- x
95. ZIRHLI TUGAY KOMUTANLIĞI - TEKİRDAĞ/MALKARA
738 Cevap165554 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1933 Mesaj
13 Aralık 2009; 13:24:32 

Sorularına ben cevap verebilirim sanırım. Öncelikle kardeşiniz Malkara yada Hayraboludan başka bir yere gitmeyecektir bundan emin olabilirsiniz ben 5 ay 5 gün boyunca Hayraboludaydım. Şırnak vs laflarının geçme nedeni 95 zırhlu tugay iç güvenlik hareketine destek veren bir birlik olduğu için Şırnağa asker gönderiyor askeri konular olduğu için güvenlik nedeniyle detaylı bilgi vermeyeceğim ama kardeşiniz kesinlikle doğuya gitmeyecektir bundan emin olunuz. Hayraboluda acemilik çok zor geçiyor soğuk çok yoğun bir eğitim kardeşinizi bekliyor olacak, acemiyken herhangi bir şekilde askerlerin sivile çıkma durumu yok sadece kişisel ihtiyaçlar için araç ve komutan refakatinde çarşıya çıkılıp geri dönülebiliyır.

quote:

Orijinalden alıntı: cantonaa

Merhabalar, iyi akşamlar
Bu gün kardeşimi Malkara Tugayı'na teslim ettik, o da sizin gibi kısa dönem, topçu çıktı, aynı anlattığınız gibi bir gece Malkara'da konaklayıp yarın sabahtan Hayrabolu'ya aktarılacaklarmış. Biz çok sevinmiştik İstanbul'a yakın, güvenli bir yer çıktı diye ama forumu okuduktan sonra bugün yıkıldım resmen...Sizden ricam yorumunuzu biraz daha açmanız, nelere ve kimlere dikkat etmeli,cep telefonu,çarşı izinleri, nöbetler vs gibi konularda biraz daha bilgi rica edeceğim. Ve de daha önce askerlik yapmış bir arkadaşımız acemideyken bile askerin bir kaç saatlik ziyaretlere çıkabildiğini söyledi, orada böyle bir olanak var mıdır? Yoksa gidip de kapıdan dönmeyelim...
Bir de herkes kısa dönemler acemiye gittiği yerde kalır diyordu, fakat buralarda Şırnak, Hakkari lafları geçiyor...Dağıtım oluyor mu, oluyorsa riski bölgelere çıkıyor mu?
Cevap verirseniz gerçekten çok makbule geçer...
Şimdiden çok teşekkürler

AXA -ANADOLU-LİBERTY SİGORTA YETKİLİ ACENTESİ
Kaskoda Donanım Habere Özel %5 İndirim

1 Mesaj
29 Aralık 2009; 22:10:46 

95. ZIRHLI TUGAY 1. MEKANIZE PIYADE TABURU BASAR KISLASI KISLA KOMUTANI ERSAN KAZAZ IN HABERCISI IDIM.SUAN KENDISI ISTANBUL DA KURMAY ALAY.BENIM ZAMANIMDA NURETTIN PASA VARDI.ONUN ZAMANINDA ORADA ASKERLIK YAPMAK INSANIN HAYATINDAKI EN ZOR DONEM OLSA GEREK.IKI DEFA DAYAGINI YEDIM DOGRUSU KISLA KOMUTANI HABERCISI OLMAMA RAGMEN :D AMA SIMDI O ORADA DEGIL YENI HALINI BILMIYORUM.BEN ORDA IKEN SON TABUR KOMUTAN I ABIDIN BINBASI IDI.ONUN HABERCISI IKEN ASKERLIGIM BITTI AMA YINEDE ORADA ASKERLIK YAPMAK COK ZOR OLSA DA COK GUZELDI.TABUR IC GUVENLIK OLDUGU ICIN SIRNAK TA IDI AMA DONDU BENDE SIRNAK A GITTIM ORADA BULUNDUM.ORADA ASKERLIK YAPMAK BURDAKIN DEN DAHA KOLAY VE GUZEL EMIN OLUN ORAYA DUSEN ARKADASLAR GUZEL BI YERE DUSTUNUZ YANASIK DUZEN SPOR VE TUFEKLI TUFEKSIZ BOL :D BEN KARARGAH BOLUGUNDE IDIM 87/2 KRAL TERTIP.O BASAR KISLANIN DILI OLSADA KONUSSA.ORDA EN SEVMEYECEGINIZ ISIM BERTAN USTEGMENDIR. BOLUK KOMUTANI IDI BENIM ZAMANIMDA AMA SIMDI BILMIYORUM.HERKESE KOLAY GELSIN...

2264 Mesaj
2 Ocak 2010; 11:26:46 

317. kısa dönem tankçı çavuşu olarak 95. zırhlı tugayda askerlik yapan biri olarak şunu söylemeliyim, 95. zırhlı tugay halen rüyalarıma giren bir dünyadır!
95. zırhlı tugay komutanlığını 13 ağustos 2009'dan beri Tuğgeneral İlhan Bölük idare ediyor.
Bizlerin dönemindeki efsane paşa Tuğgeneral Nurettin Işık ise Tümgeneralliğe yükseldi.
bu durumda tugay artık ne koşullarda yönetiliyor bilemiyoruz.

benim için çok yüce insan, tanıdığım en vatansever asker, özenilesi değer,
kıymetli komutanım, Nurettin Paşa'ma yeni görevinde başarılar dilerim.
arz ederim!

1 Mesaj
30 Mart 2010; 12:50:34 

Selam Arkadaşlar...
bende 95.ZH.TUG.1.inci MKNZ. P.TB. 2.inci MKNZ. P.BL. burasi benim usta birlik Amasya'da 28 gün yapip beni Tekirdağ'a verdiler erken dağitim oldu. 02.04.2010 da orda olmam lazım Malkara hakkında bilgisi olanlar varsa kısaca yazarlarsa çok sevinirim... :)

24 Mesaj
10 Nisan 2010; 2:02:02 

Bende buraya çıktım arkadaşlar. 333. cü kısa dönem topçu er. Valla burayı okuyunca baya bir içiçm karardı. Biraz da olumlu birşeyler yazan olsun. Güzel tavsiyelerinize çok ihityacım var.

Ben gelmedim dava için, Benim işim sevgi için
Dostun evi gönüllerdir, Gönüller yapmaya geldim (Yunus EMRE)

37 Mesaj
10 Nisan 2010; 18:22:15 

kimse içini karartmasın bende 95'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI MALKARA buraya düştüm ve bizzat orada hayraboluda askerlık yapan tanıdıklarımdan bilgiler aldım...bosuna kımse kasmasın kendını kimseyi kesip yemiyorlar zaten 5 ay.

1 Mesaj
3 Mayıs 2010; 11:32:02 

KARDEŞLERİM LUTFEN YARDIMCI OLUN...

BEN SİVAS TEMEL TEPE DEN GELİYORUM 95.ZIRH.MKNZ TUGAYINA 3 AYLIK ACEMİLİKTEN ORAYA CIKTI USTA BİRLİGİM VE 10 GUN SONRA TESLİM OLACAGIM GİDECEGİM YERİN NASIL OLDUGUNU BİLMEM GEREKİYOR. TEKİRDAG MALKARA USTA BİRLİGİ NASIL. BİR YERE GONDERİYORLAR MI KAYDIRMA DEDİKLERİ OLAY VAR MI.? MALKARADA Mİ KALIYORUZ YOKSA BASKA BİR YERE Mİ GONDERİLİYORUZ. USTA BİRLİGİ OLARAK UZUN DONEM NASIL BİR YER. DEVRECİLİK FELAN VAR MI? 1 TAB.1.BOLUK GONDERİLİYORUM. (ZMA) YAZIYOR BİRDE 12 AYIMI BURADA GECİRİCEM VE NELER OLDUGUNU OGRENMEK İSTİYORUM BİLEN BİRİ LUTFEN CVP VERSİN. 3 AYLIK ACEMİLİKTEN GELİYORUM TOP EGİTİMİ ALDIK TANK SAVAR TOPU. SİMDİDEN COK TESEKKUR EDERİM..

1 Mesaj
8 Haziran 2010; 19:06:20 

ahhh.ah. 95 nci zırhlı tugay.bir efsane tugay.allah oraya gidenlere sabır versin.benim ömrümden beş yılımı aldı.ben bu kadar diyorum.

2 Mesaj
8 Ağustos 2010; 20:43:56 

1983 / 4 yaptım... BAŞAR Kışlada... Öncelikle gerçekten psikolojik rahatsızlığı olan arkadaşımız çoktu Taburda... Önce Muharebe Destek Bölük Komutanlığı, ardından kantin... kantinden de hizmet birlik komutanlığı bölük çavuşluğu ve bölük yazıcılığı yaptım....Bizim zamanımızda Personel Subayı Murat Binbaşı Maalesef güneydoğuda mayına basarak şehit oldu...
Benim görev yaptığım süre içerisinde olan komutanların çoğunun değiştiğini düşünüyorum. İyi komutanda var kötü komutanda... Mümkün olan sabır ile askerliğin bitmesini beklemek..
Başar kışlada tüfekli tüfeksiz hareketler ve günlük iş programına göre hareket edilirdi. Çoğu zaman denetleme söylentisi çıkardı.. Bazıları gerçek bazıları gerçekdışıydı. Ama bunu ayırma şansınız olmaz maalesef. Eğer Bilgisayar kullanmayı biliyorsanız yazıcı olmanız muhtemel. Tabur yazıcıları arasında bir bağ olurdu... Hepimiz birbirimizi desteklerdik... yeri geldiğinde bunu yakaladığımızda birbirimize yardımcı olurduk... Şahsen Tugay Komutanını ben 12 ay boyunca sadece 2 kere gördüm.
Sadece bundan sonra orada askerlik yapacak arkadaşlara tek öğüdüm sabırlı olmaları.. Ülkenin heryerinden insan geliyor.. Ve gerçekten psikolojik rahatsızlığı olan da çok... Kendiniz halletmeye çalışırsanız türlü yaptırımlarla karşılaşırsınız... mahkeme dosyanız açılır... Rütbece üst bile olsanız zarar görürsünüz.

2 Mesaj
8 Ağustos 2010; 20:58:27 

1. mekanize piyade taburunun Şırnaktan sürgün geldiği doğru. Ama benim zamanımda kesinlikle tek bir asker bile gitmedi şırnağa . Eğer rütbeliler ile iyi geçinirseniz askerliğiniz rahat geçer. Banyo sorununuz olmaz... tek tek kabini olan ve ihtiyaç banyosunu her sabah yapabilirsiiz.. Kantin olanağı güzel... patates , hamburger seçeneğiniz var. Hatta geceleri de acıkanlar için gözleme vardı... Ben bunları yazıyorum ama benim zamanımda vardı hepsi...

2 kerede intikale çıktık. 1 er hafta dışarda kalmıştık. Genel ihiyaçlar konusunda Taburda her türlü seçenek vardı. Nöbet heryerde olduğu gibi kışlada da var elbette. Ama asker sayısı yeterli olduğundan her gün değil, 2 günde bir nöbet tuttardık... Ayrıca çay kahve, her tabur bölüğünde sürekli vardı.

Mühim olan askerlik prensiplerine göre size verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışmak. 5-6 kere dayak yedim ama , ne olursa olsun sağ salim bitirmek ve eve dönmek gibisi yok... Bazen sanki hiç ordan çıkmayacakmışınız gibi gelebilir... İnanın orda kimse kalmıyor :)

Allah herkese hayırlı tezkereler versin...

30 Mesaj
10 Ağustos 2010; 10:31:47 

Tankçı kısa dönem malkara çıktı. Tankçılara özel ayrı bir yorum tecrübe varsa okumak iyi olur.

1 Mesaj
11 Ağustos 2010; 17:49:06 

Merhaba,
Benim de tankçı kısa dönem er olarak malkara çıktı. Tanışalım. Ama ben yeni üye olduğum için pm atamıyorum.

80 Mesaj
12 Ağustos 2010; 13:50:00 

genc hafıften devrecilik vardır ama öyle gecenin köründe kaldırmalar falan yok. bende 1.bölükte kısa dönem olarak yaptım. Benim zamanımda idare eder gibiydi. ilk 6 ay artık paspastı falan biraz çekiceksin ama asker olan her yerde var. Benim zamanımdaki rütbelilerin yarısı gitti yönetim değişince işlerde değişir büyük ihtimal ama sporda iyiysen sorunun olcağını sanmam.

80 Mesaj
12 Ağustos 2010; 13:55:36 

quote:

Orijinalden alıntı: cantonaa

Merhabalar, iyi akşamlar
Bu gün kardeşimi Malkara Tugayı'na teslim ettik, o da sizin gibi kısa dönem, topçu çıktı, aynı anlattığınız gibi bir gece Malkara'da konaklayıp yarın sabahtan Hayrabolu'ya aktarılacaklarmış. Biz çok sevinmiştik İstanbul'a yakın, güvenli bir yer çıktı diye ama forumu okuduktan sonra bugün yıkıldım resmen...Sizden ricam yorumunuzu biraz daha açmanız, nelere ve kimlere dikkat etmeli,cep telefonu,çarşı izinleri, nöbetler vs gibi konularda biraz daha bilgi rica edeceğim. Ve de daha önce askerlik yapmış bir arkadaşımız acemideyken bile askerin bir kaç saatlik ziyaretlere çıkabildiğini söyledi, orada böyle bir olanak var mıdır? Yoksa gidip de kapıdan dönmeyelim...
Bir de herkes kısa dönemler acemiye gittiği yerde kalır diyordu, fakat buralarda Şırnak, Hakkari lafları geçiyor...Dağıtım oluyor mu, oluyorsa riski bölgelere çıkıyor mu?
Cevap verirseniz gerçekten çok makbule geçer...
Şimdiden çok teşekkürler

Hafta sonu ziyaretçilere izin vardır. Hafta içi oldumu sorun çıkabilir. Hafta sonu tüm gün ailesinin yanında durabilir ama hafta içi en fazla 1 saat izin veriyorlar. Ziyaretçinin tabii askeri kışla dışına çıkarmasına izin yoktur. İçerde nizamiye çevresinde ziyaretçiler için banklar falan var zaten. Aile harici arkadaşlara uzun süre izin verilmeyebilir.Şırnak falan kaydırma birliklere kısa dönem götürdüklerini görmedim ben.Bu malkarada en iyi kışlada hayraboludur. İçerde interneti bile vardı zamanında. Kısa dönem askere zaten uzun dönemler hiç elleşmez. inşallah rahat yapıp gelir kardeşin gittim geldim, giden adamlara üzülüyorum valla :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gnss -- 12 Ağustos 2010; 14:01:02 >

2 Mesaj
14 Ağustos 2010; 12:35:29 

Selam Arkdaslar..
Arkdasım Kısa Donem Tankçı olarak Malkaraya gitti.. Kendisiyle beraber internetten yazılanları okumustuk hakikaten yer çok kotuymuş, morali çok bozuk... Arkdasım istanbulda ikamet ediyor sizce evci izni alabilir mi haftasonları için? Ve ayrıca acemı birligi ne kdar suruyor bilidgim kadarıyla 28 gunmus ama tam olarak emim degilim..Ziyaret saatleri nelerdir ?en uygun saat ve zaman olrak? Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa cok sevinirm inş dedigniz gibi dagitim olmaz:( simdiden cok tesekkurler ..
Butun Askerlermıze Hayrılı Teskereler :)

1933 Mesaj
14 Ağustos 2010; 13:34:09 

Öncelikle şuan büyük ihtimalle Malkara'da değilde Hayrabolu garnizondan olmalıdır. Acemilik yaklaşık 26-28 gün arasında değişiyor. Eğer komutanlarından izin alabilir ve anne baba'dan biri gelirse ayda 1 kere o da belki evci iznine çıkabilir. Benim gibi İstanbul'da oturupta askerliği boyunca hiç evciye çıkamayanlar çoğubnlukta idi. Ben 5 ay boyunca 3 kere evci iznine çıktım o da karargahta olmam ve zor izinler alarak. Zİyaret etmek istersen mutlaka hafta sonu öğlen saatlerinde uygun olacaktır. Dağıtım olmaz bundan adın gibi emin olabailirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: narnar05

Selam Arkdaslar..
Arkdasım Kısa Donem Tankçı olarak Malkaraya gitti.. Kendisiyle beraber internetten yazılanları okumustuk hakikaten yer çok kotuymuş, morali çok bozuk... Arkdasım istanbulda ikamet ediyor sizce evci izni alabilir mi haftasonları için? Ve ayrıca acemı birligi ne kdar suruyor bilidgim kadarıyla 28 gunmus ama tam olarak emim degilim..Ziyaret saatleri nelerdir ?en uygun saat ve zaman olrak? Bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa cok sevinirm inş dedigniz gibi dagitim olmaz:( simdiden cok tesekkurler ..
Butun Askerlermıze Hayrılı Teskereler :)

1933 Mesaj
14 Ağustos 2010; 13:38:43 

Birde arkadaşının moralinin çok bozuk olduğunu yazmışsın. Evet 95.zırhlı tugay gerçekten zor bir yer. Heleki acemiliğin ilk günleri o kadar zor geliyor ki insana anlatamam. Firar etmeyi bile düşünenler olabiliyor. Ama şimdi arkaya dönüp baktığında hiç moralini bozmanın bir anlamı olmadığını görüyorum. Arakadaşına ulaşırsan ona sayılı günlerinin olduğunu canını sıkmamasını değil 5 ay 15 aylık asker bile olsa kimsenin orada kalmadığını anlatırsan rahatlayacaktır.

2 Mesaj
14 Ağustos 2010; 20:45:33 

Cok tesekkurler bilgilerin için ..evet dedginiz gibi gercekten ortam cok kotuymus, gideli 2 gun oldu simdiden 2 kilo werdim diyor :) eğitim baya sıkı anladığım kadarıyla inş evci izni olur ama ancak usta birligine gectikten sonra olur heralde? bir de galıba telefonlar cok sıkı tutluyor ankesörlüden bile zor arıyor kacarak oda .. Bir de son sorum olarak Yemin Torenınden sonra kac gun ızını var ve istanbulda kalabılırmı ?

1933 Mesaj
16 Ağustos 2010; 12:39:14 

Kısa dönemlerin dağıtım izni olmuyor. Yemin törenine ailesi giderse Pazar günü teslim olmak üzere çıkartabilir.
quote:

Orijinalden alıntı: narnar05

Cok tesekkurler bilgilerin için ..evet dedginiz gibi gercekten ortam cok kotuymus, gideli 2 gun oldu simdiden 2 kilo werdim diyor :) eğitim baya sıkı anladığım kadarıyla inş evci izni olur ama ancak usta birligine gectikten sonra olur heralde? bir de galıba telefonlar cok sıkı tutluyor ankesörlüden bile zor arıyor kacarak oda .. Bir de son sorum olarak Yemin Torenınden sonra kac gun ızını var ve istanbulda kalabılırmı ?

2 Mesaj
17 Eylül 2010; 17:07:39 

Arkadaslar selamın aleykum oncellıkle buraya dusen arkdaslarımın allah yardımcısı olsun.. Ozellikle de Cetin Basar kıslasına.. Arkadasım kısa donem olarak askerlıgnı yapyıor ozellıkle kalıdgı kogus kacıncı oldgunu soylemmıym kısa donemlerden nefret edıyorlar hatta tehdıt bıle edıyorlarmıs ve alt devrelerı hıc sevmıolar.. asker yerıne koymorlar hele komutanı nefret edıyor kısa donemlerden gecen gun telefonda tegmen galıba sırtına vurup askermısınz lan sız demss.. Eger yenı yasa onaylanırsa askerıklernınn uzayacgını soyluoyar ıns olmaz.. Kısa donemlerın unıversite mezunu oldguu ıcn bir yerlere yerlestirılenler var ornegın pastahane veya yazıcı olarak gorev olabılıorlar fakat bazılarına ıse iş vermeıp ranza sökturuluor, kazma kurekle kazı yapıorlarr, veya daga cıkıp artı o yuk sılahlarla yurutuolrms biz acemılıkten sonra eğitim hafıfler dıyorduk cunku acemılık hakketen ölümdu yanı zorlu bır eğitim vardı ,fakat usta birliginde de hala aynı.. Gercekten psıkoljsı bozulmak uzere ayaklarım tutmuyor dıor inş dayanabılır safak 129 allah yardımcısı olsun.. butun askerlerımze selam ve kolay gelsın.

37 Mesaj
24 Eylül 2010; 19:24:15 

kemalettin eken kışlası na düşenler vay halinize kısa uzun farketmiyor...komutanların çoğu aksi çarşı evci sıkıntılı ailesi izmirden gelip evciye cıkaramayanlar bıle oldu.psikoloji bozulması mümkün.

1 Mesaj
11 Ekim 2010; 17:23:28 

sevgılı arkadaslar 83/4 tertip bbasar kıslasın da 3 bolukte boluk cavuş lugu yaptım benım zamanımımda berbattı kısın garajların oralar camurdan balcıktan gecılmıyordu cok kötü ayaz soguk olur kışın yarım saat te nöbett degiştigi bile olmustur o kıslanını cıgerını bılırım ha buarada cok piskopat vardır ne tur ınsan ararsanız orda bulursununuz

2 Mesaj
16 Ekim 2010; 22:06:42 

evet kardeşim haklısın benm arkadaş da diyor butun psikolar orda.. komutanlar çoğu pislik yapıyor kısa dönemlere hatta kısa donemlere kışlık bile wermemşler bugun depoya gıdıp eskı terhıs olanlarnkı alın sizler demşler.. işte eşiltk dmı ya daha hala konusuolr esıt olsun 12 ay olsn diye adamına göre hersey..

44 Mesaj
21 Kasım 2010; 23:05:17 

Ben 81-2 malkara 3.bölük. Benim zamanımda Nuri Karababa idi tugay komutanı,şimdi ergenekondan yargılanıyor.Ben geldiğimde oraya tabur şırnaktan yeni dönmüştü.hep gider gelir.Ozamanda rahmetli şehit binbaşı Murat Özyalçın da karargah böl. komutanıydı. Çok güzel günlerdi. 3 denetleme 2 tatbikat gördüm.Zor bir yerdir ancak güzelleştirmek sizin elinizde.Ozaman sürgün taburuydu hapisten çıkan ne varsa oradaydı.deli bile vardı.

JACKaLPER

1883 Mesaj
10 Aralık 2010; 15:06:34 

tekirdağ malkara 95.zırhlı tugayı bakımcı

2013 GOLF VII
PASİFİK MAVI HIGHLINE
U LED-

115 Mesaj
10 Aralık 2010; 17:45:27 

331 kd olarak Eken kışlasında acemi eğitimimi daha sonra hayrabolu kışlasında usta askerliğimi Tankçı olarak yaptım.bu birliğe düşen arkadaşlara Allah sabır versin.çok disiplinli biryer gerçi zamanla alışıyorsunuz.acemi eğitimizi büyük ihtimalle başar ya da hayrabolu kışlasında alacaksınız.hayraboluya düşenler biraz daha rahat eder.

görünen köy , uzakta değildir

2 Mesaj
11 Aralık 2010; 1:23:30 

329/KD

Acemi birliğim Başar Kışlasında yaptım. Gerçekten kabus gibiydi. Usta birliğimde aile kantininde görevliydim. Sabah 7 de kışladan çıkıp akşam 9 gibi geri gelirdik. Çarşı izinleri 2 haftada 1 tam gündü ve kışlalarda çarşılar iptal olsa bile biz çıkardık. Bence tugaydaki en rahat yerdi. Kışla içinde en kötü dediğiniz komutan bile gelip orda halinizi hatırınızı sorar. Oraya düşen arkadaşlar psikolojik olarak biraz zorluk çekerler ama inanın teskere aldıktan 1 ay sonra özliyeceksiniz. Herkese hayırlı teskereler...

539 Mesaj
11 Aralık 2010; 14:43:27 

337. KD 95. Zırhlı Tugay Komutanlığı Malkara/TEKİRDAĞ Bakım Eri
Tanklarınız itinayla temizlenir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azah -- 11 Aralık 2010; 14:44:21 >

Bu da mı kural içi değil?? || O zaman elveda...

142 Mesaj
14 Aralık 2010; 12:24:53 

pazar akşam bizde teslim ettik askerimizi.pazartesi günü 1 dk olsada aradı.çok zor olacağını söylemişlerdi ama bilmiyorum bekleyip göreceğiz...

yine yeniden hoşgeldin hayatıma :)
seni çok seviyorum...

115 Mesaj
15 Aralık 2010; 12:50:43 

arkadaslar benim erkek arkadasımda askerligini burada yapıyor cok sık arayamıyor. Sanırım gercekten fırsat olmuyor. Başka yerlere giden arkadasların bazıları daha rahat ulaşabiliyormuş ama burası gercekten zor sanırım.. Haber aldıkça burada birbirimizle paylaşırsak birbirimizin merakınıda az da olsa gidermiş oluruz...

30 Mesaj
15 Aralık 2010; 21:19:46 

arkadaslar bu malkarayla ulaş aynı yermi benımde sözlüm çorlu ulaşta suanda

860 Mesaj
15 Aralık 2010; 21:43:42 

quote:

Orijinalden alıntı: emriko

arkadaslar bu malkarayla ulaş aynı yermi benımde sözlüm çorlu ulaşta suanda

alakası yok malkara ile

"VIGLIA PRETIUM LIBERTATIS"

142 Mesaj
16 Aralık 2010; 0:06:23 

ben her gün konuşuyorum 2 dk olsada. her gün bi önceki günü aratıyo gibi. çünkü sesi hergün bi öncekinden farklı oluyo :((

seni çok seviyorum...

115 Mesaj
16 Aralık 2010; 10:49:34 

quote:

Orijinalden alıntı: kısa dönem tankçı er

ben her gün konuşuyorum 2 dk olsada. her gün bi önceki günü aratıyo gibi. çünkü sesi hergün bi öncekinden farklı oluyo :((

senin ki kaç gibi arıyor canım?? genelde hangi saatlerde musait oluyor acaba ondan soruyorumm

142 Mesaj
16 Aralık 2010; 13:02:32 

quote:

Orijinalden alıntı: 337nci

senin ki kaç gibi arıyor canım?? genelde hangi saatlerde musait oluyor acaba ondan soruyorumm

akşam altı buçuktan sonra canım.sen hiç konuşmadınmı şimdi.kışlaları farklı olabilir belki...

seni çok seviyorum...

142 Mesaj
16 Aralık 2010; 18:22:20 

quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek

'' kısa dönem tankçı er'' öncelikle çok şanslı olduğunu söyliyim hiç yetmiyor falan deme bak ben pazartesiden beri sesini duymadım. Hoş pazartesi de araması ile kapatması bir oldu 1 dakikacık.
Benim merak ettiğim benm erkek arkadaşım da tankçı nasıl olur da senin ki zaman bulup ararken bizimkinden hiç ses çıkmıyor??? çok moralim bozuldu arasada hesap sorsam:))))

ayrıca tekirdağ çıkınca istanbula yakın diye sevinmiştik ama boşunaymış Ağrıya giden arkadaşlarım arıyor 20 dakka konuşuyor bizimki bi ''alo'' diyemiyor.

Bu bekleyiş askerlikten de zormuş offf:((((

yemeğe biraz geç gidiyor ya da soğukta biraz daha fazla bekliyor demekki :)) bencede sen bi hesap sor :)) alışamamıştır belki. doğudakiler batıdakilere göre daha serbestler. dediğin gibi duyduklarım en az yarım saat konuşuyo bizde 2 dk. olsun o da yeter. inşallah bundan sonra sende günlük 2 dk da olsa sesini duyarsın :))

seni çok seviyorum...

115 Mesaj
16 Aralık 2010; 18:39:14 

quote:

'' kısa dönem tankçı er'' öncelikle çok şanslı olduğunu söyliyim hiç yetmiyor falan deme bak ben pazartesiden beri sesini duymadım. Hoş pazartesi de araması ile kapatması bir oldu 1 dakikacık.
Benim merak ettiğim benm erkek arkadaşım da tankçı nasıl olur da senin ki zaman bulup ararken bizimkinden hiç ses çıkmıyor??? çok moralim bozuldu arasada hesap sorsam:))))

ayrıca tekirdağ çıkınca istanbula yakın diye sevinmiştik ama boşunaymış Ağrıya giden arkadaşlarım arıyor 20 dakka konuşuyor bizimki bi ''alo'' diyemiyor.

Bu bekleyiş askerlikten de zormuş offf:((((

canım bende konuşamıyorum yani arasa da en fazla 1 dk ama 2 gundur falan o da yok sanırım zorluyorlar biraz dedigin gibi baska yerlerdekiler sürekli arayabiliyorlar bu arada sık sık gelin buraya haberleşelimm en azından bulundukları yer hakkında bir fikrimiz olur

115 Mesaj
16 Aralık 2010; 18:41:31 

bu arada yemin törenine gidicekmisiniz siz kaçında olacakmış birşey söylediler mi?

115 Mesaj
16 Aralık 2010; 18:47:41 

benim erkek arkadasım cetin başar kışlasında biraz zor heralde anlamadım neyse bizimkilerde arar inşallahh:S

115 Mesaj
16 Aralık 2010; 18:54:25 

quote:

inş cnm aradığında yaz da haberim olsun:)

benimkinin hangi kışlada olduğunu bile bilmiyorum ben:))
pek anlamıyorum bu askeriye işlerinde 95.zırhlı tugay komutanlığı malkara da tankçı olduğunu biliyorum o kadar:)))

umarım yakın zamnda konuşuruz bizde:))

inş konuşursunuz sizde en yakın zamanda cnm:)) bende arayınca yazarım buraya bu arada askerligini burada yapmış arkadaslara sesleniyorum gelipte buraları okursanız azcık bilgilendirin bizi nasıl bir yerdir? telefon acmak bu kadar mı zordur? bunları cevaplandırırsanız sevinirim:)

115 Mesaj
16 Aralık 2010; 19:17:40 

quote:

yemeğe biraz geç gidiyor ya da soğukta biraz daha fazla bekliyor demekki :)) bencede sen bi hesap sor :)) alışamamıştır belki. doğudakiler batıdakilere göre daha serbestler. dediğin gibi duyduklarım en az yarım saat konuşuyo bizde 2 dk. olsun o da yeter. inşallah bundan sonra sende günlük 2 dk da olsa sesini duyarsın :))

seninki hangi kışlada canım bu arada bgn arayabildi mi bazıları öglen falanda arayabiliyormuş seninki arayabiliyormu?

142 Mesaj
16 Aralık 2010; 19:19:37 

ocak 7 de yemin töreni. bende gitmeyi düşünüyorum inşallah. ankaradan gelicem kısmet olursa.
zaman geçmek bilmiyo yalnız kısa günlerde bile akşam olmuyo gibi :((

seni çok seviyorum...

142 Mesaj
16 Aralık 2010; 19:26:01 

bugün için daha konuşmadık. yanılmıyorsam eken kışlasında..

seni çok seviyorum...

115 Mesaj
16 Aralık 2010; 19:29:31 

quote:

ocak 7 de yemin töreni. bende gitmeyi düşünüyorum inşallah. ankaradan gelicem kısmet olursa.
zaman geçmek bilmiyo yalnız kısa günlerde bile akşam olmuyo gibi :((

evet hele de aramayınca hiç zaman gecmiyor :( bekleyen olmak da askerlik kadar zor... bu arada farklı kışlalarda ozaman bizimkiler yemin töreninde inşallah havalar kötü olmaz inşallah kar yagmaz da rahat rahat gidip gelebiliriz..

142 Mesaj
16 Aralık 2010; 19:40:24 

quote:

evet hele de aramayınca hiç zaman gecmiyor :( bekleyen olmak da askerlik kadar zor... bu arada farklı kışlalarda ozaman bizimkiler yemin töreninde inşallah havalar kötü olmaz inşallah kar yagmaz da rahat rahat gidip gelebiliriz..

öle valla:(( allah sabır versin hepimize. inşallah yağış olmaz...

seni çok seviyorum...

115 Mesaj
16 Aralık 2010; 21:10:32 

kısa dönem tankcı er aradı mı seninki?

142 Mesaj
16 Aralık 2010; 21:46:47 

hayır ya :(( nazar değdirdim kendi kendime :((

seni çok seviyorum...

142 Mesaj
16 Aralık 2010; 22:16:32 

yok ya senden neden değsin kaderdeş sayılırız :)) o ne demekse :))
bugün geçti artık.yarın bekleriz kısmet olursa...

seni çok seviyorum...

115 Mesaj
16 Aralık 2010; 23:27:03 

bu gece bitti benide arayan olmadı kızlar artık yarına inşallahh:)

115 Mesaj
17 Aralık 2010; 11:39:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Antalyasporlu

telefon yüzünden kavga etmeyin ablalar
özellikle başar kışla da ankesörlü telefon sorunu mevcut. eken kışla ankesör yönünden daha zengindir de , arayacak zaman pek yoktur.sabahdan eğitim başlar , akşam komutanlık saati falan. çok nadir pazar günü belki arayabilirler.
arasa da öyle hal hatır sorulur yani , telefonda ki sıra biraz fazla olur.
onun için krize gerek yok. yemin töreninde yatılı kalmayı düşünüyorsanız öğretmen evinde kalın. şimdiden rezervasyon yaptırın çok yoğun oluyor çünkü.
hayırlı teskereler.

cok cok sagol arkadasım içimi rahatlattın gercekten:) işte sevdiklerimiz bizden uzakta olunca biraz merak ediyoruz ama allahtan bu forum var:) bulundukları yer konusunda az da olsa fikrimiz oluyor.

115 Mesaj
17 Aralık 2010; 12:08:24 

o zaman benim erkek arkadasım yine iyi arıyor bu sartlara bakarak askeriye apayrı bir dunya derlerdi inanmazdım simdi inanmaya başladım:)

142 Mesaj
17 Aralık 2010; 12:14:49 

quote:

telefon yüzünden kavga etmeyin ablalar
özellikle başar kışla da ankesörlü telefon sorunu mevcut. eken kışla ankesör yönünden daha zengindir de , arayacak zaman pek yoktur.sabahdan eğitim başlar , akşam komutanlık saati falan. çok nadir pazar günü belki arayabilirler.
arasa da öyle hal hatır sorulur yani , telefonda ki sıra biraz fazla olur.
onun için krize gerek yok. yemin töreninde yatılı kalmayı düşünüyorsanız öğretmen evinde kalın. şimdiden rezervasyon yaptırın çok yoğun oluyor çünkü.
hayırlı teskereler.

kavga etmiyoruz ki :)) düşüncelerimizi paylaşıyoruz.ben her gün konuşuyorum 2 dk da olsa.arkadaşlar konuşamıyorlarmış onu söylüyorlar:)) yoksa bi sorun yok yani.benim ki eken kışlasında olduğu için her gün arıyo.bu sabah yine konuştum mesela. sıra çok oluyomuş ewet. yemekten kaçmıyo zaten bu arada gitmeden 5 dk önce fırsat olursa arıyo yane :) olmazsa da sonra arıyo. öle işte.... içimiz rahat çok şükür. sadece alışmaya çalışıyoruz. o da zamanla olucak sanırım....

seni çok seviyorum...

142 Mesaj
17 Aralık 2010; 12:21:40 

kavga etmiyoruz ki :)) düşüncelerimizi paylaşıyoruz.ben her gün konuşuyorum 2 dk da olsa.arkadaşlar konuşamıyorlarmış onu söylüyorlar:)) yoksa bi sorun yok yani.benim ki eken kışlasında olduğu için her gün arıyo.bu sabah yine konuştum mesela. sıra çok oluyomuş ewet. yemekten kaçmıyo zaten bu arada gitmeden 5 dk önce fırsat olursa arıyo yane :) olmazsa da sonra arıyo. öle işte.... içimiz rahat çok şükür. sadece alışmaya çalışıyoruz. o da zamanla olucak sanırım....

seni çok seviyorum...

115 Mesaj
17 Aralık 2010; 14:40:44 

bende bu sabah haber alabildim cok sükür darısı basına bitsede gitsek arkadasım:) cok sıra oluyormuş başar kışlada ve vakit olmuyormuş ondan arıyamıyordur... bende git gel yapıcam istanbuldan kalmayacagım yakın zaten

142 Mesaj
17 Aralık 2010; 17:15:55 

quote:

bende bu sabah haber alabildim cok sükür darısı basına bitsede gitsek arkadasım:) cok sıra oluyormuş başar kışlada ve vakit olmuyormuş ondan arıyamıyordur... bende git gel yapıcam istanbuldan kalmayacagım yakın zaten

gözün aydın cnm. darısı başına gerçekten bitsede gitsek...maşallah de valla :))
ben kalmayı düşünüyorum ama kısmet artık.ankaradan gelicem kalmam gerekir.günübirlik zor olur...

seni çok seviyorum...

115 Mesaj
17 Aralık 2010; 17:38:50 

quote:

esenlerden cağlar metro , malkara yıldırım bir de istanbul seyahat gidiyordu malkaraya belki başkada vardır. üçünü biliyorum.
eken kışlada olur tören , tugayda yani. saat 10 olur sanırım 9 , 9-30 içeri girişler başlar tam emin değilim içeri giriş saatini. ailesi gelip evci cıkanlar saat 13de cıkar , pazar 16da döner. evci cıkmayacaklarda cuma saat 13de çarşı , cumartesi pazar çarşı alır aksilik olmazsa.
fena soğuktur birde , öyle yani

arkadasım verdigin bilgiler için cok sagol peki istanbuldan kaç saat sürüyor malkara? bir de tekirdagda bir adresi evci gösterip istanbula kaçırabilirmiyiz askerimizi ailesi sormamı istedi:)

142 Mesaj
17 Aralık 2010; 17:55:42 

quote:

arkadasım verdigin bilgiler için cok sagol peki istanbuldan kaç saat sürüyor malkara? bir de tekirdagda bir adresi evci gösterip istanbula kaçırabilirmiyiz askerimizi ailesi sormamı istedi:)

imza istemezlerse c.tesi günü için kaçırabilirsiniz.her gün imza istiyolar bazı yerlerde.

seni çok seviyorum...

115 Mesaj
17 Aralık 2010; 18:04:37 

ozaman inş imza istemezler:) antalyasporlu arkadasım imza isteniyor mu? seninde kafanı sisirdim sorularla kusura bakma:)

142 Mesaj
17 Aralık 2010; 18:11:05 

quote:

ozaman inş imza istemezler:) antalyasporlu arkadasım imza isteniyor mu? seninde kafanı sisirdim sorularla kusura bakma:)

tecrübeli antalyalı idare etsin biz çömezleri azcık :))
nolcak sanki...

seni çok seviyorum...

115 Mesaj
17 Aralık 2010; 18:24:03