- x
95. ZIRHLI TUGAY KOMUTANLIĞI - TEKİRDAĞ/MALKARA
738 Cevap163081 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2264 Mesaj
9 Ağustos 2007; 21:48:02 

95. ZIRHLI TUGAY KOMUTANLIĞI - TEKİRDAĞ/MALKARA YÜKÜMLÜLERİ BU KONUDA TOPLANIYORUZ...

iski: 317. dönem

2264 Mesaj
10 Ekim 2007; 14:45:26 

atarsa 98

4131 Mesaj
11 Ekim 2007; 1:12:04 

Bizim memleket tekirdağ

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

2264 Mesaj
11 Aralık 2007; 6:37:04 

malkaraya düşenler yazsın.
nizamiyede sizler karşılicaz
atarsa 36

1 Mesaj
11 Aralık 2007; 9:16:09 

saat 4 te oradayım.

aday no : 91832

aday no :91832
95'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI TEKİRDAĞ MALKARA

2131 Mesaj
16 Aralık 2007; 18:28:48 

iskiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,benim askerlik yaptığım yere düşmüşsün??? 303 kd.
nerdesin başarda mı? tugayda mı??? psiko asker sayısı gene fazla mı??? okulda liselilere öğretmenlik yapıyorsan iyi,yoksa geceler uzun...

"Life is hard. But it is harder when you are stupid."
-John Wayne

29 Mesaj
28 Mart 2008; 23:38:29 

ben orada 98-99 yılında askerlik yaptım.özellikle kışları berbattır.yazları kavurucudur.tug.kh.bl motor kademe.o zamanlar yaylı yatak nerde.insan şeklini almış beton yataklar.kışın komtan yolu temizleme.koutan yolu nizamiye girişinde bilfiil 10 saat tam teçizat çelik yelek dahil nöbet tuttuğumu bilirim.o zamanlar ordu komutanı çevik bir.kolordu komutanı ilker başbuğ ne günlerdi be.garaj çavuşluğu yapmıştım.

:]]

2264 Mesaj
11 Nisan 2008; 16:43:36 

138 Mesaj
11 Nisan 2008; 21:09:39 

Arkadaşlar Buraya Düşene Allah yardım etsin. 315 Kısa dönem gittim.Acemi birliğinde yandınız.Sürüm sürüm sürünürsünüz :)))
Usta birliğinde öğretmen olanlar yaşadı.Yanlız Tugay komutanına çarpılmayın :) eli ağırdır :)
Ben Gazinodaydım.Bana sorarsanız Malkarda askerlik yapılacak tek yer gazinodur.Cok çalışmanız gerekir ama komutanları 1 numaradır.

2264 Mesaj
12 Nisan 2008; 8:34:35 

317. k/d idim.

gazinoyu bilirim. gazinoda ne görevin vardı gokhan ?
mutlaka görüşmüş olmalıyız. nitekim beni gazinoya alacaktınız da yarbay kancayı takınca personel şubeye gittim.
Tugay Komutanı hayatımda tanıdığım en sert, en çalışkan ve en vatansever insandır. kesinlikle çarpılmamanızı tavsiye ederim.

malkara!
anlatılmaz yaşanır!

85 Mesaj
18 Haziran 2008; 0:21:22 

arkadaşlar meraba ben askerliğimi 95 zırhlı tug.k.lığında tugay karargah bölüğünde 319.kd olarak yaptım.
buraya düşecek arkadaşlar gittikleri yerin sürgün yeri olduğunu bilsinler. gerçekten acemi eğitimini eğer hayrabolundaki garnizonda alırsanız bol bol tüfekli tüfeksiz hareketler serisi yapmaya hazır olun:)). usta birliğinde bol bol nöbet tutarsınız.bunun ortalaması saygı sancak nöbeti tutanlar iyi bilir günde en az 4 saattir( bu kısa dönemler için geçerli) tugay komutanının eli ağırdır ama eğer çalışıyorsanız ve işinizi iyi yapıyorsanız kendisinden korkmanıza gerek yoktur.orası kesinlikle ama kesinlikle bir yatış yeri değil haberiniz olsun.zaten yazıcı olursanız way halinize ben en erken saat 23:00 da yatıyordum çünkü şube md o saatte gittiğinden dolayı üzerinide 2 saat nöbet tut. yani 4-5 saat uykuyla geçirilen günler.orada çarşı izni hakkınız değil ödülünüz olarak algılanır.
memleketin neresi olursa oolsun askerlik yapılmalı ve hakkını veererek yapılmalı

1426 Mesaj
16 Temmuz 2008; 17:27:33 

Hey gidi hey, 75/4 usta birliğimdi gazinoda askerlik yaptım, tugayın en kral yeri burasıydı, ölmeden tekrar görmek istediğim bir yer inşallah oda olur.

"Türk milleti tab'en demokrattır"M.Kemal Atatürk, TBMM gizli celse zabıtları, devre: ı, içtima ı, tarih: 22.1.1921.i, 31, c: 3. sayfa 334... "komünizmin memleket için, milletimiz için, dinimiz için, kabul edilmez olduğunu anlatmak, yani kamuoyunu aydınlatmak en yararlı çare görülmüştür" M.Kemal Atatürk, Mustafa Kemal sosyalist değil, fakat görülüyor ki iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici ve iyi düşünceli, akıllı bir lider. Mustafa Kemal soygunculara karşı bir Kurtuluş Savaşı veriyor. Emperyalistlerin gururunu kıracağına ve Sultan�ı da yaranı ile birlikte alt edeceğine inanıyorum Vladimir İlyiç Lenin, Sana Türkmüsün, Kürtmüsün, Ermenimisin, Lazmısın diye sormuyorum. Ekmek yediğin Vatanını seviyor musun diye soruyorum? Başkalarını düzeltmek istiyorsanız önce kendinizi düzeltiniz. Hz.Ömer, X-Fire Call of Duty 2 Gamers Adana25+ http://aresturk.blogcu.com

462 Mesaj
19 Temmuz 2008; 21:50:04 

74/2 olarak askerliğimi burada yaptım bölük komutanı habercisiydim rahattım.. hayırlı teskereler..

LG 47 LM 671 PIONEER 921 PIONEER BDP 140 DUNE HD BASE 3D MAGNAT QUANTUM 557 MAGNAT QUANTUM CENTER 51 MAGNAT QUANTUM 551 MAGNAT QUANTUM 530A SUBWOOFER

30 Mesaj
3 Ekim 2008; 23:29:46 

95 zh tugay hakkatende anlatılmaz yaşanır derler ya doğru o söz.
ilk başta buraya düşenler hemen dönüş biletinizi alın hiç gitmeyin yanarsınız :)) ve yatış yeri kesinlikle değil bunuda unutmayalım..
tank taburu efsane biyerdir ben tugaydaydım ama mu.bl deydim orası en berbat bi yerdi zaten. ama yinede şükürler olsun bitirdim asekrliğimi orda yalnızzz bizim bölükte en şanssız askerler kısa dönem askerlerdi poşetler yani :) ben 86/4 oalrak bitirdim ve yinede onlar kadar bizde zor5luk gördük
bütün bunlardan sonra arkama baktığımda
ne gördüm biliyomsuunuz kocaman bi rüya...

1933 Mesaj
10 Aralık 2008; 2:08:24 

Bende buraya düştüm

AXA -ANADOLU-LİBERTY SİGORTA YETKİLİ ACENTESİ
Kaskoda Donanım Habere Özel %5 İndirim

3 Mesaj
10 Aralık 2008; 2:42:58 

Bende ana itibari ile buraya düşmüş olduğumu öğrendim ve nasıl bir yer ile karşılacağım hala merak konusu :D

24 Mesaj
10 Aralık 2008; 3:05:42 

bende buraya dustum yukarıda yazılanları okuyuncada batıya dustum sevıncı ıcımde patladı:)

1933 Mesaj
10 Aralık 2008; 8:26:29 

Sürgün yeri deniliyor ama gidip göreceğiz

24 Mesaj
10 Aralık 2008; 10:55:34 

hayırlısı olsun artık yapacak bısey yok

1933 Mesaj
10 Aralık 2008; 16:18:55 

5 kişiyiz yokmu başka malkara yolcusu

20 Mesaj
11 Aralık 2008; 2:46:24 

Gokhan Pakalın-SAKARYA hey gidi hey 315 KD tertibim benim bu arkadasda Şafak saati vardı hergün an ve an sorardım sonra kader yollarımızı ayırdı :)

95.Zh Tugay'a Düşen arkadaslara asagıdaki önerileri yazayım...
Kardes ben orada 315 KD olarak yaptım. Yaz olmasına ragmen bayaa soguktu haberin olsun. Yün iclik falan ayarla. Bot icin keceyi de unutma. Tahminimde yanılmıyorsam Tugay'da Tankcılardan egitim alacaksınız biraz kasacaklardır sizi ama epi topu 4 hafta. Mehmetcik dershanesi icin sınav yapılıyor eger herhangi bir derste yetenegin varsa gir sınava takım elbise ve rahatlık icerisinde askerligini tamamla. Acemilik sırasında arada bir adam secmeye gelirler umarım inşaat muhendisi deilsindir işin zor olur haberin olsun. Tugay Komutanı deismediyse 4-5 tane kitap aldırdıp okutacaktır ona göre yanında para götür. Hatırladıgım kadarıyla ziraatbankası, vakıfbank işbankası ve akbank vardı ilcede. Söylenildigi gibi bir sürgün yeridir bircok pislik asker göreceksin hapcısı, esrarkesi, hırsızı falan ama takma 5 ay kolay gecer heleki kışın. Acemeliğin bitmesine yakın kura cekmistik biz sizde cekersiniz ona göre yerleriniz belli olur. Hayrabolu ilcesinde Topcu birliği var 95.Zh Tugaya baglı oraya gitme ihtimalinde var. Umarım Başar Kışlaya gidersin ilcenin üzerinde olan o kışla kücük ve sakin Piyade kışlası oldugundan ve Piyadeler acemilik ertesi 28 gunluk egitim alıp Sırnaga gittiginden kafan rahat eder. Başar kışlada son bir ay kala kısa dönem olsun uzun donem olsun askerler eşofmanla gezer. Çarşı iznini kitleme olayı falan olmaz. Banyo konusunda icin rahat olsun her sabah 5-5:30 gibi ihtiyac banyosu olanagı var. Banyo kabin kabin ayrı mayo falan götürme sakın. Tugayda kalırsan umarım tankcı olmazsın hem askerleri kötü hemde egitimi hemde nöbeti. Unutmadan uzun dönemlerle fazla yüz-göz olma borc para verme ve de alma. Cep tlf.nu olayına girme bir kısa donem arkadası hapse atmıslardı igrenc bir yer. yeterince telefon var kafanı yorma telefon kartı alır halledersin acemelikten sonra zaten zamanı kendin yaratırsın. Unutmadan Tugay dedigimiz yer İstanbul-Edirne yolu üzerinde Malkara girişinde görülen ve kapısında Tank olan mekandır ilce merkezine ışıklardaki yokustan cıkılmaktadır.
Bunlar bildiklerim gece gece canım sıkıldı bir bakayım dedim kim düsmüs bizim mekana.
Tugayda kalırsan sakın yazıcı olma hem gecelere kadar calısırsın hemde sabahları spora gidersin.

1933 Mesaj
11 Aralık 2008; 14:14:05 

Teşekkürler peacerman Allah razı olsun aklımızdaki bütün sorulara cevap vermişsiniz.

2 Mesaj
12 Aralık 2008; 18:16:22 

aynen 325 bende bakalım pazar günü göreceğiz bilgiler süper akadaşlar sağolun

1 Mesaj
17 Şubat 2009; 19:31:08 

321 kd olarak malkara da vatani görevi tamamladık. herkes icin zor bir yer. tugay komutanı ile ilgili çeşitli soylentiler var , eli agır falan diye, öncelikle kısa dönemlere birşey yapmıyor, kesinlikle çalışkan ve kafası çalışanı çok seviyor, kendisi de çok çalışkan biri biz hiç sorun yaşamadık, yatmaya meyilli yada gölgede saklanan biri iseniz onunla sorununuz olabilir tabi. bizim arkadaşlardan kime sorarsaniz sorun kesinlikle iyi biri anlatılanlara kulak asmayın. uzun dönem arkadaşlarımızdan birkaçı ile sorunu olmuş olabilir o da normal birlerce askerden bazıları malesef tembel çıkabiliyor.

bir arkadaş yazmış kısa dönemler için sanssız demiş :)) çok güldüm, ha oraya düştü diye sanssız dersen doğru olabilir ona birşey demem, ama orada uzun dönem kardeşlerimizin halini görünce değil poşet naylon torba dense de gocunan olmaz, sanssız olan poşet kardeşlerimiz diğerlerine göre çok çok rahatlar, en azından günde 2 saat uyunabilen alt devrelik yapmıyorlar, bunu da düşünerek uzun dönem kardeşlerimizin halini anlayıp onların bazen komplekse varan kısa dönemlere düşmanlık beslemelerini anlayışla karşılayıp onlarında aynı şekilde asker olduğunu bilip birlikte bu dönemi en kolay şekilde bitirmelerini dilerim,

şimdi biraz tavsiye: (çok açık olacağım)
iklim berbart, nisan - eylül askerlik yapmamıza rağmen gündüz güneş yağı sürdük yanmamak için gece içlik giydik. güneş yağı alın yanınıza.

doktor hala fatih teğmen ise süper biridir ilaç sorunu yaşamazsınız,

tugay karargaha düşen poşet kardesler bölük komutanı ve ast subayı kötü denir, inanmayın ben daha iyi komutan ve insan görmedim, o tarafa gelirsem onlara görmeden dönmek istemem.Allah her işlerini rastgetirsin.

garanti bankası bankamatigi var garanti kart alın.

bir üsteğmen var özellikle ona görünmeyin, (kime sorsaniz soyler )

banyo süper, hergün banyo yapabiliyordum, siz yeterki temiz olmak isteyin.

malkarada kuru temizlemeci bir abla var, bütün çamaşırları ona götürün ucuz yıkıyor ütülüyor. kilosu 3 liraydı geçen sene.

internet kafe çok malkarada sorun olmaz. internet kafelerde hatta restoranlarda sim kartınız varsa kullanmak içiin telefon veriyorlar çekinmeden isteyin, yada telefonununuz onlara birakin haftasonu çikinca alip kullanir yine onlara birakirsiniz.

kafanıza takilan herşeyi sorabilirsinz yardımcı olabilirsem ne mutlu bana.

hayırlı teskereler.

56 Mesaj
28 Şubat 2009; 22:27:16 

87/1 Başar Kışla Piyade Uzun Dönem Shh. Çvş olarak yaptım askerligimi 6 a ylık şırnak maceramdan sonra geri birligimize döndük yani Tekirdağa ama dönmez olaydık Nurettin Paşa eğitim için bizi hizaya soktu adeta oraya cıkan arkadaslar suan cok sanslı cunku tugay komutanı değişti Tümgeneral oldu , Ayrıyeten devrecilik hat safhada olacaktır cunku cahil kaynıyor orası pislik de baya artacak cunku tabur artık sırnağa gitmiyor kalifiye adam gelmicek artık , Başar kışlaya düşenler cok sanslı tugay rütbeli kaynıyor ben 3 Mknz P.Bl yaptım yurdal bascavus ve Doğan yüzbaşı idi bölük komutanı cok iyi kişilerdir. Allah sabır versin sizlere

İzmirli Olmak Bir Felsefe Gibidir.

2006 Ford Mondeo :)

56 Mesaj
28 Şubat 2009; 22:30:17 

quote:

Orjinalden alıntı: kubi3536

bir arkadaş yazmış kısa dönemler için sanssız demiş :)) çok güldüm, ha oraya düştü diye sanssız dersen doğru olabilir ona birşey demem, ama orada uzun dönem kardeşlerimizin halini görünce değil poşet naylon torba dense de gocunan olmaz, sanssız olan poşet kardeşlerimiz diğerlerine göre çok çok rahatlar, en azından günde 2 saat uyunabilen alt devrelik yapmıyorlar, bunu da düşünerek uzun dönem kardeşlerimizin halini anlayıp onların bazen komplekse varan kısa dönemlere düşmanlık beslemelerini anlayışla karşılayıp onlarında aynı şekilde asker olduğunu bilip birlikte bu dönemi en kolay şekilde bitirmelerini dilerim,

Şunuda Sölim Poşet olarak Komutanların gözünde iyi olabilirsiniz ama içlerinzde bazı poşetler ukala oldugu için sevinilmez asker tarafından ukalayı kimse sevmez ben sahsem yanıma bir tane poşet alarak onu soğuktaki o pis eğitimden kurtardım benim yanımda yazıcılık yaptı 4 ay sonra ben gittim , tabi iyi olanınızda var onlarada cok tesekkür ederim

İzmirli Olmak Bir Felsefe Gibidir.

2006 Ford Mondeo :)

331 Mesaj
2 Mart 2009; 17:00:14 

Hey gidi 10 yıl olmuş . 10 yıl önce ben de Malkara ya gitmiştim. Önce tugaya, sonra başar kışlasına, bir süre sonra da Hayraboluya gitmiştim. 28 günlük acemilik dönemi çok iyiydi. Bir kere Malkarada, bir iki defa da Hayrabolu'da çarşıya çıkmıştım. Çeşitli vesilelerle çarşılar hep iptal olurdu. İlker Başbuğ kolordu komutanımızdı. Hayrabolu'ya gelip bize bir konuşma yapmıştı. Hilmi Özkök ordu Komutanıydı.

cm 690 kasa-e8400 cpu-p35c-DS3R anakart- 2*1 gb Corsair Dominator Ram- ATI X1150 ekran kartı-Philips 190 cw monitör

1933 Mesaj
5 Nisan 2009; 13:06:23 

327.dönemlerden Malkara Tugaya ve benim olduğum Hayrabolu garnizona düşenler olacaktır. Düştüğünüzde size yardımcı olurum.

1 Mesaj
10 Nisan 2009; 1:09:26 

Ben (:

18 Mesaj
10 Nisan 2009; 2:20:46 

J.ASAYİŞ K.LIĞI VAN

var mı arkadaşlar
varsa msn den beni eklesin

ulas@peakmusic.net

Girdim genaralin odasına, dedim "bak sabahın 5 inde başıma dikiliyorsunuz"koğuş kalk"diye, birincisi benim adım koğuş değil ve bir ikincisi bir daha olmasın bunlar" dedim. Nasıl pıstı, nasıl mahçup, nasıl sindi... Sonra dayanamadım içim cız etti. Dedim kırdım kalbini, dur ben bir askerliği uzatayım da gönlü olsun... O gün bu gündür askerim, şafak 21 sene... İRONİSİ...

1933 Mesaj
11 Nisan 2009; 19:10:44 

95.ZIRHLI Tugaya düşen arkadaşlar acemiliğini Hayraboluda yerine getirecekler. 250 kısa dönem katılıyor kışlamıza.

2 Mesaj
12 Nisan 2009; 14:43:32 

HERKEZİN SÖYLEDİĞİNİ UNUTUN ALAYINA YATIŞ BİR YER. 325 KRAL DEVRE OLARAK YAPIYORUM ŞAFAK 33 BANYO GÖREVLİSİYİM O KADAR RAHATKİ SİZ BAŞKA YERLERİ GÖRMEDİĞİNİZ İÇİN ÖYLE DİYORSUNUZ BİZİM BURASI RAHAT HİÇ KİMSE TEDİRGİN OLMASIN İYİ YERE DÜŞTÜNÜZ.GÜNLER ÖYLE GEÇERKİ HİÇ ANLAMAZSINIZ. İÇİNİZ RAHAT OLSUN NASIL GEÇTİĞİNİ ANLIYAMICAKSINIZ VE BİTİCEK BEN BİŞE ANLAMADIM 327 LER GELİYOR UZUN DÖNEMLERDENDE O KADAR KORKMAYIN HEPSİ 10 NUMARA ÇOCUKLAR AĞIZLARINDAN ABİ EKSİK OLMAZ AMA BİRAZ ZEKİ OLUN NÖBET TUTMAMAYA ÇALIŞIN KESİNLİKLE YAZICI KISA DÖNEM OLSUN EKENDE LOJ DES. SAHRAYA GELEN YAŞADI......

3 Mesaj
20 Haziran 2009; 23:57:58 

yav bune arkadaşlar hep poşetlermi askerlik yapmış burda yoksa benmi yankış anlıyorum kızmayın arkadaşlar yani o zaman poşet deniyodu lütfen kızmayın:D
herneyse bende 87/1 ulaştırma olarak görev yaptım ama eken kışlada herneyse tugay pistir mistir ama komutanlarınız ii oldumu pek bişey olmaz kışını mışını boşverin onlar işin tuızu biberi ama tugay komutanı harbiden değişik bi adamdı zaten ergenekonada adı karıştı galiba ama şöle diyim bu ülkeyi satacak en son adamlardan biridir en azından öyle biliyoruz çünkü tam bir örnek askerdi vatanseverliğiyle disipliniyle çalışkanlığıyla kültürüyle yani 4x4 lük bi adamdı ama ağzı çok pisti kurmay albaya küfür edecek kadar pis ben paşanın karşısına 9-10 kez çıktım Allaha şükür çarpılma durumum olmadı ama çıkarken ecel terleri döktüm o ayrı bi konudur hele bi çocuk vardı paşanın şöförü çocuk herdakka ördek yürüyüşü yapıyodu valla onun askerliği kazasız belasız bittiyse gerisi hiç korkmasın neyse arkadaşlar 95. zırhlı tugay ulaştırmaya düşemn olursa en şanslı askerlerden birisi olacaktır burdan sölemekle olmaz kendinizde gittiğinizde ulaştuırmanın ayrıcalığını tadacaksınız mutlaka şimdiden hayırlı teskereler

29 Mesaj
10 Ağustos 2009; 1:35:07 

Şu an itibariyle, kısa dönem er olarak 95. Zırhlı Tugay'a gideceğimi öğrenmiş bulunuyorum, Sınıfına da Tank yazıyor. Hadi hayırlısı diyorum.

52 Mesaj
10 Ağustos 2009; 1:41:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Porthios

Şu an itibariyle, kısa dönem er olarak 95. Zırhlı Tugay'a gideceğimi öğrenmiş bulunuyorum, Sınıfına da Tank yazıyor. Hadi hayırlısı diyorum.

Tertip benimde ora topçuyum bende
nerelisin?

3 Mesaj
10 Ağustos 2009; 2:13:03 

benim de 95'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI MALKARA TEKİRDAĞ..
sınıf istihkam...burada bulunan ve gidecek olan arkadaşlar haberleşelim...

1 Mesaj
10 Ağustos 2009; 9:20:15 

valla benimde 95.zırhlı tug.klığı.iyi mi kötü mü anlayamadım..orada neye atlamak neye atlamamak lazım? gördüğüm kadarıyla yazıcıların işi zor, gazino ve mehmetçik okulu öğretmenliği daha iyi.. birde basket takımı varmış seçilme ihtimalimiz oluyormuş

3 Mesaj
10 Ağustos 2009; 10:34:23 

benimde 95'. zırhlı tug. klığı topçu sınıfı

ONUREFE

4 Mesaj
10 Ağustos 2009; 11:26:40 

Bende malkara yolcusuyum. Şimdiden herkese hayırlı olsun

52 Mesaj
10 Ağustos 2009; 11:55:22 

Herkes birşey diyor en iyisi oraya gidince görmek
Herkese hayırlı tezkereler tertipler

85 Mesaj
10 Ağustos 2009; 14:09:11 

arkadaşlar ben askerliğimi 319.kd olarak 95.zırhlı tug. k.lığında yapmıştım.merak ettiğiniz sorular varsa cevaplaya bilirim.

3 Mesaj
10 Ağustos 2009; 15:09:26 

Selam tertiplerim;
Ben de 95'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI MALKARA TEKİRDAĞ'a düştüm.Msn finishim_erdem@hotmail.com.. Eklerseniz haberleşiriz,orda yalnız kalmayız..ne de olsa sürgün yeri

2 Mesaj
10 Ağustos 2009; 16:21:55 

dağıtılma ihtimali nedir? şırnak, hakkariye dağıtılıyormuş askerler malkaradan, doğrumudur acaba?

bu konuda bilgisi olan varmı ?

67 Mesaj
24 Ağustos 2009; 1:12:44 

281. KD )5.Zırhlı tugay Tow Bölüğünde yaptım.Tow bülüğünde yapan varmı aranızda.Zordu ama şimdi düşününce hakkaten değişik bir özlem oluyor.

2003 Corsa DTI Canavarı

76 Mesaj
30 Ağustos 2009; 19:20:44 

Askerliğimi 95. zırhlı tugayda, tugay karargah bölüğünde 323. kısa dönem olarak yaptım.Hey gidi günler hey.hepsi birer hayal oldu.Günde ortalama 3 saat uyku ile duruyorduk.

2 Mesaj
4 Kasım 2009; 10:46:19 

325. KD topçu çvş. olarak hayraboluda yaptım askerliği. hayatımda yaşamadığım(yaşamak istemediğim) bi 5 ay geçirdim. hele o acemilik. neyse gidecek olanların canını fazla sıkmıyayım. İnş. denetlemeye falan denkgelmezsiniz diycem ama öle bi ihtimal yok heralde. Gidecek olanlara Allah yardım etsin.

1 Mesaj
16 Kasım 2009; 22:34:44 

arkadaslar bende 84-4 malkara da yaptım askerlıgımı tnk tb karargah bolugundeydım gercekten cok boktan bı yer en kotusude tank tb aksam saat 10 dan once yatmak bıle yasak helede mayınlık nobetınız varsa ayvayı yedınız gece 2-3 saat ancak uyursunuz surgun yerı zaten saglam adam bulmak zor zaten orda.

52 Mesaj
22 Kasım 2009; 11:36:18 

Şimdiden buraya düşecek tertiplerime geçmiş olsun üzülerek soyluyorum 329 kısa donemler olarak baya zorlu bır donem geçiriyoruz neyse 331 ler maalsef butun denetleme hazırlık evresı dahil 3 tane denetleme gorecekler biz ucundan yırtıyoruz komutanlarımızın hepsi şanslısınız diyor ama yeni gelecekleri için sadece Allah sabır versin diyorum uzulerek...

1933 Mesaj
6 Aralık 2009; 23:22:33 

95 zırhlı tugay komutanlığı Malkara Eken Kışlası ana kışla oluyor tugayın bulunduğu yine Malkarada Başar kışlası ve Hayrabolu İlçesindeki Akbay tugan kışlasından oluşmaktadır. Buraya düştüğünüzde Eken Kışlası Malkara'ya teslim oluyorsunuz ama hemen Hayraboluya sevkedilme olasılığınız yüksektir. Ben 325.dönem olarak yaptım askerliğimi Malkaraya teslim oldum bir gece Malkara'da kaldıktan sonra Hayraboluya sevk edildik ve bütün askerliğimi orada yaptım. 327 dönemler acemilik eğitimi Hayraboluda yapıldı, 329 dönemleri görmediğim için bilmiyorum ama 331.dönemlerde büyük ihtimal çok kalabalık olmazlarsa Hayraboluya geleceklerdir. 95. zırhlı tugaya yaklaşık 250 kısa dönem geliyor her dönem. sonuçlar açıklanınca buraya düşen arkadaşlara yardımcı olabilmek adına burada olmaya çalışacağım. Ama inşallah buraya düşmezsiniz tam bir sürgün yeri.

80 Mesaj
10 Aralık 2009; 3:13:04 

95'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI MALKARA TEKİRDAĞ a düştüm.İstanbullu olupta dibime düşmenimn sevinci içerisindeyim :).. Her türlü tavsiyelere açığımdır.

115 Mesaj
10 Aralık 2009; 3:28:29 

331 kd varmı burda?

görünen köy , uzakta değildir

491 Mesaj
10 Aralık 2009; 5:20:36 

95'inci zh. tug. k.lığı malkara tekirdağ. burası çıktı, hayırlısı...

300 Mesaj
10 Aralık 2009; 10:14:15 

yorumlardan sonra bayağı bi içim karardı.Özellikle üç denetleme gereceğimizi yazan arkadaştan sonra hadi hayırlısı.İsmim harun memleket mersin.Cumartesi görüşürüz arkadaşlar

Nikon D60 kit lens

1933 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:31:45 

Arakadaşlar hayırlı olsun ve Allah yardımcınız olsun 325 k/d olarak askerliğimi 95 zırhlı tugayda tamamladım sorusu lan varsa cevaplayabiirim.

16 Mesaj
10 Aralık 2009; 13:34:54 

95'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI MALKARA TEKİRDAĞ tankçıyım :)

115 Mesaj
10 Aralık 2009; 18:07:28 

arkadaşım merhaba.ben muhabereci olarak gelecekmişim tam olarak ne yapıcam orda bir bilgin varmı?birde ben ist dan geliyorum tekirdağ otogara kadar araba bulabildim ordan malkara kaç saat çeker?

yukarıda yazılanlar benimde moralimi bozdu ama napalım gidip yapıcaz başka yolu yok.

görünen köy , uzakta değildir

80 Mesaj
10 Aralık 2009; 18:33:56 

dostum ben metrodan bilet aldım ve otobusun güzergahı istanbul-tekırdag malkara diye geçiyor,oraya varınca asker toplayan inzibat falan buluruz herakde :). 12,30 da kalkıyor 15.00 de orada olursun dediler. Bunların yanında inşallah hırsızlık falanda çıkmaz.

1933 Mesaj
10 Aralık 2009; 20:26:20 

Piyade muhabere v.s sınıflarda olmanız bir anlam ifade etmiyor hepiniz beraber olacaksınız orada sınıf ayrımı usta birliğinize düştüğünüzde belli olacak, büyük ihtimalle malkarada kalmayacak hayraboluya gönderileceksiniz.

80 Mesaj
11 Aralık 2009; 14:07:20 

quote:

Orijinalden alıntı: liberti

Piyade muhabere v.s sınıflarda olmanız bir anlam ifade etmiyor hepiniz beraber olacaksınız orada sınıf ayrımı usta birliğinize düştüğünüzde belli olacak, büyük ihtimalle malkarada kalmayacak hayraboluya gönderileceksiniz.

Peki bazı yerler için terlik ve gece yatarken için esortman veriyorlar dediler.tekirdağda da veriyorlar mı acaba?

1 Mesaj
13 Aralık 2009; 3:34:00 

Merhabalar, iyi akşamlar
Bu gün kardeşimi Malkara Tugayı'na teslim ettik, o da sizin gibi kısa dönem, topçu çıktı, aynı anlattığınız gibi bir gece Malkara'da konaklayıp yarın sabahtan Hayrabolu'ya aktarılacaklarmış. Biz çok sevinmiştik İstanbul'a yakın, güvenli bir yer çıktı diye ama forumu okuduktan sonra bugün yıkıldım resmen...Sizden ricam yorumunuzu biraz daha açmanız, nelere ve kimlere dikkat etmeli,cep telefonu,çarşı izinleri, nöbetler vs gibi konularda biraz daha bilgi rica edeceğim. Ve de daha önce askerlik yapmış bir arkadaşımız acemideyken bile askerin bir kaç saatlik ziyaretlere çıkabildiğini söyledi, orada böyle bir olanak var mıdır? Yoksa gidip de kapıdan dönmeyelim...
Bir de herkes kısa dönemler acemiye gittiği yerde kalır diyordu, fakat buralarda Şırnak, Hakkari lafları geçiyor...Dağıtım oluyor mu, oluyorsa riski bölgelere çıkıyor mu?
Cevap verirseniz gerçekten çok makbule geçer...
Şimdiden çok teşekkürler

quote:

Orijinalden alıntı: liberti

Arakadaşlar hayırlı olsun ve Allah yardımcınız olsun 325 k/d olarak askerliğimi 95 zırhlı tugayda tamamladım sorusu lan varsa cevaplayabiirim.