- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Notebook Touchpad iptal etme
28 Cevap146172 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

20 Mesaj
13 Ağustos 2007; 11:49:16 

Arkadaşlar ben laptopumdaki touchpadı iptal etmek istiyorum rahat çalışamıyorum.Bunun bi kısayolu yok mu gerektiği zaman pasif/aktif hale getirebilmek için. Benq joybook r55 marka ve modeli.

http://www.kcbdizayn.com

239 Mesaj
13 Ağustos 2007; 11:56:39 

Niye iptal ediyosun ki. Kablolu yada kablosuz mouse tak mouse'u kullan. Mobil olduğunda da Touchpad'ı kullanırsın.
Dersen ki ben gene iptal etmek istiyorum o zaman driver'ını kaldır. O zaman çalışmaz. Driver'ıda c'ye bir yere kopyala gerektiğinde hemen yükler ve tekrar aktiv edersin. Başka çözüm aklıma gelmiyor.

6582 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
CooLasFcuK
13 Ağustos 2007; 12:42:25 

Arkadaşım f tuşlarının orada touchpad simgesi olması lazım fn+o simgeye tıklayıp aktif veya pasif edersin.bulamazsan denetim masasından mouse a gir orada touchpad bölümü vardır

CEP TELEFONU İLE ÇEKTİĞİM FOTOĞRAFLARIM

78 Mesaj
13 Ağustos 2007; 14:15:20 

Arkadaşım denetim masasından, "yazıcılar ve diğer donanımlar" a tıkla. Oradan "Fare" seçeneğine tıkla. Fare özellikleri açılıyor. "Touchpad açma/kapatma" menüsüne tıkla ve "devre dışı bırak" seçeneğini klikle. Kolay gelsin...

20 Mesaj
17 Ağustos 2007; 1:52:15 

Arkadaşlar touchpad bölümü yok denetim masasında ve klavye de touchpadı pasif etcek bir tuş da yok. Benq joybook r55 modeli

6582 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
CooLasFcuK
17 Ağustos 2007; 1:55:31 

denetim masasından mouse a gir orada olmalı

CEP TELEFONU İLE ÇEKTİĞİM FOTOĞRAFLARIM

20 Mesaj
18 Ağustos 2007; 14:28:57 

Arkadaşlar denetim masası mouse da iki tane mouse gözüküyor. Biri hid uyumlu diğeri ps2. Usb ye takılı olan mouse çıkarıyorum sadece ps2 uyumlu mouse kalıyor. Yani touchpadin adı por yine ps2 mouse olarak geçiyor. Sürücüyü kaldırıyorum windows açıldığında buluyor yine çalışıyor. Sürücü dosyaları siliyorum tekrar başladığında dosyalar yine geliyor. Bi türlü çıkamadım işin içinden.

19 Mesaj
6 Ekim 2007; 0:37:16 

arkadaşlar herkez bir çözüm önerisi sunuyor ama malesefki bu çözümler her pc'de olmuyor!!!!!
benim sorunumda aynı touchpad iptal olmuyor.
Denetim masasındaki mouse bölümünde böyle bir bölüm yok benim pc'de (LG FS serisi)
ama aynı ayar yeri başka notebookta var.
Başka bir çözüm önerisi olan arkadaştan yardım bekliyorum.
Yardımlarınız iiçn şimdiden teşekkürler!!!!!!!!!

8042 Mesaj
24 Ekim 2007; 14:14:27 

Arkadaşlar LG lerde FN + F3 tuşları touchpad açıp kapatmak içindir
Hadi kolay gele

Ben de aldım ya orada gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 24 Ekim 2007; 14:14:46 >

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

32 Mesaj
24 Ekim 2007; 15:19:22 

notebook larda genelde synaptics toucpad oluyor. sag altta touchpad (tp) ikonu vardir. bu ikonu cift tikllattiginizda ayarlar penceresi cikar buradan disable edebiliyorsunuz diye biliyorum. ayrica denetim masasinda fare ya da pointing devices diye bir yer varsa orasi da ayni kontrol ekranini acar oradan yapabilirsiniz.

LG notebooklarda tp yi disable etmek icin FN+F3 butonuna basildiginda devre disi kaliyor.

(bu yaziyi yazarken notebook onumde olmadigi icin birebir ekran ve tus isimlerinde yanlislik yapmis olabilirim.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shnhkn -- 24 Ekim 2007; 15:22:25 >

1138 Mesaj
24 Ekim 2007; 15:52:22 

Touchpad yazılımı kurmadıysanız denetim masasında çıkmaz. Ya önce yazılımı kuracaksınız, yada arkadaşların verdiği kısayolları kullanacaksınız.

www.tarifsepeti.com

8042 Mesaj
28 Ekim 2007; 22:43:55 

Başlat programlarda Sistem Manager prog açın

FN tuşları ile yapılan işlemlerin anlamını ve resmini ekranda gösteriyor

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.

1281 Mesaj
1 Şubat 2010; 14:51:37 

iptal etmemız pil süresinin uzamasına etki edermi

110 Mesaj
1 Şubat 2010; 14:57:51 

fn+f9 u denermısın en azından asuslarda boyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3528 Mesaj
2 Şubat 2010; 5:09:50 

lenovo aletlerde ise fn + F8

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.

165 Mesaj
30 Nisan 2010; 21:33:16 

ahmetpaşa kardeşimin sorununu birçok laptop kullanıcısı yaşıyor.
bende Datron KN1 laptop kullanırken touchpad konusunda sorun yaşıyordum.
Şöyle;örneğin msn de yazışırken eliniz,bileğiniz istemeden touch pad a dokunur ve fare kendi başına orayı burayı tıklar vs...
mobil olduğunuzda yanınızda harici fare taşımazsınız ve bu durumda touchpad ı denetim masasından aktif hale getirmek gerçekten zulüm olur.
ben sorunu aşağıdaki linkte verdiğim yazılımla çözmüştüm.denemenizde yarar var..
http://touchfreeze.software.informer.com/1.0/

337 Mesaj
23 Ocak 2011; 12:27:18 

casper larda Fn+F9 tuşu ile açıp kapatabiliyorsunuz..

1 Mesaj
4 Temmuz 2011; 9:16:55 

Arkadaşım Laptop'unu aldıklarında sana verdikleri CD duruyorsa onu tekrar tak ve Keyboard, touchpad, hotkey gibi şeyleri yükle düzelir
.

111 Mesaj
11 Ekim 2011; 11:38:05 

Merhaba arkadaşlar. Ben de bir süredir touchpad i iptal etmeye çalışıyordum ama iptal olmuyordu. Bende Toshiba Satellite A300-20f laptop var. Laptopu aldığımda içinde vista yüklü idi ve fn tuşu çalışıyordu. Oradan da touchpadi iptal edebiliyordum ama format atıldıktan sonra windows7 yüklendi ve fn tuşu artık çalışmıyor. Dolayısıyla da touchpad iptal edilemiyordu. Bugün http://www.synaptics.com/resources/drivers linkinden bana uygun olan seçenekten ilgili driver ı yükledim ve kurdum. Ekranın sağ alt köşesinde tarihin yanında Synaptics işaretleme aygıtı var. Ona tıklayıp açılan penceredeki aygıt ayarları kısmından ilgili aygıtın üstüne gelin ve geçersiz kıl diyip uygulaya basın. Touchpad iniz iptal edilecektir. Ben bu yolla bu dertten kurtuldum. Yararlanmak isteyen arkadaşlar da buradan öğrensin diye paylaşayım dedim. Herkese saygılar

Köpeklerin kardeşliği aralarına kemik atılana kadardır.

420 Mesaj
17 Ağustos 2012; 10:09:37 

bende uzun zamandır iptal etmek için yol arıyordum sımdıde kendiliğinden herhald eiptal oldu. Açmak istiyorum açamıyorum. Bilgisayar hp pavilion g6 serisi 1050st

61 Mesaj
13 Haziran 2013; 22:02:26 

Arkadaşım Fn F7 yap kapanıyor otomatik olarak.

Sabretmeyi bilmeyen insan için zaman gerektiren hiçbir işte başarı yoktur.

30 Mesaj
21 Ağustos 2013; 13:50:30 

Yha kardeşim bakın şimdi her bilgisayarda farklıdır bu tuşlar mesela benimkisi Lenovo Z580 ve FN+F6 yı kullanıyorum sizin kide onlarda nbiri olmalı orda bi pencerenin üstünde çarpı işareti var çarpı işareti üstünde ama yanında değil ona basın FN+F6 bu şekilde sorun çözülür... Fakat bnm aradığım çözüm bilgisayar açılırkenbu mouse açılmamalı hani benim boşu boşuna bu işlemi yapmama gerek kalmamalı bu şekilde yani... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

SAYGILAR
------------
BEN

69 Mesaj
25 Ağustos 2013; 15:59:49 

samsunglarda touchpadin yanındaki çukura dokunarak iptal ediliyordu

388 Mesaj
4 Ekim 2013; 14:32:06 

lenovo g570 serisinde [font="Arial"]FN+F6 touchpadi aktif ve pasif edebilirsin.

803 Mesaj
19 Ekim 2013; 23:56:26 

quote:

Orijinalden alıntı: CooLasFcuK

Arkadaşım f tuşlarının orada touchpad simgesi olması lazım fn+o simgeye tıklayıp aktif veya pasif edersin.bulamazsan denetim masasından mouse a gir orada touchpad bölümü vardır

allah razı olsun

6 Mesaj
5 Aralık 2013; 23:13:31 

arkadaşlar genellikle bios ta touchpad i iptal etmek için seçenek oluyor. bu ayarı disable edip iptal edebilirsiniz.

1 Mesaj
15 Temmuz 2014; 9:30:24 

Benim Laptobum Oldukça Eski 2000 Model Civarı Eğer Touchpad Dediğiniz Şey Kırmızı Tuş İse O Bende Yok Denetim Masasından Ayarda Yapamadım Daha Basit Ve Eski Laptoplara Uygun Yöntemler Bilenler Varmı ?

357 Mesaj
15 Temmuz 2014; 11:08:11 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetpasa

Arkadaşlar ben laptopumdaki touchpadı iptal etmek istiyorum rahat çalışamıyorum.Bunun bi kısayolu yok mu gerektiği zaman pasif/aktif hale getirebilmek için. Benq joybook r55 marka ve modeli.

FN tuşlarından biriyle kapanıp açılması lazım onun dışında bios ayarlarına bakarsanız mutlaka dikkatinizi çeker touchpad enable/disable kısmı

208 Mesaj
15 Ağustos 2014; 14:55:09 

quote:

Orijinalden alıntı: CooLasFcuK

birçok forumda yorum okudum bu yoruma benzer yorum malesef yok arkadaşı kutlarım sorun çözemeyenler bu şekilde çözebilir..
ufak bir ayrıntı sadece ama sorunu çözen bir tuş kombinasyonu

▒▓█▀▄▀▄BEŞİKTAŞ▄▀▄▀█▓▒
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.439