Şimdi Ara

55 nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı KIRKLARELI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
123.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kirklareline gidecek ya da askerligini burada yapmis arkadaslari bekleriz.

• ben de kırklareline gidiyorum 55 nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı ...
  • bende varım tam yeri neresi acaba bilen var mı?
  • ben il jandarma komutanlığına düştüm. aynı yer değildir sanırım mekanizeyle???
  • aynen kırklareli 55. mekanize.
    zannedersem merkezde bir yerde bu birlik.arkadaslar eger kesin bi yer tarifi bilen warsa, bilgilendirirse cok memnun olucam hatta olacagız:D

ismim kadir topal!
    thez3phyr@hotmail.com.
  • Merhaba arkadaşlar ,

Aday Nu. 42978
    Adı Soyadı BARIŞ ACAR
    Baba Adı ZAFER
    Doğum Yeri KONAK
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Er
    Branşı
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 55'İNCİ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI
    KIRKLARELİ

haberleşelim,

MSN : barisacar@gmail.com
  • hadi hayırlı olsun.benimde 55. mekanize.
  • hayırlı olsun hepimize arkadaşlar...
  • Arkadaşlar kırklareli - pınarhisar hakkında bilgi bekliyoruz...
  • Adı Soyadı ERCÜMENT ÖZDEMİR
    Baba Adı ALİ
    Doğum Yeri SİVRİCE
    Kuvveti Jandarma
    Sınıfı Jandarma
    Statüsü Er
    Branşı
    Kabul Toplanma Merkezi
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi KIRKLARELİ İL J. K.LIĞI
    KIRKLARELİ

war mı bir bilgisi olan, havalar nasıl , komutanlar nasıl, oradan nerelere dağıtım olur....
  • dağıtımımız kırklareli il sınırı içine yapılacak değil mi??
  • Bende hiç bilmiyorum şimdiye kadar bir kişiye rastladım oda Kırklarelinde kalmıs dağıtımda
  • Arkadaşlar, burası merkez mi? canal arkadaşın sorduğu gibi dağıtım kesinlkle il sınırları içerisinde mi olacak?..

Daha başka bilgisi olanlar da aklına gelenleri yazabilr mi?

Ben de bildiklerimi paylaşıyorum.

gozcelik arkadaş dedi ki:

Evet işte tam da benim acemilik yaptığım yer :)

Valla dostum hem iyi hem kötü şeyler söyleyeceğim. Önce kötülerden başlayayım. Biz bu ağustosta gittiğimizde bizim için eski bir binayı hizmete açmışlardı. O binanın tuvalet ve su tertibatı berbattı. Tuvaletleri b.k götürüyordu malesef. Yemeklerde (bu tüm kısa dönemler için geçerli) ilk zamanlarda hep yetersiz gelir o yüzden ilk bir hafta öğünlerinizden çok memnun kalmayacaksınızdır. Neredeyse 500-600 kişiye (normal askerler + kısa dönemler) hizmet eden tek bir kantin var. 0 yüzden kantinden bir şey almak için biraz caba sarfetmek gerekiyor. genelde bir kişi sıraya girip 10 kişinin siparişlerini alıyor, en etkin çözüm bu.
    Yatak ve yastık kılıflarından da çok bir şey bekleme. Yanında mutlaka en az bir tane mavi yastık kılıfı götür.

İyi haberlere gelince. Bu bahsettiğim bina ilk bize açılmıştı yani şimdi siz gelene kadar bu teknik sorunları çözmüş olabilirler. Kendini kantine muhtaç edecek şekilde gitme, sen herşeyini al yanına ne olur ne olmaz diye. Telefon etme sıkıntın olmaz. Kantinden "asker kart" alıp 1,5 liraya yarım saat iller arası konuşabilirsin. Komutanlarla aran çok iyi olacak hepsi çok iyi yöneticiler. Özellikle Serdar yüzbaşıya denk gelirseniz yaşattınız demektir ki büyük ihtimalle ona denk gelirsiniz. Zaten askerliğinin iyi veya kötü olması tümüyle komutanlara bağlı bir durum.
    Genel olarak baktığımızda başta bahsettiğim sıkıntılar Türkiyenin her yerinde mevcut. İyi ve ilgili komutanlarının olması ve diğer kısa dönemlerle birlikte olman acemilik dönemini kolay geçirmeni sağlayacak.

Gelelim dağıtımlara. Bizim arkadaşların büyük kısmı sınır karakollarına gönderildi. Ama bu kesinlikle kötü değil iyi bir şey çünkü batı sınırından bahsediyoruz. Şimdi sınır karakolunda olan arkadaşlar hayatlarından çok memnunlar. Onun dışında Pınarhisar garnizon komutanlığına gelebilir yada merkezde kalabilirsin. Bu iki yer de oldukça iyidir.

Yani her durumda iyi bir askerliğin olacaktır, avrupa da askerlik :) Sadece acemiliğinin ilk günlerinde alt yapıyla ilgili bazı sorunlarla karşılaşma ihtimalin var o kadar.

Başka sorun olursa beklerim. Hatta dağıtımın olduğunda çarşıya çıktığında mesaj atarsan usta birliğin hakkında da bilgi vermeye çalışırım. Şimdiden hayırlı teskereler.

• Teşekkürler, bu bilgileri aldığımız iyi oldu...
  • Ardaşlar Merhaba!
    Öncelikle forum inisiyatifçilerine böyle bir paylaşım yapabildiğimiz bir ortam sağladıkları için teşekkürler...

İsmim Murat Ekinci Sınıflanma Sonucu Gideceğim yer Kırklareli
    55 Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı
    Statum Er

Gıda Mühendisiyim Gaziantep Üniversitesi Mezunuyum

Gitmeden Tanışabiliriz...Bu bizim için iyi olacağı kanısındayım

Herkese şimdiden iyi teskereler...
  • arkadaşlar bende kırklareline gidiyorum 55. mknz piyade tugayı :)

msne eklerseniz haberleşiriz beraber gideriz pazar günü :)

emre@duzcespor.net
  • Gereqsiz nick li arkadaşım öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkür ediyorum eminim biçok arkadaşımda (yoksa tertibim mi diyeyim!:D) bu bilgilendirmeden memnundur.
    Barış arkadaşımız ile irtibata geçtik teslim günü inşallah buluşacağız.
    teslim günü buluşalım toplanalım diyen arkadaşlar warsa ki buna ihtiyacımız olduğu kanaatindeyim bana mail yoluyla ulaşabilirler.
    yukarıda war ama tekrar vereyim mailimi: thez3phyr@hotmail.com
  • Başka bilgisi olan yok mu yahu
  • Merhaba arkadaşlar. Kırklareli 55 mekanize tg. kom.da acemi kısa dönem askerler diğer erler gibi eğitim alıyor mu?

Bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Ayrıca bu birlikte asker olucaklar bana ulaşsın hep birlikte Kırklarelide buluşalım ve birlikte girelim birliğe...
    ekincimurat@windowslive.com
  • bende varım

55'İNCİ MKNZ. P. TUG. K.LIĞI KIRKLARELİ

:=)))
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.