Şimdi Ara

Unreal Engine 3, GameSpy ile daha güçlü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Epic games firmasının son oyun motoru Unreal Engine 3, oyunculara görsel bir şölen sunmanın yanında artık Playstation 3 ve PC oyuncularını da birbirine bağlayacak. GameSpy ve Epic Games arasında yapılan çalışmalar sonucunda, Unreal Engine 3 motoruna sahip oyunların çok oyunculu modlarından PC ve Playstation 3 oyuncuları beraber yararlanacak. Oluşan ortaklıktan, bütün Unreal Engine 3 lisansı alan firmalar yararlanabilecekler. Bu 2 platform oyuncuları birbirleri ile oyun oynayabilecekken, anlık mesajlaşma, maç yapma, arkadaş listeleri, puan durumları gibi özellikleri de kullanabilecekler. Epic Games'in Sony ve Playstation 3 ile olan yakınlı özellikle son zamanlarda dikkat çekiyordu. İleride de, iki platform arasında benzer iletişimleri görebiliriz.

• harika bir haber PS3/PC kardeşliği :):)
  • bu is EA nin oyun serverleri gibi isleyecek galiba guzel haber
  • 2008 sonrasi hazirlanacak olan FF serisi oyunlarida bu motoru kullanacaklar. acaba pc'ye FF serisi cikabilir mi?
  • Farklı platformların birleştirilmesinin, oyunseverler arasında müthiş bir rekabete yol açacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: homeedition88

2008 sonrasi hazirlanacak olan FF serisi oyunlarida bu motoru kullanacaklar. acaba pc'ye FF serisi cikabilir mi?

burda bahsettiginiz FF final fantasy herhalde.. FFX zamaninda super grafiklerle gelmisti.. FFXIII henuz %13 tamamlanmis olsada grafikleri oldukca tatminkar duruyordu.. ama FF XIV unreal 3 motoruyla olcaksa dusunemiyorm.. zaten konu olarak beni buyuleyen oyunlardi artik ara sira giren guzelce hazirlanmis ara videolar kalitesinde bir oyun ici grafikle karsilasabilcez dmekki =) bu oldukca guzel bir haber.. Acaba bu bilgiyi nerden ogrendiniz? bir dedikodomu yoksa resmi bir duyurumu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: pSyCo

quote:

2008 sonrasi hazirlanacak olan FF serisi oyunlarida bu motoru kullanacaklar. acaba pc'ye FF serisi cikabilir mi?

burda bahsettiginiz FF final fantasy herhalde.. FFX zamaninda super grafiklerle gelmisti.. FFXIII henuz %13 tamamlanmis olsada grafikleri oldukca tatminkar duruyordu.. ama FF XIV unreal 3 motoruyla olcaksa dusunemiyorm.. zaten konu olarak beni buyuleyen oyunlardi artik ara sira giren guzelce hazirlanmis ara videolar kalitesinde bir oyun ici grafikle karsilasabilcez dmekki =) bu oldukca guzel bir haber.. Acaba bu bilgiyi nerden ogrendiniz? bir dedikodomu yoksa resmi bir duyurumu?

dostum sorduğun bu soru sizin işiniz sanırım kabalık olarak algılanmasın neyse kolay gelsin kusura bakma pc başında gülmekle meşkulüm

• Final fantasy 13 square enix in kendi geliştirdiği ''WHİTE'' adlı motoru kullanacak
  • Böyle birşeyin olacak olması super bir gelişme.

Aynı olay PS2'deki PES6'da da var. Arkadaşım PES6'yı PS3'de oynarken ben onla aynı anda online maçı PS3'de yapabiliyorum. PS3'den PC server'larına bağlanma olayı ama PC'den PS2 server'larına bağlanma olayı yok...
  • Çok güzel bir haber. Eğer Unreal motorunu kullanan diğer oyunlarda da bu sağlanırsa mükemmel olur.
  • quote:

quote:

Resmi bir duyuru olarak çıktı. Square enix açıklama yapmıştı. Haber olarak yazmıştım foruma da. Unreal 3 ile 2008 sonrası için oyun yapmak için hak satın aldılar bu konuda eminim. Aslında square enix'in sitesinde bununla ilgili bir haber kesin vardır. gamasutra linki icin tıkla...

• @
    quote:

Orjinalden alıntı: palakash

dostum sorduğun bu soru sizin işiniz sanırım kabalık olarak algılanmasın neyse kolay gelsin kusura bakma pc başında gülmekle meşkulüm

Onemli olan paylasmaktir. Bizde sizler gibi heryerden bilgi ediniyoruz. Her haberi bilmek her detayi bilmek gibi bir zorunlulugumuzda yok bizlerde normal; belki normalden biraz daha ilgili kullanicilariz.. ondan bunda komik bir sey goremedim ben.

@
    quote:

Resmi bir duyuru olarak çıktı. Square enix açıklama yapmıştı. Haber olarak yazmıştım foruma da. Unreal 3 ile 2008 sonrası için oyun yapmak için hak satın aldılar bu konuda eminim. Aslında square enix'in sitesinde bununla ilgili bir haber kesin vardır. gamasutra linki icin tıkla...

Cok tesekkur ederim cevap ve link icin. simdilik FFX i tekrar bitirmekle mesgulum.. FFXIII 2008de hemen ciksada kurtulsak :)

hoscakalin..

• Vay harika haber teşekkürler fx ..
  • Baslik yanlis Unreal Engine 3 degil Unreal Tournament 3 olacak. Cross platform icin Gamespy Server acacak.
  • quote:

quote:

Cok tesekkur ederim cevap ve link icin. simdilik FFX i tekrar bitirmekle mesgulum.. FFXIII 2008de hemen ciksada kurtulsak :)

hoscakalin..

2008de çıkan versiyon da sanıyorum gene white engine olacakmış. sonrakilerde kullanacaklar. şu an geliştirmeye başlamışlardır bile. gerçi white engine ile olan da yaabana atılmayacak kadar ii olacaktır. Fakat 2009 sonrası için gelecekler için eski yapımcısı " önceki yaptığımız animelerin grafik kalitesi oyun içinde kullanılabiliyor" demişti. merakla bekliyoruz ailecek

• Unreal 3 motorlu bir FF bana garip geliyor
  • multiplayerda oyuncu bulmakta çekilen zorluklar bu haber sonrası bayağı bir azalacağa benzer...bu şekilde illa ki lan partisi yapılacak diye PClerin olması gerekmeyecek
  • Crysis PS3 gelirse PS3/PC arasındaki online mod manyak olurdu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.