Packerd Bell MB85 kullanıcıları platformu
401 Cevap33301 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     1 2 3 4 [6]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

164 Mesaj
16 Kasım 2007; 17:22:34 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

güzel bir deneyimdi

12 Mesaj
18 Kasım 2007; 10:49:33 

iyi günler arkadaşlar
dün bizim bi arkadaş golddan almış bu pbellin bu modelinden geldi bana 4gb ram 512 gt ekran karti var diyo?? sizce doğrumu

21 Mesaj
18 Kasım 2007; 18:25:09 

xp yi kurdum ama bende ne işe yaradığını bilmediğim pci bellek denetleyicisi sarı ünlem işareti var xp normal kullanıyorum bu sorunu nasıl halledebiliriz şu anda hem xp hem vista kullanabiliyorum açılışta hangi işletim sistemini seçeneği cıkıyor bunuda vistabootpro programı ile yaptım.
1:programı çalıştıruyoruz
2:üst köşede sistem boot loader e tıklıoruz
3:windows vista boot loader seçeneğini tıklıyoruz
4:aşağıda specific drive seçeneğini tıklayıp vista hangi diskte ise o harfi seçiyoruz
5:en alt sol köşede install bootloader tıklayıp yeniden başlatıyoruz
6:bilgisayar bu sefer vistada açılacak
7:vistada açıldıktan sonra easy bcd 1.7.1 programını kuruyoruz
8:programı çalıştırıp add/remove entries tıklıyoruz
9:aşagıda ilk önce windows xp hangi drive ise onu tıklyayıp hemen üstünde type kutucuğunda xp seçiyoruz burada dikkat edmemiz gereken ilk önce xpnin hangi drive da olduğunu belirtmek
10:en altta add entry tıklayıp en üst sağda save diyoruz.işlem tamamdır açılışta iki işletim sistemide görünüyor vistada bu şekilde turbo memory çalışmıyor ahcı mod biosta disable oldugundan dolayı ahcı modu enable yaptığımızdada xp mavi ekran veriyor saygılar.benim şu pcı bellek denetleyicisi olayına el atarsanız sevinirim bu bilgiler ustalardan alıntıdır programları google da aratıp kurabilirsiniz

42 Mesaj
19 Kasım 2007; 14:14:29 

evet bende hala xp de bellek denetleyicisini çözemedim

1150 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
iDede
19 Kasım 2007; 16:00:14 

chipset driverını yükleyin büyük ihtimalle çözecektir

21 Mesaj
19 Kasım 2007; 17:04:59 

pci bellek denetleyicisinin intel turbo memory olduğunu buldum xpde calışıyormu bilmiyorum driveri olan varsa upload etsin

137 Mesaj
19 Kasım 2007; 23:41:46 

arkadaşlar bende de XP kurunca usb portları kullanılmıyor yani çalışmıyor protlar nasıl çalışmaz anlamıyorum böyle bir sorunla karşılaşan sadece benmiyim başka başına gelen varsa bana nasıl çözdüğünü yazarsa sevinirim yada bir firkri olan bana yardım etsin formatladım ve tekrar kurdum ama yie aynı hadi herkese kolay gelsin cevaplara şimdiden teşekkürler......

Packard Bell MB85 Kullanıcısı
MB85 Formuna Bakmak için TIKLA

164 Mesaj
22 Kasım 2007; 19:58:51 

aynı donanıma sahip insanların senin problemini yaşamadığını ele alırsak, farklı bir xp cd si kullanman sorununu çözecektir

5 Mesaj
23 Kasım 2007; 11:13:31 

PARDUS
Arkadaşlar Vatandan aldığım PACKARD BELL MB85-P-006 15.4 T7300 bilgisayara PARDUS'un 2007-3 sürümünü kurdum. Aşağıdaki sonuçları eledettim.
1) Sağlıklı bir kurulum istiyorsanız mıtlaka HDD yi iki hatta üçe bölün
2) C sürücüsüne Xp D sürücüsüne ise Pardus U kurun
3) Kurulum esanasında sorun yaşanmıyor PARDUS ses dahil donanımın büyük bir kısmını tanıyor.
3) Yalnız kamera ve bulutu u çalıştırabilmek için biraz uğraşmanız egerekiyor.
4) Asıl sorun PARDUS kurulan makinede fanın hiç susmaması CPU ve HDD sıcaklığı az olmasına rağmen fan
susmuyor.
4) Bir diğer sorun Ekranın parlaklık ayarlarını istediğiniz gibi ayarlayamamanız ve bir süre sonra ekranın alt kısmının aşırı derecede ısnmaya başlaması.

Ben bir süre kullandıktan sonra fan problemini çözemedğim için yeniden XP dönmek zorunda kaldım. Fakat

5 Mesaj
23 Kasım 2007; 11:27:33 

XP'de SÜRCÜ SORUNU

Arkadaşlar XP de tüm sürücüleri başarıyla yükledim bir sürücü hariç.
Formdaki bazı arkadaşlar yüklenemeyen sürücünün TURBO MEMORY ye ait olduğunu yazmış fakat şirketin sitesinde PACKARD BELL MB85-P-006 15.4 T7300 'de TURBO MEMORY yok . Yani o sürücü TURBO MEMORY olamaz.
Son olarak notbook alamaya hazırlanan arkadaşlar sakın ha hata yapıta PACKARD BELL MB85-P-006 15.4 T7300 almayın . Çünki:

1) Pil ömrü çok kısa
2) Ekranın parlaklığı hikaye çünkü bir süre sonra sizi rahatsız etmeye başlıyor.
3) Ekranın arka paneli çok çabuk çiziliyor.
4) İşletim sistemi yükleme ve değişikliklerinede sorun yşıyorsunuz.
5) Sunum yapmak içinyanınızda mutlaka TV aut için bir adaptör taşımak sorundasınız.
6) Dikkat hopörlörle çok dandik bir süre sonra deforme oluyorlar ve çızıltı başlıyor.
7) Oyunlarda sorun yaşatıyor örneğim Medil II de makineden sürekli bir tıkırtı geliyor ve fan deli gibi çalışıyor. Oyundan çıksanız bile bir süğre o ses gelemeye devam ediyor.
8) Şireket satış esanasında TV kartını vermiyor. Oysa Avrup pazarında TV kartı makineyle birlikte geliyor.

Özetle indirim çazip ama ürün sorunlu
İyi günler iyi çalışmalar

363 Mesaj
24 Kasım 2007; 12:07:55 

quote:

Orjinalden alıntı: ekenoglu

XP'de SÜRCÜ SORUNU

Formdaki bazı arkadaşlar yüklenemeyen sürücünün TURBO MEMORY ye ait olduğunu yazmış fakat şirketin sitesinde PACKARD BELL MB85-P-006 15.4 T7300 'de TURBO MEMORY yok . Yani o sürücü TURBO MEMORY olamaz.
Son olarak notbook alamaya hazırlanan arkadaşlar sakın ha hata yapıta PACKARD BELL MB85-P-006 15.4 T7300 almayın . Çünki:

1) Pil ömrü çok kısa
2) Ekranın parlaklığı hikaye çünkü bir süre sonra sizi rahatsız etmeye başlıyor.
5) Sunum yapmak içinyanınızda mutlaka TV aut için bir adaptör taşımak sorundasınız.
6) Dikkat hopörlörle çok dandik bir süre sonra deforme oluyorlar ve çızıltı başlıyor.
7) Oyunlarda sorun yaşatıyor örneğim Medil II de makineden sürekli bir tıkırtı geliyor ve fan deli gibi çalışıyor. Oyundan çıksanız bile bir süğre o ses gelemeye devam ediyor.
8) Şireket satış esanasında TV kartını vermiyor. Oysa Avrup pazarında TV kartı makineyle birlikte geliyor.

bencede sen bi tek böle sorunlar yaşıosun yaklaşık bir haftadır kullanıyorum bi açılırken yavaş biraz onun dışında sorun yoq zaten genelde iş için kullanıcam bu pc yi bi sorum olucak bundan xp ye dönmek mümkün mü bazı kişiler driver ları bulamadıklarını söylüyorlar bide su antivirüsü silsem başka yüklesem yavaşlma azalır mı?

JaN

363 Mesaj
25 Kasım 2007; 10:09:40 

heyy cevaplayacak yoq mu?

JaN

164 Mesaj
25 Kasım 2007; 18:09:40 

quote:

XP'de SÜRCÜ SORUNU

1) Pil ömrü çok kısa

Pil ömrü max. 3 saat min. 2 saat , idare eder bence
evet ekranın parlaklığı rahatsız edici, minimum parlaklıkta kullanıyorum çoğunlukla ve arkası çiziliyo ama sorun değil ... dell lerinki de sökülüyo ona bakılırsa
tam tersine driver desteği vs olarak çok memnun kaldım, sorun çözme konusunda biraz deneyimin olması lazım tabi
bende hoparlör sorunun olmuyor, tam tersine memnunum
oyunlarda sorun yok ...
tv out olayı biraz gıcık ama yanında adaptör taşımanın sorun olmaması lazım sonuçta laptop cebine sığmıyor değil mi heheh,
sen laptop değil Lamborghini falan al ...

BU TV KARTI olayı nedir??

1212 Mesaj
26 Kasım 2007; 17:37:33 

dvi çıkışı çok daha geşimiş bi çıkış...tvout a ne gerek var...ufacık bir parça ekleyeceksin olacak bitecek ki zaten yeni projeksiyon ve monitörlerde dvi da var...

Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne...
Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne..
Medeni olmak eğer açmaksa bedeni..
Desenize hayvanlar insanlardan daha Medeni...! (M.Akif Ersoy)

72 Mesaj
26 Kasım 2007; 19:50:00 

arkadaşlar bir sorum var sizlere.pb mb85 p006 var bende ekran parlaklığı kendi kendine titreşerek azalıp çoğalıyor zaman zaman.bilhassa hdd sürekli çalışınca.yani kıpraşıyor ekran parlaklığı.sizlerde böyle bir sıkıntı oldu mu,hiç böyle bişi görmemiştim ben,gidip servise vermem biraz zaman alıcak şehir dışındayım,sizce neden kaynaklanıyor olabilir??

bilgisayarda şu an xp yüklü,tüm driverlar tam,ekran kartı driverı pbnin tavsiye ettiği driverdan.

164 Mesaj
27 Kasım 2007; 14:06:59 

quote:

Orjinalden alıntı: tolga164

tarikaltuncu abi,
zaten adamlar nasıl geliştirebiliriz diye uğraşmışlar tvout çok eskidi , artık herkeste lcd-plazma tvler var demişler dvi ile HDMI yapmışlar.Adamlar daha ne yapsın yani dimi

hani ekran teknolojileri gelişti ama yine de herkesin evinde vga lı bir monitör vardır, benimki için dişiden erkeğe geçiş gerekiyor ama hepsi dişi dişi
ekranın kablosu kendinden, lcd yi fazla sevmiyorum crt ye bağlamak iyi olurdu, adaptör ile halledilir geçelim bunları da

bu avira olayı nedir bu kadar kolay sıyırıp geçme

164 Mesaj
28 Kasım 2007; 18:32:02 

http://support.packardb...platform_ares_gp&g=2000

her modelde yok ama seninkinde var heralde, genel MB85 sayfasında çıkıyor, P006 da yok gibi
seninki hangi model, nerden almıştın?

164 Mesaj
29 Kasım 2007; 17:37:25 

adamlar tv kartı anteni için pb ye özel bir aparat var tv kartı olanların pb den istemedi lazım demişler ...

363 Mesaj
30 Kasım 2007; 20:08:22 

evet beyler vistayı xp ye çevirdim ve bütün dirver ları yükledim ama bu tv kartı olayını anlamadım varsa nasıl açıcaz bende vatandan aldım p-006 modelini tolga 164 açıklarsan bi

JaN

137 Mesaj
2 Aralık 2007; 0:33:39 

quote:

Orjinalden alıntı: janyazgan

quote:

XP'de SÜRCÜ SORUNU

1) Pil ömrü çok kısa

bencede sen bi tek böle sorunlar yaşıosun yaklaşık bir haftadır kullanıyorum bi açılırken yavaş biraz onun dışında sorun yoq zaten genelde iş için kullanıcam bu pc yi bi sorum olucak bundan xp ye dönmek mümkün mü bazı kişiler driver ları bulamadıklarını söylüyorlar bide su antivirüsü silsem başka yüklesem yavaşlma azalır mı?

evet ben kaldırdım baya hızlandı yaklasık iki kat kadara varan bir hızlanma bence herkes silsin ve avast kurdum şimdi bir harika

ayrıca cihpset diriverleri yenilerini yükledim ses sorunu vede tüm sorunlar geride kaldı hiç bir sorunum yok XP ile
kolay gelsin

137 Mesaj
2 Aralık 2007; 0:44:23 

tolga kardes sen bence bir tv kanalının yayınını yakalmaya calıs da tam emın olalım buna göre anten girişimi olması lazım normalden baya ince bu meret sen madem tanıttın birde bakalım yayın yakalayabilecekmisin ayrıca programlarda buna ait bir program ekledimi eklediyse bir çalıştırda dene bakalım bizleri de haberdar et olurmu ....

derslerine de çalışmayı unutma gözlerinden öpüyorum önce eğitim......bak karsında bir öğretmen olarak söylüyorum buları yanlış anlama ok?

kendine iyi bak

quote:

Orjinalden alıntı: tolga164

benim 006 vatandan aldım
kendim format atıp normal vista home bulup yükledim.driver cdsi veriyorlar yanında oradan tanımadığı driverları tanıttım sonra bilinmeyen aygıt kaldı bende Allah Allah dedim bu neyki.Sonra tv tuner olabileceğini düşündüm ve tv tuner driverını gösterdim hemen tanıdı yani bence tv kartı var bu merette

4 Mesaj
8 Aralık 2007; 20:26:31 

MB85 p-026 kullanıyorum. turbo cache diye bir olay var. pci memory controller diye gözüküyor. VİSTA YI SİLİP XP kurduysanız turbo cache i kullanamıyorsunuz çünkü xp driver ı yok turbo cache in. intel in sayfasından bulabilirsiniz gerekli detay ı. read me dosyasında "vista dışında herhangi bi işletim sistemiyle turbo cache i kullanamassınız " diyor.SONUCTA vista kullanmassanız performans nerdeyse yarı yarıya düşüyor haberiniz olsun.xp kurduktan sonra everest veya cpu-z gibi programlarla ne oluyo ne bitiyor bi bakın.ha bu arada ram lerde 337mhz di :)

ve şu anda xp den vista ya dönmeye çalışıyorum. Paket le gelen vista cd leri ile kuramıyorum.
AYNI DURUMDA OLAN ve SORUN U HALLETMİŞ OLAN ARKADASLAR YARDIM EDEBİLİRSE SEVİNİRİM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ernslmc -- 8 Aralık 2007; 20:38:22 >

229 Mesaj
11 Aralık 2007; 4:38:12 

Arkadaslar su an makinemi gayet memnun bir biçimde kullanmaktayım.Oyun hakkında zaten denecek bişi yok.Bioshock u full detayda 1024x768 de directx10 açıkkan oynayabiliyorum.NFS pro street ide full detayda anti leasing açık 1024x768 de çok az takılma yasayarak oynayabiliyorum.PES'08 full detay oynayabiliyorum.Flight simulator x i full detay da 1024x768 de çok akıcı oynayabiliyorum.Crysis de ise beklediğim performansı pek alamadım.Evdeki dier notebook olan macbook pro da x1600 ekran kartı olmasına rağmen daha akıcı ve yüksek çözünürlükte oynadım crysisi(gerçi nede olsa biri macbook pro:D) her neyse.Ama benim asıl sorum su:Su an notebook üzerinde yerlesik olarak 1 adet HDMİ 1 adet DVi çıkısı var.Tabi ki bu çıkışlar yeni nesil birçok ürünü desteklemekte.Fakat ben su an evdeki 82 ekran tv'imde hdmi portu olmadığından dolayı notebook'umu tv ye takıp oyunların keyfini orada çıkaramıyorum.S-Video çıkısı alabilmem için nasıl bir çevirici almam lazım? hdmi dan svideoya yada dvi dan svideoya bi dönüştürücü var mı?

[ Sistemim : Asus M5A99X Evo R2.0 + Amd FX X8 8320 4.2Ghz (o.c) + ASUS HD7870 Direct Cu II 2GB Gddr5 + 8GB Corsair Venegance DDR3 1600Mhz Ram + Creative X-fi Titanium Sound +60GB Corsair Force GT HDD + 1TB Seagate Sata II 7200Rpm HDD + 800W (80+) Xlience PSU + Corsair Carbide 500R Kasa ]
[ Mobil Sistem : Apple MacBook Pro md103tu/a ]

229 Mesaj
12 Aralık 2007; 3:45:49 

orjinali için sipariş verdim türkçe olarak yakında elime ulaşıcak ama video ayarları bölümünde directx ayarı yapacağımız yer gözüme ilişmedi eğer öle bi ayar varsa kapıyıp directx9 oynıyım bari

[ Sistemim : Asus M5A99X Evo R2.0 + Amd FX X8 8320 4.2Ghz (o.c) + ASUS HD7870 Direct Cu II 2GB Gddr5 + 8GB Corsair Venegance DDR3 1600Mhz Ram + Creative X-fi Titanium Sound +60GB Corsair Force GT HDD + 1TB Seagate Sata II 7200Rpm HDD + 800W (80+) Xlience PSU + Corsair Carbide 500R Kasa ]

1150 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
iDede
12 Aralık 2007; 16:41:56 

vistada oyunlar bölümüne gel orada eğer crysis varsa sağ tıkla play dx 10 ve dx 9 seçenekleri var oradan seçersin.oda olmazsa oyunun kısayolunu çalıştıra yapıştır sonuna -DX9 yaz

229 Mesaj
12 Aralık 2007; 23:16:49 

msj için teşekkür teşekkür ederim arkadasım bide directx9 da deniyim bari

164 Mesaj
31 Aralık 2007; 7:39:58 

benim de hoparlörlerim titreşmeye başladı

164 Mesaj
1 Ocak 2008; 15:01:21 

teknik olarak yazılımsal olarak ne kadar zrolarsan zorla bi sorun çıkmaması lazım
yani bu hoparlör sorunları garanti kapsamında olmalı

236 Mesaj
5 Ocak 2008; 17:49:06 

Yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum tek kelimeyle mükemmel.. özellikle oyun severler için :D Ama anlamadığım ufak bi sorunla karşılaşıyorum.. laptop uyku moduna geçtiğinde bir türlü açılmıyor.. power tuşundan kapayıp yeniden başlatıyorum olmuyor ekran hep karanlık.. ancak pili çıkartıp yeniden takarsam sorun çözülüyor.. bir fikri olan var mı acaba?

http://eu.battle.net/wow/en/character/dunemaul/Vinsanity/simple
http://eu.battle.net/wow/en/character/dunemaul/Jiffie/simple

72 Mesaj
8 Ocak 2008; 16:21:54 

quote:

Orjinalden alıntı: jedaynayt

arkadaşlar bir sorum var sizlere.pb mb85 p006 var bende ekran parlaklığı kendi kendine titreşerek azalıp çoğalıyor zaman zaman.bilhassa hdd sürekli çalışınca.yani kıpraşıyor ekran parlaklığı.sizlerde böyle bir sıkıntı oldu mu,hiç böyle bişi görmemiştim ben,gidip servise vermem biraz zaman alıcak şehir dışındayım,sizce neden kaynaklanıyor olabilir??

bilgisayarda şu an xp yüklü,tüm driverlar tam,ekran kartı driverı pbnin tavsiye ettiği driverdan.

Arkadaşlar burda yazmıştım fakat kimse bir cevap yazmadı.Bu sorunun üstüne de webcamde sorun çıkmaya başladı.Odada florasan ışığı var ve titreşim yapıyor alet,sonra görüntü kararıyor.Vistada 50-60 Hz şebeke elektriği seçeneği vardı fakat Xp de driverları olmadığı için böyle birşey seçemedim.

Bir de hdd'nin önbellek ayarını açamıyorum aygıt yöneticisinden,seçenek var fakat ekranda seçim yapılamıyorum.Bununla ilgili başka bir ayar olabilir mi??

Bu konuda yardım edebilecek birisi var mı?

4 Mesaj
14 Ocak 2008; 20:38:57 

benim laptpo oyun oynarken aniden kapanıyor... servise verdim oldu dediler geri verdiler ama hala aynı sorun var:( bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar... mb85 i oyun canavarı die aldık counter i bile çalıştıramıo.. nsıl canavar o zaman bu yaaaa

90 Mesaj
16 Ocak 2008; 17:24:53 

arkadaşlar packard bell almak istiyorum ama yurtdışı linklerde bilgi bulamadım sarece Çin de bilgi veren sayfa var. ben mi aramasını bilmiyorum? yoksa çinliler tarafından alınıp sınırlı üretim yapan dünya piyasasında talep almayan (laptop sınıfında) bir marka ürün mü? bilgisayarınızın altında imal yeri olarak hangi ülke belirtiliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falconhill -- 16 Ocak 2008; 18:20:14 >

363 Mesaj
20 Ocak 2008; 12:49:42 

beyler biri bana bu makinanın kutu içeriğini yazabilir mi?bir de içinden bu makinayı televizyona bağlayan aparat var mı?

JaN

229 Mesaj
23 Ocak 2008; 17:36:13 

Şu ana kadar hiç ısınma problemi yaşamadım ben.Hatta genelde sürekli oyun oynuyorum ama banamısın demiyor ne ısınma var ne bişi:). ama fan çalısırken sesinden biraz rahatsız oluyorum.Ama onun içinde bişi bldum Akasa nın notebook cooler 03-wh modeli . 29$ usd + kdv arıyım bi konusucam satan yer ile almayı düşünüyorum acıkcası.Cok sessiz çalısıyormus makinenin fanıda yüksek kapasitede çalışmaz bölece.

229 Mesaj
25 Ocak 2008; 14:16:25 

ben yarın makineyi servise götürücem yani vatana.Cunku tam müzik dinlerken dondu vista.Sonra reset attım acılırken sistem büyük bi hata yasadı geri yükleme yapılsın mı die sordu bende onceden geri yukleme noktası olusturmustum. Bu yüzden evet dedim geri yüleme yaptı reset attı makine kendine ama şimdi acılmıyo makine.Siyah ekranda bi - cıkıyo yanp yanıp sonuyo biostan hdd ye baktım sorun yok first boot device da hdd ama olmuyo sonra dedim bi recovery disc takıyım.Taktım bu sefer driverların olduğu bi ekran geldi sectim falan tam ileri dicem validation code dedi.O kodu hiç bir yerde bulamadım.Sonra dedim xp deniyim.XP yi takınca gordu makine ileri falan dedim kuruluma gectim pat bi hata daha makinenizde sabit disk bulunamadı die sok oldum walla.Aradım vatanı F11 e bas fabrika ayarlarına don dedi olmadı sonra gene aradım buraya getirin bakalım dediler? yarın goturucem işte inş ilgilenirler gitmişkende soğutucuyu alırım heralde

78 Mesaj
27 Ocak 2008; 23:47:52 

quote:

Orjinalden alıntı: yukcell-MB85

ben yarın makineyi servise götürücem yani vatana.Cunku tam müzik dinlerken dondu vista.Sonra reset attım acılırken sistem büyük bi hata yasadı geri yükleme yapılsın mı die sordu bende onceden geri yukleme noktası olusturmustum. Bu yüzden evet dedim geri yüleme yaptı reset attı makine kendine ama şimdi acılmıyo makine.Siyah ekranda bi - cıkıyo yanp yanıp sonuyo biostan hdd ye baktım sorun yok first boot device da hdd ama olmuyo sonra dedim bi recovery disc takıyım.Taktım bu sefer driverların olduğu bi ekran geldi sectim falan tam ileri dicem validation code dedi.O kodu hiç bir yerde bulamadım.Sonra dedim xp deniyim.XP yi takınca gordu makine ileri falan dedim kuruluma gectim pat bi hata daha makinenizde sabit disk bulunamadı die sok oldum walla.Aradım vatanı F11 e bas fabrika ayarlarına don dedi olmadı sonra gene aradım buraya getirin bakalım dediler? yarın goturucem işte inş ilgilenirler gitmişkende soğutucuyu alırım heralde

MAkinayı servise götürmene gerek yok. Büyük ihtimalle Kullandığın XP cd sinde SATA sürücüleri yok. Yeni notebooklarda harddiske erişebilmek için ihtiyaç duyulan sata sürücüleri orjinal windows xp cdsinde yok. Nlite programıyla bu sürücüleri de içeren yeni bir cd hazırlayarak Xp yükleyebilirsin. Bunun nasıl yapılacağına dair bir link bu başlığın daha önceki sayfalarında vardı.Zannediyorum acer başlığında bir mesaja verilmiş bağlantıydı.YApılması zor birşey değil.

MAster recovery dvd sini kullanırken bir driver seçimi yapmamız gerekmiyor,program kendisi gerekli driverleri algılayıp kuruyor.Ama biz oradaki driver e program seçimlerini değiştirmek istersek ozaman "Validation Code" diye bir şifre soruyor. Araştırmama rağmen bu kodu hiçbiryerde bulamadım.Oysa Norton vb programların baştan kurulumunu engelleyerek temiz vista kurabilsek güzel olurdu.

F11 ile fabrika ayarlarına dönememe konusunda da endişe etmene gerek yok. Hemen hemen tüm Notebook üreticileri bu fabrika ayarlarına dönüşüm için gerekli olan dosyaları hard diskte gizli bir bölüme(partitition) yerleştiriyor. Bu bölüme ulaşmak için de başlatma esnasında mbrden sonra okunan bir programcık kullanıyolar.Yapı olarak nasıl olduğu konusunda tam emin değilim ama emin olduğum nokta daha sonra windows, linux vb. işletim sistemi kurulumlarının bu programcığı sildiği.(Tecrübeyle Sabit:) Bu nedenle bir windows kurulumundan sonra F11 ile Fabrika ayarlarına dönmek imkansız oluyor. Dell bilgisayarlar için bunu düzelten "DSRFix" diye bir programı daha önceki laptopumda kullanmıştım ama Packard Bell için böyle bir program bulabilmiş değilim.

Netice olarak REcovery DVD sinde program seçimlerinde bir değişiklik yapmadan Packard Bell Recovery fonksiyonuyla bilgisayarı ilk günkü haline getirebilirsin.Ama belirtmem gerek baya uzun sürüyo tüm programları kurması)
Ya da bahsettiğim linkteki bilgilerden yararlanarak Sata sürücülerini destekleyen bir Windows XP cd si yazarak hard diskini görünür yapabilirsin.

78 Mesaj
27 Ocak 2008; 23:53:10 

quote:

Vİstanın Ruhuna Fatiha

1) http://www.des-tech.com...px?prdId=NBPBEAMB85P006
adresinden Xp Sürücülerini İndirin
2) Bilgisayarınızı açın bu sırada F2 tuşuna basarak Bayos a girin .
3) Advanata kısmına geçip( ikinci Bölüm ) AHCI kodunu artı veya eksi tuşunu kullanarakDisable yapın .
4) Xp Cd ni takın F10 komutuyla bayostan çıkın.
4) Bilgisayar yeniden başlayınca XP kurulumu için standart uygulamaları gerçekleştirin.
5) Eyer sürcü konusunda sorun yaşarsanız aşağıdaki adresten daha güncellerini indirip deneyin.Aşağaıdaki adreste bulunan sürücüler pek çok sorunumu çözdü.Örneğin bilimyen aygıtı - JMicron eSATA Controller Driver- Yükleyerek çözdüm.Şu makineyi XP de ful donanım olarak kullanıyorum. Birtane bilinmeyen aygıt kaldı onunda TV kartıyla ilgili olduğına eminim
6) http://support.packardb...platform_ares_gp&t=2007

Şunu çok net olarak söyleyebilirim makine Xp de çoook daha hızlı ve donanımdan tam verim alıyorsunuz.

İyi günler iyi çalışmalar.

Yukarıdaki mesajda ekenoglu arkadaşımız biostan AHCI modunu kapatarak XP yüklenebildiğini yazmış.Denemediğim için yorum yapamam ama öncelikle bunu denemelisin çünkü yeni cd yaratmaktan çok daha pratik bir yöntem. Bu seçeneği de daha önce duymamıştımekenoglu'na teşekkürler:)

229 Mesaj
28 Ocak 2008; 3:30:32 

gpeksoz tesekkur ederim msj için ben makineyi servise götürdüm ve onlarda o gizli bölümdeki parcacığın silindiği kanısındalar sanırsam:) ama götürdüğüm iyi oldu cünkü dvd rw cok tıkırdıyarak calısıyordu onuda bildirdim not ettiler ve ilginctirki baya ilgilendiler.Umarım yakındada ararlar :)Yinede yardımın için saol arkadasım...

78 Mesaj
28 Ocak 2008; 10:24:01 

Rica ederim. Bu arada HArd diskin tamamı da silinmiş olsa Recovery dvdleriyle yükleme yapılınca tüm bölümleri yeniden yaratıyor.VAtan bilgisayarın teknik servisine ben de birçok defa gittim. Her seferinde izlenimim farklı oldu.Bazen hiç sorun çıkarmadan ilgileniyorular, bazen de hakkınızı alabilmek için biraz sert davranmanız gerekebiliyor.Bence herzaman teknik servislere gitmeden önce 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'u mutlaka tekrar okumak gerekli. Bazen kanunda yazanı yapmak işlerine gelmediği için hakkınızı kanunla aramanız gerekiyor.

2142 Mesaj
29 Ocak 2008; 1:29:14 

arkadaşlar ite cir driver (infrared controller) yükleyebilen oldu mu aramızda ? bende problem veriyor sürekli ? eskis ürümlüyü mü kuralım acaba ?

MechEng at YTU
iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

1150 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
iDede
1 Şubat 2008; 12:31:43 

packardbell support bölümünden dirverını bulabilirsin

2142 Mesaj
2 Şubat 2008; 2:33:07 

teşekkürler dostum da belirtmeyi unutmuşum XP driverı =)

MechEng at YTU
iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

78 Mesaj
6 Şubat 2008; 12:04:46 

quote:

Orjinalden alıntı: specops

arkadaşlar ite cir driver (infrared controller) yükleyebilen oldu mu aramızda ? bende problem veriyor sürekli ? eskis ürümlüyü mü kuralım acaba ?

Xp için şimdiye kadar gerekli sürücüleri bulamamıştım dün tesadüfen almanca bir sitede işe yarayan bir driver buldum.

http://r.pidshare.com/f...8814698/CIR_ITE8709.exe

kaynak site ise başka bir notebook için bilgiler içeriyor, ama kullandığı kızılötesi çipi bizimkiyle aynı.O yüzden sorunsuz çalışıyor.
http://www.wcm.at/forum/showthread.php?threadid=228089

Dosya r.share olduğu için kaldırılabilir çalışırken bence herkes almalı.

dosyayı indirmek için . olan yeri a olarak düzeltin.

2142 Mesaj
8 Şubat 2008; 16:30:08 

hmm deneyelim hemen, sağol paylaştığın için, umarım çalışır, rapid ten kalkarsa pm atın ekleriz yine

MechEng at YTU
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

21 Mesaj
24 Şubat 2008; 15:06:46 

pb wifi draft-n destekliyor kablosuz modem olarak LINKSYS WAG300N 802 11N 300MBPS KABLOSUZ ADSL2+ MODEM bu veya bir model üstü olan wag325n alsak wifi draft-n nasıl kullanırız bir ayar yapmak gerekiyormu bir faydasını görebilirmiyiz wi-fi olarak bu makina 5 notebook denedim hepsine inanın 5 çekti hatta 9 dbi lık anten buldum bunu edimaxın anteni cıkan adabtörüne taktım bilgisayarın buldugu ağın 10da birini bulamıyor bu draft-n özelliğini nasıl kullanırız teşekkürler

21 Mesaj
24 Şubat 2008; 15:41:30 

birde ben işlemciyi upgrade yapmak istiyorum t7700 işlemci nereden bulabilirim satılan bir yer varmı benim pb mb85 t 7250 bu konuda bilgisi olan varmı bir ara hs.com.tr görmüştüm ama şimdi ürün yok yazıyor teşekkürler

9 Mesaj
3 Mart 2008; 20:47:58 

arkadaşlar merhaba;
ya bu packerd bell in herşeyi mükemmelde toshiba gibi kendine özgü yazılımları varmı.yani Fn tuş birleşimlerine bastığımızda ekranda işaretleri felan çıkması gibi.Bu tip küçük ayrıntılar benim çok hoşuma gider.

TEK KELİME İLE ==> PACKERD BELL MB 85

7132 Mesaj
6 Mart 2008; 5:52:10 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 6 Mart 2008; 6:17:50 >

137 Mesaj
8 Mart 2008; 12:09:03 

arkadaşlar bende bu formu açan kişi olarak sizlere birşey danışacam umarım cevap gelir....

ben bilgisayarda call of duty4 oynuyorum fakat yaklaşık 3 saat sonra bilgisayar kendiliğinden kapanıyor bu neden olabilir ısınınca bilgisayarı kapanan başka biri varmı ben performansından çok memnunum fakat elle hissedilir bir ısınmasıda olmamasına rağmen bilgisayar kapanıyor ve kapanmasıda bir saniye sürüyor açıyorum tekrar açılıyor ve hiçbirşey olmamış gibi devam ediyor, sizce servise gitmelimiyim bu konu hakkında bir düşüncesi olan varsa sevinirim....

şimdiden herkese teşekkürler saygılar....

1 Mesaj
9 Mart 2008; 16:21:21 

arkadaşlar bende Packerd Bell MB85-p-017 var.ancak bu notebook sol tarafta sd card reader yanında tv diye bir giriş var bu giriş nası kullanılıyor çözemedim.yani bu makinede tv girşii varmı? varsa dijitalmi anologmu.birde bu aygıtı ben aygıt yöneticisinde bulmadım.acil yardımcı olabilirmisiniz.

229 Mesaj
12 Mart 2008; 0:02:05 

Arkadaşlar pazar günü bizim odaya sony bravia 81 ekran lcd aldım(hd ready).Bende hemen elime geçirdiğim ilk vga kablo ile lcd ye mb85 imi taktım.Nvidia control panelde ayarları yaptım. ve 1280x768 de net bir görüntü aldım.Oyunlarda harikaydı fakat mb85 üzerinde HDMİ gibi bir teknoloji barındırıyor.Sizce makineyi dvi yerine HDMİ kablo alıp bağlarsam bilgisayarımda oynatacağım hd video ve filmlerin görüntüsü dahada mı net ve güzel olur ?

236 Mesaj
12 Mart 2008; 1:11:57 

quote:

Orjinalden alıntı: bilgisayarcı_st

arkadaşlar bende bu formu açan kişi olarak sizlere birşey danışacam umarım cevap gelir....

ben bilgisayarda call of duty4 oynuyorum fakat yaklaşık 3 saat sonra bilgisayar kendiliğinden kapanıyor bu neden olabilir ısınınca bilgisayarı kapanan başka biri varmı ben performansından çok memnunum fakat elle hissedilir bir ısınmasıda olmamasına rağmen bilgisayar kapanıyor ve kapanmasıda bir saniye sürüyor açıyorum tekrar açılıyor ve hiçbirşey olmamış gibi devam ediyor, sizce servise gitmelimiyim bu konu hakkında bir düşüncesi olan varsa sevinirim....

şimdiden herkese teşekkürler saygılar....

Aynı sorun bendede vardı.. ve daha sonra daha da ilerledi ve oyunlarımı yüksek performansta oynayamıorum.. hep dengelide tutuyorum. yüksek performansta yaklaşık her yarım saatte bir kapanıyor.. vaktim olduğunda en kısa zamanda servisine götürcem.. ve şuanda klavyenin sol tarafı ateş gibi oluyor oyun oynarken..

http://eu.battle.net/wow/en/character/dunemaul/Vinsanity/simple
http://eu.battle.net/wow/en/character/dunemaul/Jiffie/simple

78 Mesaj
16 Mart 2008; 13:16:51 

quote:

Arkadaşlar pazar günü bizim odaya sony bravia 81 ekran lcd aldım(hd ready).Bende hemen elime geçirdiğim ilk vga kablo ile lcd ye mb85 imi taktım.Nvidia control panelde ayarları yaptım. ve 1280x768 de net bir görüntü aldım.Oyunlarda harikaydı fakat mb85 üzerinde HDMİ gibi bir teknoloji barındırıyor.Sizce makineyi dvi yerine HDMİ kablo alıp bağlarsam bilgisayarımda oynatacağım hd video ve filmlerin görüntüsü dahada mı net ve güzel olur ?

Ben de evdeki sony lcd ye hdmi ile bağlıyorum ama benim hdmi tercih sebebim televizyonun dvi üzerinden sadece 4:3 formattaki çözünürlükleri kabul etmesi.16:9 formatlı çözünürlükler için Hdmi kullanmak gerekiyor.Görüntü kalitesi açısından çok bir fark yaratacağına inanmıyorum ancak Hdmi ile bağladığında sesleri deaynı kablo üzerinden dijital (Sp/dif) olarak taşıyor. Bu da ses kalitesinde önemli bir artış getiriyor.Ancak Bu özelliği kullanmak için ses ayarlarından dijital çıkışı seçmeli ve kullanacağın programı ondan sonra açmalısın.Örn. Mdeia Player kullanarak izleyeceğin filmde önce bilgisayarı Hdmi ile televizyona bağlamalı, sonra ses ayarlarından dijital çıkışı seçmeli ardından media player i açmalısın eğer media player açıkken ses çıkışını dijitale çevirirsen media player i kapatım tekrar açana kadar sees alamıyorsun.

229 Mesaj
16 Mart 2008; 23:58:42 

dostum yorumun için cok saol bu ses olayında dijitali acmam gerektiğin falan bilmiyordum su an bağladım 720p de kullanıyorum gayet memnunum.Oyunlardada harika görüntü aldım acıkcası bu kadarını beklemiodum.

401 Mesaj
27 Mart 2008; 21:10:14 

Arakdaşlar,
diğer bölümlerde soruma yanıt alamadım.. Umarım siz yardımcı olursunuz...

Bende PB R9755 var...

DVD RW, CD okumuyor, eskiden güzelce çalışıyordu ...Ancak bir gün müzik cd si oluştururken hata verdi ve o günden beri CD okumuyor...

Sorum şu ki, teknik servis halledebilirmi? Garanti Bitti) Yoksa yeni bir DVD RW mı almak gerekir?

Alınacaksa nereden hangi markayı tavsiye edersiniz? Teşekkürler...

Şehitler Ölmez! Vatan Bölünmez !

1063 Mesaj
27 Mart 2008; 23:42:23 

quote:

Orjinalden alıntı: selotus5

Arakdaşlar,
diğer bölümlerde soruma yanıt alamadım.. Umarım siz yardımcı olursunuz...

Bende PB R9755 var...

DVD RW, CD okumuyor, eskiden güzelce çalışıyordu ...Ancak bir gün müzik cd si oluştururken hata verdi ve o günden beri CD okumuyor...

Sorum şu ki, teknik servis halledebilirmi? Garanti Bitti) Yoksa yeni bir DVD RW mı almak gerekir?

Alınacaksa nereden hangi markayı tavsiye edersiniz? Teşekkürler...

CD'yi okuyan lazer arızalanmış sizin büyük ihtimalle!
Bu işten kurtuluş yok: ya yeni sürücü ya da CD'siz dünya.

Opel Astra Elegance NB 2001
Hyundai İ30 Elite Benzinli/Manuel 2012

1 Mesaj
2 Nisan 2008; 23:06:34 

bu kod hiçbir yerde yazmıyor packardbell in türkiye temsilcisi koyuncu elektroniğin teknik servisini arayınca size hemen söylüyolar

PB1337

2 Mesaj
19 Nisan 2008; 12:18:26 

DH|UnderTaker sana ne kadar teşekkür etsem azdır bunlar nasıl bir üretici ya iyiki yazmısın pb1337 12 saatir bunlan uğraşıyorum tımaranelik olacaktım ya. hayatımın hatasını yaptım packard bell gibi dadik bir makine almaklan .........iyiki varsınız............

119 Mesaj
22 Nisan 2008; 20:58:32 

selamlar bende 2 gün önce m87 aldım burası yeri değil ama sitede m87 kullanıcılarına yönelik bişey bulamadım.Öncelikle makinayla ilgili olarak ilk gözlemim çok sade olduğu hp ve toshiba gibi al benisi yok ama...çalışması gayet iyi.fanı gayet güzel çalışıyor bir hp pav ımı ısınması sonucu pert ettiğimden fana çok önem veriyorum.Benim sizlere sorum makinadaki 3 gb ram ın daha da artırılıp artırılamayacağını.Alırken sormayı unuttum bilen vars lütfen cevaplasın.Şimdiden teşkkürler

3 Mesaj
22 Nisan 2008; 21:00:19