Şimdi Ara

İzmir'de doğalgaz çalışması ve ADSL kopmaları...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet sokağımda 2 gündüz malumunuz İzmirgaz AŞ kazı çalışmalarına basladı ...

CRC errorlar 1000 den asagı dusmuyor...

15 dakikada 15 kere sinyal kaybı.. ve surekli degisen bant genisligi...

1024 olması gerekirken 416, 352 gibi abuk sabuk dalgalanmalar soz konusu...

kısaca adsl hattı kafayı yedi.. ozellikle kazma esnasında hat iptal oluyor.. sacmalıyor resmen..

benzer sorunu izmirde yasayan var mı arkadaslar?? yoksa arıza kaydı verecegim artık... dakika bası msn den kopmadan vs internetten ve diger hatalardan bıktım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfer -- 13 Ağustos 2007; 20:02:59 >

• bence senin sokağında olan local bi sorun gibime geldi,bağlı olduğun telekom şubesinden bi bilgi almayı dene bence..
  • yani bir iki gun daha bekleyecegim sanırım su kazı isleri bitsin .. aynen devam ederse teknik servise falan basvururum artık yapacak bisey yok.. olmazsa kablonete geceriz :D

ama dogalgaz calısması nedeniyle benzer sorunları yasayan izmirden baska arkadaslar var mı merak ettim... su an hala calısma devam ediyor ve hat gidip geliyor aynen .. su an yeni geldi hatta yazabiliyorum nihayet..
  • doğalgazla ne ilgisi olabilir ki...alla alla..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Micro_Processor

doğalgazla ne ilgisi olabilir ki...alla alla..

şöyle ki: telefon su ve elektrik sebekelerine kazı sırasında zarar veriyorlar.. cogu yerde ciddi sorunlar yasanıyor..
    ama benim merak ettigim adsl idi. ondan boyle bir baslık actım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: surfer

quote:

Orjinalden alıntı: Micro_Processor

doğalgazla ne ilgisi olabilir ki...alla alla..

şöyle ki: telefon su ve elektrik sebekelerine kazı sırasında zarar veriyorlar.. cogu yerde ciddi sorunlar yasanıyor..
    ama benim merak ettigim adsl idi. ondan boyle bir baslık actım.

iii de benim bildiğim tlf hatları yerin dibine döşenmiyor.yoksa ben mi yanlış biliyorum..
  • madem izmirde yaşıyon adsl ile işin ne kablo alsana ayrıca kazı işlemleri kışın başlamadı mı?
  • İzmir'in bazı bölgelerinde elektrik ve telefon kabloları tamamen yeraltına alındı, havada dolaşan kablolar yok artık. Doğal gaz için yeni başlayan kazı işlemleri var, devam ediyor. Kazılar sırasında bir çok su borusuna ve telefon kablolarına zarar veriliyor, ancak kısa sürede tamir ediliyor.
  • borular yeraltından mı yerustunden mi döşeniyor
  • mavişehirde çalışma biteli çok oldu ve çalışma süresince hiç kesinti yaşamadık. sizin sorununuz başkadır, alakası yok.
  • telefonhatti da yer altindan gecer kanazalisyon hattindan yani
    yeraltindan ciktindan sonra kalin kablolarla mahallelere dagitilip binadaki kutulara dagitiliyor
  • adsl izmir'de çökmüş durumda , sayfalar çok çok geç açılıyor şu anda
  • ADSL Bağlantısı Izmir de berbat. Sürekli kesiliyor. Çevremizde doğal gaz kazıları 2-3 ay önce sona erdi. Bence asıl sorun Altyapısı zayıf olan TTNet in hız arttırımları. Su yeni hız arttırımlarına gidildiğinden beri ADSL de sorun var. Sürekli kesilip geri geliyor. Kapasite yetersiz kaldı. Bazen ADSL değilde 56K modem kullanıyormus gibi hissediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naten -- 14 Ağustos 2007; 17:09:40 >
  • arkadaslar en sonunda teknik servisi aradım.. baglı oldugum konak santralinde genel arıza varmıs.... dogalgaz ile iliskisi yok dediler.
  • kablo imkanı olup da adsl kullanmak bana pek de akılıca gelmiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nacde

kablo imkanı olup da adsl kullanmak bana pek de akılıca gelmiyor.

iyi o zaman bana bir kablo modem hediye et mumkunse wireless olsun. kullanayım ben de.
  • ederdim ama sen zaten kendi paranla alabilecek kadar zenginsin. ve dşünsen anlarsın ki zaten o modemin parasını fiyat avantajıyla çıkarabilirsin.(eylül tarifeleriyle nolucak bilmiyoruz belki de 1-2 ay içinde çıkarabiliceksin.)
  • quote:

ederdim ama sen zaten kendi paranla alabilecek kadar zenginsin. ve dşünsen anlarsın ki zaten o modemin parasını fiyat avantajıyla çıkarabilirsin.(eylül tarifeleriyle nolucak bilmiyoruz belki de 1-2 ay içinde çıkarabiliceksin.)

yok zengin falan degilim acıkcası.. nerden boyle bir izlenime kapıldın anlamadım ayrıca :) tanısıyor muyuz ki ... sen istanbuldaymıssın gerci ama ne bileyim....

neyse isin sakası bir yana ben daha onceden kablo internet kullanıyordum zaten. hatta odada tesisatı hazır. ama kullandıgım zaman hızı cok dusuktu 100 k maksimum idi. o yuzden kapatıp adsl aldım (256 K) daha iyiydi benim icin.. kablo modemi de satmıstım haliyle (motorola ) simdi tekrar ugrasıp baglatmak istemiyorum... boyle iyi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: surfer

quote:

ederdim ama sen zaten kendi paranla alabilecek kadar zenginsin. ve dşünsen anlarsın ki zaten o modemin parasını fiyat avantajıyla çıkarabilirsin.(eylül tarifeleriyle nolucak bilmiyoruz belki de 1-2 ay içinde çıkarabiliceksin.)

yok zengin falan degilim acıkcası.. nerden boyle bir izlenime kapıldın anlamadım ayrıca :) tanısıyor muyuz ki ... sen istanbuldaymıssın gerci ama ne bileyim....

neyse isin sakası bir yana ben daha onceden kablo internet kullanıyordum zaten. hatta odada tesisatı hazır. ama kullandıgım zaman hızı cok dusuktu 100 k maksimum idi. o yuzden kapatıp adsl aldım (256 K) daha iyiydi benim icin.. kablo modemi de satmıstım haliyle (motorola ) simdi tekrar ugrasıp baglatmak istemiyorum... boyle iyi..

artık değişti ve kablo internete geçmek sandığın gibi zor, zahmetli ve pahalı değil.

• peki bakalım. hele bir tarifeleri belli olsun onun da... soyle 2 mbit falan iyi bir sey olursa.. alırız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.