Şimdi Ara

a4 tech webcam sorun acil yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
58.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • daha önce aynı sorunla karşılaşan var mı bilmiyorum ama acil yardım gerekiyor.benim a4 tech pk-5 model bir webcam im var.pc ye kurdum sorunsuz bir şekilde çalışıyor ancak tek sorunu msn de yaşıyorum.msn de cam açmak istediğimde "şu anda ses ve görüntü kurulumunuz çalıştırılamıyor" diye yazı çıkıyor.ve ben msn de cam açamıyorum...

böyle olunca pc den sildim ve tekarar yükledim sorun ortadan kalkmadı ne yazı ki.msn dışında fotoğraf çekebiliyorum.ama msn de bi türlü kullanamıyorum...yardımcı olursanız sevinirim...
    teşekkürler...

• msn için ayarını yapman lazım msn ye tanıtman lazım yoksa msn de çalışmıyor eylemlerden görüntütü ve seslere gir ordan tanıt
  • denedim ama o da olmuyor.eylemlerden görüntü ve ses ayarlarına tıkladığımda da "şu anda ses ve görüntü kurulumunuz çalıştırılamıyor" hatasını veriyor...
  • Webcam'i baştan kurmanız önerilir. Eğer sorun devam ederse bilgisayarı önceki bir tarihe sistem geri yükleme ile alabilir, tekrar webcam yüklemeyi deneyebilirsin.
  • Sitesindeki driver linki çalışmıyor, bu durumda akla gelen driver problemli gibi, birkaç gün bekle sonra sitesinden driver"ı indir dene bakalım belki sorunun düzelir...

http://www.a4tech.com/en/product2.asp?CID=77&SCID=89&MNO=PK-5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZupS -- 13 Ağustos 2007; 22:17:33 >
  • bikaç gün sonra tekrar deniyeyim o zmn .
    teşekkürler...
  • bu driver çalışmıyor.yani sayfa açılmıyor.
    deneyebileceğim başka bir yol var mı acaba???
  • Arkadaşlar yüklediğim A4 tech driverından sonra kamera takılı olmasına rağmen bu uyarıyı alıyorum. Kameranın modeli PK935.. Hani şu dünyaya benzeyenlerden. Daha önce creative marka kamera kullanıyordum. Ancak onun driverını kaldırırken Uninstaller programı kullandım. Yani registerde onla alakalı bilgi kalmadı. Bu kameranın neden çalışmadığı hakkında fikri olan var mı ?

İşte Sorunum bu Resimdeki .. Kendi pcmden screenshot aldım.

http://www.resimsakla.com/upload/guest/f5985_asdasd.JPG
  • quote:

Orjinalden alıntı: myscandium

Arkadaşlar yüklediğim A4 tech driverından sonra kamera takılı olmasına rağmen bu uyarıyı alıyorum. Kameranın modeli PK935.. Hani şu dünyaya benzeyenlerden. Daha önce creative marka kamera kullanıyordum. Ancak onun driverını kaldırırken Uninstaller programı kullandım. Yani registerde onla alakalı bilgi kalmadı. Bu kameranın neden çalışmadığı hakkında fikri olan var mı ?

İşte Sorunum bu Resimdeki .. Kendi pcmden screenshot aldım.

http://www.resimsakla.com/upload/guest/f5985_asdasd.JPG

Driverını yeniden kurun..Kurduktan sonra başka bir hubdan bağlayın ve aygıtı yeniden tanıtın..
    http://drivers.softpedia.com/progDownload/ATECH-PK-Download-14437.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awallabilla -- 21 Ağustos 2007; 23:19:54 >

• arkadaşım pcye kurduktan sonra msn harici amcap te falan görüntü alabilyormusun? eğer sorun sadece msndeyse msne tanıtırken webcamini seçtin mi ?o seçeneklerde tv kartı gibi şeyler de olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ali_emre07

arkadaşım pcye kurduktan sonra msn harici amcap te falan görüntü alabilyormusun? eğer sorun sadece msndeyse msne tanıtırken webcamini seçtin mi ?o seçeneklerde tv kartı gibi şeyler de olabilir.

amcap ten görüntü alabiliyorum sorunsuz çalışıyor msn dışında.sorun msn e tanıtmaya gelince başlıyo zaten.araçlar-ses ve görüntü kurulumu nu tıkladığımda "şu anda ses ve görüntü kurulumunuz çalıştırılamıyor"diye hata veriyor.daha fazlasını yapamıyorum ne yazık ki...
  • merhabalar, bende toshiba px1342e webcam var.laptopla birlikte verdiler.ama kamera bitürlü çalışmıyor.vistadandır diye düşündüm vista driverini buldum yükledim ama değişmedi hiçbirşey.bilgisayar kamerayı tanıyor fakat amcapta görüntü yok "this graph cannot preview" diye hata veriyor ve msnde gözükmüyor kameram.fikri olan var mıı???
  • slm arkadaşlar benim pk-635 markalı kameram bi gün önce çalıyodu ama şimidi çalışmıyo hep bu hatayı veriyo nie böle bi sorun var anlamadım yardımcı olursanız sevinirim
    http://img152.imageshack.us/img152/9882/hatalslslsnb6.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exitus66 -- 21 Eylül 2007; 22:45:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kalpakci

Webcam'i baştan kurmanız önerilir. Eğer sorun devam ederse bilgisayarı önceki bir tarihe sistem geri yükleme ile alabilir, tekrar webcam yüklemeyi deneyebilirsin.

ama ilk zamandan beri öleymiş bu garip bir sorun ben cafeciyim bendede yanı kameradan var sorun yok olmadı bir format atmayı dene vya msni tekrardan kur ..
  • Sevgili fymn ve exitus66,
    Seninkine benzer bir problem benim kamerada da olmuştu.
    Benim a4tech pk-635 model kameram var. Driver'ini kurarken hata veriyordu. "no hardware vs..(buna benzer birşey)" yazıyordu. Ne yapsam kamerayı kuramıyordum, kamera hiçbir şekilde çalışmıyordu. Format attım yine olmadı. Bir de başka sp2li xp cd si ile format atmayı denedim, arkadaşımdan sp2 li xp cdsi aldım. Onunla format attım ve sorunum gitti. Sen de başka bir xp cdsi ile format atmayı dene inşallah seninki de hallolur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 32.Sefo -- 24 Eylül 2007; 1:04:38 >
  • selam bendede şu sorunvar. a4 amcapta ses kaydı. bir türlü yapamadım acaba ses kaydı olmuyormu a4 amcapta.bende ses kaydı olmama sebebi nedir acil cevaplarsanız sevinirim.
  • arkadaşım bendede pk 5 modeli var ve bilgisayar hiç bir şekilde tanıtamıyordum çalışmıyordu
    fakat kesin bir çözüm buldum
    önce bilgisayarına format at eğer xp cd in servis packsiz ise önce servis packi kur
    daha sonra anakart driverlerini tanıt ve kameranı anakartı tanıttıktan heme sonra kur. bende oldu bu yöntemi denemeni tavsiye ederim
  • slm ya benim a4 pk5 webcamım var ama tanıtım cidisi kayıp bana yardımcı olabilirmisiniz
  • tşkrler fymn ama eylemlerden deil araçlardan ses ve göruntu ayarları olucak :)
  • yaa arkadaşlar a4 teck pk-5 kameram var yükledim görüntü yok her açtığımda cannot audio die bi hata veriyo naapabilirim yardımcı olabilirmisiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.