Şimdi Ara

Grand C4 Picasso (2007-2013) İlk sürüş izlenimi.. (304. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.687
Cevap
119
Favori
822.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracınızın motor suyu ısındıktan sonra fan sıcak hava üfler motor suyunuz sıcak fakat sıcak hava üflemiyorsa kalorifer peteğinde bir problem var demektir.
    bilmiyorum bizim araçlarda kalorifer peteği önünde vana var mı var ise kapalı olabilir hava yapmış olabilir. ve yada kalorifer peteği tıkalı olabilir onun dışında bir problem olacağını düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat516

quote:

Orijinalden alıntı: oemren

Bende 23-27 eylul arasi bodrum-yahşi de olucam. Mayis ayinda da ayni yerde tatil yapmistim, bu donemde otelde yer bulamayinca yanindaki otelden yer ayirttik

rexsene resorttun yanımı oluyor?eğer rexsenede kaldıysanız otel hakkında bilgi verebilirmisin

mayısta Petunya Beach'te kalmıştık ve beğenmiştik, bu dönemde otel dolu çıktı. Şimdi Summer Sun'da kalıcaz
  • Merhaba sevgili forum üyeleri. 2009 model grand picasso almış bulunmaktayım. Erzurum iklim şartlarında beni yorarmı, servis, parça sıkıntısı yaşarmıyım diye biraz endişeliyim. Bu hususlardaki bilgi ve deneyimi olan arkadaşlar paylaşabilirse memnun olurum. Birde karter bölgesinde biraz yağ vardı sorun olurmu? Erzurum veya Trabzonda servis dışında bu araçlarda tecrübeli usta önerebilirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba sevgilisi arkadaşlar 2009 model G.P aracım var. Hızım 90-110 olunca ayağımı gazdan çektiğim an direksiyon oynuyor tekrar gaz verdiğimde tekrar oynuyor. Genelde aracı yumuşak kullandığımda böyle oluyor. sorunu servis çözemedi. Şimdi akis kafaları değişecek diyor ve 2800 TL ücret istiyorlar. Böyle bir sorun yaşayan oldu mu lütfen yardım edin. Bu sorun nerden kaynaklanmış olabilir.

• unutmadan söyleyeyim bunlar değişse bile sorun gitmeyebilir diyor servis bende yapmaya kalsın dedim lütfen yardım.

• dr.hk D kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun. kazasız belasız dılegıyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikra2012

unutmadan söyleyeyim bunlar değişse bile sorun gitmeyebilir diyor servis bende yapmaya kalsın dedim lütfen yardım.

Direksiyon nasıl oynuyo hocam. Titreme şeklinde mi?

Rot balans yapıldı mı araca?

• ikra2012 İ kullanıcısına yanıt
    Hocam önce mutlaka bir Rot ayarı yaptırın

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.hk

Merhaba sevgili forum üyeleri. 2009 model grand picasso almış bulunmaktayım. Erzurum iklim şartlarında beni yorarmı, servis, parça sıkıntısı yaşarmıyım diye biraz endişeliyim. Bu hususlardaki bilgi ve deneyimi olan arkadaşlar paylaşabilirse memnun olurum. Birde karter bölgesinde biraz yağ vardı sorun olurmu? Erzurum veya Trabzonda servis dışında bu araçlarda tecrübeli usta önerebilirmisiniz?

hayırlı olsun.kaça aldınız,km,boya durumu falan nedir aceba.
  • hitman298 kardeş

Titreme yok gaz verince veya ayağımı gazdan çekince vuruntu şeklinde direksiyonun oynamasına neden olan anlık bir şey rot balans ayarı yapıldı

• quote:

hitman298 kardeş

Titreme yok gaz verince veya ayağımı gazdan çekince vuruntu şeklinde direksiyonun oynamasına neden olan anlık bir şey rot balans ayarı yapıldı

Hocam ford tourneo connectlerde de aynı sorun var. Onların akis 160tl. Size çok fazla fiyat çıkarmışlar.

Dışarda özel servislere bi sorun derim ben. Bi kaç ustayla daha test sürüşü yap. Bir de lastiklerin eskidi mi? Eskiyen lastiklerin ya da patlayıpta patlak lastiğin üzerinde gidildiğinde de içindeki teller bozulmuş olabilir. Onlarda sallama yapabilir.

Birde tavsiyem özel servise götür akislerin içindeki yağda bitmiş olabilir. Ona baktır bi de.

Aynı sorun bende de var şu an. 100e doğru titreme yapıyo. Ben de kontrol ettirdim. Akisten değil dedi usta. Lastiklerimdenmiş. Kışlıkları takınca düzelir dedi büyük ihtimalle. Eğer dediğim gibiyse lastiklerin eskidiyse diş olarak değil yıl olarakta geçerli bu kışlıkların varsa onları tak bi 250 300 km sonra balans yaptır. Eğer yine titreme oluyosa o zaman ön alt takımda herşeyi kontrol ettir. Ama akisi hemen değştirme önce tamir yolunu bulmaya çalış.

• ikra2012 İ kullanıcısına yanıt
    bendeki titreme jantta yamulma olmuş dediler jant düzeltildi sorun kalmadı

• fehnw kullanıcısına yanıt

mesajlar alındı..

yeni araçla ilk tatiliniz tekrar hayırlı olsun..
  • dragotreis kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Valla tatil ne kadar güzel geçti ise bu araçla gitmem o kadar güzel oldu. 2700 km yol yaptım 9 günde inanın bir önceki aracım ile gebzeye gidip geldiğim kadar yorulöadım. Şimdi 5 günlük kurban tatilini iple çekiyorum. Rahat 1500 km de o zaman var

• quote:

Orijinalden alıntı: hitman298

quote:

hitman298 kardeş

Hocam ford tourneo connectlerde de aynı sorun var. Onların akis 160tl. Size çok fazla fiyat çıkarmışlar.

Dışarda özel servislere bi sorun derim ben. Bi kaç ustayla daha test sürüşü yap. Bir de lastiklerin eskidi mi? Eskiyen lastiklerin ya da patlayıpta patlak lastiğin üzerinde gidildiğinde de içindeki teller bozulmuş olabilir. Onlarda sallama yapabilir.

Birde tavsiyem özel servise götür akislerin içindeki yağda bitmiş olabilir. Ona baktır bi de.

Aynı sorun bende de var şu an. 100e doğru titreme yapıyo. Ben de kontrol ettirdim. Akisten değil dedi usta. Lastiklerimdenmiş. Kışlıkları takınca düzelir dedi büyük ihtimalle. Eğer dediğim gibiyse lastiklerin eskidiyse diş olarak değil yıl olarakta geçerli bu kışlıkların varsa onları tak bi 250 300 km sonra balans yaptır. Eğer yine titreme oluyosa o zaman ön alt takımda herşeyi kontrol ettir. Ama akisi hemen değştirme önce tamir yolunu bulmaya çalış.

Tamam tşk kardeşim alt takımı nerdeyse tamamen değiştim.

• fehnw kullanıcısına yanıt
    her zaman söylerim ; geniş arabayı binen bilir..

dışarıdan konuşmayı pek seviyoruz millet olarak.. başka konuya da yazmıştım, ülkemizde araba denince akla gri-sedan araç geliyor. ikinci elde dizel alınmaz. benzinli lpg li olsun, yeter... sw'mi o da ne? hele hele yok fransız, yok mpv? amaaaan! o da ne?

kalıplarla yaşıyoruz.. daha iki gün önce, kırmızı ışık yandı, epey de araba birikti, en az 20-30 araç, gri-beyaz-gri-beyaz...

merivaymış, picassoymuş, 5008 miş.. uzaylı gibi bakıyorlar bunları arayıp, sorup, beğenince..

ufak değişiklikler var biraz ya, yavaş..
  • dragotreis kullanıcısına yanıt
    hocam şimdi bizim araçlar dışardan bakınca yamuk yumuk falan bişi ya.

ilk görenler bu ne yaaaeeeadaaaa diyor. markası ne bunun diyen mi bu öndeki pörtlek camlar ne işe yarıyor diyen mi hertürlü adam çıkıyor.

sonra o kişiler arabanın içine binince ortak haraketleri vaaaavv bu neyaaa... oluyor. ondan sonra başlıyorlar bu araba ne güzelmiş bu camlar ne genişmiş bunun teybi nerde abi yaaa vites nerden değişiyor el freni yok mu bunun iyi de bu araba da klima düğmeleri yoksa
    klima yok mu vs vs :)

daha dün akşam bir misafirim geldi. gezmeye götürdük arabaya binmeden böyle bir ıhh demicem demicem bu arabaya güzel demicem havaları. arabaya binince hayatında ilk defa araba görüyormuş gibi başladı abi bu ne yaaa demeye.

dışardan bakınca bizim caddy gibi görünüyor yani bizim caddy daha iyi ama içi bambaşkaymış aaaaaa o ortada ki ekran ne yoksa o kilometre saatimi yarım saat arabayı anlattım :)

ama itiraf edeyim fransız arabası deyip araçlarımıza bok atan olunca arabaya bindiriyorum. bir tur atınca o yüzlerindeki şaşkınlık ve hayranlığı görmek acaip zevk veriyor bana :))))

• quote:

Orijinalden alıntı: fehnw

hocam şimdi bizim araçlar dışardan bakınca yamuk yumuk falan bişi ya.

ilk görenler bu ne yaaaeeeadaaaa diyor. markası ne bunun diyen mi bu öndeki pörtlek camlar ne işe yarıyor diyen mi hertürlü adam çıkıyor.

sonra o kişiler arabanın içine binince ortak haraketleri vaaaavv bu neyaaa... oluyor. ondan sonra başlıyorlar bu araba ne güzelmiş bu camlar ne genişmiş bunun teybi nerde abi yaaa vites nerden değişiyor el freni yok mu bunun iyi de bu araba da klima düğmeleri yoksa
    klima yok mu vs vs :)

daha dün akşam bir misafirim geldi. gezmeye götürdük arabaya binmeden böyle bir ıhh demicem demicem bu arabaya güzel demicem havaları. arabaya binince hayatında ilk defa araba görüyormuş gibi başladı abi bu ne yaaa demeye.

dışardan bakınca bizim caddy gibi görünüyor yani bizim caddy daha iyi ama içi bambaşkaymış aaaaaa o ortada ki ekran ne yoksa o kilometre saatimi yarım saat arabayı anlattım :)

ama itiraf edeyim fransız arabası deyip araçlarımıza bok atan olunca arabaya bindiriyorum. bir tur atınca o yüzlerindeki şaşkınlık ve hayranlığı görmek acaip zevk veriyor bana :))))

Çok güzel mesaj yazmışsın. Benim yeğen'de kek gibi yorumlar yapıyordu. Arabanın içine binince nereye bakacağını şaşırmıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: soskay

quote:

Orijinalden alıntı: soskay

Yaz lastiği adına bende şuan bir hayli arayış içinde bir çok alternatif ürettim hatta bir başlık açmayı da düşünmedim desem yalan olur. Üst segment, orta segment, alt segment sınıfındaki lastikleri genel inceledim. Simetrik, asimetrik ve yönelim desenli lastikleri inceledim.
    Daha çok araştırmalarımı üst segment dışında yaptım.(hala devam ediyor) Kime sorulsa michelin, continental tavsiye ediliyor.Alternaatifler üretmek adına çalışmaya devam diyerek belirlemiş olduğum birkaç lastiği paylaşıyorum.
    Rastgele sıralama yapılmıştır.(fiyat aralığı 160.-TL ile 250.-TL arası)
    DUNLOP 215/55 R 16 93V LM703
    FULDA 215/55 R 16 93V CARAT PROGRESSO
    Kumho KU31 215/55R16 97W
    Falken Ziex ZE914 215/55R16 97V
    Petlas Velox Sport PT741 215/55R16 97W RF ZR
    Hankook K115 215/55R16 93V
    Toyo Proxes CF1 215/55R16 93V
    Toyo TYDRB 215/55R16 93V
    Dunlop Sport BluResponse

Ufak bir update yapayım.
    Yaz lastiği araştırmalarım devam ediyor.Ağırlıklı olarak Orta Segmentdeki lastiklere yoğunlaşmış durumdayım.Bu yoğlaşmada yelpaze geniş fakat suan geldiğim nokta 4 lastik.
    Hankook Ventus S1 EVO K107
    Hankook Ventus Prime2 K115
    Falken Ziex ZE914
    Kumho KU31

Bugun fırsat bulup Falken lastiğe bir bakayım dedim.Orta Segmente Japon teknolojisi Ek olarak AKO (abdulkadırozcan) tarafından Çankırı'da fabrikası kurulacak.
    Lastiğin özelliklerine gelince resimlerde de göreceğiniz üzere lastik etiketinde yakın tuketimi C ıslak yol tutuş B ses 70 db.Lastik üretim tarihi 2013 yılı 32 hafta tayland üretimi.Gelelim fiyatına adet 160.-TL sökme takma ve lastik oteli hizmeti dahil.Bir başka satıcıdan aldığım fiyat ise 150.-TL.

Selamlar herkese tatil rehaveti sonrası sıcak konular üzerinden devam edelim
    Daha öncede paylaştığım yazlık lastikler konusunda pazartesi günü değişimi gerçekleştirdim.Son karar Falken ZE914 oldu tanesi 175.-TL'den 4 adet alındı.Yanında 1 yıl yol yardım hediyesi ile birlikte.Lastikler Yakıt tuketimi olarak C Islak yol tutuş A Ses seviyesi 69 şeklinde olup üretim tarihi 21/14 şeklinde.Üsteki mesajımdaki lastik degerlerine göre gelişme saglanmış gözüküyor.

Yaklaşık 800 km seyahatimin de yol bilgisayarına göre tüketim değerlerini paylaşayım.İlk olarak Bolu-Ankara olarak depo fullendi ankara seyahati tamamlandığındaki tüketim değeri;203 KM ortalama tüketim 5lt hız sabitleyici kullanılmış 110 km hız ile gidilmiştir.(3 yetişkin 2 cocuk 4 ve 10 yaşında dolu bagaj ve 40 kilo patates-Bolu içinden geçerken yol kenarındaki patates satıcılarından bu dönem yeni mahsul patatesi tavsiye ederim)

Ankara'da geçirilen zaman dilimi dahilinde kısa ulaşım sonrası tüketim durumu; 43 km toplamda 246 km ortalama 5,3 lt oldu

Yola devam dedik Adana varmak için yola çıktık.2 yetişkin bir cocuk 4 yaşında ve bagaj biraz hafiflemiş şeklinde 20 kilo patates.Adana ya gelip arabayı park ettiğimde Bolu-Ankara-Adana olarak 730 km yol katedilmiş ortalama tüketim 4,8 lt çıkmıştır.Hız sabitleme agırlıklı kullanılmış 106 km hız şeklinde seyahat edilmiştir.

Adanaya yaklaşırken pozantıyı geçtikten sonra 12 km iniş bulunmakta bu iniş esnasında aldığım tüketim değerleri de aşağıdaki gibidir.İnsanın sürekli seyahat edesi geliyor diyebilirim Kalan km olarak 640 çıkmadan öncesi 300 km kadar inmişti öncesi bir tırmanış var tabiki

Seyahat bittiğinde güncel depo durumu ise;

Genel tüketim ortalaması ise yaklaşık 8000 km için 6 lt gözükmektedir.

• soskay S kullanıcısına yanıt
    Hocam etikette ıslak zeminde yol tutuş B ses seviyesi 70db yazıyo.

Nasıl lastikler memnun musun? Benimde almam lazım yazlık lastik. Bizim ebatlarda çok pahalı. Yalnız bu lastik işinde çok katakulli var gibime geliyo. Lastik satan sitelerde conti pre contact 5 215 55 16 93v 380ile 430 arasında fiyat farkı var.

Conti bayisine gittim tanesi 375tl dedi. Sökme takma dahil. 205 55 16 91v sordum tanesi 205tl dedi. Çok fiyat farkı var bu ebatlarda. 215 ile 205i yan yana koydum bariz bir fark yok. Genişlik olarak 1 ya da 2 cm oynuyo. 205 kullanan var mı? Taksak sorun olur mu acaba? 205taksak yakıt düşer gibime geliyo.

Bu arada lassanın bile 215 55 16 ebatı 350tl. Bir de 97olanlar var. Bunlar yanakları daha sert anlamına mı geliyo. 97yük endeksli olanı taksak konfor azalır mı?

Bu arada yakıt değerleri süper. Bence forum olarak yakıt tüketimi paylaşmayı yasaklayalım:) insan komplekse giriyo abi. Ben hala 7 litrenin altına düşemedim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitman298 -- 17 Eylül 2014; 9:59:20 >

• 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.