Şimdi Ara

## Intel Yonga Seti Kıtlığı Yaşayabilir ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel Yonga Seti Kıtlığı Yaşayabilir ##

İşlemci dünyasının iki dev ismi AMD ile Intel arasında son dönemde yaşanan "fiyat indirim savaşları" hepimizin tanık olduğu ve sevindiği gelişmeler dizisiydi. Zira son yapılan indirimler ile özellikle 4 çekirdekli (Quad Core) Core 2 Quad Q6600 işlemcisi başta olmak üzere performans liderliğinin yanı sıra fiyatlarını da önemli ölçüde indiren Intel tarafında işlemci satışlarının ciddi şekilde artması ve anakart satışlarında yaşanan patlama yonga seti sıkıntısı yaratabilir. Zira elimize ulaşan son bilgilere göre, satışlarda yaşanan beklenin üzerinde artış yılın ikinci yarısına yönelik olarak Intel tarafında yonga seti kıtlığı da yaratabilir.

Taleplerde yaşanan artışa paralel olarak yonga seti tarafında yaşanması muhtemel sıkıntının yanı sıra Intel'in yeni nesil 3 serisi yonga setlerini kullanan anakartların sahip olduğu yüksek fiyat etiketleri rakip yonga seti üreticilerinin ekmeğine yağ sürebilir. Zira Nvidia ve VIA'nın yonga seti satışlarında yılın ikinci yarısı itibariyle ciddi bir artış yaşanabileceği de gelen bigliler arasında. Özellikle Eylül ayında duyurulması beklenen entegre grafik işlemciye sahip yeni Intel yonga setleri ile Nvidia'nın satışlarını ciddi şekilde arttırabileceğinden de bahsediliyor.

• Rekabetin artması adına güzel gelişmeler ama biz tüketicilerin bunu desteklemesi gerekir.çok alternatifli olursak daha da düşer bence fiyatlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

quote:

Orjinalden alıntı: ataman1941

Rekabetin artması adına güzel gelişmeler ama biz tüketicilerin bunu desteklemesi gerekir.çok alternatifli olursak daha da düşer bence fiyatlar

O zaman millet via sis gibi alternatiflere yüklenir..

• Valla sıkıntı şu an bile var.

Mesela MSI ın P35 lerini göremiyoruz stoklarda.

Şaka bir yana ya adamlar gerçekten bu kadar satış yapmış mı?
  • e abi herkes c2d alıo
    ne para kazanıo intel oh
    mobodaki chipsetlerden cpu dan oh walla
  • rekabet her zaman son kullaniciya yarar rekabet kizisir insallah
  • Bu haberin arkasında intel in rakipleri olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgacem

e abi herkes c2d alıo
    ne para kazanıo intel oh
    mobodaki chipsetlerden cpu dan oh walla

chipsetin fiyatı en fazla 20$-50$ bence çok fazla kazanmıyor.
  • K10 beklendiği gibi çıksın görürüm ben o yonga kıtlığını. Toptan yonga aldıracaklar anakart firmalarına. Yemeyiz bunları biz.
  • e tabi başka kim olacak kime yarayacak bu haberler
  • valla güldürmeyin beni yaa yok chipsetlerde sıkıntı yaşanırmış bu intel ya chipset üreticisi herifin işi bu o kadar fabrikaları var birini işlemci yapımınından alıp chipsete kaydırır gene sıkıntı olmaz siz inteli AMD ile karıştırmayın
  • Ben intel in sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum işlemcilerini bol miktarda satıyor tabiki ona göre chipset üreticektir anakart üreticilerine
  • işlemciden kırptığı parayı chipsetden vurucak voleyi
  • Ben yeni sistem almazsam kıtlık mıtlık çıkmaz, endişeye mahal yok Ayrıca bu kıtlık haberi bile sanki kullanıcıları ''hadi tükenmeden alın'' psikolojisine itiyor gibi geldi bana. Yılın 2. yarısı sinek avlamamak için yapılmış bir strateji sanırım.
  • ya olur da sıkıntı yaşanırsa ve bu darboğaz gerçek olursa olan anakart fiyatlarına olur çünkü az yonga seti demek pahalı anakart demektir...
  • Vallaha mı? İntel çok mu satıyor? Hiç güleceğim yoktu Adam gibi bir çipset çıkarıncaya kadar kıtlık mıtlık yaşamaz intel.Bir gün o da doğruyu bulacak. İntelin yongaları da D serisine dönecek yakında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feel.The.Heart -- 17 Ağustos 2007; 13:57:52 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: X2

Vallaha mı? İntel çok mu satıyor? Hiç güleceğim yoktu Adam gibi bir çipset çıkarıncaya kadar kıtlık mıtlık yaşamaz intel.Bir gün o da doğruyu bulacak. İntelin yongaları da D serisine dönecek yakında

ne kadar komıııık ben p5b yi 1 senedir kullanıyorum daha 1 senesi var adam gıbı marka alırsan sorun yasamazsın ıntel adam gıbı yapmıyorsa kımse yapmıyordur en azından yenı ıslemcıler eskı boardlarda calısacak ama yavas calısacak gıbı sacma sapan bır acıklama yapmıyorlar
  • İntel bu muhakkak hesabını kitabını yapmıştır bu işlerin, yaş tahtaya ayak basmaz
  • garantiye p35 platinum gönderdim hala yenisi değişip gelecek disribütörün elinde yokmuş
  • intelde kıtlık varsa melih gökçeği yollayalım. bulur bi çaresini. belki dağıtıcılara tatile çıkmayı önerir, yada satışları durdurur bi süre, böylece stokları doldururlar ne adamlar var memleketimde
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.