Şimdi Ara

DAĞ VE KOMD.TUG.K.LIĞI HAKKARİ OTLUCA (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.058
Cevap
6
Favori
169.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkürler cesur yürek ne biliyim insan tedirgın oluyo ben gece yatrken dua değil her dk her saaat allahım sen sewdiğimi koru sağ salim yanıma kavustur tüm askerler gibi(AMİNNNNNNNNN) dıorumm sabırrrr diyorummm ...................................
  • teşekkürler cesur yürek ne biliyim insan tedirgın oluyo ben gece yatrken dua değil her dk her saaat allahım sen sewdiğimi koru sağ salim yanıma kavustur tüm askerler gibi(AMİNNNNNNNNN) dıorumm sabırrrr diyorummm ................................... ama kolay mı TABİKİ ŞEHİTLER OLCAK DIOSUN insann yakıstıramıo askerıne allahım korusun saol gercekten
  • quote:

Orjinalden alıntı: soner_selin otluca

teşekkürler cesur yürek ne biliyim insan tedirgın oluyo ben gece yatrken dua değil her dk her saaat allahım sen sewdiğimi koru sağ salim yanıma kavustur tüm askerler gibi(AMİNNNNNNNNN) dıorumm sabırrrr diyorummm ................................... ama kolay mı TABİKİ ŞEHİTLER OLCAK DIOSUN insann yakıstıramıo askerıne allahım korusun saol gercekten

Ha şöyle kendinize gelin. gerçekten günler geçiyor.sıkmayın canınızı.
  • ben geldim herkese selam
  • uffff aşkımııı çooook özlüyorumm yaa ben onu arayamıyorumda o arıyoo ama 3 gunde felan yaa şafakkk 371 ahhhhhh ahhh senii çooooook sewiyorummmmmmmmmmmmmm kına yakıcam askerlik bitiiği gün
  • quote:

Orjinalden alıntı: efsane_asker

ben geldim herkese selam

Hoş gediniz efsane
  • hoşbulduk cesur yürek
  • slm arkadaşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: korkusuz komando

slm arkadaşlar

@slm korkusuz komando
  • Bugün kara bir gün maalesef 6 şehit 8 yaralımız var.
    bu PKK itleri bununda hesabını verecektir.VATAN SAĞOLSUN. şehit ailelerine baş salığı diliyorum.
    şehitlerimizin ruhları şad olsun.
  • malesef cesur yürek gerçekten kara birgün 6 şehitimiz 8 yaralı askerimiz var gönül isterki hiç şehit vermeyelim allah şehit ailelerine sabır versin dayanılması zor bi acı evlat acısını kendimde yaşadığım için biliyorum nasıl olduğunu ama yinede şunu diyorum VATAN SAĞOLSUN
  • ALLAHIM SABIRR WERSİN cesurr yürek sana bişey sorucam otluca havancı bölüğünü bana uzun uzun anlatırmısın lütfen riski gerçekten az mı ?ancak büyük çatışmalara gidiolarmış ölemii yaa bu günn çookk üzüntülüyüm allsh herkezin sewdiğini ailesıne karısına bağışlasın kimseye büyük acılar wermesinn lütfenn bana uzun uzun anlat içim rahat etsinn otlucadaki askerlerde operesyona çıkmış 2 gündür aşkım söledii korkuyorum yaa cesur yürek havancılık iyi mi sence 5. bölük en kötüsüymüş ölemiCWP BEKLİORUMMMMMM
  • slm arkadaslar yine 7 sehit verdik ben bunlari duyunca duramiyorum ya allah herkese sabir versin beklemek gercekten cok zor zaman gecmek bilmio bide böyle olaylar olunca daha bir tedirgin oluyoruz. Haberleri hic izlemezken simdi kacirmaz oldum. bide haber alabilsem cok iyi olacak ama. Allah herkesi sevdine kavusdursun.offffffffffffffffffff yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  • Şehit
    Mektubundan önce tabutun geldi
    Kanını bayrağa akıtan şehit!
    Sen öldün, bu vatan yapıtın kaldı,
    Düşmana la-havle okutan şehit! .

Rüyanda görmüşsün, öyle yazmışsın,
    Şehitlik en kutlu paye yazmışsın,
    Ayşe’m yas tutmasın söyle, yazmışsın,
    Feleğe kem gözle bakıtan şehit!

Ağlamayın demişsin şehit olursam,
    Bayrağa sarılmış çıkıp gelirsem,
    Ne mutlu,, erkekçe, mertçe ölürsem,
    Gönlümü kevserle yıkatan şehit!
  • 2. ve 5. Tabur operasyon taburlarıdır. ve buradaki arkadaşların çoğunluğu operasyona gider. Operasyon deyince hemen korkmayın ,çoğu operasyonda çatışma olmaz. Ama fiziken çok yorucudur. 20-30 kg yükle dağ başında günlük 15-20 km yürüdükleri olur. Operasyondan gelince 1 hafta kadar onlara kimse karışmaz yatıp dinlenirler.

Tugayın genel olarak şartları iyidir. Her gün öğle ve akşam yemekleri 4-5 çeşit çıkar. Tatlı ve et yemeği kesin vardır. Arada bir çikolatalı gofret, meyva suları, kahvaltıda fındık, zeytin ezmesi verilir. Gazinosunda (kafeterya) Playstation oynanabilir. (Eski tip Atari vardı. bazı devrelerim sağolsun komutanlara durumu izah edince PS'ler geldi.) 5.Taburdaki arkadaşın gazinoyu kullanması zor olabilir, onların mıntıka biraz uzakta.
    hakkari dağ ve komando tugayı 2.tabur 5.bölük telefonu: 0438 263 12 81
    umarım işine yarar

• ortada bi operasyon gerçeği var, fakat her asker operasyana gidiyo diye birşey yok. Her tugaydan belirli sayıda asker gider, eğitim seviyesi yüksek olan komandoları seçerler. Zaten bordo bereli ve JÖH (Jandarma özel harekat) askerleri genelde kritik yerlerdeler. Normal komandoları bu kadar aktif kullanmazlar.
  • Sıkma canını boşu boşuna. Binlerce asker var o tugayda. Bide bakmışsın gelmiş, şu durumda hiç yapcak bişi yok, sadece dua et.
  • çokk teşekkür ederim amaa benım sözlüm havancııı onun hakkında bilgi verirmisin çok olmadıysam tabii sözlümün arkadaşı 5 bölüğe düşmüş ama benım SÖZLÜM HAVANCI ONLAR NASIL RİSKİ EN AZ DİYOLAR HAVANCILARDA OPERASYONA ÇIKIYO MU???çook teşşekür ederimm yardımlarınız için
  • Bildiğim kadarıyla havancılar çatışmaların gerisinde kalır geriden havan ile arkadaşlarına destek olur.
    öncelikle olaya çok duygusal bakıyorsun.orada herkes askerlik yapıyor ve elbette gidecekler çatışmalara bu vatanı korumaya.Onlar orada olmasalar biz nasıl rahat oturabiliriz evlerimizde. ve sadece bizim için değil gelecekte çocuklarımız için rahat bir ülke yaşanılası bir hayat bırakmaya çalışıyorlar.Elbette çok zor.bunun farkındayız.Ama bize düşen sadece dua ve içimizi ferah tutabilmemiz.Sen böyle sıkıntı yaparsan bu askerlik zor biter
  • Bildiğim kadarıyla havancılar çatışmaların gerisinde kalır geriden havan ile arkadaşlarına destek olur.
    öncelikle olaya çok duygusal bakıyorsun.orada herkes askerlik yapıyor ve elbette gidecekler çatışmalara bu vatanı korumaya.Onlar orada olmasalar biz nasıl rahat oturabiliriz evlerimizde. ve sadece bizim için değil gelecekte çocuklarımız için rahat bir ülke yaşanılası bir hayat bırakmaya çalışıyorlar.Elbette çok zor.bunun farkındayız.Ama bize düşen sadece dua ve içimizi ferah tutabilmemiz.Sen böyle sıkıntı yaparsan bu askerlik zor biter
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.