Şimdi Ara

## Zotac'dan Pasif Soğutmalı GeForce 8600GT ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Zotac'dan Pasif Soğutmalı GeForce 8600GT ##

AMD-ATi'nin ekran kartı alanındaki en önemli partnerlerinden biri olan Sapphire'in de sahibi olan PC Partner firmasının Nvidia tabanlı ekran kartları üretebilmek adına geçtiğimiz aylarda kurduğu Zotac firması sektöre hızlı bir giriş yapmıştı. Arka arkaya yeni model duyuruları yapan firmanın en büyük hedefi olabilecek en kısa süre içerisinde Sapphire AMD-ATi tarafındaki konumunu Nvidia tarafında elde edebilmek.

Ürün gamını zengin tutmak ve kullanıcılara çeşit konusunda farklı alternatifler sunmak isteyen firmanın GeForce 8600GT tabalı yeni ekran kartı da ortaya çıktı. Firmanın Zone serisi dahilinde yer alan yeni kartın en önemli özelliği pasif soğutmaya sahip olması. Fansız olması nedeniyle Odb gürültü oranına sahip olan ekran kartı ısı iletim temelli ve alüminyum tabanlı özel bir soğutma kullanıyor.

Zotac'ın pasif soğutmalı GeForce 8600GT modeli üzerinde 256MB GDDR3 bellek yer alıyor. Kullanılan katı kapasitörler ile de dikkat çeken ekran kartının grafik işlemcisi 540MHz, bellekleri ise 1470MHz'de çalışıyor. Çift DVI çıkışına ve HDTV destekli TV-Out çıkışına da sahip olan ekran kartının kutu içeriğinden ayrıca DVI-HDMI dönüştürücü adaptör de çıkmakta. Fiyat konusunda ise net bir bilgi bulunmuyor.

• pylşm için tşkrlr Gzl Bi ekrn Krtı Arıydm BelKi Ufukta Bu Gzkr
  • Zotac Türkiye'ye gelse keşke.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nForcer

Zotac Türkiye'ye gelse keşke.

Sapphire i getiren onuda getiri heralde aynı firma nasıl olsa
  • aman ben Sapphire den kaçıyorum Zotac ı öğrendiğim iyi oldu onu da kara listeme alayımda hiç yani düşünmem bile almayı
  • Bu tarz pasif çözümler çoğu zaman çok pahalı oluyor.
  • katı kondansatör kullanmaları ilgimi çekti ama o/c performansı nasıldır
  • quote:

Orjinalden alıntı: coransoy

katı kondansatör kullanmaları ilgimi çekti ama o/c performansı nasıldır

Üzerinde pasif soğutma varken oc performansı beklemek yerinde olmaz.Ayrıca bu saatten sonra 590*1600 değerlerinden düşük bir 8600GT almakta mantıklı olmaz. Bu tür performansı ön planda tutan vga ların pasif soğutulmasına karşıyım
  • Her saat yeni bir 8600 modeli çıkıyor...
  • Evet,şuan 8600gt için 600/1600 hızı standart gibi birşey oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

aman ben Sapphire den kaçıyorum Zotac ı öğrendiğim iyi oldu onu da kara listeme alayımda hiç yani düşünmem bile almayı

niye sapphireden kaçıyosun ki yaw bence en iyi üretici firmalardan biridir sapphire performans açısından gayet başarılıdır yani diğer firmalara göre.Ama bu aralar sapphiredede bir düşüş var hadi hayırlısı..

• Fudzilla destekli Zotaclar
  • quote:

Orjinalden alıntı: coransoy

katı kondansatör kullanmaları ilgimi çekti ama o/c performansı nasıldır

Bu tür pasif soğutmalı ekran kartlarının o/c performasları iyi olmaz
  • 540/1470 - 600/1600 arasinda 2-3 fps farkeder. sessiz alet isteyenler icin cok onemli olmaz diye dusunuyorum.
  • yaprakların yönü bana çok ters geldi eğer yan kapaktan hava üfleyen bir kasa yoksa bu kart çok baş ağrıtır gibi dik değilde yatay olsaydı yapraklar kasanın önünden giren havadan yararlanabilirdi
  • yaw bu tür kartlar en azından cok değer kaybetmiyo bozulsa bile götür sat hurdacıya
  • pasif soğutma hiç biz oyun severlere hitap eden bir şey değil...özellikle de saatlerce pc başından kalkmayanlar için...bu kartlar olsa olsa kafa dinlemek isteyen düz kullanıcılar ve ev sinema sistemi için pc kuranların tercih edeceği bir kart...
  • artık tr de
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.