Şimdi Ara

TurboNet Ziyaretim - İzlenim ve konuşmalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başka bir başlıkta gelen talep üzerine TurboNet'i ziyarete gittim arkadaşlar..

Yerleri Kavacık'ta, yeni yapılmış 6 katlı bir iş merkezinde, her katta 1 işyeri var, yani öyle ufak bir yer değil.
    Camlı kapıda karşınızda sekreter karşılıyor, oldukça ciddi görünümlü bir yer, yani, öyle 2 kafadar bir araya gelip "hadi şu işe girişelim" cinsi olmadığı belli.

Sekreter hanıma kendilerine yakın oturduğumu, şirketleri hakkında bazı soru işaretleri olduğunu ve bilgi almaya geldiğimi söyledim. İçeriden genç bir arkadaşa haber verdi.
    Gelen arkadaş son derece kibar, üzerinde katılan herkes için hazırlanmış bir not defteri, kalem ve silgi bulunan toplantı masasının olduğu boğaz köprüsü manzaralı toplantı odasına davet etti.

Bu işe son derece ciddi baktıklarını, kendi altyapılarını kendilerinin kuracaklarını iletti. Bu, büyük ihtimalle ana noktalara fiber, sonrasında bakır kablo şeklinde olacak.

Şu an test bölgeleri Ataşehir (Ör: Kent Plus) ve Taksim'in belli bir bölgesi. Bu test bölgelerinde vermekte oldukları hizmetin kalitesiyle ilgili olarak istediğimiz kişiyle konuşabileceğimizi söylemeleri hizmet kalitelerine güvendiklerini gösteriyor.

Şimdi gelelim en can alıcı noktaya.. Bu hizmetin ne zaman başlayabileceği ile ilgili soruma çok net bir cevap veremiyorlar. Bürokrasi, gerekli izinlerin alınması konularındaki problemlerden bahsettikten sonra "Yani 1-2 sene de sürebilir" şeklindeki soruma çok net olarak "hayır" cevabı alamadım. Bunun sebebi biraz da, görüşme yaptığım arkadaşın "Bizim için verdiğimiz sözün arkasında durmak çok önemli" şeklindeki açıklaması olabilir. Bunu, kendileriyle telefonda yapmış olduğum ilk görüşmede "Yazılı olan paket hızlarının sağlanması için ne gerekiyorsa yapıyoruz" şeklindeki açıklamalarıyla da yakın buldum.

Sonuçta iş ciddiyeti ve etik olarak karşımızda son derece prensipli bir firma var, ancak benim görüşmeden edindiğim izlenim, bürokrasi başta olmak üzere belirli 1-2 konuda problemlerin olduğu yönünde. Bu sebeple de ne onlar, ne de görüşmeyi yapan ben 3 aya kadar hizmet geliyor diyemiyorum.

Şu an mail atıp form dolduran herkes database'lerine kayıt ediliyor ve ileride hizmet geldiğinde bu kişiler tek tek aranıp hizmetten yararlanmak isteyip istemedikleri sorulacak.

Bu kadar.. :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teasers -- 13 Ağustos 2007; 17:21:32 >

• daha işin başındalar
    soru işaretleri olması normal..
  • 2 sene ise çok geç kalırlar.En geç 3 sene sonra wimax kullanmaya başlayacağız büyük bir ihtimalle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Generalll

2 sene ise çok geç kalırlar.En geç 3 sene sonra wimax kullanmaya başlayacağız büyük bir ihtimalle.

Bu konuda çok haklısın.. Bende de çok geç olur..
  • Allah razı olsun kardeşim ayaklarına sağlık bilgi edinmiş olduk sayende.
  • quote:

Orjinalden alıntı: teasers

quote:

Orjinalden alıntı: Generalll

2 sene ise çok geç kalırlar.En geç 3 sene sonra wimax kullanmaya başlayacağız büyük bir ihtimalle.

Bu konuda çok haklısın.. Bende de çok geç olur..

Birde şöyle bakmak lazım olaya.Wimax testlerini çoktan bitirmişlerdi yanılmıyorsam.

Wimax daha fazla ev kullanıcılarına yönelik birşey.20-25 mbitten hızlısını veremiyor.

İstanbulda kuracakları bu sistem yüksek bant genişliği isteyen firmaların işine yarayabilir.Toplu halde 150-200 mbit alan firmalara yani.Tabi bakır yerine fiber optik altyapı kurarlarsa bu mümkün.

• Aslında konuşmanın belli yerlerinde şirket sırları duvarına yanaştık.. Belki de belli noktalara gelip oradan wimax verirler.. Birşey bildiğimden söylüyor değilim yanlız.. Diğer şekil bana biraz zor geldi.. Koca İstanbul'a kablo döşeyemezsin ama 30-50 km aralıkla wimax verici koyabilirsin.. (veya ne kadar aralık gerekiyorsa) Tabi farazi konuşuyoruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teasers -- 13 Ağustos 2007; 17:38:21 >
  • Ortada verilen hizmet yok, ama fiyatlar var. Bunun tek açıklaması firmanın adını müşteriye duyurmaktan başka hiçbirşey değil. Bedava reklam kampanyası. Muhtemelen 1-2 sene sonra yapılacak wimax ihalesine katılıp, kazanamayıp, "ucuz yurtdışı telefon görüşmesi hizmeti veriyoruz" demeye başlarlar. Heleki kendileri müşteriye kablo döşeyecekse zaten o iş baştan yalan :) Telekom bile sokakta kazı yapacak diye fıtık oluyor. Turksat okadar talep olması rağmen, yıllardır 2 sokak yeni altyapı yatırımı yapamadı.
  • Wimax olmadan bana da zor ve maliyetli geldi..

Wimax'a baktım internetten, teorik olarak range 50km'ye kadar çıkıyor, ancak yoğunluğu olan bir hatta en fazla 8-15km'de bir yerleştirmek gerekiyormuş. Belki de daha sık.. Dipte kalan evleri de düşünecek olursan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teasers -- 13 Ağustos 2007; 17:45:02 >
  • quote:

Wimax olmadan bana da zor ve maliyetli geldi..

Wimax'a baktım internetten, teorik olarak range 50km'ye kadar çıkıyor, ancak yoğunluğu olan bir hatta en fazla 8-15km'de bir yerleştirmek gerekiyormuş.

amaan boşver dostum fiber olsun bizim olsun
  • quote:

Wimax olmadan bana da zor ve maliyetli geldi..

Wimax'a baktım internetten, teorik olarak range 50km'ye kadar çıkıyor, ancak yoğunluğu olan bir hatta en fazla 8-15km'de bir yerleştirmek gerekiyormuş. Belki de daha sık.. Dipte kalan evleri de düşünecek olursan..

O 50 kilometre mesafede hız şu anki hızlarımıza düşüyor:D

20-25 mbit vereceksen 10 km'den fazlası yalan olur.
  • Fiber de 3-5 seneden önce gelmeyebilir.. Ya yeni ihaleye çıktılar, ya da çıkıyorlar benim bildiğim :)
    Gazetede 3 ila 5 sene falan demişti.. Büyük şehirlerde daha erken tamamlanırsa o ayrı tabi.

quote:

20-25 mbit vereceksen 10 km'den fazlası yalan olur.

büyük ihtimalle....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teasers -- 13 Ağustos 2007; 17:50:09 >
  • çok da hızlanırsa downloadın anlamı kalmaz bea
  • Kız dediğin biraz naz yapıcak... Di mİ?
  • Bu izlenimini güzel bir şekilde bize aktardığın için teşekkür ederim.
  • Taksimin belli bir bölgesi neresidir gitsek baksak ne oluyor diye? Nasıl bir hizmet diye? Ben en çok ping sürelerini merak ediyorum, telekomdan düşükmü acaba?
  • cahilligime ver ping süresi ney

• ping süresinin telekomdan düşük olması imkansız çünkü santralleri kedilerine ait onun dışında santral sonrası telekoma ait.
  • wimax bu muz cumhuriyetine bi dahaki milenyumda gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yekialem -- 19 Ağustos 2007; 4:03:05 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.