95. ZIRHLI TUGAY KOMUTANLIĞI - TEKİRDAĞ/MALKARA
737 Cevap153548 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     4 5 6 7 8 9 [11] 13      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

14 Mesaj
28 Mart 2011; 21:12:15 

quote:

Orijinalden alıntı: LsR

Benimde usta birliği burası çıktı nasıl bi yer varmı bilen aramızda..

içini kararymak istemem ama abmn oraya çıktı şuan orda konuşuoruz işte. bi arkadşaımın yada tanıdgımın burya çıksın bana sorsun nasıl bi yer die bnce buraya gelme intihar et derdm dio :D ama harbiden berbat bi yermş yemeklerden hiç yemio hele heryer rütbeli kaynıomş bide psiko asker sayısı fullmüş. anlıcann allah sabır versn yazık olmus

2618 Mesaj
29 Mart 2011; 11:42:42 

quote:

Orijinalden alıntı: kumandanımm26

quote:

içini kararymak istemem ama abmn oraya çıktı şuan orda konuşuoruz işte. bi arkadşaımın yada tanıdgımın burya çıksın bana sorsun nasıl bi yer die bnce buraya gelme intihar et derdm dio :D ama harbiden berbat bi yermş yemeklerden hiç yemio hele heryer rütbeli kaynıomş bide psiko asker sayısı fullmüş. anlıcann allah sabır versn yazık olmus

[font="Trebuchet MS"]Senin abini baya üzmüşler anlaşılan
Yaptığı yere göre bağlı bazı yerleri kötüymüş evet ama genel olarak denetlemeler dışında normal bi yer oldugunu dün bi rütbeliden konusarak öğrendim..
Acemiliği yaptıgım yer içinde çok şey söylediler tam tersi çıktı.. Bu nette yazılan askerliğini orda yapmış kişilern söylediklerini pek takmıyorum artık..
Rütbeli kaynasa ne olacak ki? Sen görevini yerine getir olay bitmiştir.. Psikolar varmış hepsi psiko olsa ne olacak ? En ufak bi olayda onların askerliği uzayacak.. Yemek konusuna gelince her yer berbat o yeni olan bişey değil.. Alışmaktan başka bi çare yok..
Yazık olmuş lafına gelince.. Ülkenin her yeri bizim toprağımız değil mi? Varmı bi sorun yok ? 420 Gün sonra özgürsün olay bitmiştir..
Herkese hayırlı tezkereler..[/font]

14 Mesaj
4 Nisan 2011; 21:15:19 

quote:

quote:

quote:

Yaptığı yere göre bağlı bazı yerleri kötüymüş evet ama genel olarak denetlemeler dışında normal bi yer oldugunu dün bi rütbeliden konusarak öğrendim..
Acemiliği yaptıgım yer içinde çok şey söylediler tam tersi çıktı.. Bu nette yazılan askerliğini orda yapmış kişilern söylediklerini pek takmıyorum artık..
Rütbeli kaynasa ne olacak ki? Sen görevini yerine getir olay bitmiştir.. Psikolar varmış hepsi psiko olsa ne olacak ? En ufak bi olayda onların askerliği uzayacak.. Yemek konusuna gelince her yer berbat o yeni olan bişey değil.. Alışmaktan başka bi çare yok..
Yazık olmuş lafına gelince.. Ülkenin her yeri bizim toprağımız değil mi? Varmı bi sorun yok ? 420 Gün sonra özgürsün olay bitmiştir..

gülümm gittii öle knuşalım okk doguda anann aglar malkarada sne aglarsnn o azmnda böle kuoşabilcen mi acaba yumurta göte dayanıncaa

14 Mesaj
4 Nisan 2011; 21:17:32 

quote:

quote:

quote:

allahtan bizim tanıdık subaylar bordo bereliler vardı :D:D abmnde nerde oldunu bilsen askerlk tyapmıo yani nöbet içtima hiç bişeyi yok :D:D: ondan rahatı yok sen gidince bi knoulaşım :d:d çok artistce knuoştun ama :D mal. :D

142 Mesaj
7 Nisan 2011; 14:45:59 

kızlarrrrrr tabi az kaldı bıraktınız forumu:)
vay be ne günler geçirdik.gülümsüyorum onları hatırladığımda....
eee anlatın arada neler oluyo durumlar nasıl...

yine yeniden hoşgeldin hayatıma :)
seni çok seviyorum...

36 Mesaj
8 Nisan 2011; 8:56:47 

evet canım ya az kalınca burayı unuttuk heralde döndüklerinde bida hiç girmeyiz takvime attığım her çizgide bigün daha bitti die seviniyorum walla.... sizinkiler tekrar eğitime gitcek diodun neoldu gidilmiomuş dimii benimkine sordum sadece tankçılar demişti ama inşallah sizinkilerde gitmezzzzz.......

142 Mesaj
9 Nisan 2011; 9:45:08 

arada gelin yahu buraya:)) aynen takvimi çizmesemde aklımda tutarak sayıyorum bende :))
eğitime gittiler ama bizimki gitmedi.başka işler varmış.orayı bizimkiler kurtaracak sanırım :))
neyse çok çok çok az kaldı.hala inanamıyorum ama bu kadar az kaldığına...son 38 gün inşallah...

seni çok seviyorum...

36 Mesaj
9 Nisan 2011; 12:32:25 

walla aynen öle ...... girerimn tabi konuşuruz arada bişiler olursa haberdar ederiz birbirimize iiii hadi gitmemiş seninki sevindim bi eğitime daha gittiklerinde gene konuşamıcaktınız çok zor oluyo..... ayyyyy evet az kaldı yaaa içim içime sığmıyo valla hemen bitsin günler şafak 44 benimkininde:)

36 Mesaj
11 Nisan 2011; 20:08:10 

canım benimkine anlatıyorum sen asker ark.edindin bende nişanlılarınla ark.oldum diorum şaşırıyo kesin konuştuklarının nişanlıları arkadaşlardan biridir dio seninkinin adı ne bakalım bizimkinin tanıdıklarındanmıymış..... ne güzel onlar orda biz burda konuşuyoz valla:)

142 Mesaj
14 Nisan 2011; 20:59:47 

ewet iyiki gitmedi. ağaç filan diktiler. ziraat mühendisi kendisi. o iş çıkınca kaldı. yakın bi yerdi sanırım. öğlen yemeğe geldiler kışlaya. akşamda yatmaya. iki öğün konuştuk o zaman...
bende söylemiştim. bi site var kızlarla konuşuyoruz diye. kürşat cnm benimki. eken kışlada. bizimde şafak: 31 kısmetse :))

seni çok seviyorum...

36 Mesaj
14 Nisan 2011; 21:20:30 

offfffffffffffffffffffff bugün benimki aramadı yaaaa gene hasta olmuş hava çok soğukmuş hep yağmur yağıyomuş dün konuştuk kötüydü küldür küldür öksürüyo iğne yemiş bugünde aramadı iyicemi hasta oldu bilmem aklım onda kaldı valla:( hııı tamam canım aradığında sorayım bi bakalım ark.larından birimi.) bakarsın ilerde seninlede tanışırız ark.larsa bizimkiler:)

36 Mesaj
16 Nisan 2011; 15:24:28 

canım benimkiyle konuştum aradı artık 2 gündür yatıyomuş serum yemiş ondan arayamamiş çok merak ettiydim walla..... sordum nişanlıma seninkinin adını verdim tanıyomusun die tanımam mı dedi acemilikte beraber aynı yerdelermiş benimki garaja geçmiş seninki tankta kalmış arkadaşım dedi hehehehe onlar orda arkadaşlar bizde burdan olduk valla...

142 Mesaj
18 Nisan 2011; 11:41:42 

çok geçmiş olsun cnm ya.benimki baya faaldir.tanımayan pek çıkmaz:))
senin nişanlının ismi ne bende sorayım.benim neyim eksik:)
öle oldu valla.bizde nerdeyse tertip olduk yani:D
bizimkide hasta yağmur çamur demeden bi gün spor yaptılar ondan oldu...
şafak:28

seni çok seviyorum...

36 Mesaj
18 Nisan 2011; 20:55:09 

saol canım iyileşmiş artık benimki hastalığı geçmiş çok şükür..... benimkide eken kışlasından işte, garajda benimki adı özgür sende sor bakalım ne dicek:)

142 Mesaj
18 Nisan 2011; 22:29:24 

sormadan söledi zaten bugün:))seninki sölemiş :D
bizim kızlar görüşüyomuş die:))
bizimki çok fena üşütmüş ya.yarın hastaneye gidecek çorluya.
tek parça gelseydi valla.son zamanlar çok zor olmaya başladı.
sesi hergün daha kötü bu aralar.hayırlısıyla bitsin artıkkkk....

seni çok seviyorum...

36 Mesaj
19 Nisan 2011; 9:22:22 

onlarda kendi aralarında konuşuyolar bak bizde burdan hehehe:) ay geçmiş olsun canım ya ah bunlar gitti gideli hastalar oranın havası çok kötüymüş iki günde bi hastalanıyolar gene biran önce gelsinler artık günler geçsinde hastalık falan olmasın artık aklımız kalıyo walla:( sağ salim gelsinler de başka bişi istemem.......

142 Mesaj
25 Nisan 2011; 20:54:18 

quote:

Orijinalden alıntı: derya0909

onlarda kendi aralarında konuşuyolar bak bizde burdan hehehe:) ay geçmiş olsun canım ya ah bunlar gitti gideli hastalar oranın havası çok kötüymüş iki günde bi hastalanıyolar gene biran önce gelsinler artık günler geçsinde hastalık falan olmasın artık aklımız kalıyo walla:( sağ salim gelsinler de başka bişi istemem.......

aynen öle oluyo cnm:)) onlar içinde güzel oluyodur. saol cnm yaaa. havalar düzelmediki bi türlü. neyse az kaldı.
son 20 gün kısmet olursa. bizimki 2 gün erken terhis olacak:) ödülmü diyolar mükafatmı onlarca bilmiyorumda öle bişe aldı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kısa dönem tankçı er -- 25 Nisan 2011; 23:30:57 >

seni çok seviyorum...

36 Mesaj
28 Nisan 2011; 17:10:25 

ne güzel canım 2 gün 2 gündür valla nekadar erken geldiler bizim içinde onlar içinde bi okadar iyi ...... hadi bakalım bişi kalmadı valla sunun surasında gelmelerine kaç günleri geçirdik son haftalar geçmk bilmez artık:) şafak 25

142 Mesaj
28 Nisan 2011; 23:10:41 

öle cnm.o iki gün o kadar ii geldiki:)bana geçiyo aksine.ama onlara geçmiyo.hergün pofluyo telefondaa:)bişede diyemiyorum.hayırlısı bakalım...şafak:17

seni çok seviyorum...

1 Mesaj
29 Nisan 2011; 0:48:59 

Herkeze selam. Gördüm ki askerler, kışlada askerlik yaparken, yakınları da forumda askerlik yapmış... Malkarada askerlik yapmak çok zordur; özellikle tank birlikleri için; bunu yaşayan bilir. Hayırlı tezkereler.

142 Mesaj
29 Nisan 2011; 19:07:07 

tşkler cengiz bey. hoş geldiniz aramıza. aynen öyle bizde burada yaptık askerlik. hep beraber sıkıntılı zor günler geçirdik ama çok şükür sona az kaldı. sevdiklerimize kavuşacağız...:))

seni çok seviyorum...

1 Mesaj
2 Mayıs 2011; 13:19:52 

Merhabalar Arkadaşlar forumun bir kısmını akody,um ama tam olarak bilgi alamadım .
Bir kaç sorum olacak bana yardımcı olursanız sevinirim.
Ben Malkaraya Piyade usta asker olarak düştüm 7 mayıs 2011 de nasip olursa orada olacagım .
Benim sorum piyade birliği Tugayın içinde mi yoksa ayrı bir birlik mi
Birde devrecilik ok ciddi bir boyutta mı
Piyade birliğinde komutanlar nasıl
Cevaplarsanız sevinirim...

14 Mesaj
6 Mayıs 2011; 21:15:46 

quote:

Orijinalden alıntı: kartal58040

Merhabalar Arkadaşlar forumun bir kısmını akody,um ama tam olarak bilgi alamadım .
Bir kaç sorum olacak bana yardımcı olursanız sevinirim.
Ben Malkaraya Piyade usta asker olarak düştüm 7 mayıs 2011 de nasip olursa orada olacagım .
Benim sorum piyade birliği Tugayın içinde mi yoksa ayrı bir birlik mi
Birde devrecilik ok ciddi bir boyutta mı
Piyade birliğinde komutanlar nasıl
Cevaplarsanız sevinirim...

tugayın içinde
dewrecilik yokk.. o konuda rahat oll komutanlar dewreciliğe izin vermioalrmş
komutanlar berbat hepsi deliii bordo berelymş zatenn.
bölee işte allah kolaylkk versnn...

1 Mesaj
10 Mayıs 2011; 14:40:33 

Arkadaşlar ben eken kışla revirinde aptım askerliği.Oralar berbat yerler.Hayatını yaşamış ve geç yaşda oraya gidenler için berbat bir yer.Allah belasını versin oraların...

142 Mesaj
10 Mayıs 2011; 22:10:39 

shh.çvş. aramıza hoş geldin. ne zaman yaptın askerliği çok oldumu...

seni çok seviyorum...

36 Mesaj
11 Mayıs 2011; 10:16:54 

oleyyyyyyyyyy kavuşmaya sayılı günler kaldı geçiversin artık o günlerde gelsinler artık hemncik yaaaa:)

142 Mesaj
11 Mayıs 2011; 22:16:20 

slm derya nasılsın. uçuşlardasın bakıyorum da :) uzun zamandan sonra çok mutluyuz desene. gözümüz aydın sonunda yaaaaa :) ŞAFAK: 4=AĞRI

seni çok seviyorum...

36 Mesaj
12 Mayıs 2011; 9:26:18 

çok iiiiyiyim canım saol sen nasılsın? uçmazmıyım hiç ayaklarım yere basmıyo walla .şimdiden gözün aydın canım kavuşmaya günler kaldı resmen....son günler artık içim içime sığmıyo yaaaa:))) artık hasret yok bukadar ayrılık yeter dimi:)))))

142 Mesaj
12 Mayıs 2011; 13:26:21 

bende çook çoook iyiyim. iyi olalım artık ama hakettik :)) tşk ederim cnm seninde gözün aydın şimdiden.
BİTSİN ARTIK TABİKİ BU AYRILIK :)

seni çok seviyorum...

16 Mesaj
13 Mayıs 2011; 0:08:29 

inanmyorum ya forumu yemin töreni zamanında keşfetmiştim,ozaman geçmez sandığım günler ne çabuk geçivermiş...çok şükür bitiyo şafak afyon(3)....Allah bir daha ayırmasın kızlar sevdiklerininzden...bu son olsun uzak kalışınız....

36 Mesaj
13 Mayıs 2011; 9:27:20 

aynen öle canım o upuzun dönemi nasıl geçirdik ben bile bilemiyorum geçmez diyoduk bak bişi kalmadı valla...... aminnnnnnnnn canım allah hepimizinkinden bida ayırmasın:)

253 Mesaj
14 Mayıs 2011; 22:06:09 

Acemiliği Amasya 15. Piyade Eğitim Tugayı'nda yaptım. Yarın da teslim olacağım yer 95. Zh. Tugay Malkara. Burada yazılanları okuduktan sonra endişe duymaya başladım, fakat bizim dönemde nasıl olacak merak ediyorum. Buraya düşen baya bir kısa dönem biliyorum kendimle beraber acaba bu dönem bir değişiklik olabilir mi. Bu tugayın son durumu hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar varsa çok çok yardımı dokunmuş olur.

16 Mesaj
16 Mayıs 2011; 1:08:37 

son son son gün :)))

142 Mesaj
17 Mayıs 2011; 11:37:54 

bizim içinde dün sondu:)) artık hep beraberiz. çok şükür sağ salim bitti sonunda. darısı kalanlara inşallah...
çok mutluyuz:))

seni çok seviyorum...

142 Mesaj
17 Mayıs 2011; 11:46:48 

mrb ebrak. sizin dönemde bi değişiklik olacağını düşünmüyorum. sistem başta neyse devamı da öyle olur gibi...yoğun bi çalışma temposu seni bekliyo diyebilirim. sadece bir görev yapmıyosun orada. bi kaç işi birden yaptırıyolar. bizim için öyleydi en azından. nişanlım tam 15 kilo zayıfladı...bu tempodan. yediğinin 3-5 katını yaktı...1 günde kilometrelerce yol yürüdü sabah sporları cabası...yaz günü gidiyosun bide...allah sabır versin umarım senin için herşey gönlünce olur... hayırlı teskereler sana şimdiden...

seni çok seviyorum...

36 Mesaj
18 Mayıs 2011; 9:51:46 

gözünüz aydın allah bida ayırmasın canım ya benim daha şafak 4:(((((

142 Mesaj
18 Mayıs 2011; 19:15:16 

saol cnm. darısı size inş. allah kimseyi ayırmasın...

seni çok seviyorum...

4 Mesaj
5 Temmuz 2011; 1:33:56 

Amin...

95. Zh. Tug Hakkında bilgi verebilirim, yardımcı olabilirim. Sadece Gerçekten zorda olanlar için yada bilgi almak isteyenler için özellikle eken kışla konusunda yardımcı olurum.

Gerçekten ihtiyaç sahibi olanlara yardım ulaştırabilirim.

99 Mesaj
5 Temmuz 2011; 6:42:41 

quote:

Orijinalden alıntı: bursaprensi

Amin...

95. Zh. Tug Hakkında bilgi verebilirim, yardımcı olabilirim. Sadece Gerçekten zorda olanlar için yada bilgi almak isteyenler için özellikle eken kışla konusunda yardımcı olurum.

bilgi verirken dikkatli ol detaylı bilgi verme mümkün mertebe.Askeriyenin istihbaratı burayı sürekli takip ediyor aklında bulunsun

339.Dönem Kısa dönem er 1'İNCİ DZ. ER. EĞT.A.K.LIĞI HATAY İSKENDERUN

usta birliği Fatih Muhabere Mrk. Komutanlığı İstanbul Anadolukavağı

14 Mesaj
8 Temmuz 2011; 17:22:23 

quote:

Orijinalden alıntı: dannyarcher

quote:

Orijinalden alıntı: bursaprensi

Amin...

bilgi verirken dikkatli ol detaylı bilgi verme mümkün mertebe.Askeriyenin istihbaratı burayı sürekli takip ediyor aklında bulunsun

EKEN BERBAT((CEHENNEMN 7. KATI)) BAŞAR ON NUMARA KISACASI.

92 Mesaj
4 Ağustos 2011; 1:47:10 

Ben 325. Donemde askerligimi bu kislada yaptim. Ne kadar sey soylenmis, kimi guzel demis kimi cehennem. Bu kadar farkilik olmayacagina gore aslinda demek oluyor ki hesey sizin elinizde. Sonucta vatani goreve gidiliyor, askerlik hic kimse icin kolay degil, sonucta hayatinizin bir kisminda size zorla yaptirilan seyler oluyor. Sivil hayatta yasadiklarinizi askerde de yapabileceginizi dusunmeyin ve buna hazirlikli gidin yeter. Aslinda sorun kislada falan degil sizde bitiyor. Verilen emirleri duzgun yerine getiriyorsaniz kimse size laf etmez. Samimiyseniz herkes size samimi olur. Cakallik pesine duserseniz cehennem olmasi normaldir.

Ben askerlik hayatim boyunca tugay komutani, kurmay baskani da dahil olmak uzere tugaydaki tum rutbeli personelle karsilastim. Hatta neredeyse tugay komutani ve kurmay baskanini gormedigim gun olmadi. Karargah binasinda oldugumdan en rutbeli subaylarla hergun karsilastim. Basar, Eken ve hatta Hayrabolu kislalarinda tanismadigim rutbeli kalmadi. Bir kere kotu bir soz isitmedim. Ha elbette sevmedigim kisiler de oldu ama isyerinde, okulda, mahallede de olmustur, hayatin dengesidir bu.

Cok rahat askerlik yaptim diyen herkesten 10 kat rahat askerlik yapmisimdir bu tugayda ha askerlik yaptim diyenden de 10 kat daha fazla askerlik yapmisimdir. Gece 3'e kadar calistigimda oldu, izinlerin olmadigi donemde bana izin verildigide. Herseyi duzgun ve iyi niyetle yaparsaniz, heryerde cok rahat askerlik yaparsiniz, yeterki askere giderken tatile degil askere gideceginizi bilin.

Hayatimin guzel 8 ayini gecirdim bu yavan, bos, koyden bozma ilcede. Kuvvet denetlemesi dahil irili ufakli 3 denetleme gecrdim. 10 gun tatbikat yapildi ve arazide kaldim. Icindekiler olmasaydi belki zaman bu kadar kolay gecmezdi.

Macbook Pro 15.4'' i7 8 gb ram - 256 GB SSD Retina Early2013
Macbook Pro 15.4'' i5 8 gb ram - 128 GB SSD Mid2010
Macbook Air 11'' i5 4 gb ram - 128 GB SSD Mid2011
Macbook Pro 15.4'' CoreDuo Early 2006

5 Mesaj
2 Eylül 2011; 13:42:36 

353 gün daha katlanırım bu malkaraya :D
92/3 ler eğer sahra hizmet yazarsa dağıtım kağıtlarınızda , yukarıdaki okuduklarınızın hepsini unutun .
Tugaydaki en düzgün yerlerden biridir sahra . ÖZELLİKLE ÜST DEVRE İÇİN :)
Günler burda cidden yorucu geçiyo alt devre için ama aşırı hızlı geçiyo .

Ama biran önce gelin gözümüz yollarınızı gözlüyor :)

64 Mesaj
13 Kasım 2011; 20:20:13 

Merhaba arkadaşlar,

Hayrabolu'da askerliğini yapanlar veya bilgisi olanlar aşağıdaki konuya da yardımcı olabilirlerse sevinirim.

http://forum.donanimhaber.com/m_54583826/tm.htm

Teşekkürler,

1933 Mesaj
9 Aralık 2011; 22:30:00 

Bir kac saat sonra sonuclar aciklanacak buraya dusenler olacaktir buyuk olasilik hayraboluya gonderileceksiniz adres olarak malkara yazacaktir tugay merkezi oldugu icin buraya dusenlere yardimci olmak icin burada olacagim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

AXA -ANADOLU-LİBERTY SİGORTA YETKİLİ ACENTESİ
Kaskoda Donanım Habere Özel %5 İndirim

199 Mesaj
10 Aralık 2011; 0:52:57 

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı BAKIM
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
İlk Katılışını Yapacağı
Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 95'inci Zh. Tug. K.lığı
MALKARA TEKİRDAĞ
İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2011
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 95'inci Zh. Tug. Loj. Des. K.lığı Bkm. Brl. K.lığı
MALKARA TEKİRDAĞ

Bakım nedir bilen varmı napıyoz bakım da?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu540 -- 10 Aralık 2011; 0:54:19 >

1 Mesaj
31 Aralık 2011; 14:04:50 

slm ben forma daha yeni katıldım benimde sevdiğim malkarada ama o karargahdaymış gerçi gideli daha 2 gün oldu usta birliğini yapıo burda şafak karanlık yani oralar nasıl şimdi ne durumdadır birazcıcık yardımcı olsanız bana yazılanları okudum kafam allak bullak oldu gerçekten o kadar kötümü yaaaaaa

güzel gözlüm KEREMİM

205 Mesaj
28 Ocak 2012; 12:52:49 

4 ünde oradayım bi aksilik olmazsa loj.destek kom.sahra hizm.bl e

Yvonne Strahovski

Fan Club

205 Mesaj
28 Ocak 2012; 13:18:41 

quote:

Orijinalden alıntı: gnss

95'İNCİ ZH. TUG. K.LIĞI MALKARA TEKİRDAĞ a düştüm.İstanbullu olupta dibime düşmenimn sevinci içerisindeyim :).. Her türlü tavsiyelere açığımdır.

bende ist.pendik den geçicem malkaraya

Yvonne Strahovski

Fan Club

443 Mesaj
6 Şubat 2012; 19:36:47 

İstanbul/Sancaktepe'den gelicem hayırlısıyla 12/02/2012...

4 Mesaj
5 Mart 2012; 22:55:09 

Selam arkadaşlar, askerliğini Başar kışlada yada hayrabolu da yapıp bitirenlere geçmiş olsun gideceklerede şimdiden hayırlı teskereler dilerim.
Ben 325. kısa dönem olarak önce 2 günlüğüne başar kışlaya sonra 26 gün acemi eğitimi için hayrabolu ya oradanda hayrabolu daki askeri gazinoya gittim. size kısaca nasıl yerler olduğundan bahsedeyim fikriniz olsun.
Başar kışla Hayrabolu ya göre daha soğuk bi yer çünkü daha tepelik bi noktada kalıyo, kışın gidenler için zor bir yer. Birde çok fazla rütbeli personel denk geliyordu orada.
Hayrabolu eğitim açısından çok sıkı bir kışla biz kısa dönem olduğumuz için daha kısa zamanda daha fazla şey öğrenmemiz gerekiyordu ve diğer askerlere göre eğitimlerimiz daha yorucu geçiyordu. En azından samimi olduğumuz uzun dönem askerler öyle söylüyorlardı. Hayrabolu da Başar kışlası kadar olmasada bayağa soğuk bir kışla. Kısa dönem askerler için gün içinde diğer uzun dönem askerlerin dersanelerini ortak kullandırıyorlar ama kısa dönemler pek sevilmediği için genelde pek oralara girip ısınmak mümkün olmuyor sorunlar çıkıyor. Günün sonunda eğitimler bitince acemilik süresince serbestsiniz kişisel bakım yemek telefon vs ihtiyaçlarınız için çokça süre ve seçenek oluyor. Telefon sorunu hiç yaşamadım diyebilirim. Bizim dönemimizde Şırnak ta uzun dönem askerlik yapan kardeşlerimiz bize katılmıştı biraz kalabalık olmuştuk ve telefonlarda falan sıkıntı oluyordu ama biraz sabırla hertürlü ihtiyaç giderilebiliyor. Dağıtım konusunda kısa dönemler için sıkıntı yok sadece tugay a bağlı kışlalara dağıtılıyorsunuz başka bir şehir bile çıkmaz.
uzun dönem askerler için bir bilgim yok dağıtım konusunda. Dağıtımdan sonra kantin yazıcı haberci inzibat gibi bir göreve seçilirseniz askerliğiniz rahat ama yorucu geçer geriye kalanlar genelde birliklerde çavuş olarak görev yaparlar ve çok çok fazla yorulurlar psikolojileri bozulur ama çakı gibi de asker olurlar. Boyunuz 180 cm civarında kafanız çalışıyo ama eliniz yüzünüz fiziğiniz pek düzgün değilse bölüklerde çavuş olmanız neredeyse kaçınılmazdır.

Ben gazinoya 28 günlük acemiliğimde seçildim. yemin töreninden sonraki gün gelip aldılar. Ben askeri gazinonun kasasında görevliydim aynı zamanda nöbetçi çavuşluk yaptım, hayatımın en uykusuz 4 ayını geçirdim günde 3.5 saat uyuyabiliyordum. Komutanlarıma defalarca söylememe rağmen bu konuda hiç birşey yapmamışlardı. görevimi kimseye devredemediğim için 4 ayda 3 kere çarşı iznine çıktım, eşim gelmesine rağmen evci iznine çıkamadım, 555 adet rütbeli personelin en az 300 tanesini hergün görüyordum.
Benim zamanımda Bnb. İsmail Başoğlu Gazino komutanıydı ve çok zor bi komutandı. Kısa dönem askerlere pek kötü davrandığını görmedim ama asteğmenleri hiç sevmez askerlerinin hata yapanını affetmez fena şekilde döverdi. Ben defalarca şahit oldum.

Aşırı derecede sorumluluk yüklü uykusuz soğuk yemekleri tek kelimeyle berbat gergin sıkıntılı bir askerlik yapmama rağmen askerliğim boyunca sadece bir kere bir komutandan yüksek sesle azar işittim. hakarete maruz kalmadım dayak yemedim.

Gidecek arladaşlara diyeceğim şuki; kafanız çalışıyorsa, ne kadar zor olursa olsun görevden kaçmayıp, en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyorsanız,hırsızlık ispiyonculuk ve kötü alışkanlıklardan uzak durursanız kısa dönem uzun dönem rütbeli yada sivil memur tüm tanıştığınız insanlarla mesafenizi koruyup çok fazla samimi olmazsanız en önemliside çavuş bile olsa sizden rütbeli birine her şartta askerliğin gerektirdiği biçimde davranırsanız. Aslanlar gibi sorunsuz şekilde bitirir bi dolu iyi anıyla dönersiniz.

1 Mesaj
23 Haziran 2012; 22:16:13 

selam arkadaşlar 75/3 çetin başar kışlasında sıhhiye bölüğünde askerliğimi yaptım inanın anlatmakla bitmez neler neler yaşamıştık.Ben devre kaybı olduğum için bu bölüğe yollanmıştım bölüğün yarısı devre kaybıydı ya da başka yerlerden sürgüne gönderilenler falan filandı ama zevkliydi. tugay da askerlik yapmak berbattır tankçıları sürüm sürüm süründürürler arazi olacak hiç bir yer saklanacak tek bir delik yoktur tugay da :) ama kışlaya düşerseniz araziye ayak uyduma şansınız vardır tabi ki değişmediyse oralar. bizim dönemimizde bağlık bir aarzi vardı ve yakınlarında bikaç köy vardı sabahları iştimadan sonra 20 dakika etrafta görünürdük ast subaylarla birlikte çoğu asker arazi olurdu ya p,kniğe giderdik ya yatar uyurduk ya içmeye giderdik sabah akşam bol bol meyve toplardık ceviz kestane ağaçları falan da vardı çok zevkli günlerdi. komutanların gözüne girmek isteyen bazı ahmaklar sabah akşam çalışırlar kürek sallarlar bu her yerde aynıdır :) bazı kötü yanları vardı mesela yemekten önce dua edilirdi tanrım yerine allahıma şükürler olsun diye dua etmek yasaktı yemek vermemekle tehtid ederlerdi bazı rürbeliler ve ast subaylar.hafta sonları tekirdağ merkeze denize gitme şansınız var geceleride çıkarsınız ama benim gibi yakalanırsanız 10 gün diskoya gidersiniz o lanet olası yer kötüdür :) yakalanmadıgın sürece her şey serbestdir malkarada öyle derdik. haa fena derecede tertipcilik vardır en az 1 2 defa tatbikat görürsünüz askerlğniz boyunca ve denetimler hiç ama hiç bitmez. spor da kötüyseniz çekeceğiniz var tankçı ve istikamcı olmayın gerisi kolaydır :) hayırlı teskereler gidecek olanlara

1 Mesaj
28 Haziran 2012; 0:03:19 

[size=3]meraba.. ben istanbul hasdal sakarya kışlasında piyade er olarak askerlik görevimi yapmaktayım.. bu sıralar şöyle bi söylentimiz var. bizim taburun hakkariye taşınma ihtimali varmış. böyle bi şey söz konusu olabilir mi? yardımcı olursanız sevinirim...

1 Mesaj
2 Kasım 2012; 11:34:11 

SELAMUN ALEYKUM arkadaslar.ben tekırdağ malkarada uzun donem olarak askerlığımı muhabere bölüğünde bıtırdım ve santralciydim.askerlıği buraya dusen arkadaslar ıcın ılk once tavsıyelerım ve onerılerım sunlardır.RAHAT ETMEK ISTIYORSAN SPORUN SİLAHLA ATIŞIN İYİ OLUCAK ÇÜNKÜ 95.ZIRHLI TUG.KOM.KARA KUVVETLERI YILDIZ DENETLEMELERINDE 2 YIL UST USTE BIRINCILIK ALMIS BIR TUGAYDIR YILDIZ DENETLEMESINDE SPOR,EĞİTİM,ATIŞ,HEPSİ YAPILIR YANI DEMEK ISTEDIM 95.ZIRHLI DENETLEMELERI COK CIDDIYE ALAN VE DENETLEMESI BITMEYEN VE SUREKLI BASARI ISTEYEN BIR TUGAYDIR.ONUN DISINDA TANK BOLUKLERI ICIN PEK IYI KONUSAMICAM COK DISIPLİN VARDIR,KARARGAH BÖLÜDE AYNI SEKILDE DIR.TUGAY ICIN GENEL OLARAK SU SOLENIR BOLUKLER ARASI BURASI BI CEHENNEM AMA CEHENNEMIN ICINDE CENNET OLARAK MUHABERE BÖLÜĞÜNÜ ADLANDIRIRLAR.MALKARA ÇOK KUCUKTUR KISI BERBATTIR GEZILCEK FAZLA BIR YERI YOKTUR.MUHABERE BOLUĞUNE DUSEN ARKADASLAR RAHATLIĞI HISSEDEBILIRLER AMA DIĞER BOLUKLER ICIN AYNISINI SOLEYEMECEĞİM SIMDIDEN HAYIRLI TESKERELER TORUNLAR VE GELECEK TORUNLAR... :)

54 Mesaj
11 Aralık 2012; 0:09:14 

Arkadaşlar Kısa Dönem Er Topçu olarak Usta Birliğim 95'inci Zh. Tug. K. Yrd. Top. Tb. K.lığı
HAYRABOLU TEKİRDAĞ 'a düştüm.

Nasıl bir yer? Bize neler yaptıracaklar? Topçu olmak nasıldır? Nasıl bir görev alsak rahat ederiz?

4 Mesaj
24 Mayıs 2013; 0:02:35 

oranın ben varya taaaaaaaaaaaaaaaaaaa a. neyseee 349KD ne mi yapacaklar dürtecekler a.q

31 Mesaj
30 Temmuz 2013; 1:07:32 

quote:

Orijinalden alıntı: acu540

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı BAKIM
Statüsü Kısa Dönem Er
Branşı -
İlk Katılışını Yapacağı
Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 95'inci Zh. Tug. K.lığı
MALKARA TEKİRDAĞ
İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2011
Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 95'inci Zh. Tug. Loj. Des. K.lığı Bkm. Brl. K.lığı
MALKARA TEKİRDAĞ

Bakım nedir bilen varmı napıyoz bakım da?

Selam arkadaşım ben de 352. dönem olarak senin askerliğini yaptığın yerde yapacağım nasıl bir yerdir biraz bilgi verebilirsen çok sevinirim

199 Mesaj
30 Temmuz 2013; 2:16:20 

Walla kardeşim sıkıntılı bir yer. Genelde rdm dedikleri işe yaramaz tipler var uzun dönemlerde. Komutanların çoğu yavsak mizacli. Gorevi onlar verir sen almıyorsun. Uzun donemlere karşı ciddi dur önüne gelene iyilik yapma soğukkanlı ol. Bi sigara verirsin askerlik bitene kadar peşine düşerler. Komutanlarda kafa kırık adamalr sağı solu belli değil. Yapacağın is önemli değil sadece stres oluyor en mantıklısi kasmammak. Fazla ciddiye alirsan üstüne gelirler. Az raat olacan. Yazıcı falan olursan zaten rahat olursun. Benden bukadar. Malkara da gezecek ysr yok zaten çarşı iznini int cafede gecircen içeridede bol bol kitap oki. Kisa dönemlerle iyi arkadaş ol zatsn uzun donemden arkadaş olmaz

31 Mesaj
31 Temmuz 2013; 0:45:08 

Çok teşekkürler kardeşim inşallah çok sıkıntı olmaz..bir de bakım sınıfı nedir ne yaptın bakımda?

Bu mesajda bahsedilenler: acu540

199 Mesaj
31 Temmuz 2013; 0:59:15 

Walla hocam bakim sozde tank ve kamyon bakımı yapıyor. Ben silahlıktan sorumlu idim. Aksam7 sabah 7 arasi. Bi kisa dönem oraya 1 yazici bide kantinci gibi gorevler var sayıya göre değişir ama ağustosta 8 kisa dönem oluyor bi horev verirler uğraşır durursun bide nöbet başka sıkıntı olmaz. İs olarak yaptığın bişi yok. Dışarı bakkal borekci falana telefon bırakırsınız uciz yollu haftasonu kullanırsiniz. Ama acemilikten sonra.

31 Mesaj
31 Temmuz 2013; 1:11:26