Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (310. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.686
Cevap
119
Favori
823.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan irem oto dogan ustadayim. Periyodik bakıma geldim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • synthesizer kullanıcısına yanıt
    Detayları bekliyoruz efenim

• Citröen c4 aracım 123 km hıza geldiğinde service ikazı çıkıyor nedeni ne olabilir 2007 model sx hdi mcp otomatik

• quote:

Orijinalden alıntı: Fevzi_06_ank

Citröen c4 aracım 123 km hıza geldiğinde service ikazı çıkıyor nedeni ne olabilir 2007 model sx hdi mcp otomatik

servis ikazı çıkınca ekranda hangi uyarı çıkıyo?
  • hitman298 H kullanıcısına yanıt
    Hocam ilginiz için teşekkür ederim ben grand düşünüyorum o ilandaki
    Grand değil malum sitede 25000 kmde 46750 ye 52000 kmde garantisi devam eden 44750 ye var sizce mantiklimi
    Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: nail68

Hocam ilginiz için teşekkür ederim ben grand düşünüyorum o ilandaki
    Grand değil malum sitede 25000 kmde 46750 ye 52000 kmde garantisi devam eden 44750 ye var sizce mantiklimi
    Saygılar

hocam bunlar benzinli dimi? o sitede bi tane thp motorlu ilan gördüm ben. onu da paylaştım zaten. gerçi detaylı bakmadım öyle. fiyatlar güzel bence. dediğim gibi benzinlinin her zaman gideri, kaçarı, bakımı çok iyidir. bir de bmw motoru var üstünde. ben mart ayından bu yana 2008 model 5 kişilik gümüş gri dizel kullanıyorum. çok memnunum. bi problem yok. sadece bi kaç uyarı lambası yanıyo. onları da servise gidince halledicem. dizel olanlarında da turbo var. o da açığı kapatıyo aslında.siz bence gönlünüzde hangisi varsa onu alın. ama picassoyu mutlaka alın.:):):) dizel ya da benzinli. bu keyfi her arkadaşımın yaşamasını isterim:)

• nail68 N kullanıcısına yanıt
    şimdi gördüm o ilanları. biri urfadaymış. 7 yıl çalıştım orda:) ancak aynı model 2011 araca da 56bin fiyat çekmişler. biri 49bin demiş. fiyatlar değişik baya hocam. dizel ya da benzinli km farketmez hocam bu araçlarda. sağlam motorlardır ikisi de. 44750 olanı pazarlıkla alabilirsiniz. garantisi de varmış. ama bitmesine de az kalmış. diğeri daha 25binde. karar sizin.
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-plakali-ruhsatli-hasar-kayitsiz-2016-muayneli-takas-olur-182524826/detay

beyler şöyle bi ilana denk geldim. bilgisi tecrübesi olan arkadaş varsa cevaplayabilir mi?

şimdi bunu alan arkadaş diyelim 10bin masraf edip, hasar kayıtsız diye yutturabilir mi yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitman298

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-plakali-ruhsatli-hasar-kayitsiz-2016-muayneli-takas-olur-182524826/detay

beyler şöyle bi ilana denk geldim. bilgisi tecrübesi olan arkadaş varsa cevaplayabilir mi?

şimdi bunu alan arkadaş diyelim 10bin masraf edip, hasar kayıtsız diye yutturabilir mi yani?

hasar kaydı yokmuş? bir de fiyat 27.950 imiş.. 28 değil.. neye göre belirlemişler bu fiyatı? bunun nesine kim verecekmiş o kadar parayı?

• dragotreis kullanıcısına yanıt
    ooooo verende çıkar alanda. ve evet bu arabayı plakalı olarak böyle alıp ve bu kazayla ilgili herhangi bir dosya açılmadıysa yaptırıp pekala işi bilmeyenlere hasarsız diye satarlar.

ama 10 bin tl ye o araba ayağa kalkmaz onu da söyleyem. heleki hava yastığı çalışır hale getireyim desen sadece o orj 12 bin tl gibi. dışardan tamir ise 2 bin tl gibi.

kapılar direkler alt takımlarda gitmiş. muhtemelen yürürü de sıkıntılı.

bu aracı bu paraya bide change işi yapan abiler alır. şasesini kullanır gerisini atar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fehnw

ooooo verende çıkar alanda. ve evet bu arabayı plakalı olarak böyle alıp ve bu kazayla ilgili herhangi bir dosya açılmadıysa yaptırıp pekala işi bilmeyenlere hasarsız diye satarlar.

ama 10 bin tl ye o araba ayağa kalkmaz onu da söyleyem. heleki hava yastığı çalışır hale getireyim desen sadece o orj 12 bin tl gibi. dışardan tamir ise 2 bin tl gibi.

kapılar direkler alt takımlarda gitmiş. muhtemelen yürürü de sıkıntılı.

bu aracı bu paraya bide change işi yapan abiler alır. şasesini kullanır gerisini atar.

evet, ben de onu anlatmaya çalışmıştım, siz daha detaylı açıklamışsınız.. 10 lar 20 ler 30 lar gider.. gider de bir garibana gitmez inşallah...

işin özü;helal bir iş çıkmaz buradan..
  • aracına hiç ön takım yaptıran varmı...

birde bazen özellikle yağmurlu havada araç çok ıslanırsa araç geri giderken arka amartsörden bi plastik gıcırtısı geliyor gibi çok yaylanırsa takoz falan gibi geldi sizce ne olabilir fikri olan varmı...
  • Rc aracımda piston sıkışması var sizlerlede paylaşayım istedim. Motoru söktüm gömlek piston söküldü gömlek sorunlu sanırım konuyla ilgili açtığım forum başlığı da aşağıda.

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi..

http://forum.donanimhaber.com/m_98408607/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soskay -- 15 Ekim 2014; 1:14:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

Şuan irem oto dogan ustadayim. Periyodik bakıma geldim.

Bende dün oradaydım 72 bin bakımı yaptım Toplam 210 TL tuttu..

Bu arada debriyajda hafif bi kaçırma var dedi bende tahmin ediyordum.. Şu an bi sorun yok ama ilerde değişebilir biraz daha dikkatli kullanmak gerekecek. Bu arada kullanım ile ilgili de ipuçları aldım..

Çok sıkışık trafikte manuele al dedi ve önünde bir araba boyu yol açılmadan hareket etme dedi. Bunlar baskıbalatanın ömrünü uzatırmış.

Tatlı yokuşlarda aracı kavramada bırakmayın dedi durduysanız frene basın hafif gaza basar gibi yapıp aracı o şekilde durdurmak veya çok hafiften gitmesini sağlamak sakıncalıymış. Ben genelde barbaros yokuşunda öyle kullanırdım :(

Birde malasef benim evin önünde 15 metrelik pis bi yokuş var aracı ters parkettiysem geri çıkarken baskı balataya çok yükleniyor bazen koku alıyorum. Mümkün mertebe orayada park etmemeye çalışıyorum eski aracımda bu yüzden debriyajdan dumanlar çıkmıştı çok pis bi yokuş malasef...

Malasef bu tür yarı otomatik araçları ülkemizde çoğu kişi tam otomatik gibi kullandığı için çok sorun çıkıyor.

• Peynir Alti Suyu Tozu kullanıcısına yanıt
    hocam ben de bu gün sanayide bi ustaya götürdüm malum kış geliyor bakım yapılsın diye

usta yağ -yağ filtre -polen filtre - hava filtre değişimi için 300tl istedi bende sizlere sormak için nasıl fiyat diye dursun bi kaç gün dedim..

bu arada yağ total mi olmalı illa ve yağ numarası 5-40 mı olacak...

birde usta mazot filtresi değişsinmi dedi ama fiyat vermedi..

siz 210tl ye neler yaptırdınız fiyat çok uygun muş
  • quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

hocam ben de bu gün sanayide bi ustaya götürdüm malum kış geliyor bakım yapılsın diye

usta yağ -yağ filtre -polen filtre - hava filtre değişimi için 300tl istedi bende sizlere sormak için nasıl fiyat diye dursun bi kaç gün dedim..

bu arada yağ total mi olmalı illa ve yağ numarası 5-40 mı olacak...

birde usta mazot filtresi değişsinmi dedi ama fiyat vermedi..

siz 210tl ye neler yaptırdınız fiyat çok uygun muş

hocam genel kontrol, yag, yag filtresi, hava filtresi, polen filtresi, iscilik bir de arka plakanin lambalari degisti. Total 5-30 kullanmis dogan usta. mazot filtresi daha onceden degismis o yuzde. ihtiyac olmadi. isterseniz baska yerlere de bi sorun. Bu arac icin onerilen yag total o yuzden siz de onu kullanin.

hocam saol bilgi için

total 5-30 olması gereken anladığım..

bu arada mazot filtresi 100tl olabilirmi o zaman adam 300 istediğine göre...
  • mazot filtresi fiyatlari o civarlarda fakat icine dahil ettigini sanmiyorum belkide etmistir hic tahminim yok ama siz yinede baska yerlerden fiyat alin.

@öcüü..

tmm hocam burda citroen yok ama yarın bide pejo bayisi ve diğer sanayiden de bi fiyat alayım..
  • öcüü.. Ö kullanıcısına yanıt
    hocam mersa otomotivde ki yetkili servis sonunda mazot filitresi dahil eko paket bakıma 250 tl fiyat verdim. sizin usta 300 tl ye çok istemiş. (gerçi bizim arabayı cip gibi belleyip yıkamacılar da fazla para istiyorlar o misal olmuş)

bakımı yapıldı
    mazot filitre
    hava filitre
    yağ filitre
    polen filitre
    motor yağı
    servis işçiliği

250 tl kdv dahil.

ayrıca servis kayıtlarına işlendi motor yıkandı artı bilgisayara bağlanıp kontrolleri de yapıldı.

bence devam ediyorsa bu kampanyayı değerlendirin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fehnw -- 16 Ekim 2014; 15:37:50 >
  • 
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.