- x
PC Acilmiyor...Bios ekranı bile gelmiyor...
58 Cevap49003 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

201 Mesaj
16 Ağustos 2007; 20:40:35 

Selamlar...
Birgun oncesine kadar hiçbir sorunu olmayan bir pc'm vardı... Dun gece pc'yi kapattım. Sabah açmaya çalıştığımda o her zaman duyduğum bip sesini duyamadım... Ne oldu acaba diye baktım. Kabloları kontrol ettim. Rami çıkarıp taktım ama bir faydası olmadı. Hard diskte bir problem olabilir mi diye düşündüm. Fakat başka bir pcye taktığım harddiskimin normal çalıştığını gördüm.İşlemciyi deneme şansım olmadı.
Sorun şu:
Bilgisyarın "Power" tuşuna basıyorum, harddiskin çalıştığını gösteren öndeki ışık sürekli yanık vaziyette iken pc hiçbir şeklde açılmıyor. Ram sesi gelmiyor. Ekran açılmıyor.
Sorun Biosta mıdır?
Yardımcı olabilecek olan var mı?
Şimdiden teşekkürler...

Donanim:
- biostar GeForce 6100 AM2 anakart
- Sempron 2800+ İŞLEMCİ
- 1GB ddr 2 533 mhz ram
- Sata 120 gb samsung harddisk

Zuğaşi Berepe

1170 Mesaj
16 Ağustos 2007; 20:47:02 

valla ram da olabilir, VGA a buradan kesin bişi diyemicem. ama sen ram ve ekran kartını başka bi pc de dene derim. ve sonucu buraya yazarsan sewinirim

697 Mesaj
16 Ağustos 2007; 20:54:06 

bios u sıfırla

201 Mesaj
16 Ağustos 2007; 21:03:18 

Manuel den bios sıfırlama ayarlarına baktım...
Jumper ayarlarını değiştirmek gerekiyromuş...Onu deniycem..
Sonucu buradan yazarım...
Teşekkür ederim..
Buarada ramde sorun yok denedim...
İnşallah işlemci ya da anakart da başka bi yer yanmamıştır...
İşlemci yansa biosta gösterir di mi:)

Zuğaşi Berepe

1448 Mesaj
17 Ağustos 2007; 11:03:40 

quote:

Orjinalden alıntı: dersu_senus

Selamlar...
Birgun oncesine kadar hiçbir sorunu olmayan bir pc'm vardı... Dun gece pc'yi kapattım. Sabah açmaya çalıştığımda o her zaman duyduğum bip sesini duyamadım... Ne oldu acaba diye baktım. Kabloları kontrol ettim. Rami çıkarıp taktım ama bir faydası olmadı. Hard diskte bir problem olabilir mi diye düşündüm. Fakat başka bir pcye taktığım harddiskimin normal çalıştığını gördüm.İşlemciyi deneme şansım olmadı.
Sorun şu:
Bilgisyarın "Power" tuşuna basıyorum, harddiskin çalıştığını gösteren öndeki ışık sürekli yanık vaziyette iken pc hiçbir şeklde açılmıyor. Ram sesi gelmiyor. Ekran açılmıyor.
Sorun Biosta mıdır?
Yardımcı olabilecek olan var mı?
Şimdiden teşekkürler...

Donanim:
- biostar GeForce 6100 AM2 anakart
- Sempron 2800+ İŞLEMCİ
- 1GB ddr 2 533 mhz ram
- Sata 120 gb samsung harddisk

Aynı sorun şu günlerde bende de var aynısı bi çözüm bulamadım ne yaptıysam olması pc çalışıyor hdd ışığı sürekli yanıyor biosdan ses gelmiyor monitor turuncu ışık veriyor eğer çözüm bulursan mutlaka benimle paylaşırmısın pm ile felan ulaşmaya çalış lütfen

Oh Yes...There Will Be Blood
Trabzonspor

2914 Mesaj
17 Ağustos 2007; 11:17:26 

aynısı bana olmuştu dün.Ramları çıkarıp taktım harddiskide aynı şekilde..Tüm kabloları kurcaladım.Sonra açıldı..

1448 Mesaj
17 Ağustos 2007; 11:25:24 

Alla allaa benim pc nin söküp takmadığım yeri kalmadı yine çözemedim off

Trabzonspor

1448 Mesaj
17 Ağustos 2007; 11:28:34 

Bunlar da diğer başlıklar bir tanesinide ben açmıştım.Birçok kişide aynı sorun aynı zamanda olmasıda ilginç
http://forum.donanimhaber.com/m_16710500/tm.htm

http://forum.donanimhaber.com/m_16743574/tm.htm

Trabzonspor

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ağustos 2007; 11:53:23 

psu, anakart, işlemci, ram, ekran kartı bunları başka bir bilgisayarda deneyin. eğer çalışmazsa yenilerini almalısın.

1067 Mesaj
17 Ağustos 2007; 12:58:57 

öncelikle biosu jumperden sıfırlayın.jumperi bulamazsanız bios pilini çıkartın 1 saat kadar bekleyin.(saat pili gibidir büyük yuvarlak)

sistem açarsa zaten sorun yok demektir.eğer ekrana görüntü gelmezse mutlaka ekran kartını ya başka bir bilgisayarda deneyin yada başka bir ekran kartı ile deneyin.

ekran açıp bios gelirde sisteme geçmezse de parçalarınızdan birinin bir sorunu var demektir.

eğer bios resetinden sonra (ekrna kartında problem olmadığına eminseniz) ekrana görüntü gelmiyorsa bios uçmuş demektir.işi bilen birine küçük bir meblağ ile bios attırabilirsiniz

umarım faydası olur...

1 Mesaj
17 Ağustos 2007; 13:31:43 

ya bende pc yi açıorum dvm edio ancak windows açılmadan DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER iletisini alıorum ancak hdd yi başka bir kasaya taktığım zaman güzel çalışıo sorun nedir bilemedim yardımcı olursanız sevinirim

1067 Mesaj
17 Ağustos 2007; 14:24:58 

quote:

Orjinalden alıntı: morad

ya bende pc yi açıorum dvm edio ancak windows açılmadan DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER iletisini alıorum ancak hdd yi başka bir kasaya taktığım zaman güzel çalışıo sorun nedir bilemedim yardımcı olursanız sevinirim

neler olabilir...

1- ide yada sata kablolarınızı kontrol edin.varsa başka bir kablo ile deneyin.

2-anakart üzerinde başka bir sata konnektörüne takın.

3-bazı anakartlar hddnin tanıtılmasını ister.bunu anakartın içinde gelen disketle format atmaya başlayarak başta gelen f6 uyarısı sırasında f6 ya basarak ilerlediğinizde floppyden disketi okuyacak ve hddnizi tanıtacaktır.içindeki bilgiler için birşey diyemeceğim.c-d diye ayrı ise sorun olmaz zaten

umarım faydası olur....

1067 Mesaj
17 Ağustos 2007; 14:26:59 

birşeyi daha eklemem gerekiyordu unutmuşum

eğer cdrom sürücülerinin ide kablosuyla bağlı ise hdd yani; tek bir ide kablosu ile hem cdrom vb. ve hdd bağlı ise slave master olayını ayarlamanız gerekmektedir.birini slave birini master yapın.hem romum hemde hddnin üzerinde jumperleri hangi konuma getirmeniz gerektiği gösteriliyor.....

1448 Mesaj
17 Ağustos 2007; 14:35:18 

Say gilli çok sağol eve gidince deniyecem ben bir pc tamrcisine götürdüm bios uçmuş dedi yeniden kurulacak onuda ben bilmiyorm dedi çok sağolsaın

Trabzonspor

1067 Mesaj
17 Ağustos 2007; 14:41:25 

quote:

Orjinalden alıntı: serrrrro

Say gilli çok sağol eve gidince deniyecem ben bir pc tamrcisine götürdüm bios uçmuş dedi yeniden kurulacak onuda ben bilmiyorm dedi çok sağolsaın

rica ederim ne demek.yardımım olabildiyse ne mutlu bana

biosu yeniden yazabiliyorlar anakarta.tanıdık bir pc tamircisine en fazla 20-30 ytlye yazdırabilirsin.gerçi forumda biosu kendi atan arkadaşlar da var ama ben o kadar bilgi sahibi değilim maalesef...

60 Mesaj
17 Ağustos 2007; 14:53:02 

bu arada aynı sorun bende de var........

neler oluyor!!!!!!!!!
pc daha sıfır durumunda ama toplama ikihafta öncesine kadar calısıyordu..
ama şuan TIK yok:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FЄ@®LeSs -- 17 Ağustos 2007; 14:54:54 >

fear

1067 Mesaj
17 Ağustos 2007; 15:13:29 

tepkileri ve denediklerini yazarsan yardımcı olmaya çalışırız

1448 Mesaj
17 Ağustos 2007; 17:41:46 

quote:

Orjinalden alıntı: SayGili

tepkileri ve denediklerini yazarsan yardımcı olmaya çalışırız

+1

Trabzonspor

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Ağustos 2007; 23:14:02 

BIOS'un pilini çıkartıp tekrar takmayı deneyin

201 Mesaj
22 Ağustos 2007; 13:08:58 

Herşeyi denedim olmadı... pcye kafa tatili yaptırıyorum... Bu BİOS'u silen bir virus olabilir mi?
Yaptıklarımı kısaca yazayım...
Harddiski başka pcde denedim. Sorun yoktu. Ramler de aynı şekilde...Ekran kartı zaten onboard. Anakart üzerinden jumperlarla biosu sıfırlamayı denedim, o da olmadı...
Pili çıkarttım bi saat bekledim (ki beklemekten başka yapacak birşeyim yok). Yine tık yok...

Bulunduğum yerde biosu geri yükleyecek bi pc tamircisi yok :)
O yüzden zamanım olana kadar beklemem gerekiyor sanırım... Ya da başka bir önerisi olan varsa deneyebilirim...

Başta söylediğim gibi bu bir virus falan olabilir mi?
Emule full upload yaptırıyordum uzun zamandır... Arada download... Kaspersky vardı son sürüm, güncellenmiş... Yine de bulaşmış olabilir mi?

Şimdiden teşekkürler...

Zuğaşi Berepe

201 Mesaj
1 Eylül 2007; 11:44:36 

Anakart yanmış...
Uğraşacak birşey kalmadı. Anakartı değiştirdim...

Zuğaşi Berepe

39 Mesaj
9 Eylül 2007; 23:24:34 

arkadaşlar bende de laptopa oldu aynısı makine çalışıyor ışıkları var ama ekran gelmiyor nasıl yapacam işyerinin bilgisayarı bu pazarlık aldıydım napcamı şaşırdım
bu jamper ney söylerseniz sevinirim

6881 Mesaj
13 Temmuz 2011; 14:10:29 

Hort olacak ama yapcak bişey yok! Şu an aynı sorun bende de var...

| Beşiktaş JK |
| Fifa 14 | iPhone 4S / 7.0.4 Jailbreak | 337. Kısa Dönem |
| Bilgi İşlem & IT Uzmanı |
| @ExpendabLes_BJK |

51 Mesaj
18 Temmuz 2011; 22:09:58 

böyle durumlarda kasaya bağlı elektirik kablosunu pirizden çıkarıp ucunu duvara yada metal bir yüzeye değdirin iki uç temas etsin fazla elektiriği boşaltın çoğunlukla sorun bu oluyor

fatih

34 Mesaj
6 Aralık 2011; 13:28:13 

ekran kartında kaynaklanabilir tavsiyem anakartta onboard vga çıkışı var ise oraya takıp çalıştırmanı öneririm
eğer ki çalışmazsa anlaki anakartta problem vardır %70 kolay gelsin...

877 Mesaj
18 Aralık 2011; 14:20:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Rádèøή

Hort olacak ama yapcak bişey yok! Şu an aynı sorun bende de var...

4 yıl sonra cevap atıyon harbi hort yani

11 Mesaj
18 Aralık 2011; 19:02:52 

ekran kartından kaynaklanıyor olabilir bende de olmuştu ekran kartım yanmıştı

461 Mesaj
19 Aralık 2011; 22:43:20 

Bir bilgisayar diski donanım yapılandırması sorunu nedeniyle Windows başlatılamadı.

Seçili önyükleme disketinden okunamadı. Önyükleme yolunu ve disk donanımını gözden geçirin.

Windows belgelerine başvurarak donanım disk yapılandırmasını inceleyin ve ek bilgi için donanım başvuru kılavuzlarına bakın diyor. Ne yaptıysam açılımıyor.bir çok sitede yeniden kurun windowsu yok onarın falan diyorlar.hiç açılmıyor ki açılsa zaten yapacagım bunları.normal açılıyordu önce.boot.ini bulunamadı gibi bir ileti veriyordu sonra açılıyordu.netten baktım bazı ayarlar vermişler bende söyleneni aynen uyguladım bir dahada açılmadı lütfen yardım.nasıl kurtulacagım bu işten

**ZORU HEMEN BAŞARIRIZ*İMKANSIZ ZAMAN ALIR**

84 Mesaj
25 Ocak 2012; 1:48:12 

Arkadaşlar Merhaba...benimde bu sorunlara benzer bir sorunum var...Pc yi açıp fanı söküp temizledim,ardından yerine taktım,ramlerde oynama varmı diye çıkarıp tekrar yerine taktım...bir zaman sonra pcyi çalıştırmaya çalıştım.Ama ne bip sesi ne ekran hiçbir şey çalışmıyor(anakartta sabit olarak yanan ışık haricinde) powere basıyorum ama açılmıyor...
Acaba sorun ne?
Lütfen yardım?

1967 Mesaj
25 Ocak 2012; 2:36:19 

quote:

Orijinalden alıntı: bordo_mavi

Arkadaşlar Merhaba...benimde bu sorunlara benzer bir sorunum var...Pc yi açıp fanı söküp temizledim,ardından yerine taktım,ramlerde oynama varmı diye çıkarıp tekrar yerine taktım...bir zaman sonra pcyi çalıştırmaya çalıştım.Ama ne bip sesi ne ekran hiçbir şey çalışmıyor(anakartta sabit olarak yanan ışık haricinde) powere basıyorum ama açılmıyor...
Acaba sorun ne?
Lütfen yardım?

statik elektrik yüzünden açılmayabilir kasanın arkasında anahtar göreceksiniz(varsa tabi onu "o" konumuna getirin)sonra power düğmesine 3 kez basın sonra bir süre böyle kalsın..(5-10dk) ondan sonra anahtarı düz konumuna getirin bilgisayarınızı açın.. açılması lazım olmuyorsa ramleri çıkarıp uçlarını silgi ile gezdirin slotlarada silgi gezdirmeyi unutmayın..

o anahtar yoksa bilgisayarı fişten çıkarıp aynı işlemi yapabilirsiniz.. sorun devam ediyorsa ya ramler gümlemiştir yada anakart gitmiştir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerseriGezgin -- 25 Ocak 2012; 2:37:14 >

"People should not be afraid of their governments."
"Governments should be afraid of their people".

193 Mesaj
25 Ocak 2012; 11:39:41 

başta tarihe bakmak lazım abi okuyorum 2 saattir bu nasıl horttur be kardeşim

Spooky

193 Mesaj
25 Ocak 2012; 11:43:40 

quote:

Orijinalden alıntı: bordo_mavi

Acaba sorun ne?
Lütfen yardım?

geçen ay bende aynı şeyi yaşadım ama ben birazda bilerek yaktım anakatı athlon 2 işlemcimi 4200mhz de çalıştırıp occt (sisteme aşırı yükleniyo),
ile bir saatlik teste başladım.15 dakika sonra anakart sizlere ömür.Öle duruyor şimdi çekmecede.

yeni bios yüklemek içinde en azından bios ekranına kadar pc nin açılması gerektiğini sanıyorum(yanlış biliyorsam lütfen düzeltin)hiç açılmıyorsa yani tık yoksa yeni anakart almak tek seçenek gibi duruyor

Spooky

2 Mesaj
9 Mart 2012; 23:51:43 

Arkadaslar bu sizden ilk yardim isteyisim,gercekten caresiz kaldim artik..

Bugun ogle saatlerinde ekran dondu,tekrar actigim da ise bildigimiz bios'a gecmeme sorunuyla karsilastim..bir ay once 2x2 gb ram almistim,bunlari 1x1 gb ramlerle dual calistiriyorum,ddr2 800 mhz hepsi ve ayni markanin ayni serisi..

Bir kere mavi ekran almistim ama sorun olmadan devam ettim reset sonrasi..

Ama bu sefer,bios pilini cikardim,kisa devre yaptirdim,ramleri tek tek denedim,ekran kartsiz calistirmayi denedim,tum kablolari teker teker soktum taktim,slotlarin yerlerini degistirdim,hard disk'i baska bilgisayarda denedim sorunsuz calisiyor..ama gelin gorun ki ne yaptiysam bios ekranini bile goremedim..kirmizi isikta kaldim kisaca..

Fikri gelen olursa bi paylassin,biosta sorun oldugunu dusunuyorum,ekran acilmazken bunu cozme imkanim var mi?

Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
5 Mayıs 2012; 19:02:05 

format atarsak düzelirmi acaba.? yada bilgisayar tamircisine götürsek kaç para alır.?

227 Mesaj
22 Temmuz 2012; 0:48:19 

ekran kartı bıos guncellemesı yapıyordum.(acemiyim bu konularda) reset atmamı ıstedı ve pc ye bıdaha goruntu gelmedi. Tum parcalar calısıyor goruntu yok. Baska kart taktım bip sesı geldı ama yıne goruntu yoktu. Anakart göçmus olabılırmı?

Origin:Painkiller170

14 Mesaj
27 Ağustos 2012; 18:02:46 

Arkadaslar benim de soyle bi problemim var pc aciliyor AMA ekran acilmiyor dit sesleri gelmiyo
Rami soktum temizledim herseyi yaptim AMA duzelmedi ne yapabilirim

14 Mesaj
27 Ağustos 2012; 18:12:12 

Simdi cd taktim uc kere uzun uzun diiit diiit etti nedir sorun acil yardim Edin beh

166 Mesaj
31 Ağustos 2012; 16:11:18 

anakartmı yanmış aynısı bendede var anakartta asus p8p67 le

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1 Mesaj
1 Kasım 2012; 12:01:08 

selam, benim pcnin ekran kartında sorun vardı, görüntü kırmızı ağırlıklıydı. yeni bir ekran kartı taktım. önce sorunsuz çalıştı, renkler düzeldi ama sonra yeni donanım bulundu diyip yazılımını yüklerken pc kilitlendi. açmaya çalıştım ama bios ekranı bile gelmiyor artık. güç açıyor, ışıklar yanıyor ama görüntü yok. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

10 Mesaj
19 Mayıs 2013; 9:22:16 

Arkadaşlar Aynı sorun bendede var yardımcı olun

14 Mesaj
23 Mayıs 2013; 13:19:58 

arkdşlr formda yenym konu acmayı blmedigim için ek ypıyorum kb

pc yi tamamen söktum temizledim geri takdığımda power tuşuna bsuyorum pc açılmıyor acill yardım lütfen

3686 Mesaj
23 Mayıs 2013; 13:21:27 

quote:

Orijinalden alıntı: byro68

pc yi tamamen söktum temizledim geri takdığımda power tuşuna bsuyorum pc açılmıyor acill yardım lütfen

Biraz daha açabilimisiniz. Fanlar dönmeye başlıyor da kapanıyor mu yoksa power tuşuna basıyorsunuz hiç tetikleme mi yapmıyor.

Başarılar Gelir Geçer, Asaletin Bize Yeter

3573 Mesaj
23 Mayıs 2013; 13:29:15 

ram olabilir yada ekran kartı tek tek dene

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2927 Mesaj
23 Mayıs 2013; 13:29:30 

işlemci fanının tam dibinde 3lü bir giriş var, oraya bir kablo takılıyor. (benim anakartta öyle) o kabloyu taktığınıza emin misiniz? onu takmazsanız çalışmıyor.

Bu mesajda bahsedilenler: @byro68

uzaktan taş gelmez

gerçek işini kolaylaştırır

düşenin dostu ol

14 Mesaj
23 Mayıs 2013; 13:37:58 

hiç tetkleme yapmıyor

119 Mesaj
23 Mayıs 2013; 13:39:47 

arakadaslar problemlerı kısaca goz attım
aksam kapatıp sabah kalktıgınızda acılmayan pc ler ıcın bir kac ıslem yapmanız yeterlı olacak bırıncısı hıc bırseyı sokmeden arkadan power kablosunu cıkartın ve o sekılde power dugmesıne 3 5 kere basıp cekın ıcındekı statik elektrik bosalsın sorunlarun bu sekılde cozulmesı %40 tır ıkıncısı bır cozum ram ları sokup sılgı ıle bacakları temızleyın ve taakrar dan takın buda %30 luk bır cozum olur olmadı mı power ı degıstırın deneyın buda %20 cozum olur odamı olmadı eger yanık patlama yoksa biyos cokmus tur onuda bort tamırcılerıne yaptıra bılırsınız

baska cozumu yok bunları yaptıy san mutlaka calısır diğer parcaları saglam sayıyorum ....

temızlık yapan arkadas muhtemelen sen de power dugmesının bordda power düğmesnden gelen kabloyu yerine takarkene hata yapmıssın dikkatli incele p.w olan yere power sv yı takcak sın muhtemelen orda hata yaptın
ın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mAdde -- 23 Mayıs 2013; 13:44:46 >

14 Mesaj
23 Mayıs 2013; 13:43:03 

hiç bir tetiklme olmuyor

14 Mesaj
23 Mayıs 2013; 14:03:41 

pc açıldı kabloları kontrol ettkten sonra anck acılırken warnng ..... yazıyor ve bu ndan snra bi kz daha yazı çıkıo frklı

119 Mesaj
23 Mayıs 2013; 14:12:42 

cıkan yazıları buraya resmını cekerek koyma sansın var mı

145 Mesaj
23 Mayıs 2013; 15:15:14 

CIH virüsü girmiş olabilir. Virüsten anlamıyorsan araştır.

Bazı durumlarda uzman
PC Tamircisi

68 Mesaj
23 Mayıs 2013; 15:29:14 

quote:

Orijinalden alıntı: byro68

büyük ihtimal power sw jumper takmayı unutmussun veya yanlış takmıssın tekrardan kontrol et

68 Mesaj
23 Mayıs 2013; 15:32:02 

quote:

Orijinalden alıntı: ozzyback

selam, benim pcnin ekran kartında sorun vardı, görüntü kırmızı ağırlıklıydı. yeni bir ekran kartı taktım. önce sorunsuz çalıştı, renkler düzeldi ama sonra yeni donanım bulundu diyip yazılımını yüklerken pc kilitlendi. açmaya çalıştım ama bios ekranı bile gelmiyor artık. güç açıyor, ışıklar yanıyor ama görüntü yok. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

öncelikle yeni taktıgın ekran kartını sök ve onbord vga girisine tak kabloyu sonra acmayı denee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sqlfox -- 23 Mayıs 2013; 15:36:21 >

68 Mesaj
23 Mayıs 2013; 15:39:03 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetaybas

Simdi cd taktim uc kere uzun uzun diiit diiit etti nedir sorun acil yardim Edin beh

muhtemelen Ram'lerde sorun var iki Ram takılırsa birini çıkar diyerini dene slot deyiştir dene olmadı calısan bir arkadaştan uyumlu bir ram al dene sorun çözülecektir

41 Mesaj
29 Haziran 2013; 21:19:05 

HDD'den olabilir öyle duymuştum.HDD ısnıyorsa onu değiştir öyle dene.

-- --PS4-- --

---------------------------------------------------------------------
Little Big Planet 3 geldi!!!!
------------------------------------------------------------------
PSN ID = PataponTR

48 Mesaj
30 Ekim 2013; 20:27:14 

Tüm sorunlarınız ve sorularınız cevapları burada buyrun :) http://bc.vc/7Z7hmc

652 Mesaj
13 Şubat 2014; 14:29:27 

Aynı sorun bendede var bugün konu açtım teknik yardımda kesin bir çözümü var mı? Söküp takmadığım parça kalmadı pcyi kapatınca açamıyoruz.Vga ekran kartını denedim ramları denedim hddleri denedim işlemciyi söküp taktım biosu sıfırladım fakat nafile ?

652 Mesaj
13 Şubat 2014; 14:32:55 

Bu virüsü araştırdım muhtemelen bundan kaynaklanıyor olabilr ancak antivirüs programım iyi ve jumperda takılı peki daha nasıl korunacağız?

Bu mesajda bahsedilenler: tahayigit

2 Mesaj
17 Şubat 2014; 19:31:02 

Beyler bu hatayla ben de karşı karşıyayım ekranın gelmemesi sorunu ram le alakalı ya ram de birsorun olabilir (Keza olduğunu san mıyorum) anakartında birsorun olabilir ha ondada yoksa sen bios pilini yenilemeyidene bitmiş olabilir :D