Şimdi Ara

18500 ytlye skoda fabia 1.4 tdi alınır mı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
44.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeğenimin arabası renault clio 2008 model ile skoda fabia 2009 hb araca carptı arabası hurdaya cıktı skoda da sadece hasar olustu. ogün bugun dedim ki bu almanlar gercekten de markası ne olursa olsun sağlam arac yapıyorlar dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4rm4n

Dizelini bimiorum ama benzinli 1.4 fabiayı düz yolda bile zor kaldırıormuş bu arabanın pazarını pek bilmiorum yorum yapamıorum.

Allahım yoruma bak ya senin kadar düşünememiş mühendisler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toygun_ank

quote:

Orijinalden alıntı: 4rm4n

Dizelini bimiorum ama benzinli 1.4 fabiayı düz yolda bile zor kaldırıormuş bu arabanın pazarını pek bilmiorum yorum yapamıorum.

Allahım yoruma bak ya senin kadar düşünememiş mühendisler

Çekemeyenler işte. Ucuza kaliteli arama üstünde skoda yazısından amblemden dolayı eleniyor işimize gelir iyi fiyata iyi arabaya bineriz hb düşündüğümüz zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

3 silindirli kolay devirlenen 195nm tork üreten bir vw motoru var üstünde.muadili olan 1.4 dizellerden daha seridir.5.vites rampada bile devirlenmeye devam ediyor.kullanması zevkli bir araç.tavsiye ederim.Ama alırken motora ve turbosuna iyi baktırıp alın.

Bahsettiğiniz motor hangi fabia serisinde mevcut. Turbosuz düşük beygirli dizel aracı kullanmak zordur da.

68 beygir peugeot 307 kullandım 1 sene kadar. Aracı yüksek devirde kullanınca gayet iyiydi. Ama araç 5 para etmezdi mecburen sattım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcake±

quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

3 silindirli kolay devirlenen 195nm tork üreten bir vw motoru var üstünde.muadili olan 1.4 dizellerden daha seridir.5.vites rampada bile devirlenmeye devam ediyor.kullanması zevkli bir araç.tavsiye ederim.Ama alırken motora ve turbosuna iyi baktırıp alın.

Bahsettiğiniz motor hangi fabia serisinde mevcut. Turbosuz düşük beygirli dizel aracı kullanmak zordur da.

68 beygir peugeot 307 kullandım 1 sene kadar. Aracı yüksek devirde kullanınca gayet iyiydi. Ama araç 5 para etmezdi mecburen sattım.

haklısınız sizdeki 307 1.4hdi motorla gerçekten tat vermiyor.turbo olmasına karşın 1.4 motor o kasaya az geliyor.307 lerin 1.6hdi olanlarının daha çok tutulma nedeni bu zaten.benim kullandığım fabia 1.4tdi motor.yani turbolu dizel.biraz seslidir ama yüksek torku sayesinde rahat bir kullanımı vardır.
  • Tamam işte hem 307 hem Fabia'nın motorları denkmiş doğru mu?
    İkisi de yüksek torklu, düşük beygirli turbolu araçlar.
  • ben de bu günlerde fabia sw düşünüyorum biraz araştırmam sonucu araçta turbo var fakat eksosdan değil eksantirik milinden hareket alıyor. bildiğim karadı ile eksisi motora ilave bir yük bindirmesi artısı olarak düşük devirlerde rölantiden itibaren turbo çalışıyor. arac stop ederken diger turbo dizelleri bir dakika kadar rölantide calıştırıp turbonun eksoz kısmının soğumasını beklemek gerekiyorken bu aracta hareketi eksantrik milinden aldığı için beklemeye gerek yok. kalkışlar diger turbo dizellere gören daha seri çünkü turbo rölantiden itibaren devrede. masraf olarakta diger turbolar ısıdan dolayı biraz daha çabuk yıpranır diye düşünüyorum. bir takas teklifi aldım ve aracı baya araştırdım. kendi arabamda skoda 1.6 aee polo motorlo olduğu için için rahat.
  • 1.4 TDI şehir içi tüketimleri ne durumda.
  • konuyu tekrar hortlatıyorum ama 2007 model 140 bin km SKODA FABİA 1.4 TDI AMBIANTE nasıldır ?

23.900 deniyor ama pazarlık yapıcaz bi eşkilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih33yucel

konuyu tekrar hortlatıyorum ama 2007 model 140 bin km SKODA FABİA 1.4 TDI AMBIANTE nasıldır ?

Ben de hortlatayım hocam.

Aracı aldınız mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fatih33yucel F kullanıcısına yanıt
    Araç nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bark_41

quote:

Orijinalden alıntı: fatih33yucel

konuyu tekrar hortlatıyorum ama 2007 model 140 bin km SKODA FABİA 1.4 TDI AMBIANTE nasıldır ?

Ben de hortlatayım hocam.

Aracı aldınız mı ?

Evet aldım ve 2,5 sene kullandım. Ekim ayının basında sattim. 27 bin liraya.

Aracım tam bakımlıydı. Ses sistemi, koltuk kılıfı , trigger bakımı ve klima bakımı vardı. Bir arkadasım aldı.

Sonra gidip 2010 1.6 benzinli auris aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih33yucel -- 10 Ocak 2018; 9:16:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • altrea kullanıcısına yanıt
    Ben araçtan çok memnundum. İç parça kalitesi bence oldukça iyi. Tek sorun araç çok sesli çalışıyor.

Bunun dışında ekonomi bakımından çok iyi.

Bende yenice 1.4tdi 80hp elegance 2008 aldım hocam,yüksek basınçlı motora giriyor diye araştırdım enjektörlerin bakımını yaptırmak istiyorum ama bilemedim daha vakti var mı diye

ilgili araç hakkında sorusu olan varsa bilgim dahilinde cevaplarım.
  • yalnizkimse Y kullanıcısına yanıt
    Araçta bir sorun yoksa neden enjektör değişimi yapıyorsunuz ?

Enjektör ucuz bir parça değil.

Günaydın hocam,

Değişim değil hocam arızalanmaması için würt biraz araştırdım kullanıyım diyorum 2,3 bin km de 1 kutu.

Ucuz olmadığından arıza vermemesi için temiz tutmak istiyorum aslında :) würt ün bi uzun kullanım deneyimi olan olsa güzel olur aslında.
  • 1. kaç model ki 44.000 Km'de ? ve boya yok ? ve 18.500 TL ?

2. YTL biteli 15 sene oldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hunharca Eleştiri

1. kaç model ki 44.000 Km'de ? ve boya yok ? ve 18.500 TL ?

2. YTL biteli 15 sene oldu...
    O kadar didikleyeceğinize tarihe baksaydınız.
  • Rampage kullanıcısına yanıt
    Vay be...

2007 konusuymuş, 12 sene geçmiş...
  • 2005 108 binde fabia sedan almayı düşünüyorum ilk aracım olacak düşünceleriniz nelerdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.