Şimdi Ara

ADSL CRC Degeri hakkında kopma sorunu hk.Önemli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tam bir haftadır Taş gibi çalışan ADSL gitti yerinde yeller esiyor.Aşagıda Adsl hattıma ait degerler var.1 senedir 2048 bağlantımı sorunsuz kullanıyordum ancak son bir haftadır belli bir süre kopmalar başlıyor sonra sürekli hat gidiyor.Ancak Daha önce bu degerlerimde CRC Errors hanesi süreki 0 olarak sabitti, şimdi 0 degerinde başlıyor artarak devam ediyor,sonra kopmalar yaşıyorum.Sanırım bu degerin 0 olması gerekiyor.Bu sorun nedir nasıl giderilir ve diğer degerlerim normal mi 1 haftadır 4 telekom yetkisi görüştüm geldiler ölçüm yaptılar dördüde de farklı şeyler söylüyor.evdeki tesisata yüklendiler apartman girişinde kutuya çamur attılar.

Bügün 3 ayrı elektirikçi çagırıp Noter huzurunda ölçümler yatırdım.Tesisatta sorun yok.CRC sorunu daha önce yaşayan arkadaşlar ve çözümü hakkında yardımlarınız.Teşekkürler

Showtime Firmware Version: 3.24
    Line State: SHOWTIME
    Modulation: G.dmt
    Annex Mode: ANNEX_A
    Startup Attempts: 1
    Max Tx Power: -38 dBm/Hz
    CO Vendor: UNUSED_VENDOR_0
    Elaspsed Time: 0 days 0 hours 15 minutes 31 seconds

Downstream Upstream
    SNR Margin 12.1 21.0 dB
    Line Attenuation 43.1 25.0 dB
    Errored Seconds 3
    Loss of Signal 0 0
    Loss of Frame 0 0
    CRC Errors 4
    Data Rate 2048 512 kbps
    Latency INTERLEAVED INTERLEAVED

• bi defa santrale 3 km den uzaksin bunu soyleyeyim bu degerlerle ve uzaklikla kopmalar normaldir . Telefonun bina disindaki kutu oksitlenme yapiyor bazen bu degerler baya kötü . duvardan cikan kablolari degistirmeni öneririm . Bizde 6 renk var ; atiyorum mavi mor da upload 512 gorunuyor siyah yesilde 460 gorunuyor bu sekilde . 121 i arayin her ihtimale karsi . Mesafe cok önemli
  • Bundan 15 -20 gün önce muhteşem tt bizim sitede bir başka dairenin tel hattını bağlarken bizim hattı koparmışlar kutudan sonra geldiler arkadaşlar a allah allah nasıl olmuş mahalledeki kutudan düzeltiler bu dan ötürü yapabilirmi ? Yada tt müracat edip port değişikliği yapılabilirmi ?
  • hattının değerleri kötü.. mutlaka hat zayıflamasının nerede olduğunu ortaya çıkarmalısın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.