ev yapımı lazer silahı
32 Cevap28625 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

74 Mesaj
14 Ağustos 2007; 16:33:44 

Merhaba arkadaşlar işte video izleyin görün

ev yapımı lazer

bu videodaki bazı parçaları bn anlamış değiliim neyin ney olduğunu sölüyecek biri varsa lutfen söylesin

Saygılar;

PSN: Mshunter76

409 Mesaj
14 Ağustos 2007; 18:36:39 

Malzemeler

Dvd-rw'nin içindeki lazer göz
İki adet AA Pil
El feneri

Yapılışı

El fenerinin içindeki ampulu çıkartın yerine lazer gözü bağlayın ve pilleri takın.

Not : Oyuncak değildir canlıların gözüne tutmayınız. Kibrit, sigara, mum vs. yakmakta kullanabilirsiniz.

Bu kadar Bu mesajdaki anlatım bana aittir

Eski nick : transformator93

74 Mesaj
14 Ağustos 2007; 20:01:34 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x76 -- 14 Ağustos 2007; 20:02:54 >

5936 Mesaj
14 Ağustos 2007; 21:19:58 

Instructables isimli siteye üye olun, her hafta buna benzer projeler emailinize gelsin

Orada nasıl yapılacağı da anlatılıyor güzel bir şekilde. Ben çok severim kendilerini, her hafta gezerim.

edit: bu adam niye yazmış bunları derseniz, bu proje Instructablesda yayınlandı. Tam metnini orada bulabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazar -- 14 Ağustos 2007; 21:22:14 >

Hazar Karabay Blog | DIY Audio Türkiye - Forum

188 Mesaj
14 Ağustos 2007; 21:37:27 

quote:

Orjinalden alıntı: ReFReSH

Malzemeler

Dvd-rw'nin içindeki lazer göz
İki adet AA Pil
El feneri

Yapılışı

El fenerinin içindeki ampulu çıkartın yerine lazer gözü bağlayın ve pilleri takın.

Not : Oyuncak değildir canlıların gözüne tutmayınız. Kibrit, sigara, mum vs. yakmakta kullanabilirsiniz.

Bu kadar Bu mesajdaki anlatım bana aittir

Kardeş mutlaka DVD-RW mi olması lazım yoksa normal CD-ROM veya CD-RW lerde olurmu?

Büyük ihtimalle CD-ROM olmaz bu işin CD ye yazma işiyle alakası var galiba yani illa " RW " olması lazım ama DVD-RW veya CD-RW olması farkeder mi?

Konu ilgimi çektide biraz

175 Mesaj
14 Ağustos 2007; 22:17:50 

dostum orda resimlerde gösterdiği aparatlar birisi RW işlemi gören lazerin tamamen sökülmüş hali diğeri ise fenerin elektirik kablolarının ve ampulü tutan duy sisteminin kendisi yapmak için gerekli şey sadece bir fener (ki bu mobil olması için direk pile bağlasanda olur) ve rw özelliği olan bir lazer

cd rw veya dwd rw olması bişiyi değiştirmez zaten dwd rw ile cd rw arasındaki fark dwd den gelen kodlama sistemini okuyan entegreye sahip olması

188 Mesaj
14 Ağustos 2007; 23:05:23 

quote:

Orjinalden alıntı: mayis12

dostum orda resimlerde gösterdiği aparatlar birisi RW işlemi gören lazerin tamamen sökülmüş hali diğeri ise fenerin elektirik kablolarının ve ampulü tutan duy sisteminin kendisi yapmak için gerekli şey sadece bir fener (ki bu mobil olması için direk pile bağlasanda olur) ve rw özelliği olan bir lazer

cd rw veya dwd rw olması bişiyi değiştirmez zaten dwd rw ile cd rw arasındaki fark dwd den gelen kodlama sistemini okuyan entegreye sahip olması

O zaman elime eski bi CD-RW geçer geçmez bunu bi yapmayı denicem bakalım..

(DVD-RW ye yazı olur, onlar daha pahalı aletler onun için sordumda .....)

175 Mesaj
14 Ağustos 2007; 23:17:24 

yamaha cdrw mi söküp yaptım lazer çalışıyordu fakat ısığı tatmin edici değildi zayıf gibi geldi o yüzden psu nun 5v kablolarına bağladım ve lazer yandı yanı bozuldu tüh deneyemeden gitti. şimdi lg 52 x cdrw mi sökmeye haazırlanıyorum

175 Mesaj
14 Ağustos 2007; 23:22:56 

birde arkadaşlar şu 1 ytlye lazer pointer satıyorlar ya ondan lazım lazerin önüne koymak gerekiyor anladığım kadarıyla

277 Mesaj
14 Ağustos 2007; 23:32:47 

quote:

Orjinalinden Alntı: mayis12

Lazerin CD-RW veya DVD-RW olması çok şey değiştirir çünkü CD-RW kodlama sisteminden farklı olarak Infrared (Kızılötesi) dalgaboyunda çalışan ve ışığı gözle görülemeyen bir lazer kullanır. DVD-RW ise görünür ışık dalgaboyunda çok daha güçlü kırmızı renkli bir lazer kullanır.

Intel Celeron 433@485 Mhz - Pcpartner Via Apollo Anakart - S3Trio VGA - 128MB 133Mhz SDRAM - 20GB Samsung IDE HDD - 200 Watt PANSTAR PSU - Philips 107T4

74 Mesaj
14 Ağustos 2007; 23:38:26 

eet arkadaşlar gzl bişi ama rw biraz güçlü olsunda bişilere yarsın güçlü oluncada yaparken dikkatli oln videodaki adam yapmadan önce eline jel fln sürmüş güçlü rw ile yapıyorsanız dikkatlioln bi kaza olmasın

Saygılar;

175 Mesaj
16 Ağustos 2007; 12:15:44 

hımm cd rw nin kini denediğimde o yüzden istediğim parlaklıkta şiddette sonuç alamadım. sebebini emcyaman açıklamış bilgi eksikliğim warmış. e ozmn arızalı bir dwd rw bulmak gerekiyor.

3824 Mesaj
16 Ağustos 2007; 12:31:36 

Bununla pcb delebilir miyiz

Alper Yazar | Blog

2983 Mesaj
18 Ağustos 2007; 12:11:30 

Bu DVD-RW lazeri elektronikçilerde bulunmaz mı?

Q klavye parmaklara işkencedir. Türkçenin klavyesi F klavyedir, tıklayın!
USB belleklerde virüslerin gizlediği dosyaları ortaya çıkarmak için tıklayın!
Android cihazların yazılım güvenliği için tıklayın!

235 Mesaj
18 Ağustos 2007; 16:11:47 

Mlsf arkadaşım bulunmayabilir yani ben öyle tahmin ediyorum çünkü öyle bir şey olsaydı o zaman çoğu sayıda DBD-RW tamir edilirdi ben bir bilgisayarcı olarak şunu söyleyebilirim tamir edilmiyor.daha doğrusu etmiyoruz edemiyoruz.
Ama Bilgisayarcılara sorarsan ellerine bozuk DVD_RWler olabilior.

385 Mesaj
18 Ağustos 2007; 16:46:15 

iyiymıs bea

de niye optıgımın ıcıne edeyımkı

alfa hidroksipropanoyik asit

907 Mesaj
18 Ağustos 2007; 19:23:34 

quote:

Orjinalden alıntı: OfKeE

Mlsf arkadaşım bulunmayabilir yani ben öyle tahmin ediyorum çünkü öyle bir şey olsaydı o zaman çoğu sayıda DBD-RW tamir edilirdi ben bir bilgisayarcı olarak şunu söyleyebilirim tamir edilmiyor.daha doğrusu etmiyoruz edemiyoruz.
Ama Bilgisayarcılara sorarsan ellerine bozuk DVD_RWler olabilior.

Ben sordum, yok, Garantiye gönderiyoruz diyolar,geri gelmiyormuş:)

1053 Mesaj
22 Ağustos 2007; 6:20:11 

ben yaptım fakat ışık gerçekten az hatta görünmüyor bile acaba pil mi yeterince güç vermedi dedim yeni açılmış 2 tane duracell pili bağladım ve ışık aynı fakat bu sefer de laserden dumanlar çıkmaya başladı ben beceremedm sanırım yapabilen varsa resimleri görmek istiyorum bakalım nasıl oluyo??

3220 Mesaj
24 Ağustos 2007; 0:16:06 

valla yapılsa cok süper olur ya bi tane kendime yapabilirim cok sekil bi cakmak olur rüzgarda falan süper etkili zippodan daha performanslı faln

125 Mesaj
24 Ağustos 2007; 1:22:57 

Bir bilgisayarcı war tanıdık freeden format falan atıyorlar onlarda bozuk dvd-rw çok war.Onları alırım.İsteyene kargoyla gönderirim

162 Mesaj
24 Ağustos 2007; 20:53:28 

ben lazeri çıkardım 2 kalem pile bağladım ışığı çok güçlü fakat önündeki mercekleri dvd de unutmuşum çok geniş bi alana ışık verio hakkatende göze gelr die korktum zevk uğruna güzden olmayak

samsung dvd rw açtım neden 2 yane lazer var anlayamadım

ee ben bunun merceğinide koydum yine aynı

resim çektim

0

0

ilginç bişeyle daha karşılaştım lazerin o minicik camına dokundulca o duvardaki izler değişiyo parmak izim galiba onlar şaşkınlık içerisindeym

adam vidyoda lazerin önüne siyak bişi koyuyo gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omrrdm -- 11 Eylül 2007; 21:03:31 >

162 Mesaj
24 Ağustos 2007; 20:58:27 

videoda eleman önüne siyah bişii koyuyu o nedir

5 Mesaj
4 Eylül 2007; 15:32:01 

elime geçen ilk bozuk cd-rw yi söktüm 2 adette çin malı lazerden harcadım ama olmadı.çünkü video ingilizce bi çok anlamadım :p

meğerse dvd olması gerekiyormuş ve lazerdeki espride ucundaki ince kenarlı merceği kullanarak lazerin dağılmamasını sağlamak.
0

neise, artık bi ara bilgisayar mezarlığına gidip dvd-rw leri toplarız :D

bilgi içinde teşekkürler:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nzh -- 4 Eylül 2007; 15:41:16 >

9 Mesaj
5 Eylül 2007; 2:35:04 

[font="Tahoma"][/font]evet değerli dostlar öncelikle selamlar....

benimde dikkatimi çeken oraya bir mercek konularak ya ışın demeti tek noktada toplanarak kuvvetlendiriliyor yada gine aynı şekilde dağılmasını engellelemek için diye düşünüyorum .

yeni fikir ve tecrübelerinizi paylaşmanızı bekiyoruz hoşçakalın ve dostça...

.................

540 Mesaj
8 Eylül 2007; 12:15:39 

bu iş i.in daha güçlü lazerler mevcut.Hatta gittigidiyorda felan satılıyordu bi aralar.150 ytl vicarıda yanılmıyorsam fiyatı vardı.onlarla bu iş çok daha eglenceli olabilir ama tehlikeli...

485 Mesaj
8 Eylül 2007; 19:29:27 

güzelmiş bi bozuk dvd arayım bulursam yapacağım

11 Mesaj
8 Eylül 2007; 19:33:23 

gerçekten süper bişi bnde yapmak isterdim ama işte maliyet söz konusu:D
saolasın video için

Yéni Bir Sayfa Açtım KénDiMé içinDé SéN Yoksun.. Kalbim hayvanat BahÇesi DéğiLki içinDé köPeqLér oLSun

145 Mesaj
11 Eylül 2007; 18:42:20 

Ya DVD RW markası önemlimi.bende lg duble layer var.küçücük iki tane lazer olduğundan şüphelendiğim :D şeyleri yakmaya çalıştım ama olmadı.Peki lazer olup olmadığını nasıl bileceğiz.Yani hangisi lazer hangisi değil .Biri yardımcı olursa çok sevinirim

| |Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine | |

145 Mesaj
11 Eylül 2007; 18:45:03 

quote:

Orjinalden alıntı: Dr.Private

Bir bilgisayarcı war tanıdık freeden format falan atıyorlar onlarda bozuk dvd-rw çok war.Onları alırım.İsteyene kargoyla gönderirim

İstedik ama hiç sesin soluğun çıkmadı.

| |Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine | |

162 Mesaj
11 Eylül 2007; 21:00:03 

quote:

Orjinalden alıntı: Nzh

elime geçen ilk bozuk cd-rw yi söktüm 2 adette çin malı lazerden harcadım ama olmadı.çünkü video ingilizce bi çok anlamadım :p

meğerse dvd olması gerekiyormuş ve lazerdeki espride ucundaki ince kenarlı merceği kullanarak lazerin dağılmamasını sağlamak.
0

neise, artık bi ara bilgisayar mezarlığına gidip dvd-rw leri toplarız :D

bilgi içinde teşekkürler:)

bu resimdeki merceklerde atlanmaması gereken bi konu var bu resimde ortamın yoğunluğu mercekten büyük olduğu için mercekler ters işlemeye başlıyo yani bizim kullanacağımız mercek ince kenarlı olması lazım ışını toplayıp odaklaması için n ortam n mercekten büyük olduğu için resimdeki ince kenarlı dağıtmış kalın toplamuş bizim havamız merceğin indisinden küçük olduğu için resmi ters düşünün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omrrdm -- 11 Eylül 2007; 21:06:15 >

175 Mesaj
11 Eylül 2007; 22:54:27 

arkadaşlar seskartım arızalı çalışmıyor ekran kartımda 4 mb pci dan bağlı eğer aksilik olmadan youtub e girip çıkabilirisem pc nin bi taraflarından duman çıkmadan güzel sonuçlarla dönüp burada paylaşacağım .. :D alahh hepinize bol bol dwd lazeri banada bir ses kartıyla ekran kartı nasip eylesiinnnn amin :D

175 Mesaj
11 Eylül 2007; 22:58:06 

bu arada zoptirik bi bakıyorum buzdolabı yapıyorsun bi bakıyorum lazer yapıyorsun.. her işte bi elin var maşşalahh taktir etmeden geçemedim :d

175 Mesaj
11 Eylül 2007; 23:41:52 

http://www.youtube.com/...7A&mode=related&search=

bu linkte arkadaş balonu patlatabiliyor. fakat uzun mesafede yoğun olarak yakalayamamış ışını o yüzden önünde mercek kulanması gerekiyor kendi fikrimce

http://www.youtube.com/watch?v=HD_u64bOOFY

bu videoda da nec marka bir lazerle kibrit yakıyorlar ama lazer önünde mercek sistemi yok sanırım sürücücn mercek sistemiyle birlikte direk sökmüşler.

http://www.youtube.com/watch?v=xVTSaNL-4o4&NR=1

bu videoda da arkadaşımız plastik parçalar yakıyor. aşağıda yazılarda da pc de kulanılan normal dwdrw den yaptığını yazımış

http://www.youtube.com/...aw&mode=related&search=

bu videoda ise biraz abartmışlar bir disketi deliyorlar :D çok hoşuma gitti

http://www.youtube.com/...I&mode=related&search=#

burda da arkadaşımz yapımını anlatan bir video çalışmış bu videoda da açıklamalarında 25 ohm luk bir şeyden bahsediliyor ve lazerin önüne sihay bir mercek takılıyor bu video bu konuda çalışan arkadaşlara yartdımcı olcaktır

http://www.youtube.com/..._0&mode=related&search=

bu videoyu çok seveceksiniz 16x LG dwd ile 3.6 volt uygulanarak yapılmış

http://www.youtube.com/...Ts&mode=related&search=

bu videoda da arkadaşımızın gönderdiği video war biraz ekstra bilgi vermişler projede çalışan arkadaşların seyretmesini tawsiye ederim henüz dwd lazeri bulamadığım için benim çalışmalarım askıda duruyor :S

herkese iyi lazerlemeler

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Elektronik » ev yapımı lazer silahı
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422