Şimdi Ara

## Jetway'den Yeni Bir Anakart: Jetway IP35-SG ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Jetway'den Yeni Bir Anakart: Jetway IP35-SG ##

Her ne kadar ülkemiz donanım piyasasında hazırladığı anakartlarını uzun bir süredir pek göremesek bile son dönemde hazırladığı kaliteli ve performanslı anakartları ile Jetway özellikle yurt dışında adından söz ettirmeyi başarıyor. Firma son olarak Intel2in yeni nesil 3 serisi yonga seti ailesinin şu an için pazarda yer alan en iddialı modeli olan P35 yonga setini esas alan yeni anakartı IP35-SG'yi hazırladı.

Jetway'in yeni anakartı kullandığı yonga seti itibariyle Intel'in Core mimarisini alan mevcut tüm çift ve dört çekirdekli mevcut tüm Core 2 işlemcileri ile uyumlu. Ayrıca 1333MHz FSB desteği de veren anakart Intel'in yılın son çeyreği içerisinde piyasaya giriş yapması beklenen çift (Wolfdale) ve dört çekirdekli (Yorkfield) işlemcileri ile de tam uyumlu. Jetway IP35-SG, sahip olduğu çift PCIe X16 slotu ile ATi'nin Crossfire teknolojisini destekliyor ama P35 yonga setlerinde olan bant genişliği sınırlaması bu anakart içinde geçerli. Zira Jetway'in yeni anakartı ile Crossfire yapımak istendiğinde slotlardan biri PCIe X16 formunda çalışırken diğer slot ise PCIe X4 formunda çalışmakta.

PCIe X16 slotlarının yanı sıra 2 PCIe X1 ve 2 adet te tipik PCI slotuna sahip olan anakartın hem kuzey hemde güney köprüsü pasif soğutmaya sahip. ICH9 serisi güney köprüsü ile gelen anakart üzerinde gigabit ethernet ve yüksek tanımlı ses desteği de yer alıyor. 8GB'a kadar DDR-2 800/667MHz bellek desteği sunan anakart üzerinde IDE portunun yanı sıra 6 adet SATA konnektörü de yer alıyor. Siyah bir PCB'ye sahip olan ve hata gösterimi ekranı da bulunan anakart ayrıca güç ve reset tuşlarına da sahip olması ile özellikle overclock severler için kolayık sağlamayı hedefliyor.

Jetway'den beklendiği üzere kabul edilebilir fiyat seviyesinde olması beklenen yeni IP35-SG modeli ile ilk overclock denemeleri de yapılmış durumda,

• nefret ediyorum jetwaydan..nefrettttt... yıllar önce ömrümü yedi bitirdi... ah o mavi ekranlar aha o kabus dolu günler...kasayı bilgisayarcıya götüre getire kas yapmıştım tek faydası bu oldu .. uzak dur jetway

• yuva dizilimi güzel.ille de p35 yongalı anakartım olsun diyenler için güzel alternatif,hız aşırtma performansıda iyi görünüyor
  • kartın görünüşü güzel ama soğutucuları basit
  • işlemcinin etrafını kapasitör filan ne varsa doldurmuşlar büyük soğutucularda sorun çıkartacak gibi
  • 6300 testlerinde bir anormallik var 3640 a oc li 6300 ün 2785 alması çok matıksız;ben 3325 e oc li 6300 ile 2920 aldım sonuçlar biraz düşündürücü geldi bana

• 6300 le iyi iş çıkarmış
  • Son iki anakartım Jetway'di. Arkadaşlara da ucuz yollu ama sağlam sistem kurarken Jetway kullanırdım. Hey gidi günler. Orta halli ama fiyatı alınası bir kart olacağı kesin. Artık bize ya Biostar ya Jetway yolları göründü. Piyasaya düşse de laflarımız havada kalmasa (Bakınız: DFI).
  • ya arkadaşlar pcı ex yuvasının yanındaki molex girişide ne ola bi anlam veremedim ben
  • fiyata göre yorum yapmak daha iyi olur
  • bazı anakartlarda bu girişler özellikle OC yapargen gücü stabil yuymak için extra güç sağlamak amaçlı kullanılıyor...OC dışında da sistemin aşırı yüklenmesi durumunda gene stabiliteyi korumak için takılır...

quote:

Orjinalden alıntı: TANER 82

ya arkadaşlar pcı ex yuvasının yanındaki molex girişide ne ola bi anlam veremedim ben

jetway burada güzel sonuçlar vermiş ama açıkçası ne kadar dayanıklı ve güven,l,r bir anakart olur onu alıp da birebir tesr edip strese sokmadan ya da bu testlerinin sonuçlarını görmeden bir şey diyemem...
  • Allah aşkına 10 yıl önceki Jetway ile bugünkünü bir tutmayın.

Daha önceleri DFI da dandikti , Biostar da. Bir SOLTEK vardı manyaktı bir de Chaintech vardı.

Eski camlar bardak oldu. Şimdilerde Jetway harbiden iyi kartlar yapıyor.

Bence önyargılı olmayın...
  • Jetway Türkiede satan var mı?........... YOK o zaman dert etmeye gerekte yok
    @wenigma yada katılıyorum . Bu işte bir gariplik var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.