Şimdi Ara

W610i-Flash Tema Yükleme Artık Mümkün

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
4.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • -W610ilere Flash tema yükleme mümkün oldu buyrun

Bu İşlem Yeni Olduğu İçin Ve elimde W610i Olmadığı için Ben Kendim Deneyemedim Ama Aynı Yöntemle kendi W810i telefonuma İstediğim Dosyayı far Manager Ve xs Olmadan Bu yöntemle Çok Kısa bi sürede Yükleyebiliyorum

BU İŞLEMDE TÜM SORUMLULUK YAPAN KİŞİYE AİTTİR

İlk Önce Gerekli Programları ve Dosyaları Pc nize İndirin

*Setoll2 lite
    http://www.speedyshare.com/793502572.html

*Flash_w610i.zip Dosyası
    http://www.speedyshare.com/378201648.html

Tema Dosyaları
    http://www.speedyshare.com/742587552.html

epic Usb Driver
    http://www.speedyshare.com/523144168.html

____________________________________________________________________________
    Gerekli Dosyaları İndirdikten Sonra

Pc nizde Usb driverler kurulu değilse yukarda verdiğim Epic usb driveri ile telefonu Pc ye tanıtın

Setoll Programını rarından klasör olarak çıkartın ve programı çalıştırın

Model w610 seçin --Misc File Bölümüne Yukarda Verdiğim Flash_W610i.zip Dosyasını seçin

Ve Flash Buttonuna Tıklayın Aşağıdaki resimdeki Gibi

W610i-Flash Tema Yükleme Artık Mümkün

Flash Buttonuna tıkladıktan sonra Telefonu Kapalı Şekilde C tuşuna Basarak Usb kablonuza Bağlayın

Bu işlemi yaptıktan 10 saniye Sonra Stop Buttonun Üzerindeki Ready Buttonu Aktif OLur

Button Aktif Olunca Telefonu Usb Kablosundan Sökün Bataryanızı Çıkarıp Takın Ve

Ready Buttonuna Tıklayıp Telefonu C tuşuna basarak Usb Kablonuza Bağlayın Bundan Sonra işlem 2 dakka

Sürmektedir En Fazla

İşlemin Bittiğini Anlamak İçin Setoll Programının Sol Tarafında Elapsed Sec Yazısını görünce İşlem Tamamdır

Bu işlem Bittikten sonra Yukarda verdiğim Tema Dosyalarını Telefonunuza diğer temalarınızın olduğu yere atın ve uygulayın
    Hayırlı OLsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 17 Ağustos 2007; 10:18:24 >

• yokmu deneyen daha
  • bu işlemi yaptıgım zmaan garanti iptal olurmu
  • quote:

Orjinalden alıntı: akif87

bu işlemi yaptıgım zmaan garanti iptal olurmu

Evet...
  • saol hocam elıne saglık gusel calısıo ben yaptım sorun da cıkmadı,
  • quote:

Orjinalden alıntı: Se-Orochi

... Aynı Yöntemle kendi W810i telefonuma İstediğim Dosyayı far Manager Ve xs Olmadan Bu yöntemle Çok Kısa bi sürede Yükleyebiliyorum...

demişsin. Peki telefon hafızasında nereye dosya atacağımız nasıl belirtiyoruz. Mesela diyelim /tpa/preset/custom altına dosya yüklemek için nasıl bir yol izleyeceğiz. Eğer böyle birşey yapılabiliyorsa far ve xs den kurtulmuş oluruz.
  • evet ya yeni temaları nasıl yukleyecegız??bir de atılan temaların swf dosyaları nerede tutuluyor,bunları bulup silmek mümkünmü???ben bulamadım telefonun içinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Twinkie35 -- 17 Ağustos 2007; 15:58:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: akif87

bu işlemi yaptıgım zmaan garanti iptal olurmu

garantiyi bozmaz

quote:

Orjinalden alıntı: SwordsMan

quote:

Orjinalden alıntı: Se-Orochi

... Aynı Yöntemle kendi W810i telefonuma İstediğim Dosyayı far Manager Ve xs Olmadan Bu yöntemle Çok Kısa bi sürede Yükleyebiliyorum...

demişsin. Peki telefon hafızasında nereye dosya atacağımız nasıl belirtiyoruz. Mesela diyelim /tpa/preset/custom altına dosya yüklemek için nasıl bir yol izleyeceğiz. Eğer böyle birşey yapılabiliyorsa far ve xs den kurtulmuş oluruz.

onu sizin bilmeniz lazım tpa ifs telefondaki dosya nerden çalışıyorsa oraya atacaksinız

quote:

Orjinalden alıntı: kos1

evet ya yeni temaları nasıl yukleyecegız??bir de atılan temaların swf dosyaları nerede tutuluyor,bunları bulup silmek mümkünmü???ben bulamadım telefonun içinde

temaların olduğu yer tpa/preset/system/desktop/flash klasörünün içidir ama setoll silme işlemi yapmıyor ama size bi müjdem daha olsun cid51 ve cid52 ler için far manager programı çııktı far maanager ile sile bilirsiniz temaları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 17 Ağustos 2007; 20:05:05 >

• biri bozmaz diyor biri bozar son kararrı kim verecek....
  • servis flash atıldığını anladığı zaman telefona garanti kapsamı dışında işlem yapacaktır flash yada firmware sadece seus ile yapıldığında garantiyi etkilemez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: svideoz

servis flash atıldığını anladığı zaman telefona garanti kapsamı dışında işlem yapacaktır flash yada firmware sadece seus ile yapıldığında garantiyi etkilemez.

onu kim demiş :D burda firmware atmıyoruz ki sadece telefona dosya yüklüyoruz

Ayrıca flash yoktur Firmware yüklemesi vardır zaten servislerde benim yukarda verdiğim setoll programının BOX versiyonu ile yazılım atarlar sim lock felan tüm işlerini setoll box ile yaparlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 17 Ağustos 2007; 22:16:29 >
  • seninde dediğin gibi firmware yüklendiğinde tel garanti dışı kalıyor ancak ben flash atıldığındada bu şekilde garanti dışı olur kanısındayım çünkü thm uzantılı dosya atmıyoruz direk setool ile birde flash atıyoruz ancak bildiğim kadarıyla bunu sadece servis yapabilir aksi durumda garanti dşı sayılırsa hiç şaşırmam
  • @Se-Orochi
    birde w610i için acoustic çıktmı yada kendi acoustic dosyasını nasıl değiştirebiliriz bu konuda bi bilgin var mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: svideoz

@Se-Orochi
    birde w610i için acoustic çıktmı yada kendi acoustic dosyasını nasıl değiştirebiliriz bu konuda bi bilgin var mı ?

acoustic sanırım çıkacak modifiyeli olanlar yine aynı sistemle atılıyor akustikte

ayrıca bu yöntem setoll 2 deki varolan tüm modeller içn geçerlidir dosyay yüklemesi sadece yüklenecek dosyayı ve yerini bilmeniz yeterli geri kalanını setoll yapar
  • sağol arkadaşım temalar gayet güzel çalışıyor..
  • seus ne demek biraz açıklarmısınız örneğin seus ile yeni sürümü nasıl yüklücez.????
  • @arif_can
    sony ericsson update service(seus).programın son sürümünü sony ericsson sitesinden indir kur bilgisayarında sony pc suite yazılımının kurulu olduğunu varsayıyorum bu usb flash driver için gereklidir.telefonunu kapat simi ve hafıza kartını çıkartıp bataryayı geri tak bu arada usb bağlı değil programı çalıştır adımları izle orada bizim telefon görünmüyor önemli değil herhangi bir telefon seç ve ilerle program telefonu otomatik olarak algılayacak programın söylediklerini aynen yap daha sonra seus son firmware i netten indirecek ve telefonuna kuracak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 18 Ağustos 2007; 13:13:38 >
  • arkadaşlar bu flaş temaların swf dosyalarını far manager ıle silersek flash tema atıldığını servis nasıl anlayabilir,diyelim bu flaş temalardan kurtulmak istiyorum telefona format atmalarını istesem yaparlarmı,format atarlarsa silemediğimiz flaş tema dosyaları da silinmiş olur değilmi__????
  • Telefona özelliği olmaya birşey yüklüyorsun buda telefonun orjinalliğini bozuyor ve garanti dişina cıkıyor arkadasım w810 a yükledi telefon bozuldu garantiye gitti bir hafta sonra telefon garanti dısı die garantiden geri gönderildi.sonuç ta telefon garantiden cıkıyor ...

SON NOKTA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YgtBrk -- 18 Ağustos 2007; 17:22:42 >
  • Se-Orochi kardeşimiz yukarıda yazmış BU İŞLEMDE TÜM SORUMLULUK YAPAN KİŞİYE AİTTİR

O YUZDEN İSTEYEN YAPAR İSTEMEYEN YAPMAZ.

hem garanti dışındada kalıyorsa ozm 810i kullanıcalırının çoğunun garantisi yok ozm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kpzlisalih -- 18 Ağustos 2007; 23:38:41 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.