Şimdi Ara

## Mushkin'den 4GB'lık Yeni Bellek Kiti ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Mushkin'den 4GB'lık Yeni Bellek Kiti ##

Kaliteli ve yüksek performanslı bellek çözümler ile tanınan Mushkin yeni DDR-2 bellek kitini duyurdu. Firmanın hazırladığı yeni bellek kiti 4GB'lık kapasitesi ile dikkat çekiyor. 4GB Quad Kit (4x1GB) olarak duyurulan EM2-6400 Quad bellek kiti hem yüksek performans hemde yüksek kapasite gereksinimi duyanlar göz önüne alınarak tasarlanmış.

Bilindiği gibi Windows Vista ile birlikte kullanıcıların ihtiyaç duydukları bellek miktarında ciddi bir artış yaşandı. Zira sektör için uzmanların beyanatlarına göre, Windows Vista ile ortalama bir performans alabilmek için 2GB, Windows XP'deki akıcı ve verimli kullanımı yakalayabilmek içinse 4GB'lık bellek kapasitesine ihtiyaç duyulduğu belirtilmekte.

Mushkin'in hazırladığı yeni Quad bellek kitini kullanabilmek için öncelikle anakartınızda 4 adet DIMM slotunun olması gerekiyor. Bu önemli zira günümüz modern anakartların hala bir kısmı çift bellek slotu ile üretilebilmekte. Tabi donanımsal desteğin yanı sıra 4GB'lık kiti kullanabilmek için yazılım yani işletim sistemi desteği de şart. Zira 32-bit işletim sistemleri ile ancak 3GB'lık kapasite kullanılabilir. Mushkin'in yeni bellek kitini tam randımanla kullanmak isteyen kullanıcıların 64-bit işletim sistemi kullanmaları gerekmekte.

Mushkin'in yeni 4GB'lık bellek kiti 800MHz'de çalışıyor ve 5-5-5-12 gibi zamanlamalara sahip. Yeni kitini gelecek hafta satışa sunulması beklenirken fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

• bu ramlar
    n mhzi timingleri arttıkça pek performansı artmıyor diyorlar ama gene de teknolojinin ilerlemesi iyii bişiy......
  • timingleri daha iyi olabilirdi
  • Ustadlar benim anlamadıgım şey su, genelde gözlemlediğim kadarı ile ramlerin hızları arttıkca bu gecikme zamanları artıyor. Burda nasıl bir optimum nokta yakalamak gerekiyor?
  • 2x2 Gb şeklide olsaymış 4 Dımm olmayanlarada yarardı
  • Bence 4gb gereksiz 2gb en ideali
  • 4*1 rami herkez yapar şunu 2*2 yapaydılar ya
  • Benim ANlamadığım Ben şimdi 4 tane 1gb ...... Marka 800 mhz bir ram alsam Aynı bu şekilde kullanamazmıyım Yada böle olunca dual olmazmı Aydınlatırsanız sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

2x2 Gb şeklide olsaymış 4 Dımm olmayanlarada yarardı

+74

2gb'lık ramlerin de daha ucuzlaması lazım,
    standart fiyata insin artık 2GB
  • quote:

Orjinalden alıntı: optimarax

*
    266 Mhz / 133 Mhz = CL2
    333 Mhz / 133 Mhz = CL2,5
    400 Mhz / 133 Mhz = CL3
    533 Mhz / 133 Mhz = CL4
    667 Mhz / 133 Mhz = CL5
    800 Mhz / 133 Mhz = CL6

Böyle bir kural mı var?

benm ramler 400mhz de cl 2
    500 kusurede 2.5 da cıkıyor
    600 kasmak istiyorsan 3 lere cıkarıcan

tabi ddr1 benimkisin

ddr2 lerin yuksek hızlara yuksek timingle cıkmasının sebebi bence voltaj az olması ben 3.1voltajla ddr1 i kullanıorm
  • valla elimdeki 64 bitlik XP ile bu 4 GB ramleri kullansam kesin uçardı sistem....timingleri ddr2 800 için biraz fazla bunun tek avantajı olsa olsa fiyatının uygun olması olur..
  • Günümüz için erken birde 2x2 olması daha iyi olurdu bence
  • Mushkin Ramler ucuz olmaz...
    Bence Mushkin sadece ve goruntu ve kalite ustunluğu ile satış yapmaya calısıyor. Cunku 800mhz de 4-4-4-12 tminglerde çalışan Ramlere sahip 10 tane farklı firma bulabilirsiniz. Hiç overclock özelliklerini bilmiyorum ama belkide adamlar biz o/c yapalım diye Ramleri yüksek timinglerle gönderiyolar. Mesela bu ramler 1066 Mhzde de 5-5-5-12 veya 5-5-5-15 gibi degerlerde calısailiyorlardır. Öyle bi özellikleri varsa cok iyi bir Ram olabilir...
  • 4GB ram bile yetmiyor

## Mushkin'den 4GB'lık Yeni Bellek Kiti ##
  • 2x2 gb mushkin 2x1 gb mushkin 1066 ram var yinede az geliyor
  • Hangi vista ne garip haber bu..Hangi uzmanlar 4 gb ram diyorlar vista için allah aşkına sölermisiniz microsoft kendisi açıkladı 2 gb ram le gayet akıcı vista kullanılabilir..Kaldiki ben kullanıyorum..Uzmanlar bu lafa da bitiyorum birisi şu uzmanları bir açıklasın..vista 600-700 civarı bir bellek kullanıyor ne akıcılığından söz ediyorlarmış..2 ın gb anca 3 te biri vista tarafından kullanılıyor..Anlamayan kafalara satış yapma politikası işte..1 gb lık 8600GT gibi bişi buda..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunwane -- 17 Ağustos 2007; 17:27:39 >
  • ben vısta kurup gerı sıldım rezalet tamamen xp cok daha serı calısıyo

pc de t7300 2 ghz core2duo 2 gb ddr2 512 mb 8600m gt var yınede kasıyo arada autocad de felan en ıyısı xp suan ıcın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gunwane

Hangi vista ne garip haber bu..Hangi uzmanlar 4 gb ram diyorlar vista için allah aşkına sölermisiniz microsoft kendisi açıkladı 2 gb ram le gayet akıcı vista kullanılabilir..Kaldiki ben kullanıyorum..Uzmanlar bu lafa da bitiyorum birisi şu uzmanları bir açıklasın..vista 600-700 civarı bir bellek kullanıyor ne akıcılığından söz ediyorlarmış..2 ın gb anca 3 te biri vista tarafından kullanılıyor..Anlamayan kafalara satış yapma politikası işte..1 gb lık 8600GT gibi bişi buda..

Hala o uzmanları bilmiyor musun?
    Şu marka adı altında bilgisayar üretip 640$'lık bilgisayarı 850$'a satan firmalar varya (adlarını hepimiz biliyoruz) onlar

• quote:

Orjinalden alıntı: someone74

2x2 Gb şeklide olsaymış 4 Dımm olmayanlarada yarardı

katılıyorum
  • Remler aynı kapı menteşesine benziyor dik bakarsanız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.