Şimdi Ara

Ev mi Araba mı? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
1
Favori
29.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim iç anadolu insanı iç güdüsel olarak önce araba alır, ev hiç alamaz
  • araba, masraf çıkartır.
    ev, kiradan kurtarır.
    mantıklı olan evdir
  • Tabiki Ev Araba Herzaman alınır Bence.
  • Hem ev, hem araba. Ev kiraya verilir. Kiradan alınan para araba taksitine yatırılır.
  • araba diyorum 200 bin liralìk arabaya binip 70 binlik bir evde oturabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heymannn -- 5 Aralık 2012; 7:31:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bindigin araba oturdugun evin degerinin %20 sini gecmemeli, altin oran budur bana gore

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kim Jong Un -- 5 Aralık 2012; 7:47:48 >
  • araba işi tamamen masraf kapısı, ev almak daha mantıklı ev almasan da araba alırken ilerde yaptığın
    masrafı vs ilerde herzaman arıyabilirsin, mkllet hep öyle araca para harcayıp harcayıp üç beş yıl sonra hayıflanan çok adam var..

• bence ;

ne ev , ne araba

KARAVAN yani hem ev hem araba
  • Ev:başı karanlık sonu aydınlık
    Araba:başı aydınlık sonu karanlık.

• Enteresan...

Evsizler için ev...

İşine araba ile gitmek zorunda olanlar için ise araba...
  • Ev almadan önce ciddi parayı arabaya basmak aptallık. İnsanlar dünya parayı kendine ait evi olmadan "vay beee adam bemveye biniyor" dedirtmek için harcıyor. Yazık, diyecek başka şey yok. Adamın eşekler gibi çalışıp kıt kanaat denkleştirdiği parayı sırf gösteriş yapmak için heba etmesi başka birşey değil. Ev sahibi olun kira denen gayrımenkul sahibini zengin etmekten başka bir anlamı olmayan parayı cebinizde tutun o bemvelere sonra da sahip olursunuz.
  • yıl 1997 1.5m ev aldık bır reno concorde edıyordu (şimdiki fiati concorde 7000 cıvarı) dun evı sattık 83000 tl tabı yıne ev alacam gercek bı ornek olması acısından yazdım yorum sızlere ait
  • ev almak için arabamı sattım evi 125 bine mal ettim aracımı 25 bine verdim 2ode öyle koyduk silkelenerek altın felan işte 80 bin tl kredi çektim.

8 yıl 1230 tl ödeme işin kötü yani tayin sebebi ile bütün eşyaları satmıştım şimdi 0 dan ev dizmem gerek arkadaş bir ev içine ne kadar para gidiyormuş 35 binde mobilya beyaz eşya perde tabak çanak ankastre geldim ev bize 160 bine birde bunlar için kredi çektik hazırımız yok oldumu aylık ödememiz 2000 tl araba alacak para nerede ? Yok ancak 6 bine bir uno alsam ohh 5 sene binerim artık :)

Velhasılı ev almak elzem bulunduğum şehirde kiralar 700 tl den başlıyor normal 2+1 ev ben 750 tl kira vermek istemedim aracımında kaskosu vergisi bakımı yıllık sigortası vergisi derken aylık ortalama 250 tlde araç yerdi. 1000 tl masraf tan kurtuldum işte evi aldık . Araçta aileden emanet 1 yıllık aracım var allaha şükür.
  • Spor araç bakıyordum kendime. İlk sefer vazgeçtim, onun yerine ev aldım. 2. sefer çitayı baya bir yükseltip yine spor araca yöneldim fakat istediğim araçların vergisi çok yüksek olduğu için 2. evi aldım.

İnsanın düzenli bir geliri olması gerçekten güzel bir şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

Hem ev, hem araba. Ev kiraya verilir. Kiradan alınan para araba taksitine yatırılır.

Araba taksitini ödemek icin evi kiraya verince arabada yatarsin artik

• Karşımdaki binanın bodrumu 60 bin liraya satıldı.. Gelen ailenin Renault broadway'i var..

Bence gayet iyi paylaştırmışlar paralarını.. Pahalı bir araç almamışlar.. Ev alırken de arabanın edeceği birkaç bin liraya ihtiyaçları olmamış.. Arabasız kalmadan ev alabilmişler böylece..

Aynı aile birkaç yıl önce sıfır araç almış olsaydı, şu an ya evsiz olurlardı ya da arabasız..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • önce araba. ev almadan önce alınacak arabanın uygun fiyatlı olması lazım. araba her zaman ihtiyaçtır. ancak alabilen için. eğer maddi durumu birini alacak ve 10 yıl başka birini alamayacak durumda ise o zaman ev alınmalı.

bugünlerde konut kredisini biraz fazla çekerek ikisini birden alıp. uzun yıllarda ödeme imanı da var. 0.77 den araba kredisi çekmiş olursun.
  • Aldığınız Arabaya 1 yıl boyunca binmeyin garajda dursun cebizinden çıkıcak rakam 300-1000 TL arası .Bir ev alın 1 yıl içerisinde lokal değişikliklere farklılıklara göre her yıl 500-3000 TL değer kazanır.Bunu herkes bilir.Başlık saçma geldi bana :D
  • ev alır kiraya veririm o kira geliriyle kredi çeker araba alırım :D :D
  • Ev tabiiki.

Bu memlekette arabalara verilen paraya yazık yaa. Yurt dışında atmak için bile para verilen arabalar burada bir dünya para.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.