Şimdi Ara

## Intel'in 45nm İşlemcileri Hızlı Yaygınlaşacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Intel'in 45nm İşlemcileri Hızlı Yaygınlaşacak ##

65nm üretim teknolojisine rakibi AMD'den çok daha önce geçen Intel, 45nm üretim teknolojisine de iki firmanın en güncel yol haritasına göre AMD'den yaklaşık 6 ile 8 ay önce geçmiş olacak. Yeni üretim teknolojisinin firmaya özellikle üretim maliyetleri konusunda kazandıracağı avantajdan da olsa gerek Intel, 45nm üretim teknolojisine sahip işlemcilerin yaygınlaşma hızından son derece emin. Zira firmaya yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Intel'in yaptığı projeksiyonlar çerçevesinde 2008'in ilk yarısı itibariyle firmanın sattığı işlemcilerin yaklaşık %50'sinin 45nm üretim teknolojisine sahip Wolfdale (Core 2 Duo Penryn) ve Yorkfield (Core 2 Quad Penryn) işlemcilerinin oluşturacağı ifade ediliyor.

Masaüstü platformunda yaşanan hareketliliğinin yanı sıra Intel'in gelecek yıl içerisinde dizüstü bilgilsayarlara yönelik olarak duyuracağı yeni Montevina platformu ve platformda kullanılmaya başlanacak 45nm üretim teknolojisine sahip mobil işlemciler ve yine gelecek yıl içerisinde artık iyice yaygınlaşması beklenen 45nm sunucu işlemcilerinin de katkısı ile gelecek yılın sonu itibariyle işlemci üreticisi Intel, 65nm üretim teknolojisine sahip pek çok işlemcisini de emekli etmiş olacak. Tabi Nehalem mimarisinin devreye girmesi ile birlikte ilk jenerasyon 45nm işlemciler için de geri sayım başlayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 11 Ağustos 2007; 9:08:32 >

• xxnm üretim sürecinde intel AMD nin AMD nvidia nın önünde ama performans olarak değişkenlik gösteriyo fiyat olarak kendini hissettiriyo ama performans anlamında öyle ahım şahım bişey yok
  • Haberler Artık Heycanlandırmıyor Benı. Canımı Sıkmaya Başladı Hep Aynı Seyler
  • Bence ortalığı hep bu intel karıştırıyor.Devamlı yeni teknolojiler,yeni birşeyler.Bence kaynak israfından başka bişey değil.65 nm yi göremeden 45 nm.En iyisi AMD,2 yılda bir yola devam
  • E4300'ümü aldım bundan sonra minimum 32nm alırım.
  • 45 nm iyi performans verirse belki ama asıl nehalem almak için bekleyeceğim
  • O kadar fabrikası var, herhalde emin olacak yaygınlaşma hızından.

Adamlar tişört basar gibi işlemci basıyor.
  • Intel+yeni nanometre üretimi işlemci= yenı anakart= masraf=delik bütçe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saygi -- 11 Ağustos 2007; 10:44:15 >
  • AMD Phenomları satışa sunabilse Intel'in sürekli öne çıkardığı 45nm anonslarının bir anlamı kalmıyacak.
  • Her intel haberinde amd fanatikleri olmak zorundamı ya neden zorunuza gidiyoki intelin daha iyi olması neden her haberden sonra araya ince kışkırtıcı laflar sokmaz zorundasınız yani babanızın fabrikasımı amd yani anlamış diilim bi türlü
  • Intel 45 nm üstünlüğü ile AMD yi sıkıstırıyor, ama bir taraftan da teknolojiyi harcıyor.
    Fanatiklik nerde anlayamadım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DigitalWorld

O kadar fabrikası var, herhalde emin olacak yaygınlaşma hızından.

evet hocam milletde tişört değiştirir gibi işlemci değiştiriyor... e6300 - e6600 ler ikinci elde havada uçuşuyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: WinteR

AMD Phenomları satışa sunabilse Intel'in sürekli öne çıkardığı 45nm anonslarının bir anlamı kalmıyacak.

her nm düşünce mimari mi? değişmesi gerekiyor. intel daha önce hersene yapacağı iki şey var bir sene mimari bir sene nm.............
  • nerde hane bende satım 4300 alım bı e 6xxx serısı ...fıyatları nasıl aceb...
    quote:

Orjinalden alıntı: epsis

quote:

evet hocam milletde tişört değiştirir gibi işlemci değiştiriyor... e6300 - e6600 ler ikinci elde havada uçuşuyor.
  • versinler 50-60$'dan en alt 45nm'leri bak nasıl yaygınlaşıyor, ben "dakkasında" 2 tane alırım
    (biraz abarttık galiba )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 11 Ağustos 2007; 12:48:04 >
  • bunun tek bir yolu var o da işlemciler cidden çok makul fiyatlardan piyasaya sürmek....bunun dışında çok az kişi geçiş yapacaktır...hele hele çoğu kişi core 2 duoların 65nm versiyonlarına saldırmışken hemen gidip 45 nm versiyonunu almaz...
  • quote:

ama doğru bir yorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: istanbul2007

Haberler Artık Heycanlandırmıyor Benı. Canımı Sıkmaya Başladı Hep Aynı Seyler

Aynen
  • quote:

Orjinalden alıntı: pukaa

Her intel haberinde amd fanatikleri olmak zorundamı ya neden zorunuza gidiyoki intelin daha iyi olması neden her haberden sonra araya ince kışkırtıcı laflar sokmaz zorundasınız yani babanızın fabrikasımı amd yani anlamış diilim bi türlü

ben intel kullanıyorum ve bir sonraki sistemi mi de intelin multimedia teknolojisindeki başarısından dolayı yine intel yapmayı düşünüyorum.. Ama sürekli AMD yi savunuyorum destekliyorum ve hep daha başarılı olmasını istiyorum.. eğer biraz daha mantıklı düşünseydin sende anlardın.. eğer AMD olmasaydı biz hala tek çekirdekli bir işlemciyi 500$ dan alıyor olabilirdik.. biraz daha düşünelim yorum yazmadan.. eğer rekabet olmasaydı sen inteli zaten yüksek olan bu fiyatlarını aynı fiyata alabilirmiydin.. O yüzden AMD nin fırtına koparması bile en büyük ve sevinçli haber olur intel kullanıcısı olsan bile.. think over and over...

• quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

quote:

Orjinalden alıntı: pukaa

Her intel haberinde amd fanatikleri olmak zorundamı ya neden zorunuza gidiyoki intelin daha iyi olması neden her haberden sonra araya ince kışkırtıcı laflar sokmaz zorundasınız yani babanızın fabrikasımı amd yani anlamış diilim bi türlü

ben intel kullanıyorum ve bir sonraki sistemi mi de intelin multimedia teknolojisindeki başarısından dolayı yine intel yapmayı düşünüyorum.. Ama sürekli AMD yi savunuyorum destekliyorum ve hep daha başarılı olmasını istiyorum.. eğer biraz daha mantıklı düşünseydin sende anlardın.. eğer AMD olmasaydı biz hala tek çekirdekli bir işlemciyi 500$ dan alıyor olabilirdik.. biraz daha düşünelim yorum yazmadan.. eğer rekabet olmasaydı sen inteli zaten yüksek olan bu fiyatlarını aynı fiyata alabilirmiydin.. O yüzden AMD nin fırtına koparması bile en büyük ve sevinçli haber olur intel kullanıcısı olsan bile.. think over and over...

Bende hep intel kullandım ve sana katılıyorum dostumNerede rekabet orada bereket

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.