Şimdi Ara

Pixel Plus Mucizesine sahip Philips CRT 'ler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
7.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Neden böyle bişey yaptın diye sormayın, maksat yeşillik olsun.., birazda bu tapınılası, tüpüne kurban olduğum efsane cihazları anmak, onlara karşı olan bu son görevimi yerine getirmek istedim

"Pixsel Plus" mucizesine sahip philips CRT televizyonlar;

29" olanlar;

29PT9009 "pixsel plus 1"

29PT9521 "pixsel plus 1" (halen daha satışta)

29PT9020 "pixsel plus 2"

32 inç olanlar;

32PW9309 "pixsel plus 1"

32PW9528 "pixsel plus 1"

32PW9551 "pixsel plus 1" (ben bunu 29 gün kullandım)

32PW9509 "pixsel plus 2" (buldun mu kaçırma)

32PW9520 "pixsel plus 2" (buldun mu kaçırma)

36" olanlar;

36PW9308 "pixsel plus 1"

36PW9527 "pixsel plus 1"

36PW9528 "pixsel plus 1"

först klasında förstü, ultra lükös seri,

36PW9618 "pixsel plus 1"

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Güzel araştırma olmuş, elinize sağlık.
    Matchline serisi vardı bunlardan biraz daha eski, onlar da çok süperdi.
    Bir de Powervision serisi vardı ki onlar daha da eski, pixelplus falan hak getire
    (edit: kelime hatası)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 12 Ağustos 2007; 2:05:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

Güzel araştırma olmuş, elinize sağlık.
    Matchline serisi vardı bunlardan biraz daha eski, onlar da çok süperdi.
    Bir de Powersion serisi vardı ki onlar daha da eski, pixelplus falan hak getire

yukardakilerin ( özellikle sonlardakilerin) bir çoğu matchline, yine yukardakilerden bazıları cineos serisine dahil cineos serisine dail olanların bazılarında hdmi ve yuv çıkışı, 1080i ye kadar hd yayınlara destek gibi gelişmiş özellikler bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 12 Ağustos 2007; 14:09:42 >
  • Bir tane Powervision modeli tv. Fakat birazcık küçük; kusura bakmayın, bunu bile zar zor buldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thr_Y -- 12 Ağustos 2007; 2:18:33 >
  • 1998 senesinde PHilips 32 Pw 9763 Mathline tv almıştım. hala salonda yeni çıkan lcd lere taş çıkartır, görüntü ve renkler hala ilk gün ki gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vorb -- 12 Ağustos 2007; 16:19:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: joven

buda philips lcd tv lerin dedesi sayılır ilk pixel plus lcd tv

yaaa ben bu tv'yi dün anadolu sağlık merkezinde gördüm ve hayran kaldım, ulan dedim bu nasıl incecik, tüplü tv olması gerekir dedim, çünkü lcd olamayacak kadar mükemmel gösteriyordu normal yayını. ama lcd tv gibi incecik ve duvara asılmıştı. pixel plus yazıyordu bi köşesinde, bi köşesinde match line ve flat tv yazıyordu.. sonra internete girdim aradım taradım bulamadım. eminim kibu resimdeki tv'ydi, çok benziyor. bunun modelinin ismi nedir bilen var mı arkadaşlar. valla yeni lcd'lerde bununki kadar net bir görüntü yok. hocam sen mi çektin bu fotoyu joven?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akhenaten -- 13 Ağustos 2007; 13:08:17 >

• quote:

Orjinalden alıntı: akhenaten

quote:

yaaa ben bu tv'yi dün anadolu sağlık merkezinde gördüm ve hayran kaldım, ulan dedim bu nasıl incecik, tüplü tv olması gerekir dedim, çünkü lcd olamayacak kadar mükemmel gösteriyordu normal yayını. ama lcd tv gibi incecik ve duvara asılmıştı. pixel plus yazıyordu bi köşesinde, bi köşesinde match line ve flat tv yazıyordu.. sonra internete girdim aradım taradım bulamadım. eminim kibu resimdeki tv'ydi, çok benziyor. bunun modelinin ismi nedir bilen var mı arkadaşlar. valla yeni lcd'lerde bununki kadar net bir görüntü yok. hocam sen mi çektin bu fotoyu joven?

inanması güç fakat mantıklı,

zira bu tv sd yayınları izlemek için üretilmiş.., panel çözünürlüğü, görüntü işlemcisi..vs her bişeyi sd yayınlara göre yapılmış bi ürün

• quote:

Orjinalden alıntı: face1tr

quote:

quote:

inanması güç fakat mantıklı,

zira bu tv sd yayınları izlemek için üretilmiş.., panel çözünürlüğü, görüntü işlemcisi..vs her bişeyi sd yayınlara göre yapılmış bi ürün

e tamam ama modeli nedir bu televizyonun, bilsem çözünürlüğüne filan bakacam, hatta eve alacam bunu, o kadar güzeldi yani.

• bu topic ten dolayı şöyle bir şey aklıma geldi.
    lcd tv üreticeleri sd yayınlar için ayrı, hd yayınlar için ayrı üretim yapsalar süper olur.
    mümkünse her iki yayındanda tam performans alabilelim.
  • @akhenaten

http://www.support.philips.com/support/html/index_tr_tr.html

lcd yi seç.., tüm modeller listelenecek.., ben biraz bakındım ama bulamadım...
  • quote:

@akhenaten

http://www.support.philips.com/support/html/index_tr_tr.html

lcd yi seç.., tüm modeller listelenecek.., ben biraz bakındım ama bulamadım...

teşekkürler dostum sayende buldum.

Yani % 90 ihtimalle buldum: 30PF9975, artık piyasada yok normal olarak.
    işte bu linkteki topicte bahsedilen tv. hatta ben de mesaj atmışım. daha sonra gerçeğini gördüm ama bu topic aklıma gelmemiş.
    http://forum.donanimhaber.com/m_16527007/mpage_1/key_30pf9975//tm.htm#16527007
    gerçekten de bu linki tıklayınca haklı olduğumu göreceksiniz. ben bundan daha iyi sd yayın gösteren lcd görmedim.

özelliklerine bakın: 1280*768, 350:1 , 450 cd/m2, 16 ms.
    özellikler çok kötü gibi ama demek ki iyi göstermesi çözünürlüğün düşük olmasından. böylece plazmaların sd yayınları daha iyi gösterdiği benim için %100 doğrulanmış oldu.

çünkü, lcd tv'lerde çözünürlük plazmalara göre daha yüksek, ama bu philips'te düşük.
    yani şu anki sd yayın da az çözünürlüklü olduğundan bu yayın formatına en yakın çözünürlüğe sahip olan panel tv'ler en az deformasyonu verir ve en iyi gösterir. mesela bugün 37" lcd tvler 1366*768 iken 37" plazmalar 1024*720 veya 1024*768. bu yüzden plazmalar sd yayını daha iyi gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akhenaten -- 17 Ağustos 2007; 8:33:46 >

• Face1tr, gecikmiş olmakla beraber açtığın konu için teşekkür ederim.
  • 32PW9509 kullanıyorum arkadaşlar.
    Gerçekten pixel plus 2 çok fark yaratıyor.
    LCD veya plazmaya geçmek istiyorum ama resmen görüntü kalitesi bozulacak diye korkuyorum
    Ama HD için mecburen geçeceğim 1-2 ay içerisinde
    İlgilenen arkadaşlar olursa satmayı düşünebilirim LCD aldığımda
  • quote:

Orjinalden alıntı: Whistler2006

32PW9509 kullanıyorum arkadaşlar.
    Gerçekten pixel plus 2 çok fark yaratıyor.
    LCD veya plazmaya geçmek istiyorum ama resmen görüntü kalitesi bozulacak diye korkuyorum
    Ama HD için mecburen geçeceğim 1-2 ay içerisinde
    İlgilenen arkadaşlar olursa satmayı düşünebilirim LCD aldığımda

nerden ne zaman aldın o tv yi.., hem görüntü hemde ses anlamında çok başarılı bi televizyon. dünyada senin kullandığın tv den daha iyisinin olduğunu sanmıyorum...
  • http://www.ucuzu.com/crt-lcd-plazma-tv-c3164/philips-32pw9509-p5361844.html

Face1tr, aradığın tv yi Türkiyede bulman zor, yukarıda verdiğim linkte Rusyada bulabileceğin yazıyor. Zaten Türkiyede bulsan bile almazsın herhalde, çok pahalı gördüğüm kadarıyla.
  • hortlatmanın faydalı olabileceğini düşündüm :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: görece

bu topic ten dolayı şöyle bir şey aklıma geldi.
    lcd tv üreticeleri sd yayınlar için ayrı, hd yayınlar için ayrı üretim yapsalar süper olur.

valla evet böyle bir şey yapsalar harika olurdu
  • quote:

quote:

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110010816&CS_Category=_SBA_853_1992_823_3849&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU&T_Category=_LCD_TV853#

bu nasıl? hemen hemen standart definition ayarında.., hatta belkide sd yayınlar da 640x468 değerlerindedir, cuk oturur direk!

• quote:

quote:

quote:

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110010816&CS_Category=_SBA_853_1992_823_3849&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU&T_Category=_LCD_TV853#

bu nasıl? hemen hemen standart definition ayarında.., hatta belkide sd yayınlar da 640x468 değerlerindedir, cuk oturur direk!

Ne alaka Standart çözünürlük 720x576 kardeş !! (Avrupa ve Tr.'^de PAL standartı bu) NTSC Amerikan-japon yayınlarda ise 720x480'dir. Bu cihazla görüntü kaybı yaşaman doğaldır 640x480 olduğundan.

• hah güzel oldu tam değerleri verdiğin, görüntünün 640x468 olma ihtimali bende biraz huylandımıştı zaten.. benim aklım sanırım vhs standardına kaymış, yanılmıyorsam vhs konusunda hata yapmıyorum;
    640x468 öyle di mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.