Şimdi Ara

## Celeron 460 ve Celeron 480 Yolda ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Celeron 460 ve Celeron 480 Yolda ##

Core adını verdiği yeni nesil işlemci mimarisini hemen her segmentte yer alan işlemcilerine uygulamayı başaran Intel, yine Core mimarisini kullanan Celeron 400 serisi işlemci ailesi ile hem fiyat hemde overclock olabilme ihtimalleri ile özellikle bütçesi son derece dar olan kullanıcıların beğenisini kazanmıştı.

## Celeron 460 ve Celeron 480 Yolda ##

Firma Celeron 400 serisi işlemci ailesini iki yeni model ile desteklemeye hazırlanıyor. Elimize ulaşan son bilgilere göre, 2.4GHz'de çalışan Celeron 460 ile 2.8GHz'de çalışan Celeron 480 modelleri yolda. İki model arasında saat hızlarının yanı sıra ikinci seviye bellek miktarında da fark bulunuyor. Zira Celeron 460 modeli 512kb, Celeron 480 modeli ise 1MB seviye 2 bellek ile geliyor.

Tek çekirdekli olan her iki işlemci de 65nm üretim teknolojisi ile üretiliyor ve Core mimarisini kullanıyor. 800MHz FSB hızına sahip olan işlemcilerin son derece uygun fiyat etiketi ile kullanıcılara sunulması beklenebilir.

• Beklenen işlemcilerde yavaş yavaş geliyor. Süper haber oldu.
  • celeron demesinler artık bana
  • celeron 1,7@2,0 ve 2,0@2,5 azmı kahrımızı çekmedi
  • nie celeron demesinler anlamadım şimdi yoksa sen bu forum da mevcut olan sistem fantazisi yapalardanmısın kardeşim.senelerden beri kullandım hiç te sorun çıkarmadılar. eğerki ihtiyaca göre sistem toplamanın kurallarını bilmiosan gereksiz yorum yapma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salenko -- 18 Ağustos 2007; 0:32:35 >
  • vay be celeron. duygulandım
  • celeron 480 eğer 1MB seviye 2 bellek ile geliyorsa ,ozaman ha celeron ha E2xxx serisi
  • celeron mu kaldı beeee......geçin bunları.......
  • celeron yapımı durmuyormuydu yaw
  • quote:

Orjinalden alıntı: MegaWolt38

celeron mu kaldı beeee......geçin bunları.......

o celeronlar, senin p4'ünden daha iyi
  • şu ana kadar kullandığım en kötü işlemciler listesinin ilk 10 sırasında hep celeronlar birinci gelmiştir

celeron = yaramaz işlemci

gidip AMD nin ekonomik segmentteki işlemcilerini almak çok daha mantıklı

intel celeronu tek bir amaç için üretiyor paraya kıymayıp celeron alanlara "ulan ben böyle işlemcinin..." dedirtip zorla paraya kıydırtıp CORE işlemci aldırmak...
  • 1mb l2 cache ile celeron lar süpürür alt seviyeyi bence. sempron zaten ilgi görmüyordu celeron 480 de gelince vay haline
  • Yorumlara bak. Bunlar normal celeron değil conroe-l..! Sonuç olarak bunlar sempronlarla değil p4'lerle athlon'larla (tek çekirdek) yarışıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cahid

Yorumlara bak. Bunlar normal celeron değil conroe-l..! Sonuç olarak bunlar sempronlarla değil p4'lerle athlon'larla (tek çekirdek) yarışıyor.

sempron la aynı fiyat aralığında dikkat ettiysen. athlon lara da yüksek performans ı ile rakip oluyor doğal olarak hem düşük fiyatı hem performansı ile...
  • 65nm nedeniyle oc ye yatkın 800 fsb ve 1mb cache li bi celeron bence bütçeyi zorlamadan çok işler başarabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

65nm nedeniyle oc ye yatkın 800 fsb ve 1mb cache li bi celeron bence bütçeyi zorlamadan çok işler başarabilir...

+1
  • bencede iyi olabilir ama tek çekirdekli olucaklar ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: bozkurtomer24

celeron 480 eğer 1MB seviye 2 bellek ile geliyorsa ,ozaman ha celeron ha E2xxx serisi

ha dual core ha single core diyorsun yanlız şuan
  • sadece ısımden kaybedıyor bu ıslemcıler adı core2duo yla baslasa alanı cok olur cokta ucuz olacaktır
  • Bu işlemciler tek çekirdekli olacak ve tek çekirdekli athlonlarla yarışacak.Celeron deyipte geçmeyin herkezin çift çekirdeğe ihtiyacı yok sadece internete msn'e giren adam ne yapsın dual core'u.

Ayrıca bir firma kazandığı paranın çoğunu ekonomik ürünlern kazanır üst seviye ürünlerden değil düşünsenize bu işlemcilerle 300$ lık ucuz bilgisayarlar yaparlar casper falan ( bide oyun bilgisayarı diye kakalarlar )Adamlar bu işlemcileri çatır çatır satıp para kazanacaklar.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.