Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (412. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.687
Cevap
119
Favori
822.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Picasso11

Triger gecen degismisti, simdi debriyaj seti degistirmissiniz. Hayirli ugurlu olsun Kazasiz belasiz kullanin insallah.

Uzun bir sure kafaniz rahat olur artik. Agir bakimlari tamamlandi aracinizin.

İleride Turbo ve enjektor cikabilir ama cok cok uzun km sonra cikacagini tahmin ediyorum.

Tekrar hayirli olsun.

Teşekkür ederim.

İnşallah öyle olur. Sene içerisinde beni bekleyen 2-3 ödemem olabilir o yüzden ilk fırsatta hepsini hallettim. Sağolsun Doğan usta hakikaten güzel iş çıkartmış. Dün yoğun trafik dahil 70-80 km kullandım. Araç çok daha kemikli hareket ediyor. Hakikaten debriyaj kaçırıyormuş da haberim yokmuş. Kavrama hissi çok güzel oldu.

Turbonun hava hortumum birleştiği noktada bir yağlanma oluyordu ara ara.. O hortumu da değiştirttim. İçim rahat oldu. Battı balık yan gider :)

• Merhaba arkadaşlar araçımı 4 aydır kullanıyorum bir sorum olacaktı. GP7 kişilikte çukurlardan yada kasislerden geçerken beşik gibi bir oraya bir buraya sallıyor bu normal mi yoksa tekerleklerim biraz aşınmış yada havasını mı kotrol etmem gerekir teşekkürler.
  • ilker444 kullanıcısına yanıt
    Amortisörlerden ses geliyor mu? Benim arka sağ amortisör patlak ses geliyor çukura girince su çalkalanma sesi gibi. Benimki ki de çok fazla yaylanıyor sağa sola.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceylan2010 -- 12 Ağustos 2015; 17:41:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker444

Merhaba arkadaşlar araçımı 4 aydır kullanıyorum bir sorum olacaktı. GP7 kişilikte çukurlardan yada kasislerden geçerken beşik gibi bir oraya bir buraya sallıyor bu normal mi yoksa tekerleklerim biraz aşınmış yada havasını mı kotrol etmem gerekir teşekkürler.

Araç bosken sağ sol taraftaki iki teker 1-2saniye ile çukura girerse sağ sol bir yaylanma oluyor bende. Özellikle de yavaş hızla girersem.

Ancak sadece sağ veya sol tekerler çukura girerse çok çok iyi sonumlendiriyor.

Amortisorlerde yağ kaçağı var mı kontrol ettirin. Patlak ise araç belli taraftan daha kontrolsüz yaylanma yapacaktır.

Nahsettigim yaylanma 6-7 kişi kullanırken hiç olmuyor. Yoldaki bariyerlerden geçtiğimi bile anlamıyorum. Ayrıca araç 7 kişi iken bile yere yatmiyor. Bu da demek ki tekerleklerin çukurlari sonumlendirmeleri en iyi araç yukluyken oluyor. Tekerlek yerdeki yüksekliğe denk gelince arabayı yukarı itmek ister. Buna ise yaylar ve amortisorler engel olur. Bu da en iyi araç hızlı veya yeterince ağır ise oluyor. Ben böyle bir çıkarım yaptım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Normal yuksek arabalarin hepsinde bu durum var

• synthesizer kullanıcısına yanıt
    hocam hayırlı olsun. artık daha konforlu ve keyifli olmuştur picassonuz.

titremelerden bahsettiğinizde canınızı sıkmamak için yazmamaıştım ama belli bir süre sonra keşke daha önceden debriyaj seti olayını yapsaydım diyeceksiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fehnw

hocam hayırlı olsun. artık daha konforlu ve keyifli olmuştur picassonuz.

titremelerden bahsettiğinizde canınızı sıkmamak için yazmamaıştım ama belli bir süre sonra keşke daha önceden debriyaj seti olayını yapsaydım diyeceksiniz :)

Titremeler 90bin kmlerde ortaya çıktı ama Doğan usta 130binde gel dedi bana. Bir süre sonra da kayboldu. Taki bu yaza kadar, yan 130bin kmlere kadar.. İstanbulda yoğun trafiğe girmeyen biri eminim 180binlere kadar hayatta değişim falan hissetmez bence.

Değişim sonrası özellikle yokuşa başlarken aracın gaz pedalına verdiği harika kavrama hissi gerçekten çok güzelmiş. Uzun süre dur kalk trafik sonrası yığılmalar yine oluyor. Bunun çaresi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: mp71_71

Tatil bitti..Ve istanbul....( ortalama hıza dikkat.yaklaşık 1000 km şehiriçi..)

Dostlar enjeksiyon arızası olan bir araç bu kadar düşük yakıt yakar mı?Normalde benim bildiğim sorduğum soruştururum enjektörü arızası olan araçlarda yakıt yükselir,siyah duman atar,araç tekler,ara ara çalışmaz derler..arıza lamba yanıp sönmüştü tatil öncesi epey önce.o zaman gidip baktiramamistim.bastırdım. makinaya bağlandı.sonuç bu..

• Iyi akşamlar arkadaşlar. Geçen hafta 2008 model 1.6 dizel otomatik picasso aldim. Bir kaç sorum olacak tecrubelerinizle aydinlatirsaniz sevinirim. 1. Aracın bakım periyotlari nedir? , 2. On cam ile cam tavanın arası da plastik( mika) bi parca var.silikonla yapıştırılmış yolda giderken düştü.parçayı nasıl temin edebilirim. 3. Stepneyi nasıl cikarabilirim. 4. Son olarak aracın sağ kapısı dışarıdan acilmiyor. Enterasan olanı ise İçeriden açıldıktan sonra dışarıdan açılabiliyor. Şimdiden cok teşekkürler..

• Osman kuyucu O kullanıcısına yanıt
    öncelikle kaskonuzun anlaşmalı olduğu cam servisi ile görüşün,kaskonuz karşılayıp karşılamadığını öğrenin.kaskonuz karşılıyorsa cam servisi,yetkili citroen servisinden parçayı alıp aracınıza montajı ücretsiz yapar.
    ektedki resimde parçanın seri numarası var.(7 numaralı parça)fiyatı 971,44 TL

sağ arka kapınızın dışardan açılmaması,merkezi kilit sisteminin kapıya komut göndermiyor gibi gözükmekte.Ya da kapıdaki elektronik kilit devre dışı kalmış,manuel olarak kilidi içerden açabiliyorsunuz.kilitçiler-camcılar tamir eder.

• İlginize teşekkür ederim.İnşallah En kısa zamanda cozerim.

• quote:

quote:

Dostlar enjeksiyon arızası olan bir araç bu kadar düşük yakıt yakar mı?Normalde benim bildiğim sorduğum soruştururum enjektörü arızası olan araçlarda yakıt yükselir,siyah duman atar,araç tekler,ara ara çalışmaz derler..arıza lamba yanıp sönmüştü tatil öncesi epey önce.o zaman gidip baktiramamistim.bastırdım. makinaya bağlandı.sonuç bu..

Netice ne oldu hocam.

• Osman kuyucu O kullanıcısına yanıt
    Sag kapinin disaridan acilmasi icin menuden driver selecti disable yapip deneyebilirmisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

quote:

Netice ne oldu hocam.

Netice arıza lambası yandı söndü.makinaya bağladık enjektör arızası çıktı.fakat araç daha 60 binde.doğan usta bu km de imkansız dedi.belki pislik tıkadı o an için.şu an araç yakıtı şehirlerarası 4.7 lt.şehiriçi daha 6 lt nin üzerine çıkmadı.doğan ustanın dediği tüketimin artması lazım.siyah duman olması ,araç çalıştırırken teklemesi lazım..falan filan bunların hiçbiri benim aracımda yok.sizlerin bilgisine sunmak istedim.şuan bekliyorum..

• synthesizer kullanıcısına yanıt
    hocam debriyaj setiniz hayırlı olsun güle güle kullanın... Bu arada fiyat ne kadar tuttu sorması ayıp değilse..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Osman kuyucu

Iyi akşamlar arkadaşlar. Geçen hafta 2008 model 1.6 dizel otomatik picasso aldim. Bir kaç sorum olacak tecrubelerinizle aydinlatirsaniz sevinirim. 1. Aracın bakım periyotlari nedir? , 2. On cam ile cam tavanın arası da plastik( mika) bi parca var.silikonla yapıştırılmış yolda giderken düştü.parçayı nasıl temin edebilirim. 3. Stepneyi nasıl cikarabilirim. 4. Son olarak aracın sağ kapısı dışarıdan acilmiyor. Enterasan olanı ise İçeriden açıldıktan sonra dışarıdan açılabiliyor. Şimdiden cok teşekkürler..

Son 1 haftadır benim sol arka kapı bu şekilde;

-kumandadan arabayı açınca sol arka kapı hem dışardan hem içerden açılmıyor

-çocuk kilidini açıp kapayınca dışardan yine açılmıyor ama içerden açılıyor.

-içerden 1 kez açtıktan sonra sorun düzeliyor hem içerden hem dışardan sıkıntı kalmıyor

-araç stop ettiğinde ise sürücüden önce sol arka kapıyı açarsak sıkıntı yok ama önce sürücü kapısı açılırsa yine kilitli kalıyor

15 gün içinde bakıma gidicem gittiğimde gösteririm artık şimdilik o kadar sıkıntı etmiyorum. Bu arada araç 200.000 km. bakımına girecek.

• Merhaba .Sağ arka yolcu koltugunu diz mesafesini ayarlayan mekanizma bozuldu. Koltuk ileri geri hareket etmiyor. Ayrıca buna baglı olarak sırt kısmıda oturmuyor. Bu sorunu nasıl cözebiliriz. Döşemeciler yaparmı. Servise gitsek kolumuzu kaptırırızgibime geliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihntk

Merhaba .Sağ arka yolcu koltugunu diz mesafesini ayarlayan mekanizma bozuldu. Koltuk ileri geri hareket etmiyor. Ayrıca buna baglı olarak sırt kısmıda oturmuyor. Bu sorunu nasıl cözebiliriz. Döşemeciler yaparmı. Servise gitsek kolumuzu kaptırırızgibime geliyor.

Arka koltukları G.Picassoda olduğu gibi şu pozisyona getirip altını inceleyin.

Araç G.P ise kolay zaten Kolundan yapacaksınız.
    Normal Picasso ise, koltuğun rayların kenarına geçen iki tane klips var önde.
    Onları tutan kanca gibi yaylı bir mekanizma var o mekanizmayı açarak koltuğu bu pozisyone getirebilirsiniz.
    Sonra tekrardan oturturken, bu yaylı mekanizmayı açıp oturtup, yeniden koltuğu kavramasını sağlayacaksınız

**Büyük ihtimal, halatların/tellerin geçtiği kılavuzlardan bir tanesi yerinden çıkmıştır. Çok fazla plastik kavrama parçası var koltukta bir tanesi çıkmıştır kendiniz takarsınız. Ya da iyi bir ustaya taktırırsınız.

Ama önce diğer koltukları da aynı şekilde açıp mekanizmayı karşılıklı kontrol etmeniz lazım..

Araca ilk bakmaya gittiğim gün, sol arka koltuk yerine oturmuyordu, inceleyince buldum, daha aracı almadan ilk küçük tamiratımı yaptım :p bir daha da sorun çıkartmadı.

Geçen ay da orta koltuk ileri geri gitmiyordu, biraz inceledikten sonra onun da sorununu hallettik. O biraz daha uğraştırdı, parmakların zor girdiği bir yerde yine bir parça yerinden çıkmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celenlee -- 19 Ağustos 2015; 15:39:40 >

• Yaklasik 2aydir Picassom yazlikta ve Esim tarfindam kullaniliyor. Esimi, kizmi vePicassomu Cok ozledigimi itiraf etmeliyim. O artik aileden biri gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Picasso11 -- 23 Ağustos 2015; 2:15:25 >
  • Ilandaki aracim satiliktir. 2008 model 5 kisilik 73.000 km Tum periyodik bakimlari Irem otomotiv dogan ustada yapilmaktadir.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-sahibinden-citroen-c4-picasso-1.6-hdi-sx-pk-kaza-degisen-yok-218782760/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberti -- 23 Ağustos 2015; 18:32:47 >
  • 
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.