Şimdi Ara

## Asus'tan Yeni Bir Anakart: P5KR ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Donanım dünyasının Tayvan merkezli lider firmalarından biri olan Asus yeni bir anakartı ile tekrar karşımızda. Firma Intel'in yeni nesil P35 yonga setini kullanan P5KR modelini duyurdu. Firmanın yeni anakartı P5KR, Asus'un daha önce pazara sunduğu P5K modelinden özellikle kullandığı farklı güney köprüsü ile ayrılıyor. Zira P5K modelinden kullanılan ICH9 köprüsü yerine P5KR modelinde ICH9R köprüsü kullanılıyor.

Intel'in LGA775 formunda olan güncel tüm işlemcileri ile uyumlu olan Asus P5KR, ayrıca 1333MHz FSB ve 45nm üretim teknolojisine sahip işlemcilere de destek sunmakta. 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR-2 1066/800/667MHz bellek desteği de anakartın özellikleri arasında. Aslına bakılırsa P35 yonga seti resmi olarak DDR-2 800MHz bellek desteği sunuyor olmasına rağmen Asus'un yeni nesil anakartlarında kullandığı Memspeed tekolojisi ile firma bu anakartında 1066MHz DDR-2 bellek desteği de sunmakta.

Asus P5KR modeli üzerinden 2 adet PCIe X16 slotu yer alıyor ve Crossfire destekleniyor. Tabi P35 yonga setinin karakteristik özelliği gereği Crossfire modunda PCIe slotları 2x 16X yerine 16X + 4X formunda çalışmaktalar. Gerçek anlamda 2x 16X kullanımını Intel, X38 yonga seti ile sağlamaya başlayacak.

Asus'un yeni anakartı P5KR'nin diğer tüm detaylarına aşağıda yer alan tablo vasıtasıyla ulaşabilirsiniz,

## Asus'tan Yeni Bir Anakart: P5KR ##

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 8 Ağustos 2007; 21:57:44 >

• ICH9 ile ICH9R arasındaki fark nedir??
  • ICH9R da raid özelliği var ICH9 da yok.
  • Fiyatı avrupada 110 Euro Türkiyede de pahalı olacağı kesin.
  • DDR3 ü desteklemiyor Galiba..
  • Sanırım öyle desteklemiyor
  • Tam bir tasarım rezaleti.Asustan böyle bir tasarım beklemiyordum.Com portu çıkışı 24pin güç girişinin orada.İDE girişi ise en altta.Oradan kasanın yukarısına yetişen kablo ile ancak bir rom bağladır.
  • Asusu sarı renk pcbsini çok çirkin :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: xabc

ICH9R da raid özelliği var ICH9 da yok.

nasıl yani ben şuan Raıd0 olarak kullanıyorum. Yani P5K Deluxe Modelinde de ICH9R var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ultraslan_4423

DDR3 ü desteklemiyor Galiba..

desteklemesin daha ddr3 e erken daha 1 yıl daha gider ddr2
  • Hayret Asus'un bu renge boyadığı anakartlar ucuz olurdu.Bu sefer pahalı yapmış.Ayrıca bu kartı pek gözüm tutmadı.Beğenmedim açıkçası.
  • İDE GİRİŞİ BERBAT ÜSTÜ BERBAT
  • quote:

Orjinalden alıntı: Orgeneral_

Hayret Asus'un bu renge boyadığı anakartlar ucuz olurdu.Bu sefer pahalı yapmış.Ayrıca bu kartı pek gözüm tutmadı.Beğenmedim açıkçası.

Asus'un bütün anakartları bu renkte

Ayrıca DFI'yı gördükten sonra başka anakartlar artık beni kesmiyor.. Tam bir asus hayranı iken gözüm DFI arar oldu artık.. O da Türkiyede kolay kolay bulunmuyor gibi ..

• ddr2 destekli güncel bir sistem kurmak için bu anakart fena sayılmaz ama fiyatı eğer yurt dışındaki fiyatı doğruysa pahalı olabilir...ya şu PCBleri artık daha göze hoş gelir yapsalar da ASUSun kalitesi daha bi belli olsa...
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

quote:

Orjinalden alıntı: xabc

ICH9R da raid özelliği var ICH9 da yok.

nasıl yani ben şuan Raıd0 olarak kullanıyorum. Yani P5K Deluxe Modelinde de ICH9R var.

ICH9 4SATA ICH9R 6SATA

ICH9'da raid destği yok. Ama bazı anakartlar farklı raid kontrolcüleri ile destek verebilir.
  • p5kr ye ddr3 fiderdi ama piyasada iyice mhz açısından hızlanan ddr2 ler başka türlü satılamazdı zaten
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

p5kr ye ddr3 fiderdi ama piyasada iyice mhz açısından hızlanan ddr2 ler başka türlü satılamazdı zaten

aynen üstad pazar oyunu bunlar yoksa adamlar direk ddr3 yaparak olaya finish verebilirlerdi ha şuda var ki gecikme zamanları iyi olan bir ddr 2 800 bence ddr3 1200 den iyidir herşey hız değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: hkacmaz

Tam bir tasarım rezaleti.Asustan böyle bir tasarım beklemiyordum.Com portu çıkışı 24pin güç girişinin orada.İDE girişi ise en altta.Oradan kasanın yukarısına yetişen kablo ile ancak bir rom bağladır.

seccade gib halı deseni sankii
  • balon anakartlarından biri
  • epox nerdeeeee... bunlarin karsisina uygun fiyatli duzgun overclock olan epox lazimdi...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.