Şimdi Ara

SAPPHIRE 256mb x1950gt aldım.GPU Temperature 128.bulduk sebebini.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1- öncelikle bu kartı aopen H600 b-27 350Watt kasamda kullanıcam...bu yeterli mi ? bir sorun olur mu? sistemde 2 sata HDD 2 dvd-writer (birisini çıkaracağım artık zaten kullanmıyorum) takılı...

2- hangi driveri kullanmalıyım?

3- x1950 pro'ya modlanabildiğini duydum ama forumda x1950gt diye arama yaptığımda bulamıyorum...nasıl yapacağımı ya da nerden öğrenebileceğimi söyleyebilir misiniz?

4- Yapmam gereken başka bişey var mı (biostan agp voltajını falan arttırmak vb. gibi) ?

TEŞEKKÜRLER:...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNDYING -- 13 Ağustos 2007; 11:44:07 >

• psu yeterli olur ondan yana bi problemin olmaz
    7.6 kullanıyorum ben. 7.7 ve 7.8 bazi oyunlarda problem yaptı bende...
    mod konusunda bi bilgim yok ama oc ederek pro hızında kullanabilirsin mod a ihityacin kalmaz...
    biostan agp voltajina fln dokunmani pek onermem
  • Teşekkürler...Ati tool yeterli olur yani....
  • ati tray tools dan yap....ati tool dan benim kart hic oc olmadi anlamadin neden...ati tray tools ile yaptım...
  • 7,6 ile imzamdaki sistemimle oc yapmadan 3dmark 2006 1024x768'de 3962 puan aldım....
  • Peki FPS değerleri nasıl??

Carbon, FEAR ya da dengi bir oyunda dener misin??
  • quote:

Orjinalden alıntı: UNDYING

7,6 ile imzamdaki sistemimle oc yapmadan 3dmark 2006 1024x768'de 3962 puan aldım....

9550 ile mi??
  • Hayır yeni aldığım kart ile...9550 ile3dmark 2006'da 362 almıştım overclocksuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UNDYING -- 9 Ağustos 2007; 22:26:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

Peki FPS değerleri nasıl??

Carbon, FEAR ya da dengi bir oyunda dener misin??

en kısa zamanda fps değerlerini test edip yazacağım..Hangi programla fps değerini oyundayken görebilirim ?
  • Yeni kartınız nedir?
  • AGP Sapp. 256mb x1950gt...Başlıkta yazdığım gibi...

Arkadaşlar Ati Tray Tools ile 3d renderer çalıştırdığım zaman GPU TEMPERATURE 125'e çıkıyor....Çalışmadığı zaman normal windowsta iken 67......Çok fazla geldi başka bir ısı ölçüsü ile mi ölçüyor acaba ???
  • Sapphire ler biraz güneşlenmeyi severler..

Dota nickli arkadaş oldukça cüzi bir fiyata AC marka vga soğutucu satıyordu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 9 Ağustos 2007; 22:36:51 >
  • Kusura bakmayın görmemişim. Bu arada 135C sıcaklık çok fazla. Acaba Sapphire X1600 Pro'lardaki soğutucunun tam temas etmemesi gibi bir durummu söz konusu? Bu arada kartınız hayırlı olsun.
  • nereden aldığınızı ve fiyatını öğrenebilirmiyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: newmonarch

Kusura bakmayın görmemişim. Bu arada 135C sıcaklık çok fazla. Acaba Sapphire X1600 Pro'lardaki soğutucunun tam temas etmemesi gibi bir durummu söz konusu? Bu arada kartınız hayırlı olsun.

1600 lerde soğutucu termal macunlarla sabitlense dahi ısınma yine fazla..

Sapphire aldıktan sonra bir de ek soğutucu almak her zaman iyidir..
  • 2006 Testi 1280*1024 de yapilir sonucları karsılaştırmak açısından
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: newmonarch

Kusura bakmayın görmemişim. Bu arada 135C sıcaklık çok fazla. Acaba Sapphire X1600 Pro'lardaki soğutucunun tam temas etmemesi gibi bir durummu söz konusu? Bu arada kartınız hayırlı olsun.

1600 lerde soğutucu termal macunlarla sabitlense dahi ısınma yine fazla..

Sapphire aldıktan sonra bir de ek soğutucu almak her zaman iyidir..

SAVIAR iyice masrafa soktun beni

zararı olur mu? kasa açıkken elimi soğutucunun üzerine koyduğumda hiç sıcak değil anlayamadım....

• quote:

zararı olur mu? kasa açıkken elimi soğutucunun üzerine koyduğumda hiç sıcak değil anlayamadım....

Soğutucunun değil kart altındaki ram lerin üstüne koy istersen.. Ama boşver kızarmış et kokusunu sevmeyebilirsin..
  • quote:

quote:

Soğutucunun değil kart altındaki ram lerin üstüne koy istersen.. Ama boşver kızarmış et kokusunu sevmeyebilirsin..

soğutucu ramleri kapatıyorki....
  • Sıcaklık doğruymuş...everestte de aynısı....

Windowstayken Sıcaklıklar:

CPU : 43
    Gpu: 69
    GPU Ambiansı: 49

kartı aldığım arkadaş ısınmadan çalışıyor demişti...acaba psu'dan mı kaynaklanıyor ? (aopen H600b-27 350W)
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.