Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.687
Cevap
119
Favori
822.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cemguller

Evet paylaşımdada bir azalma oldu sanırsam

Benim 30 bin kilometre bakımım çok yaklaştı 2-3 hafta içerisinde servise götüreceğim.Sizce yaklaşık ne kadar öderim normal şartlarda?

Zannedersem 300-400 arasi birseyler odersiniz eger extra degisecek birsey yoksa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizabi

30 bin bakımı ortalama 300 tl tutuyor takip edebiliyorsan servislerin indirim zamanları oluyor yüzde 40 gibi bir indirimi vardı geçen ay ama ben yakalayamadım benimde 45 bin bakımı büyük ihtimalle 10-15 gün sonra olacak gibi rutin bakımın yanı sıra 45 binde fren balataları değişecekmiş yaklaşık 120 tl miş yani muhtemelen başka biişey çıkmassa 420 tl gibi bişey tutacak.

kocaoğlanın kışlık ayakkabılarını henüz çıkarma fırsatım olmadı yakıtı haliyle biraz fazla gibi yaklaşık bir depo ile şuan 700-750 km gidiyorum ama bu hafta artık Ankarada havalar ısındı çıkarmam lazım.

Silecek için servis tanesine 75 tl dedi daha ucuza alabileceğimiz yer bilen varmı iki sileceğe 150 tl vermek istemiyorum

Merhaba silecek aldiniz mi bilmiyorum ama verilen fiyatlar cok da fazla degil. Normal silecekleri 6 ayda bir degistirmeyi tavsiye eden bir usta Banana icin 2 yil gider demisti, boyle de olursa cok da pahaliya gelmiyor bizim silecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kültigin77

arkadaşlar şunu öğrendik ki citroen renault ile kıyaslanamaz.Peki peugeot 5008 ile kıyaslarsak neler diyebilirsiniz? şu an alma aşamasındayım kafam baya bi bulandı.Fikirleriniz benim için çok değerlidir.

Sakin Peugeot'ya yaklasma derim.. Zaten bununla alakali deneme surusu tecrubemi paylasmistim bu topikte.. Biraz zahmetli ama ararsaniz bulabilirsiniz.
    Genel olarak isciligi ve malzeme kalitesi picassoya gore daha dusuk..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ender_kadioglu

arkadaşlar şunu öğrendik ki citroen renault ile kıyaslanamaz.Peki peugeot 5008 ile kıyaslarsak neler diyebilirsiniz? şu an alma aşamasındayım kafam baya bi bulandı.Fikirleriniz benim için çok değerlidir.

Ender bey kolay gelsin , işiniz bayağı bir zor gerçektende.Ben 5008 e ilk çıktığı zaman kapora verecektimki (test sürüü yapmadan) ufak bir meblağda anlaşamadık pazarlık aşamasında , o nedenle daha sonra uğrarım diyip çıkmıştım peugeot bayisinden ancak sonrasında picassoyu inceledğimde daha kullanışlı , daha geniş ve yüksek bir aile aracı olarak görüp almaya karar verdim.Kullandıkçada iyiki picasso almışım diyorum , çünkü yolda gördüğüm 5008 ler alçak - basık gözüküyor gözüme , vites kısmı çok yüksek gözüküyor çok yer kaplıyor gibime geliyor ve iyiki almamışım diyorum.
    Bunu ben diyebiliyorsam birşey vardır demekki:) Çünkü ben 106 çıktığından beri 106-306-206-307 modellerini hiç gözümü kırpmadan almıştım , çünkü marka fanatikliği vardı bende , 5008 ide yine fanatiklikten dolayı gözüm kapalı alacaktım.
    0 km. aldı arkadaşım geçen hafta vizon gri, çokta şık duruyor..

Hayirli olsun cok iyi bir karar vermissiniz.. Kullandikca askiniz ve sayginiz artacak bunu temin ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedyankara

selamlar
    5 kişilik picassomu alalı 10 gün oldu.foruma dün üye oldum.dünden beri 9 sayfasını okuyabildim:) emeği olan bilgilerini paylaşan herkese teşekkürler.10 günde 1300 km yol yapabildim.40 yaşındayım.22 araç değiştirdim.bu çok farklı araç.şimdilik gözüme batan tarafları evet bozuk yollarda aşırı gürültülü bir araç.arka emniyet kemeri yerleri çok kötü.kemer takmassanız sizi çok rahatsız ediyor.sırtınıza batıyır resmen.yüksek hızlarda çukura girildiğişnde sanki yatıcak gibi bir his veriyor.yeni olduğu için sınırları zorlayamadım ama yol tutuşunda sorun yok gibi.ancak dediğim gibi çukura geldiğinde ne yapar kestiremiyorum.afyona gittim sollamalar hariç 99-110 sabit hızla anlık tketim 4,3 lt reye kadar düştü çok şaşırdım.clio 1,5 dizel var hb onunla aynı gibi:)
    arkadaşım 5008 de çok ısrarcı oldu.aracı inceledim test sürüşü yaptım ama .görünümünden direk eledim.iç malzeme dişzayn picassonun yanına yaklaşıcak gibi değildi.aynaların her açıp kapamada kapanmasından dolayı bir sorun olurmu merak ediyorum.aracı alırken ön park sensörü hediyesi zorla kabul ettirdim.ancak servis taktırmamam gerektiğini ve osrunlu olduğunu söyledi.acaba takmamak içinmi yoksa gerçektenmi söledi bilmiyorum.bilenler varsa paylaşırsa sevinirtim.tşk

Merhaba araciniz hayirli olsun, gule gule kullanin.. Yakit degerleri sizi devamli sasirtacak emin olun..
    Aynalarin devamli acilip kapanmasi bir problem olusturmuyor sadece zamanla surtunme sesi artabilir bu durumda silikon sikabilirsiniz ama isterseniz bu ozelligini serviste deaktif hale getirtebilirsiniz zannedersem cok kolay yapiliyor ama kapilari kilitlendiginde yan aynalarini otomatik olarak kapatan, bildigim kadariyla, baska bir arac yok tadini cikartin..
    Sensorler cok pahali seyler degil araci satan bir firma daha sonrasinda servis musterisi olmaniz icin bunu size hediye edebilir ama mantikli birsey demisler. Taktirmayin..
  • arkadaşlar valla alemsiniz.Tam karar verdim dedim peugeot 5008 alacam (çünkü picassonun kasa değiştireceğini düşünüyorum) dedim gene caydırdınız adamı :)
  • quote:

matakeli
    setupta baktım görmeedim ben türkçe menü benimki ama sizin versiyonda varmı bilmiorum
    tşk

Evet maalesef Turkce menu yok.. Ama alisirsiniz zamnla..
  • quote:

selamlar
    yeni olduğum için sanaırım sık sık sorularım olucak.yardımlar için şimdiden tşkler.geçen forumda okumuştum merak ettim denemedk istedim ileri giderken seyir halindde geri vitese takılırmı geçermi diye denemek istedim malum vitesin yeri direksiyonda olurken yanlışlıkla olabilir diye araç geri vitese geçiyor ancak ekranda n boşta lambası yanıyor.bilgisi olan varmı?birde araba yeni malum yıkatırken bıcı bıcılar zarar veririmi boyaya?yıkama istasyonlarındaki elemanlar fırça ile yıkıyor o çizmiyormu? uzun yolda giderken arkada oturanlar emniyet kemeri takmamıştı.ikaz lamba ışık yanmıyordu.sonra bir ara yanmaya ve uyarı vermeye başladı.hızamı duyarlı bunlar?birde geri vitese takıldığında aynanın altındaki lambalar yanmıyormu?tşkler

Yanlislikla geri vitese alindiginda arac N konumuna aliyor durmadan da geri vitese gecmiyor
    Orta emniyet kemerini yerinden oynattiginizda kilide takmazsaniz uyari vermeye baslar..
    Geri vitese takildiginda ayna altindaki lambalar yanmiyor diye biliyorum..
    Saygilar.
  • quote:

Evet picasspcu arkadaşlar ,

Artık paylaşacak bişey kalmadımı ?

Ne zamandan beri yazılan çizilen bişey yok

Havalar ısınmaya başladı ben aracımı kışın almıştım 2.el , bu aralar soğutma konusunda sorun yaşıyorum gibi fan hızını yüksek tutmam gerekiyor kısk ta klima çalışınca pekte soğutmuyor , ayrıca soğutma bölümündende pek randıman alamıyorum , orda açmam gereken bir yer felan varmı ? veya yapmam gereken bişey varmı?

Ayrıca sonax ta kampanya başlamış ordan boya kormua pasta cila düşünüyorum , siyah renge lazım ufak ufak çizikler oluşuyor ister istemez :(

Polen filtrenizi kontrol ettirdiniz mi, dolu ise havayi ciddi derecede engelliyor, kullandiginiz sartlara gore 15 bini beklemenize gerek yok sik degistirebilirsiniz randimani artar.
    Bir de arac buyuk oldugu icin ilk etapta cabuk sogutma icin afni biraz fazla acmaniz gerekecektir maalesef.
    Sogutmali bolmeyi soyle dusunun, bir cikolatayi eritmeden tutmasi randiman acisindan iyi bir deger sonucat buzdolabi degil o bolme..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kültigin77

arkadaşlar valla alemsiniz.Tam karar verdim dedim peugeot 5008 alacam (çünkü picassonun kasa değiştireceğini düşünüyorum) dedim gene caydırdınız adamı :)

Alin ustadim alin kesinlikle pisman olmazsiniz.. Kasa degistirse de alin ama zannedersem bu siralar kasa degistirmezler hem degistirseler nasil birsey yapacaklar ki?:) Bu isten anlamam ama daha ne olsun ki..
    Belki olacaksa ki, kisa sure icinde olacagini zannetmiyorum, yurt disindaki 2.0 motor secenegini getirebilirler, bunun da bizim araclara gore navigasyon, park mesafe olcer, kararan ic dikiz aynasi, lastik basinc sensoru, on park sensor vs gibi bir iki arti ozelligi var..
    Bence bekleyip bu zevkten mahrum kalma derim..
  • 2. el bakiyorum bende 2008 picasso.Otomatik dizel şehir içi/dişi ne kdr yakiyor? Ayrica hill holder var mi araçta?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weezer

2. el bakiyorum bende 2008 picasso.Otomatik dizel şehir içi/dişi ne kdr yakiyor? Ayrica hill holder var mi araçta?

üst cevaplarda resimlide eklemiştim ama gözünüzden kaçmış sanırım, şehir içi optimum kullanımda 6 lt, dışında 5.3 lt gibi.
    hill holder olarak yaklaşık size 2 saniyelik bir zaman tanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezersunar

quote:

Evet picasspcu arkadaşlar ,

Artık paylaşacak bişey kalmadımı ?

Ne zamandan beri yazılan çizilen bişey yok

Havalar ısınmaya başladı ben aracımı kışın almıştım 2.el , bu aralar soğutma konusunda sorun yaşıyorum gibi fan hızını yüksek tutmam gerekiyor kısk ta klima çalışınca pekte soğutmuyor , ayrıca soğutma bölümündende pek randıman alamıyorum , orda açmam gereken bir yer felan varmı ? veya yapmam gereken bişey varmı?

Ayrıca sonax ta kampanya başlamış ordan boya kormua pasta cila düşünüyorum , siyah renge lazım ufak ufak çizikler oluşuyor ister istemez :(

Polen filtrenizi kontrol ettirdiniz mi, dolu ise havayi ciddi derecede engelliyor, kullandiginiz sartlara gore 15 bini beklemenize gerek yok sik degistirebilirsiniz randimani artar.
    Bir de arac buyuk oldugu icin ilk etapta cabuk sogutma icin afni biraz fazla acmaniz gerekecektir maalesef.
    Sogutmali bolmeyi soyle dusunun, bir cikolatayi eritmeden tutmasi randiman acisindan iyi bir deger sonucat buzdolabi degil o bolme..

polen filtresini kendi değiştiren varmı acaba, malum servis en kolay işçiliklerde bile biraz tutarı abartıyor...
  • Ben Bostancida Bosch Car servise degistirtmistim. Gayet guzel çalışıyorlar ve makul fiyatlara yaptirabilirsiniz.
  • Ben Bostancida Bosch Car servise degistirtmistim. Gayet guzel çalışıyorlar ve makul fiyatlara yaptirabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weezer
    2. el bakiyorum bende 2008 picasso.Otomatik dizel şehir içi/dişi ne kdr yakiyor? Ayrica hill holder var mi araçta?

21 kuruş civarında sehir ici yakıtı var. Araçta Hill Holder var. ( Ben belki aracımı satabilirim, ama km 94 bin civarlarında ve yüksek gelir fiyatı:) Dusuk km araçlar bakabilirsiniz, sah. İnt sitesine bakabilirsiniz, çok düşük fiyatlara da kanmayın hasati çıkmış araç almayın. Tavsiyem 3-5 e bakmayın bayiden 2. El alın
  • selamlar
    sayn seze cevaplar için çok tşkler
    sağlıcakla kalın
  • Merhaba arkadaşlar,

Ben de eski citroencilerden biri olarak tecrübelerimi paylaşmak istedim. Daha önce dizel 2004 model c3 ve 2009 model c4 picasso sahibiydim. İki aracım da yakıt tüketimi konusunda çok başarılı idi gerçekten. C4 picasso da vites geçişleri tam istediğim gibi değildi, bir de çukurlarda fazla sallanıyordu. Bozuk zeminli yollarda ise iç aksamlardan çok fazla ses geliyordu. Bu ve başka bazı nedenlerden dolayı C4 picassomu sattım. Şu an yeni Grand Scenic sahibiyim. Bu sınıfta araç almayı düşünenler için şöyle bir karşılaştırma yapabilirim. Yazdıklarım Grand Scenic III Privilege versiyonu için geçerlidir.

İç mekan malzeme kalitesinde GS bariz önde. Picasso'da ön konsol üstünde kullanılan sert plastikler can sıkıcı. GS'de bu alanda yumuşak malzeme kullanılmış. Scenicte kapı içlerinde yumuşak ve deri malzemeler kullanılmış. Arka kapıların bir kısmında sert plastik kullanılmış.

GS'in koltukları daha iyi. Parçalı deri ve bej. Picasso'nun kadife kumaşlı koltukları vardı.

Picasso'daki cam yüzey alanları daha fazla idi (Visio Space). Tavan tamamen camdı ve ön camla neredeyse birleşiyordu. Bu açıdan Picasso daha iyiydi ancak onda da açılabilen bir sunroof yoktu.

Picasso otomatikleştirilmiş şanzımana sahipti (MCP). Bazı durumlarda kullanışsız olsa da otomatik vites rahatlığı güzel şey. Ancak vites değişimleri biraz erken oluyordu ve Sport modu gibi birşey yoktu (5008 de bu problemi çözmüşler). Gaza basış tarzına göre erken ya da geç değişebiliyordu vitesler. Ayrıca direksiyonun altındaki kulakçıklardan vites değiştirilebiliyordu. Yoğun şehir içi trafikte bu şanzıman bence biraz sorunlu çalışıyor. Dur kalklarda manuel olarak değiştirmek gerekiyordu. Yine de otomatik şanzımana sahip olduğundan burada puanı Picasso'ya verelim.

Picasso'da yokuş kalkış desteği vardı GS'de yok.

Picasso'nun müzikçaları pek güzel görünmüyordu ve bir kapak ardına gizlenmişti. GS'in müzikçaları çok daha şık.

Picasso'da ön tarafta sürücü ve ön yolcu koltuğu arasında bir boşluk varken GS de burada kullanışlı ve şık bir dolapçık var.

GS'de entegre navigasyon, adaptif xenon var Picasso'da yok.

GS'de akıllı anahtar sistemi var Picasso'da yok.

GS'de Bluetooth (telefon ve müzikçalar bağlanabiliyor) ve Ön Konsolda Portatif Müzik Çalar Bağlantı Soketi var Picasso'da yok.

Picasso'da Geri vites hafızalı yan dikiz aynaları vardı, GS'de yok.

Picasso'da süspansiyon sisteminden rahatsız olmuştum. Bence biraz fazla yumuşaktı. Araç kasislerde fazla zıplıyor ve virajlarda biraz yana yatıyor gibiydi.

Bu arada benim Picassom 5 kişilik kasadan idi. 7 kişiliklerin tipini beğenmiyorum. GS, 7 kişilik Picassolardan daha güzel bence tip olarak. Ama 5 kişilik Picasso'nun arkadan görünüşü bence içlerinde en iyisi. Hafiften bir jeep havası var onda.

Objektif olarak bir kıyaslama yapmaya çalıştım. Bu sınıfta araç almak isteyenler bence picasso, 5008 ve scenic i incelemeliler. Kesinlikle görmeden karar vermeyin.

Saygılar
  • Tabi renkler ve zevkler tartışılmaz ama scenıc steyşin araba gibi pikasso ise grand voyager havasında. Yeni scenıc in tipini hic sevmedim. Zaten otomatık olmayışı ile zaten alternatıfler arasından düşer. Otomatık viteslerde , dıreksıyondan tiptronık ile kısa süreli hızlanmaları cözmek mumkun. 1.6 vitesten 2.0 motor performansını beklemek yanlış olur. Arabaya birşey diyemem ama cıtroen soru işaretiydi şimdilik iyi gidiyor.
  • mrb yenı pıcasso alacaklar dikkat bende de bu araç vardı tamamen boş bir araç bence alacaklar vazgeçsin bende buradakı abartıları okuyupta almıstım,gerçekten çok sorun cıakrtıyor araç,ayrıca otomatik vites seceneği var ama hic de tatmin edici değil vitesi...bence manuel otomatikten çok daha iy..arkadas yazmıs zaten kasa değişecek bu aracın değişmez demeyin,herkesi gaza getirip aldırmayın
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.