Şimdi Ara

55 nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı KIRKLARELI (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
123.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben orada 2004 - 2005 yıllarında Yedek Subay olarak görev yaptım. Yazı sıcak kışın felaket bir soğu vardı. Hatta kışın bir fırtına da Topçu ve Tankçı taburlarının bulunduğu kışlanın tali yol girşinin üzerindeki büyük tabela ortadan ikiye ayrılıp yıkılmıştı. Topçu ve tankçı olarak oraya gideceklerin sorusu varsa yanıtlayabilirim.
  • 5'inci Kor. İs. A. K.lığı
    PINARHİSAR KIRKLARELİ

HAKKINDA bilgisi olan varmı acaba?

buradan çevre yerlere dağıtım muhtemel gözüküyor değilmi?

herkeze hayırlı olsun...
  • yokmu kimse?
  • Her türlü sorunuzda ulaşabilirsiniz arkadaşlar 335. kısa dönem olarak oradaydım her birliğe arkadaşım gitti dağıtımda , o yüzden bütün kırklareli hakkında biraz da olsa bilgim var , bana yardımcı olan olmadı :) ben sorularınızı cevaplayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whocares

yokmu kimse?

hayırlı tezkereler. ben de kırklaerlinde yaptım. dağıtım olmuyor. acemiliğini şehir merkezinde M. Şevket Paşa kışlasında yapacaksın. usta olunca pınarhisar ilçesine gideceksin. kalan 4 ayın bu ilçede geçecek. çarşı izninde bile ilçede kalacaksın. şehir merkezine gelmen yasak. bu işin kötü tarafı. iyi tarafı ise zaten şehir merkezi de küçücük bir yer. kaçırdığın birşey olmayacak. üstelik pınarhisar şehir merkezindeki kışlalardan daha iyidir. hele bir Ersun kışlası varki...

detaylı bilgi için buraya bak:

http://forum.donanimhaber.com/m_19579224/mpage_1/key_/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhp

Her türlü sorunuzda ulaşabilirsiniz arkadaşlar 335. kısa dönem olarak oradaydım her birliğe arkadaşım gitti dağıtımda , o yüzden bütün kırklareli hakkında biraz da olsa bilgim var , bana yardımcı olan olmadı :) ben sorularınızı cevaplayabilirim.

Dostum usta birliğim 55.mknz. piyade Tugayı 2. mknz. piyade taburu . Muh. Des. Bölüğüne düştüm.Bu bölük hakkında bilgi verebilirmisin.Muhabere (telsiz,telefon,haberleşme) destek bölüğü mü , muharebe (savaş) destek bölüğü mü.Benim bildiğim kadarıyla muharebe destek bölüğü diye bölük adı yok.Bölüğün doğuya kaydırma olasılığı varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek Kural Ahmet Kural -- 10 Ağustos 2011; 8:37:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

quote:

Her türlü sorunuzda ulaşabilirsiniz arkadaşlar 335. kısa dönem olarak oradaydım her birliğe arkadaşım gitti dağıtımda , o yüzden bütün kırklareli hakkında biraz da olsa bilgim var , bana yardımcı olan olmadı :) ben sorularınızı cevaplayabilirim.

Dostum usta birliğim 55.mknz. piyade Tugayı 2. mknz. piyade taburu . Muh. Des. Bölüğüne düştüm.Bu bölük hakkında bilgi verebilirmisin.Muhabere (telsiz,telefon,haberleşme) destek bölüğü mü , muharebe (savaş) destek bölüğü mü.Benim bildiğim kadarıyla muharebe destek bölüğü diye bölük adı yok.Bölüğün doğuya kaydırma olasılığı varmı?

Kaydırma işini sadece uzun dönemlerde gördük , büyük olasılıklada muhabere bölüğünde olucaksın , kaydırma birlik değil o yüzden , acemliğinde usta birliğinde kırklareli merkezde tugayda olucaksın. Sürgün yeri ama sıkıntı olmuyor , bi zaman sonra alışıyosun ortama insanlara , e tabi inş huduta düşersin , ben 5.hd. tb. 2. hd. bl. bölük merkezinde yaptım iğneadada harikaydı, şimdiden hayırlı teskereler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

quote:

Kaydırma işini sadece uzun dönemlerde gördük , büyük olasılıklada muhabere bölüğünde olucaksın , kaydırma birlik değil o yüzden , acemliğinde usta birliğinde kırklareli merkezde tugayda olucaksın. Sürgün yeri ama sıkıntı olmuyor , bi zaman sonra alışıyosun ortama insanlara , e tabi inş huduta düşersin , ben 5.hd. tb. 2. hd. bl. bölük merkezinde yaptım iğneadada harikaydı, şimdiden hayırlı teskereler.

Dostum ben uzun dönemim.Ayrıca acemiliğimi de Amasya'da yaptım.Usta birliğime Kırklareliye gidiyorum.Bölük işinide emekli bir başçavuşa sordum muharebe destek dedi.Muhabere de Mu. yazıyormuş sadece.

Bu hudud birliklerinden de herkes memnun ama ben düşmem heralde.
  • İYİ GÜNLER KUSURA BAKMAYIN RAHATSIZLIK VERİYORUM BEN KISA DÖNEM OLARAK USTA BİRLİĞİ KIRKLARELİ 55. MKNZ 4. BATARYA OB. B DÜŞTÜM MÜSAİT İSENİZ BURASI HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ TAVSİYELERİNİZ NELERDİR NASIL BİR ORTAM BİZİ BEKLİYOR DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR PAYLAŞIRSANIZ MUTLU OLURUM ACEMİ BİRLİK MANİSA BATI KIŞLA
  • arkadaşlar 347 yedek subay olarak görev yaptığım 55.mknz için söyleyecek bir tek iyi birşey bile bulamıyorum.oraya gidenlere Allah sabır versin.nerde manyağı psikopatı hapçısı cartı curtu varsa askeri öyledir.ne durdan ne sustan anlarlar.hergün birçok vukuat.komutanları desen kalitesizin önde gidenidir.büyük çoğunluğunu pazara koy limon satamazlar ama işte komutan sıfatıyla orada duruyorlar.aralarında iyileri de yok muydu?vardı elbette ama onları da pusturan bir birlik burası.iyi olursanız gelir birisi sizi düdükler bağırır çağırır.şimdi tugay komutanı da son YAŞ kararından tümgeneral olamadı diye biliyorum.zaten herşey paşa için sloganıyla gidin kırklareline.çünkü tugay komutanı ne derse o oluyor.sizler onun kulu kölesi gibi hissetmeye başlıyorsunuz bir süre sonra.gerçi erlere falan rütbelilerden daha iyi davranıyor tugay komutanı falan.kışın mantıksızca işler yapılır yazın yatışlardaolunur burada.yazın tek iş kürekle çim biçme.(2013te şaka gibi ama bu uygulama var) düşünün TSK nın kokuşmuşluğunu.9 ayımı geçirdim bunun bir kısmında hava değişimi ve raporlu olmama rağmen her geçirdiğim güne lanet ettim.yeni delhi gibi bir yerdi hele benim kışlamdaysanız yandınız.(gidince hangi kışla olduğunu 2 günde çözersiniz).şükür paçamı kurtardım.burası hakkında söyleyeceğim en net cümle askerlik bittiği anda bu vatana dair en ufak bir sevginiz kalmayacaktır ne yazık ki.insanı öyle nefret ettiren bir birlik burası.skandallar ihtiraslar yalanlar dolanlar.bana ve asteğmen arkadaşlarıma yapılan saçma sapan hakaret ve kaprislerden bıkmış usanmış bulunmaktaydık.

haa şunu da belirtmeden geçemeyeceğim bulunduğum bölükte Allah'ın hikmeti benim üst rütbemdeki komutanım insanlıkan nasibini almıştı da beni kolluyordu.astlarım da gerk rütbemden gerek yaklaşım tarzımdan dolayı bana sıkıntı vermemek için elleinden geleni yapıyorlardı.fakat işte üstünüzdekiler psikopat olunca gelip ağzınıza tüküren çok oluyor.

şimdi burdan beni kınayan laf sayan küfreden bile olacaktır ama insanın başına gelince anlıyor inanın.
  • Baştan söylim askerler de rutbelilerde rdm ustabirligi buraya çıkan gitmesin bedelli beklesin 😁😁

Korkmayın saka yaptım bende ilk burayı aradığımda bulamamıştım kimse bilgi vermemişti cahil cahil gittim ve dedik ki döndüğümüzde muhakkak yazalım birine illaki faydamız olur.

357 kd olarak 55.mknzpiyade olarak ersun kışlasında karargah bölüğünde askerlik yaptım bu bölüğe düşen adamla 1. 2. 3

Muharebe destek vb bölümlere düşen adamlar arasında askerlik farklı anlatılır çünkü karargahcilar onları görünce hallerine sukreder.

Genel olarak çarşı konusunu düşünmeyin got kadar yer ne çarşısı anca pes atarsınız.

Komutanlar rütbe omuzdaysa sıkıntı yok kıdemli başçavuşlar ile arayı iyi tutun herşey onlardan gecer uzman görürseniz kaçın

Yemekler berbat çay tost devam

Banyo efsane boktan

Nöbet yerlerinde iyi uyunur

Dikkat etmeniz gereken tek şey görevsiz kalmayın yoksa ameleligi bitmez oranın

Çavuş olarak yapmasam katıl olarak tamamlardım

Uyuşturucu kullanan varsa bildiğiniz narcos dizisi çekiliyor koğuşlarda envai çeşit uyuşturucu var

Ama sigaradan yana rahatsız olanlar şimdiden kendilerini alıştırsın yoksa şikayet etmeye çalışırlarsa komutanlar askerlere yalandan kızar askerde sizi .... çünkü ne kadar rdm hepsi orda ve ya madde bağımlısı ya hırsız yada cezaevinden yeni çıkmış kişiler...

Kısa dönemler komutanlardan tırsmayın ama saygısızlıkta yapmayın efendi adam az olduğu icin severler.

Sorusu olan varsa cevaplarım

Nereye düsturunuzun bir önemi yok akıllı adam icin iğrenç yemek gereksiz çok kalk amelelik ve amelelerle vb..dolu gunler sizi bekliyor tadini cikarin.

Her bunaldiginizda aklınıza şu gelsin

Her boku yiyebilirler ama zamanı durduramazlar sike sike bitecek beyler.

357 kd den tüm devrelerime sevgiler gideceklere de sabirlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar kötü mü orası yaw :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim bedelli buraya çıktı başka çıkan varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maqen_07

Benim bedelli buraya çıktı başka çıkan varmı ?
    Şubatta benimde buraya düştü. Ama yorumlar pek iç açıcı gelmedi
  • ErsLy kullanıcısına yanıt
    dostum benimde 26 Ocak ama duyduklarım beni benden aldı resmen :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maqen_07

dostum benimde 26 Ocak ama duyduklarım beni benden aldı resmen :D
    Valla hocam ya, Irak'a düşsek daha güzel olurdu sanki
  • 26 ocak 2019 tarihinde ben de oradayım, gideceklerle irtibatta kalalım. Bu berbat yerde destek olalım birbirimize
  • Beyler gittiniz geldiniz, gideceklere yorum bekliyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.