Şimdi Ara

## Gigabyte'ın 45nm İşlemci Desteğine Sahip Anakart Modelleri ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Gigabyte'ın 45nm İşlemci Desteğine Sahip Anakart Modelleri ##

İşlemci devi Intel bu yılın son çeyreğinde 45nm üretim teknolojisine sahip çift ve dört çekirdekli Penryn işlemcilerini pazara sunmaya başlayacak. Intel'in işlemci tarafındaki çalışmalarının yanı sıra anakart üreticileri de 45nm işlemci desteği konusunda harıl harıl çalışıyorlar.

Hazırladığı kaliteli anakartlar ile son dönemin en popüler anakart üreticilerinden biri haline gelen Gigabyte da 45nm işlemci desteği sağlayan anakartlarını duyurdu. İşte Gigabyte'ın 45nm desteği verebilen anakartları,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 13 Ağustos 2007; 21:13:04 >

• diğer bazı anakart üreticilerinin yaptığı gibi neden BIOS güncelleştirmesiyle eski çipsetlerde 45 nm işlemci desteği uygulamıyor ki???zaten bu çipsetler 45 nmyi desteklediğini herkes biliyordu....
  • quote:

Orjinalden alıntı: arimurdul

diğer bazı anakart üreticilerinin yaptığı gibi neden BIOS güncelleştirmesiyle eski çipsetlerde 45 nm işlemci desteği uygulamıyor ki???zaten bu çipsetler 45 nmyi desteklediğini herkes biliyordu....

Nvidia'nın nForce 600i serisi ve muhtemelen 965 yonga setini kullanan en azından bazı anakartlar 45nm işlemci desteğine BIOS güncellemesi ile sahip olabilir ama Intel ve firmalar özellikle 45nm desteği göz önüne alınarak hazırlanan ve 3 serisi yonga setini kullanan anakartlar ön planda tutuyorlar.
  • bunu bildiğimden zaten bu haberin başlığını okurken eski yonga setlerine yönelik bir çalışması olduğunu ve bunun sonucunda eski anakartlarının da bu desteğe kavuştuğunu düşündüm...sadece yeni yonga setlerini görünce biraz şaşırdım biraz da üzüldüm açıkçası...

quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

diğer bazı anakart üreticilerinin yaptığı gibi neden BIOS güncelleştirmesiyle eski çipsetlerde 45 nm işlemci desteği uygulamıyor ki???zaten bu çipsetler 45 nmyi desteklediğini herkes biliyordu....

Nvidia'nın nForce 600i serisi ve muhtemelen 965 yonga setini kullanan en azından bazı anakartlar 45nm işlemci desteğine BIOS güncellemesi ile sahip olabilir ama Intel ve firmalar özellikle 45nm desteği göz önüne alınarak hazırlanan ve 3 serisi yonga setini kullanan anakartlar ön planda tutuyorlar.

• Daha fazla cukka için 45 nm destekleyen bios çıkarmaz allahbilir bu para açı insanlar
  • Anakartım çift çekirdekten, bios update ile 4 çekrdek desteğine kavustu ancak 45 nm desteğine kavuşması bana donanımsal gibi geliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

Anakartım çift çekirdekten, bios update ile 4 çekrdek desteğine kavustu ancak 45 nm desteğine kavuşması bana donanımsal gibi geliyor.

donanımsal olmaması gerekiyor. sonuçta asus 965lere olanak sağlamadımı? dimi ama. gigabyte da böyle bişi yapar umarım.
  • allahtan asus commando almışım. asus asustur kardeşim
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonsuzuncu

allahtan asus commando almışım. asus asustur kardeşim

Bende Eskiden Oyle Diyordum Asusu Asustur Taaki P5B Modelindeki Raid Saçmalagını Gorene Kadar.Adamlar Raid Duzenegi İçin Saglanan Jmicron'a ait 2 satanın birini h.sata olarak Koymuslar kartın ustunde 4 tane ıch8 e baglı sata varken
  • bu gigabytenin anakarlarına hastayım arkadaş manyak güzel anakartlar yapıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Bu işi yine Asus yapabilir gibi, umarım masraf çıkartmadan 45nm ye geçeriz fakat nehalem nasıl oalcak bu anakartta onu düşünüyorum?

• bunların içinde en ucuz olan hangisi
  • quote:

Orjinalden alıntı: handsame_

bunların içinde en ucuz olan hangisi

Ne kadar hortlakçı bir herifsin.
    Bende GB'nin 965P'lere getirdiği desteği geri çektiğini sandım.

• 45nm nin ne olduğunu bilmeden asus p5b almıştım, iyiki almışım, zırt pırt anakart değiştirmekten bıkmıştım..
  • hortlamış
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.