Şimdi Ara

Bilgisayarımı açamıyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarımı kullandıktan sonra normal şekilde kapattım. Bir dahaki açışımda monitörde hiç bir görüntü oluşmadı, ayrıca her zaman duyduğum "bip" sesi de çıkmadı. Ben önce monitörde bir sorun var sandım ama bu bip sesi gelmeyince daha ciddi bir sorun olduğunu anladım.

Kasayı açıp RAM'lerimi çıkarıp, slotları temizledim, geri taktım. Jumper kabloları çıkarıp iyice yerine oturttum; sonra çalıştı ancak açıldıktan 5 dakika sonra tamamen kilitlendi. Bir daha da açılmadı.

Daha sonra bütün kabloları çıkardım ve sağlamca yerlerine tekrar taktım. Ama bir daha ne "bip" sesi geldi, ne de monitör açıldı. Dedim ki, bootable CD ile format atayım: YOK olmadı...başlangıç disketide işe yaramadı, bilgisayar görmedi...

Hiç bir patlama çatlama olayı da olmadığına göre, acep sorun nerede...Bilgisayarım biraz eski ama öyle çok fazla kullanmışlığım falan da yok (yani hor kullanma falan söz konusu değil)...

LÜTFEN yardım edin...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• up
  • Sanırım anakartdan,

Tamir.
  • Tamir ettirilebilir mi; yoksa yeni mi alınacak? Benim anakart Gigabyte'ın baya eski bir modeli...
  • Bende de aynı sorun var. Aynı şekilde açılmıyor bilgisayar. En son çare olarak, anakartı tamire götüreceğim.

Anakartın birkaç yeri tamir edilebiliyormuş. Yanan yeri varsa, üzgünüm.
  • Ya nedir bu ya bu son günlerde herkeste aynı sorun bende de aynısı var az önce bi yere daha yazmıştım bi yere.kimseden net bir cevap çımadı bende ne yaptıysam çözemedim eğer çözeren pm ile felan ulaşabilirmisin lütfen.
  • Farklı bir Powersupply deneme İmkanınız varsa Bi Powersupplyınızı değiştirmenizi öneririm.
  • Hmm denemeye değer.Sağol ArdaR
  • anakarttan olabilir bi yetkiliye göster derim
  • valla arkadaslar benim pek teknik bilgim olmasada suanda elimde iki tane tamir icin gelen birlgisayar var ikisinde de ayni sorun var ve yaptıklarım sunlar biosu sıfırladim ram denedim power sp denedim hdd denedim ekran karti denedim banamisin demedi bende bir cesit vürüs süphesi uyadirdi tahminimce de bunun arkasinda microsoft var diorum yakinda kokusu cikar daha öncede bir müsterimin bilgisayrinda ayni ariza vardi okadar forum dolastim parca denedim bir türlü olmadi edindigim bilgi ise anakart güm yada islemci baska birsey bulmaadim umarim caresini ögrenirsiniz herkes faydalansin :=)
  • bi ihtimal..

bilgisayarın hasar görmüşse ramlari vb. donanimlari çıkarıp tekrar tak. laptop ise işin çok zor.
  • Sorun büyük ihtimalle ramlerde.Başka ramler deneyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.