Şimdi Ara

## 65nm Pentium 4 ve Pentium D İşlemcileri Son Dönemeçte ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## 65nm Pentium 4 ve Pentium D İşlemcileri Son Dönemeçte ##

İşlemci devi Intel'in hemen her segmentte yeni nesil Core mimarisini kullanan işlemci modelleri ile var olmaya başlaması ile birlikte piyasada hala varlıkları devam eden 65nm üretim teknolojisine sahip çift çekirdekli Pentium D ve Pentium 4 işlemcileri için yolu sonu gözüküyor.

Elimize ulaşan son bilgilere göre, 65nm Pentium D ve Pentium 4 serisi işlemcileri için 7 Ekim'de EOL süreci başlayacak ve 7 Aralıktan itibaren Intel yeni sipariş almayarak bu işlemcileri de tozlu raflara gömmüş olacak. Her ne kadar başta Pentium 4 641 modeli olmak üzere Netburst tabanlı bazı Pentium işlemcileri overclock konusunda yeni dünya rekorları kırıyor olsalar da 7 Aralıktan itibaren bu işlemciler için hikaye sona ermiş olacak.

Intel, Pentium D ve Pentium 4 serisinin oluşturuacağı boşluğu Pentium E ve Celeron 400 serisi ile dolduracak.

• ohh be sonunda ama uygun fiyatlı pc arayanlart için AMD bana göre pentiumd ve pentium4'lere bin basar..
  • zaten ne güç nede performans açısından iyi değillerdi
  • off çok hüzünlendim kırk yıllık işlemciler kolay değildir heralde...Hey gidi hey....
  • onlar üretimini durdurdu diye bizde elimizdekileri bırakmak zorunda değiliz ya. benim halen işimi görüyo. uzun süre daha kullanırım heralde...
  • Neee Celeronmu Kaç Kaç
  • Şimdilik çalıştıramadığı hiçbir program oyun yok.PD işlemcim en az 1-2 sene daha taşır beni.Durup dururken sadece super pide 15 saniye daha az zaman almak için fazla para veriyimde.
  • işlemci gelişimindeki hız onu kullanacak programlar için geçerli olmadığından elimizdeki işlemciler gerk oyun gerekse program açısından uzun bir süre idare edecektir..bunun tek eksi tarafı ekran kartlarının güçlendikçe kendisini frenlememesini engellemesi için göreceli olarak güçlü işlemcilerle çalışıyor olması gerekmesi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: istanbul2007

Neee Celeronmu Kaç Kaç

O celeronlar bildiğiniz celeronlar gibi değil iyi performans veriyolar
  • quote:

Orjinalden alıntı: istanbul2007

Neee Celeronmu Kaç Kaç

kaç kaç hemde topuklar kalçaya degecek sekilde
  • Hayırlısı olsun daha dün gibi hatırlıyorum pentium4 ün çıkışını
  • Şu lanet P4 630 işlemcim 84 watt harcıyor yük altında,C2D E6600 kat kat hızlı olmasına rağmen 64 watt ancak harcıyor.Netburst mimarisinin mükemmel tasarımı...
    Vakti gelmişti zaten bu işlemcilerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABSOLUT -- 15 Ağustos 2007; 3:01:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.