+, 2MB seviye 2 tampon belleğe sahip ve soket AM2 formunda.

Elimize ulaşan bilgilere göre, Athlon64 X2 6400+'ın 1000'lik alımlarda fiyatı 215$ olarak belirlenmiş durumda. Yani işlemcinin son kullanıcıya fiyat olarak yanıması 215$'ın biraz üzerinde olacak gibi görünüyor. Fiyat olarak irdelediğimizde Athlon64 X2 6000+ ve Core 2 Duo E6750'den daha pahalı olan işlemci 4 çekirdekli Core 2 Quad 6600 ve Core 2 Duo E6850'den ise daha ucuz olacak. Performans olaraksa elimize ulaşan sojn bilgiler ışığında işlemcinin oyunlar haricinde pek çok uygulamada Core 2 Duo E6750'yi geride bıraktığı ifade edilirken oyun testlerinde ise E6750'nin gerisinde kalıyor.

AMD'nin son bir hamle ile hazırladığı Athlon64 X2 6400+ Black'in yakın zamanda ülkemiz pazarına gelmesi de bekleniyor.

• Nihayet bi icraat geldi AMD den 197 ile 300 dolar arası olucakmış anlaşılan 210 dolar falan yaparsa alınabilir...
  • Amd biraz geç kaldı bu modeli çıkarmakta.
    Üst seviye hızlarda hep intel'in gerisinde kaldı.
  • Amd zaten hep alınabilecek işlemciler çıkartıyor fiyatlarına bir bakın.P4 ten bile ucuz olan işlmeciler varya(x2 3800-4000-4400).
  • Valla 1000 lik alımlarda 215$ ise. Buraya 240-250$ gibi bir fiyattan gelir demektir. Hadi iyimser bir tahmin ile 230$ diyelim.

Bu durumda 195$ a E6750 alınır.

Heee bunun dışında. E6750, 6000+ ı 3GHz lik hızı ile geçiyordu. Şimdi 200MHz hız artışı ile bu işlemciden mucize beklenmez. Testlerde geride bıraktı kısmı da bana biraz iddialı gibi geldi ama doğru olsa bile 3GHz de yenilen işlemci 3.2GHz de geçiyor ise fark %1 olur ancak ve belki de daha da altında.

Yani tahmin edildiği üzere işlemci gene boş oldu.

Terfi düşünenler için bile boş. Ancak hayranlara ve koleksiyon yapanlara gider ki özel bir sürüm değil.

Yanlız kutu olayını iyi düşünmüş. Kutuya bakıp alanlar da var. (Bu siyah ayakkabıma çok iyi gider vb. ) Bari işlemcinin üzerinde özel bir metal kullansalarmış Şöyle parlak siyah olabilirdi. (Piyano siyahı) Onu geçtik mat siyah ta olurdu. (Hem yazılar da daha rahat okunurdu. )
  • f/p oranı en iyi işlemciler
  • kutusu gerçekten çok hoş.sonradan dank etti heralde.
  • 65 nm olsaydı kesinlikle daha iyi olurdu
  • AMD en sonunda ''Kara Kutu''yu sürdü piyasaya, hadi hayırlısı olsun
  • am2 anakartı olanlar için gzl bir haber
  • Selamlar, FX57 nin yazısında "Performans olaraksa elimize ulaşan sojn bilgiler ışığında işlemcinin oyunlar haricinde pek çok uygulamada Core 2 Duo E6750'yi geride bıraktığı ifade edilirken oyun testlerinde ise E6750'nin gerisinde kalıyor" demiş.Eğer durum buysa bilgisayar kullanıcısının isteklerine göre 6750 yada amd seçilebilir. Ayrıca ürün henüz çok yeni 230-240 dolar olacağı kesin fakat bu çok kısa bir süredede değişecektir. 6750 den ucuz olucaktır diye düşünüyorum.

Benim kullandığım programlar her iki işlemciyide pek zorlamayacağından benim işlemci seçmekteki amacım oyundur. Oyundada 6750de bariz bir güç farkı varsa seçimimi 6750den yana yaparım. Aksi taktirde AMD düşünürdüm.

Ben AMD den yüzde 10 performans artışından fazlasını beklerdim. mesela X2 7000+ gibi. fakat 6400 bir başlangıç olabilir ve üst modelleri çıktıkça çok uygun fiyatlı F/P ürünü haline dönüştürülebilir diye düşünüyorum saygılar. İleride bu işlemcileri 150 dolar civarı alabilmeniz dileklerimle

Saygılar.

quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Valla 1000 lik alımlarda 215$ ise. Buraya 240-250$ gibi bir fiyattan gelir demektir. Hadi iyimser bir tahmin ile 230$ diyelim.

Heee bunun dışında. E6750, 6000+ ı 3GHz lik hızı ile geçiyordu. Şimdi 200MHz hız artışı ile bu işlemciden mucize beklenmez. Testlerde geride bıraktı kısmı da bana biraz iddialı gibi geldi ama doğru olsa bile 3GHz de yenilen işlemci 3.2GHz de geçiyor ise fark %1 olur ancak ve belki de daha da altında.

Terfi düşünenler için bile boş. Ancak hayranlara ve koleksiyon yapanlara gider ki özel bir sürüm değil.

Yanlız kutu olayını iyi düşünmüş. Kutuya bakıp alanlar da var. (Bu siyah ayakkabıma çok iyi gider vb. ) Bari işlemcinin üzerinde özel bir metal kullansalarmış Şöyle parlak siyah olabilirdi. (Piyano siyahı) Onu geçtik mat siyah ta olurdu. (Hem yazılar da daha rahat okunurdu. )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moffaka -- 20 Ağustos 2007; 13:25:56 >
  • hadi bakalım e6750 mi amd 6400 mü ?
  • hız artırarak c2d işlemcilerin çoğu modelini geride bırakan k8 mimarisinin son temsilcisine ben c2d mi 6400 mü olarak bakmıyorum. k8 mimarisine yapılan yükseltmelerle çıkacak olan k10 mimarisinin c2d'lere yapacaklarını merak ediyorum. çünki k8 mimarisi hızlandırılarak c2d işlemcilerle yarışabiliyosa ve bunu çok daha az önbellek ile yapıyosa k10 neler getirecek diye düşünüyorum. önümüzdeki ay bunu görmeye başlıycaz sunucu sistemleriyle.
  • LGA anakarta verecek parası olmayan AM2 kullanıcılarından başka bu işlemciye kimse para vermez.
  • Yenilikler kutu dizaynında kalmasaydı keşke.
  • Aslına bakılırsa AMD ii bir iş çıkartmısa benziyoq bakalın ne olacak .
  • quote:

Orjinalden alıntı: moffaka

Selamlar, FX57 nin yazısında "Performans olaraksa elimize ulaşan sojn bilgiler ışığında işlemcinin oyunlar haricinde pek çok uygulamada Core 2 Duo E6750'yi geride bıraktığı ifade edilirken oyun testlerinde ise E6750'nin gerisinde kalıyor" demiş.Eğer durum buysa bilgisayar kullanıcısının isteklerine göre 6750 yada amd seçilebilir. Ayrıca ürün henüz çok yeni 230-240 dolar olacağı kesin fakat bu çok kısa bir süredede değişecektir. 6750 den ucuz olucaktır diye düşünüyorum.

Benim kullandığım programlar her iki işlemciyide pek zorlamayacağından benim işlemci seçmekteki amacım oyundur. Oyundada 6750de bariz bir güç farkı varsa seçimimi 6750den yana yaparım. Aksi taktirde AMD düşünürdüm.

Ben AMD den yüzde 10 performans artışından fazlasını beklerdim. mesela X2 7000+ gibi. fakat 6400 bir başlangıç olabilir ve üst modelleri çıktıkça çok uygun fiyatlı F/P ürünü haline dönüştürülebilir diye düşünüyorum saygılar. İleride bu işlemcileri 150 dolar civarı alabilmeniz dileklerimle

Saygılar.

quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

Valla 1000 lik alımlarda 215$ ise. Buraya 240-250$ gibi bir fiyattan gelir demektir. Hadi iyimser bir tahmin ile 230$ diyelim.

Evet "oyunlar dışında pek çok uygulamada" demiş. Yani hepsinde değil.

Oyunlarda ise hepsindfe geri demektir.

Bunun dışında 100W ve üstü bir enerji tüketen 6400+ mı yoksa 65W tüketen ve çok da güzel OC olan ve aynı zamanda daha ucuz olan bir E6750 mi?

Bence tercih edilecek bir işlemci değil 6400+. Yükseltme isteyenlerin de almaması gerekir. Ellerindeki işlemci zaten yeterli seviyede. İleride yeni işelemciler çıkınca yükseltme yapılması en mantıklı olan. Yani bu işlemciyi hiçkimseye kesinlikle tavsiye etmiyorum.

215$ 1000 lik toptan satış yurt dışı fiyatı olan bir işlemciye 230$ gibi çok düşük bir değer verdim. Bunun taşıması ve üstüne koncak bayi karı var. Adamlar sıfır kar ile bile satsa bu işlemci E6750 den ucuz olmaz. Eeeeee daha alalı 1 ay olmuş işlemciyi de zararına satmaz. Yani fiyatı AMD den bir indirim gelmedikçe düşmez.

Düşse de E6750 nin ve E6420 lerin fiyatları armut toplamıyor.

Yani kullanıcının isteklerine göre demişsin ama bir de bunun fayda yönü var. 2.66GHz lik E6750, 3GHz lik 6000+ ı geçiyor. 3.2GHz lik 6400+ ise 2.66GHz lik E6750 yi oyunların dışında kalan uygulamaların çoğunluğunda geçiyormuş ki bu da arada kayde değer bir fark yok demek. (İşlemci 200MHz hızlanarak kendisine bile öyle önemli bir fark atamaz.)

Uzun lafın kısası üst segmentte şu an için AMD tavsiye etmiyorum.
  • Intel istediklerini yaparsa (Önümüzdeki 3 yıl için planladıkları) AMD sadece çırpınır Ama bu ürün performanslı olacaktır diye tahmin ediyorum.
  • şimdiye kadar AMD hiç çırpınmadı hep intel çırpındı
  • quote:

Orjinalden alıntı: shanke

hadi bakalım e6750 mi amd 6400 mü ?

250den aşağı satılmaz bu değmez yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncaysanli -- 20 Ağustos 2007; 18:28:52 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.