Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (289. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.686
Cevap
119
Favori
823.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eyvallah kardeş bundan sonra çok kurcalamam artık vitesi madem öyle... Tuning işini bende düşünüyorum ciddi anlamda yakıt tasarrufu sağlıyormuş yahu
  • Peynir Alti Suyu Tozu kullanıcısına yanıt
    hocam aracı çok zorladıysan o an kendini emniyete alıyor..baskı balata falan daha fazla zarar görmesin diye..öyle bişey olabilir..zaten devamında da herhangi bir sıkıntı yaşamaman bu ihtimali kuvvetlendiriyor..durunca vitesi boşa alma konusuda eğer durunca frene tam anlamıyla basarsanız herhangi bir sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum..ama yarım yani hafiften basıyorsanız balata baskı zorlanabilir..zaten o anda frene tam basmıyorsanız motor sesi bile değişiyor balatalara yük biniyor..o zamanda vaktinden önce aşınacağı için erken zamanda baskı balata değiştirmek zorunda kalabilirsin..
  • Sanki manuelde uzun duraklamalar haricinde bosa almayin diye okumustum. O da sanirim guvenlik yuzunden unutup gaza basilirsa diye.

Plastik aksamin rutusu her durumda yapilabilir. Uzmeyin kendinizi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peynir Alti Suyu Tozu kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır forumu takip edemedim.

Yolculuğa çıkacak olan arkadaslara hayırlı kazasiz belasiz yolculuklar dilerim.

Hocam o çizik önemli değil. Lokal boyayla işin çözülür.

Gecenlerde aracimin bilgi ekranında 'info:gearbox faulthy' yazısı göründü sonra hemen silindi. Bir daha da öyle bir uyarı gelmedi. Bu uyarıyı alan var mı içinizde?

Yanlış hatirlamiyosam bir yerde araç tam durmadan vites degistirmeyin diyodu. Yani örneğin manuel vitesli aracta geri manevra yaparken arka boşsa fren yapmayip direk bire alip devam ederiz ya. Işte bu olayı bu aracta yapmamak gerekiyormuş. Geri giderken aracı tam durdurup sonra A yada M ye alip devam etmek gerekiyormuş. Ben bi kaç kez yaptım bunu acelem vardı. Bu gearbox uyarısını bu yuzden almış olabilirim arkadaşlar. Siz de dikkat edin tavsiye ederim. Cok şükür şu an problem yok.

Ben sahsen uzun ışıklarda bazen N konumuna
    alıyorum. Bi problem cikaricani zannetmem

Iki gun once shell nitro plus dizel aldım sanki daha az km yaptiriyo gibi geldi deneyen var mı?

.

• tesekkurler arkadaslar...

bayramdan sonra bende bir uzun yol yapayim diyorum uzun zaman oldu sehir disina cikmayali insan biraz uzaklasmak istiyor sehir havadindan.

• çok sert direksiyon kaplaması var deri değil sanki plastik kaplama, kırmızı ışıktan kalkışta çok yavaş kalıyo hızını alana kadar bayağı bir zaman geçiyo, birde bu arabalar navigasyonu hakediyo tonla para verdik navigasyon yok.Picassolarımızın benim açımdan üç eksiği...her güzelin kusuru olur misali..

• Ramazan öncesi Van-Ankara-Antalya-Denizli-BAlıkesir-Ankara-Van olmak üzere 4920 km yol yaptım... İki yetişkin üç çocuk Bagaj 100 kadar konserve, anne babanın koyduğu binumum turşu, peynir, valizler vb. ile tıka basa doluydu.. ortalama 110 km hız ile klima sürekli açık, yol bilgisayarı değer ortalama hız 85 tüketim 5.5 lt.
    yakıt olarak gayet başarılı buldum hdi motoru..

ancak sorun direksiyonda idi.. şuan direksiyonun el ile tuttuğum sağ ve sol taraflarındaki parlak deri boyası döküldü, süngerimsi bir görüntüde... elimle dokunduğumda pütür pütür, hatta bir ara yoldayken elimde siyahlıklar bile oldu, göz göre göre derinin o yapısı kalktı bu duruma anlam veremedim.. aracın garantisi aralık ayında bitti ve şuan 32.000 kmde..

balıkesir desilden direksiyon fiyatı aldım 1700 tl dediler

peugout dada aynı sorun olduğundan balıkesir servistki arkadaş peugeoutun direksiyonu 400 tl yaptığını, garantisi bitse bile servise gelen kullanıcılarla destekle 200 tl ye değiştirdiklerini söyledi..

diresiyonu bu şekilde olan varmı merak ettim...

170.000 km deki aracın kmsi geri çekilip pazarlanması kıvamında oldu direksiyon, aracı sıfır almasam böyle düşünecem valla

• arkadaşlar bursadan herkese selamlar ve hepinize hayırlı ramazanlar...

benim küçük haydut yüzünden evde ve bakım duruşu hazırlıkları yüzünden işte forumun sayfasını unuttum. hepimiz için fikir vermesi açısından paylaşımlarda bulunayım biraz...

arabayı mayıs sonunda aldığım için haziran ayı trafik sigortası ve kasko zamanıydı...

babam sigorta acentesi olduğu ve trafik sigortası sadece karşıdaki için bir zorunluluk olduğundan en ucuz olan EURO Sigortadan 241,00TL / 4 taksit olarak yaptırdım.

kasko ise normalde ak ya da aviva yaptırırım ancak bu sene aksigortadan fiyat aldım, 1.092,00TL dediler hemen ertesinde garanti bankası maaş müşterisi olduğum için EUREKO Sigortadan aradılar ve bana özel bir kampanya olduğunu sınırsız ikame araç desteği, bana ve eşime ücretsiz istediğimiz diş hekiminden diş bakım hizmeti ve de bonus kredi kartıma %10 bonus vereceklerini söylediler ve rakamın da 1.258,00TL olduğunu söylediler. (araç bedeli 50.600,00TL ve 36 yaşındayım.) Ben de babamla teyitleşip yaptırdım ve bir güzellik daha oldu. kredi kartıma %20 yani 251,60TL bonus geldi yani bana kasko yaklaşık 1.000TL civarına mal oldu...

bunun dışında aracımla 74.000'i devirdik ve çok yakında bakıma gireceğim, size oradaki yapılanları ve fiyatları da paylaşırım. Bursa İnallar'a götürmeyi düşünüyorum çünkü bir daha Bayraktar'a gitmem...

ek olarak 1 yıl evvel ZIEBART'a boya koruma yaptırmıştım, yenilemelerde çok uygun fiyat yaptıklarını duydum, bir konuşup abartı olmazsa fiyat yeniletmeyi düşünüyorum.

bu arada arabayı aldığım günden beri aldığım mazot miktarını ve verdiğim fiyatı yazarım. Şu an için yaklaşık 12.200km yol yapmışım 13,5 aylık süre zarfında ve depo şu an full ve tükettiğim mazot yaklaşık 800lt, dolayısıyla direk ekran verisine bakmadan reel ortalamam 6,5lt/100km... çoğunluğu şehir içinde kullanılan 1700kg'lık bu kadar cüsseli bir araç için çok iyi olduğunu düşünüyorum ve memnunum çok...

bu aracı düşünenlere tavsiyem hiç düşünmeyin bile, sadece aldığınızda camlarda film yoksa mutlaka gerekiyor çünkü araç cam fanus gibi... uzun yol kabusa dönüyor eğer film yoksa... bir kez gittikten sonra döner dönmez yaptırdım ve çok da memnunum. bu arada bu filmlerle ilgili ceza yazmak isterse polis kesinlikle kabul etmeyin ve de imzalamayın makbuzu... çünkü mahkeme kararı var, filmlerin görüşünüzü engellediğini bir cihaz vasıtasıyla belgelemesi gerekiyor suç teşkil ettiğini belirleyip ceza kesebilmesi için... diğer türlü dayanağı olmadan ceza kesme hakkı yok...

uzun zaman olmayınca buralarda ve yalnız olunca sakin kafayla çok yazdım idare edin artık...

selamlar...

• ozgurefe09 kullanıcısına yanıt
    hocam cam filmi konusundaki fikirlerinize tamamen katılıyorum ayrıca daha önce kazanılmış dava vb. haberleride forumda paylaşmıştım...

• Herkese hayırlı ramazanlar bu sene tatile çıkma zamanı geç kaldı ama geldi işte ayın 2 si gibi yola çıkmayı planlıyorum. Konyadan Trabzona kadar gezilebilecek yerlerin bir listesini istesem üstadlardan fazla mı olur şöle gezebileceğim gittiğim için çok hoşnut olabileceğim yerler varsa yazarsanız sevinirim. Konaklayabileceğim yerde lazım tabi ilk defa gideceğim için , dikkatli olmam gereken yerler, görmem gereken yerler varsa onlarda da tavsiyelerinizi beklerim. 1 haftalık Trabzondan seferinden sonrada 3-4 gün mersine ineceğim inşallah önerilerinizi bekliyorum şimdiden çook teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalnız2007 -- 19 Temmuz 2014; 22:18:38 >
    Temmuz ayı bende de kasko ayıdır. Bu sene Euro kaskodan ilerliyorum fiyat 536.-TL dir.
    Cam filmi noktasın da bir hayli kafa yordum ve nihayetinde böyle bir işlem yaptırmamaya karar verdim. Polisin ceza keseceğinden değil, hani birde su mahkeme kararı var ya görüşe engel teşkil etmiyor şeklinde onu da pek önemsemiyorum. Yaptırmamamdaki tek sebep güvenlikti. Otomobil camları darbe karşısında küçük parçalara ayrılarak kesici ve delici unsurunu kaybeder, çünkü insan sağlığına bir tehdit oluşturması istenmemektedir. Çekeceğiniz film ile camın dağılmasının önüne geçmiş, allah göstermesin sıkıntılı bir durumda kabin içindeki siz ve sevdiklerinizin risk oranını arttırmış olacaksınız. Bu noktada bir hayli uzun yolda yaptım hatta benimle birlikte yapan aile uyeleri de bu noktada şikayet de bulunmadır. Göreceli bir kavram diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soskay -- 19 Temmuz 2014; 23:03:20 >

• yalnız2007 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı yolculuklar. Güzergahınızı konya-ankara-çorum-samsun-sahil şeridi-Trabzon diye tahmin ediyorum. Konya ankara arası pek birsey yok. Ankara samsun arasını birçok kez gitmiş ve gelmiş var fakat beni cezbeden bir noktası olmadı genelde samsun dönüşü corumda leblebi almak için dururdum. Samsun trabzon arası ise sahil yolundan giderseniz seyri biraz daha zevkli fakat virajı ve yolu dar bir güzergah tercih etmiş olursunuz. Bu noktada yol üzerindeki mola ve dinlenme yerlerini tercih edebilirsiniz. Yada çevre yolunu tercih edebilirsiniz. Sadece yolculuk olur Trabzona kadar öyle aman aman bir yer yok diyebilirim. Belki çok gidip gelmemden artık görmezlikten geliyor olabilirim. Detay verecek arkadaşlar çıkabilir düşüncesiyle noktayı koyayım

• soskay S kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim
  • kmdeki sarfiyat ve süngerboba dönen direksiyon... bu arada ortalama hız 86 diye aklımda kalmıştı 66 imiş

Direksiyon olayında başına böyle bir durum gelen var mı?

536TL çok güzel rakam gerçekten... benim en büyük şanssızlığım ev aldığım için arabayı satmam ve yaklaşık 1,5 yıl arabasız kalmam oldu... daha önce de bekarken hep arabalarım babamın şirketi üzerine olduğundan bu araçta beni yeni şoför gibi değerlendirmesi oldu kasko şirketlerinin... bir kaç sene sonra ben de sizin rakamlara inerim umarım kazasız belasız geçirerek...
    göreceli kavram olduğuna kesinlikle katılıyorum. cam dağılmama riski olayında sizinle aynı görüşte değilim pek. Araçların ön camlarında olduğu gibi bence dağılmaması daha sağlıklı çünkü yaptırdığım camlar ön cam haricindelkiler yani daha küçük alanlı olanlar yani bence daha az risk teşkil edeceklerdir bu durumda... tabi sizin de belirttiğiniz gibi göreceli kavramlar bunlar kişiye göre değişiyor burada karşılıklı paylaşarak forumdaki dostlarımıza da farklı bakış açıları kazandırdığımızı düşünüyorum... selamlar...
  • Merhaba Arkadaşlar

Yarın aksilik çıkmaz ise. 2009 53000km siyah grand Picasso sabihi olacağım. Aracı cumartesi günü avcar'da servise soktum. 2,5 saat sürtü. Herşeyi ile orijinal.
    Bakalım memnun kalacak mıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vessam

kmdeki sarfiyat ve süngerboba dönen direksiyon... bu arada ortalama hız 86 diye aklımda kalmıştı 66 imiş

Direksiyon olayında başına böyle bir durum gelen var mı?

Hocam benim aracim 2008 model. Mart 2014te aldım. Gümüş gri. Benden önceki sahibi bayandı. Aldığımda direksiyonum aynen sizinki gibiydi. Sanki 200bin yapmış gibi. Bu genel bi Problem sanırım.

Bayanlar genelde krem kullanırlar. Ve bi de eli çok terleyen arkadaşlarda da olur bu. Yüzük gibi takılar da buna sebep olabilir.

Bunun tek cozumu var. Forumda bi arkadas yaptirmisti. İyi bi dosemeciye gidip bi deri kilif diktirmek. Ya da garanti varsa serviste komple degistirmek. Ama yine ayni sey olur galiba. Ben firsat bulursam deri direksiyon yaptircam. 150tl gibi bi rakama yaptirmis arkadas.

Aracin herseyi cok guzel. Cok ta memnunum ama on paneldeki dugmelerin uzerindeki yazilar kolay siliniyo ve direksiyon cabuk yipraniyo. Bu citroene hic yakismamis.

• quote:

Orijinalden alıntı: ceylan2010

Merhaba Arkadaşlar

Yarın aksilik çıkmaz ise. 2009 53000km siyah grand Picasso sabihi olacağım. Aracı cumartesi günü avcar'da servise soktum. 2,5 saat sürtü. Herşeyi ile orijinal.
    Bakalım memnun kalacak mıyım.

hayırlı olsun hocam. güle güle binin.
  • 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.