- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
<<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>>
1715 Cevap334698 Görüntüleme18 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     2 [4] 6 7 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

554 Mesaj
31 Ocak 2008; 20:04:42 

quote:

Orjinalden alıntı: kahla

hb daha iyi çünkü hb lerde özellik sedana göre daha fazla oluyor. ayrıca arka koltuğu yatırdığımız zaman içerisinde buzdolabı bile taşırsın.Sedan ile hb arasında uzunluk açısından yaklaşık 12 cm lik bir fark var.

ewt yaa hem o bakımdan hemde tip olarak hb daha hosuma gidio ama sonucta zevk meselesi

>>>DH BİSİKLET KULÜBÜ <<<

72 Mesaj
31 Ocak 2008; 22:36:29 

quote:

Orjinalden alıntı: kartalaraz

: bulabilirsin ama kilometresini bilmem..temizini bulmaya çalış
: beyaz en gözde rengidir ..............klima .için 1.4 bimem ama bende 1.6 var çok rahat kaldırıyo klimada sorun yok...
:sedan seç ülkemizde sedan tutulur aile arabası derler. bende 2001 model alize var kilima hidrolik direksiyon direksiyondan kumanda, kadife koltuk döşemeli orjinal cam otomatik...
: parça konsunda sorunun olmaz hem ucuz hem her istediğini bulursun..
: kılima :.:::adanadayım gerçekten lazım diyorum... hele uzun yolda olmazsa olmazlardan..

benim aracım 2001 model 1.6 90bg 47.000km alize şuanda 15milyar verseler vermem... performans şeytanın kulağına kurşun mükemmel ötesi.... kalkışta yeni araçları rahatlıkla yersin araç950 kg--- frenleride gayet iyi.. askere gidip geleyim komple bakım yapmayı düşünüyorum...

söylediğim gibi burda (siverekte)bu araçlar çok tutuluyo,yani piyasasıda yüksek olmalı.Ben osmaniyeliyim hemşehirli sayılırız.Osmaniyede R19 lar pek gitmiyor,Peki Adanada bu arabaların fiyatları nasıl çok bulunur mu?

OPEL ASTRA ELEGANCE 2001

3046 Mesaj
1 Şubat 2008; 1:14:23 

mehmetbak
adana dada çok görüyorum r19dan.. arabam.comdan fiyatlar ile bilgi edinirsin...
sıfır meganeden iyidir. r19

6 Mesaj
1 Şubat 2008; 2:40:37 

arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce r19 europa 1.6 rt kjarbratörlü.. aldım ama sanki emsallarine göre çok yakıyor 10 liralık benzinle 30 km gidebiliyorum uzun yolda bile 30 ykr ye yakın yakıt tüketiyor.. ayarlarındandır diye karbratörcüye götürdüm .. götürdüğüme götüreceğime pişman oldum araç eskisinden kötü oldu sanıyorum yapmış olduğu subap ayarlarından kaynaklanıyor araç müthiş derecede çekişten düştü sonrasında düzeltmesi için tekrar götürdüm ama nafile o sinirlede daha götürmedim o şekilde kullanıyorum aracı 2 gün öncede FEMA marka lpg taktırdım araç zaten çekmiyordu hepten öldü şimdi 10-15 derecelik rampaları 2. viteste zor çıkıyor. herneyse aslında şunu söylemek istiyordum.. ben elektronik öğretmeniyim bunun yanındada el becerim ve teknik şeylerden anlama kabiliyetimin iyi olduğuna inanıyorum,karbratörcülerin kelebek dedikleri ve değişmesi gerekiyor dedikleri şey aslında uyduruktan bişey sadece paranızı almak için yapılan bir tamirat çünkü kelebek denilen şey gaz pedalına bastığımızda dönerek hava manifoldunu açan bir metal parça ama karbratörcülere göre yakıt tasarrufunun baş elemanı sanki karbratördeki tüm sorunların baş nedeni güya yıpranıp açık kalıyormuş ve hava geçişi olduğundan araç fazla yakıyor ve düzensiz çalışıyormuş hepsi hurafe arkadaşlar zaten araç rolantide çalışırken bile bir miktar hava/benzin karışımının motora gitmesi gerekiyor be buda kelebeğin zaten hiç kapanmadığı anlamına geliyor yani kelebeği söküp attığımızda sanki tam gaz gidiyormuşuz gibi oluyor.. Kısacası yakıtla uzaktan yakından alakası yok bu kelebeklerin..karbratörcülerin genelde yaptığı iş temizleme işidir.. kelebek değiştirmekte para koparmak içindir. aksini iddia eden buyursun anlatsın.. ama diğer parçalara lafım yok(şamandra,diğer yakıt memeleri) bunlarda bozulan parçalar değil zaten çıkarıp havayla temizlendiğinde sıfırmış gibi iş gören parçalardır. işin açığı bende zamanında elektronik cihaz tamiratı yaptım insanlarımız biraz bilinçsiz sadece kullanılan parça göz önünde bulundurulduğundan işi yapan kişinin emeği göz ardı edildiğinden üçkağıtçılık alıp başını gidiyor. ama insanları enayi yerine koymakta olmaz.. Kelebek melebek değiştirtmeyin arkadaşlar.. malesef bazı sanayici arkadaşlar bazı parçaları gereksiz yere değiştiriyorlar bununda tek sebebi konuya tam hakim olmamaları.. helede aracınızda fazlaca elektronik donanıma sahipse bence tamamen yolda kalana kadar sanayinin yanından bile geçmeyin. çünkü hala eski moda tamircilerimiz başgösteriyor sanayide teknolojik gelişmelerden bihaber söküp söküp atıyorlar parçaları + - den bile bazılarının haberi olmadığından güzelim aracınızın güzelim elektronik aksamları bozulup gidiyor.. zaten sizde bilirsinizki çok donanımlı araçları pek sevmez bizim sanayicilerimiz... tabiki işinin ehli olan yaptığı işin hakkını veren sanayicilerimiz üzerine alınmasınlar zaten onlarda muzdarip bu konuda.. saygılar.. ha bu arada FEMA marka lpg sistemini 300 ytl ye taktırdım.. kelebek denen zımbırtılarada 50 ytl verdim (karbratörcü arkadaş yüzündende 4 sefer yolda kaldım) r19 kalorifer peteğine kayseride 60 ytl dediler internette online parça satan yerlerde 20 lira + kdv .. bilginize. şimdide ayar yapılmadı daha 10 liralık lpg ile 40 km gittim ama 2-3 viteste malum kar kış yüzünden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi menduhh -- 1 Şubat 2008; 2:45:42 >

Kablosuz Vinç kumandaları,kablosuz anons sistemleri,kablosuz su depo kontrol sistemleri,görüntü ve güvenlik sistemleri. ARGE BİLİŞİM

16 Mesaj
1 Şubat 2008; 22:29:07 

96 r19 1.8 RTI var bende. lpg taktırcam. usta sıralı sistem olur dedi senin arabaya. kandırıyo olabilirmi. yani normal lpg olcakken sıralı takabilir mi?

1769 Mesaj
3 Şubat 2008; 6:18:20 

RTI motorlar çok noktadan enjeksiyonludur. Yani bu tip motorlara sıralı tip lpg takılır. Tadından da yenmez. Ustanız kandırmıyor.
quote:

Orjinalden alıntı: gokhangok9

96 r19 1.8 RTI var bende. lpg taktırcam. usta sıralı sistem olur dedi senin arabaya. kandırıyo olabilirmi. yani normal lpg olcakken sıralı takabilir mi?

Thy Majesty

184 Mesaj
3 Şubat 2008; 14:41:56 

slm memduh kardeş aynı arba bendede var ben tartarini marka lpg takdım araba şu anda 190-200 arası yakıyor istanbuldayım ama şunu söylim arabamdan cok memnunum birde şu parçacı dediğn adresleri verebilirsen bizde oradan alalım
kazasız sürüşler

316 Mesaj
3 Şubat 2008; 20:48:31 

arkadaşlar,reno 19 dizelleri nasıl bilirsiniz?kullananınız varmı.hiç bahsi geçmemiş.araştırmalarımda uygun fiyata bi tane buldum.alınırmı?alınmaz diyenleriniz mutlaka olacaktır.lütfen alınmaz diyen arkadaşlar niye alınmaması gerektiğinide belirtirlerse iyi olur.teşekkürler....

9 Mesaj
5 Şubat 2008; 13:43:10 

1.9 motor kango ve reno 19 dizellerin pek tutulmadığı gibi yakıt olarak hiç de ekonomik olamadığını
benim ustam da teyid etti. arkadaşım alacaksan 1.6 cc.olan reno 19 lar iyi olur.Ben de 1.4 cc motor var (lpg li) hiç performansından memnun değilim doğrusu. Ama genel durumu ile konfor vekalitesine diyecek yok tabi maşallahı var. Herkese kazasız sürüşler.

9 Mesaj
5 Şubat 2008; 13:50:16 

Kullanıcı arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim ;

Benim aracımın kapı kilit problemi var. şoför kapısını açmak için çevirdiğim anahtarı 2-3 çevirmeden sonra
arka kapılarını açabiliyor ya da kapatabiliyorum. arka kapı merkezi kilitlerinde ne gibi bir arızayla karşılaştınız acaba.Beni aydınlatır mısınız ? söküp takma işinden büyük haz alıyorum ama biraz tecrübe de gerekli tabi. şimdiden teşekkürler.

690 Mesaj
5 Şubat 2008; 19:36:31 

Kulübü yeni gördüm... Lazımdı böyle bir site...

Bende 99 alize var... Hopalıyım. Burada Gürcistana geçip benzin alma lüksümüz olduğu için lpg derdimiz yok. (1.4 ytl 98 oktan)

Arabamı satıp daha yeni bişey almayı düşünüyorum ama sıfır masrafı olan bu araçtanda vazgeçemiyorum.

Dağ yolunda eşek gibi, asfalttada bana mısın demiyor. kırmızı ışıkta arkadaşın opeline toz koklatıyor...

Satayımmı satmayayımmı derken biraz değişiklik yapayım dedim ve çelik jant alacam...

Kullananlar performans düşüklüğü yaşıyor mu merak ettim....

nacar08.110mb.com/6434807_874086_28yq287.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacar08 -- 5 Şubat 2008; 19:44:36 >

690 Mesaj
5 Şubat 2008; 19:49:47 

quote:

Orjinalden alıntı: taskin36

Kullanıcı arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim ;

Benim aracımın kapı kilit problemi var. şoför kapısını açmak için çevirdiğim anahtarı 2-3 çevirmeden sonra
arka kapılarını açabiliyor ya da kapatabiliyorum. arka kapı merkezi kilitlerinde ne gibi bir arızayla karşılaştınız acaba.Beni aydınlatır mısınız ? söküp takma işinden büyük haz alıyorum ama biraz tecrübe de gerekli tabi. şimdiden teşekkürler.

Banada oluyordu, hatta sol arkayı yapacam bir ara. Eğer kendin yapabilirsen arka kilitleri sök ve benzinle iyice yıkadıktan sonra yağlayıp yerine tak. Eskisi gibi çalışacaktır.

%90 olur ama olmazsa pompalar bozuktur onları değiş... 15-20 lira civarı olmalı...

Bu tür şeyleri kendim yapıyorum yoksa yandık.

690 Mesaj
5 Şubat 2008; 19:57:26 

quote:

Orjinalden alıntı: receppal

arkadaşlar,reno 19 dizelleri nasıl bilirsiniz?kullananınız varmı.hiç bahsi geçmemiş.araştırmalarımda uygun fiyata bi tane buldum.alınırmı?alınmaz diyenleriniz mutlaka olacaktır.lütfen alınmaz diyen arkadaşlar niye alınmaması gerektiğinide belirtirlerse iyi olur.teşekkürler....

Bu aracın benzinliside dizel kadar ekonomik,

ticaret yapmadıktan sonra veya günde 2-3 saat kullanmıyorsanız dizel araç tavsiye etmem. Zira kullanımı, gürültüsü bir yana bakım ve serviside çok daha masraflı...

Gürültü diyorum çünkü reno 19 larda motor ses izalosyonu çok kötü. 95 model 19 umu sırf bu yüzden sattım. Baş ağrısı anca böyle geçti.

1398 Mesaj
7 Şubat 2008; 8:19:09 

arkadaşlar ara sıra gelip bakıyorum topice kaldı 9 ay bitsin şu askerlik bakın burayı nasıl şenlndiricem

Olumsuz Alışverişler: Tesseract

7 Mesaj
7 Şubat 2008; 11:14:02 

Merhaba arkadaşlar, açtığınız forum ilgimi çekti ,konular ilginç ve yazışmalar seviyeli , ben de renault 19 sahibiyim ,aracım 126.000 km de, 1997 model klimalı 1.4 benzin+lpg , aracımdan çok memnunum yaklaşık bir yıldır bende , bugüne kadar klima fanının soketlerindeki küçük bir arıza dışında hiçbir sıkıntı yaşamadım.Aracımla ilgili bir insanım ve mekanikten az buçuk anlıyorum.aracımın bakımlarını düzenli yapmaya ve yaptırmaya gayret gösteririm.Hepinize iyi forumlar.

723 Mesaj
7 Şubat 2008; 11:27:15 

Ben ne zaman r19 görsem korkarım, radar mı diye.
Şehirler arası yollarda, hep ters şeritte trafik ekipleri r19 'la beklerler, tabiki içinde radar sistemi ve 300-500 metre sonra, sağa çek ve güzel bir ceza makbuzu.
Motor-performans nasıldır bilmiyorum ama görünüşü çok güzel renault 19' ların. Hepinize kazasız belasız sürüşler...

[DH] TOYOTA TAKIMI
96 Toyota Corolla GLİ 1.6 16V / M.A.BEJ
Düşmanın açık bıraktığı kapı ancak onun istediği yere çıkar

7 Mesaj
7 Şubat 2008; 14:04:44 

Renault 19 almayı düşünen arkadaşlara bir fikir verebilmek amacı ile birkaç önemli hususu eklemek istedim.
1---Bu arabaların en çok tutulan modelleri 1.6 (klima+sürücü hava yastığı+kadife döşeme+direksiyondan kumandalı teyp)alize modeli ve alize olmasa bile 1.6 enjektörlü sedan modelleridir.
2--Özellikle klimalı olanları 1.4 motor ise performans beklemek komik olur.(Bendeki 1.4 klimalı fakat ben performanstan çok genişlik,konfor ve görüntüye önem veriyorum,bu yüzden aracımdan çok ama çok memnunum.)
3--Yedek parçaları tofaş kadar ucuz olmasa da ben fiyatları gayet makul buluyorum.
4--Oldukça konforlu bir arabadır,yan genişliği harikadır ,kimsenin kolu bacağı birbirine çarpmaz.
5--Yakıtı makuldür benzinle bile kullansanız fazla canınızı yakmıyor.
6--En güzel tarafı da kliması harika soğutur,kaloriferi güzel ısıtır.
7--İkinci el satışında 1.6 ları daha makbuldür fakat 1.4 ü de temiz ve bakımlı ise mutlaka müşterisini bulur.

301 Mesaj
8 Şubat 2008; 20:22:27 

quote:

Banada oluyordu, hatta sol arkayı yapacam bir ara. Eğer kendin yapabilirsen arka kilitleri sök ve benzinle iyice yıkadıktan sonra yağlayıp yerine tak. Eskisi gibi çalışacaktır.

%90 olur ama olmazsa pompalar bozuktur onları değiş... 15-20 lira civarı olmalı...

benzer bi sıkıntıda bende var sol arka kapı bazen çekmiyor ama cesaret edemedim açıkçası kapı döşemesini komple mi söktünüz

KulüPRenaulT

184 Mesaj
8 Şubat 2008; 21:42:09 

arkadaşlar benim araba 98 model 1.6 triger kayışı yokmuş zincirliymiş ve hiç değişmemiş oda ama araba orjinal 59 binde sizce değişmelimiyim zinciri bir sorun da görünmüyo arabada

690 Mesaj
8 Şubat 2008; 23:31:26 

quote:

Orjinalden alıntı: tsuyoi

benzer bi sıkıntıda bende var sol arka kapı bazen çekmiyor ama cesaret edemedim açıkçası kapı döşemesini komple mi söktünüz

Evet. kol, açma kolu ve küllüğü gökünce geçmeli düğmeleri var sökülüyor. Kilitteki vidaları sökün, çıkıyor yerinden. Neyi nerden söktüğünüzü unutmayın....

184 Mesaj
9 Şubat 2008; 11:15:59 

arkadaşlar benim soruyu cevaplıcak olan yokmu

7 Mesaj
9 Şubat 2008; 12:51:48 

Baltacı77 kardeş mümkün olduğunca bir sorun çıkarmadıkça veya sorun çıkaracak gibi görünmedikçe araca müdahale etmek veya ettirmek çok doğru olmaz , benim ankarada çok güvenilir bir ustam var çok mecbur kaldığımda ona gider veya ararım , çünkü zincirli r19 çok fazla bulunan bir araç değil,bence aracını sürekli götürdüğün ve bakımlarını yaptırdığın güvenilir bir usta bulmalısın,sakın bilmediğin bir yere götürüp güzelim aracını kurcalattırma.Ben az kalsın bu hatayı yapıp arabanın klimasını kaybedecektim.Çok küçük bir sorun ehliyetsiz ustalara! teslim edildiğinde büyük bir sorun haline gelebilir.
Bir de mümkün olduğunca arada bir teybi yada radyoyu kapatıp arabayı çalışırken veya giderken dinlemekte fayda var ,normaldışı bir ses veya titreşim duyarsan o zaman müdahale etmek gerekebilir.
iyi sürüşler ve iyi forumlar.

690 Mesaj
9 Şubat 2008; 14:55:29 

quote:

Orjinalden alıntı: baltacı77

arkadaşlar benim araba 98 model 1.6 triger kayışı yokmuş zincirliymiş ve hiç değişmemiş oda ama araba orjinal 59 binde sizce değişmelimiyim zinciri bir sorun da görünmüyo arabada

Yok ya ne değişmesi... Ömürlük o.

7 Mesaj
9 Şubat 2008; 17:51:53 

Arkadaşlar şu kilit konusu ilgimi çekti.
Benim sorum ise şu.
Bir ara kapı döşemelerini sökmeye kalkmıştım (cam motoruna bakım yapmak için) döşeme sanki yerine yapıştırılmış gibi geldi bana fazla da kurcalayıp orjinalliğini bozmak istemedim.
ACABA KAPI DÖŞEMELERİNİ SÖKERKEN YAPIŞKANLARI SÖKMEMİN DÖŞEMELERE BİR ZARARI OLUR MU?
BEN DE ARKA KAPILARDAKİ OTOMATİK KİLİT SİSTEMİNE VE ÖN CAM MOTORLARINA BİR BAKIM YAPMAK İSTİYORUM,ÇÜNKÜ ARKA KİLİTLER NORMALDEN DAHA GEÇ TEPKİ VERİYOR.
Sorumu cevaplayacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim,iyi sürüşler ve iyi forumlar.

184 Mesaj
10 Şubat 2008; 16:34:33 

nacar kardeş eminmisin ya ağzından bal damlıyo ama insan korkuyo yinede kopar falan die

690 Mesaj
10 Şubat 2008; 19:59:59 

Valla bu işleri ben rahatlıkla zorlanmadan yapıyorum ama herkes yapabilir mi bilemem. Döşeme yapışkan bir madde ile tutturulmuş ama söküp takınca tekrar yapışıyor. Yani döşeme bozulmaz.

İlk kaportacıya yaptırmıştım bu işi. Yanımda söktü, benzin ve hava ile temizleyip yağladı başka bişe de yapmadı ama 2003 yılında 10 ytl aldı 1 kilit için. Tekrar olunca evde kendim yaptım.

Eli yatkın olan herkes yapar bence. Toplayamazsanız gidin bi kaportacıya çırağı toparlar :)

7 Mesaj
11 Şubat 2008; 10:35:00 

Nacar08 kardeş paylaşımın için çok teşekkür ederim,artık döşemeleri rahatça sökebilirim.Aracımla ilgili çok ilginç projelerim var bunları gerçekleştirdikçe forumdaki tüm arkadaşlarla paylaşacağım.İyi sürüşler ve iyi forumlar,sevgilerle.

7 Mesaj
12 Şubat 2008; 17:10:07 

Arkadaşlar, arabama alarm taktırmak istiyorum,son zamanlarda bizim orda hırsızlık olaylarında artma var,dün komşumun arabası soyuldu.
Arabamda baya esaslı bir baston kilit mevcut fakat ona da çok güvenemiyorum.
SORUM ŞU, EN UYGUN FİYATLI VE FİYATINA GÖRE EN PERFORMANSLI ALARM HANGİSİDİR,SİZLER HANGİ MARKALARI TAKTIRDINIZ, MEMNUN MUSUNUZ?
Sorumu cevaplayacak kardeşlerime şimdiden teşekkürler,iyi sürüşler ve iyi forumlar.

554 Mesaj
12 Şubat 2008; 18:03:46 

quote:

Orjinalden alıntı: sakaryalı73

Arkadaşlar, arabama alarm taktırmak istiyorum,son zamanlarda bizim orda hırsızlık olaylarında artma var,dün komşumun arabası soyuldu.
Arabamda baya esaslı bir baston kilit mevcut fakat ona da çok güvenemiyorum.
SORUM ŞU, EN UYGUN FİYATLI VE FİYATINA GÖRE EN PERFORMANSLI ALARM HANGİSİDİR,SİZLER HANGİ MARKALARI TAKTIRDINIZ, MEMNUN MUSUNUZ?
Sorumu cevaplayacak kardeşlerime şimdiden teşekkürler,iyi sürüşler ve iyi forumlar.

sattıgımız arabaya invels taktırmıstık bi sorun yoktu aldıgımızın üstünde cenmax war oda gusel ama alarmda cenmax we desi iyidir hayırlı forumlar..

>>>DH BİSİKLET KULÜBÜ <<<

88 Mesaj
14 Şubat 2008; 16:42:44 

Herkese iyi forumlar! Öncelikle bu güzel paylaşım alanını bulduğum için çok mutlu oldum. Ben üniversite öğrencisiyim bu dönem arkadaşımdan 1997 model 1.4 motor Sedan renault 19 aldım arabanın fiyatı 6.500 ytl ve 119.000 km'de (şaşırmayın araba kıbrısta ve soldan direksiyonlu).Arkadaşımın arabaya fazla bakım yaptırmadığını biliyorum.(arabaya yakıt ve karbüratöre su koymak dışında en son 80.000 de bakıma gitti araç ama ateşleme kömürü değişimi dışında hiçbir problem çıkarmadı) Sizlere danışmak istediğim arabayı şöyle 3 ay daha(çünkü bende artık dönüş yapacağım anavatana) sorunsuz götürecek şekilde tam bir bakım yaptırmak istiyorum neler yaptırmam gerekir acaba? Ustaların yanına kurbanlık koç gibi gitmek istemediğimden sizlere danışmak istedim. Yardımcı olursanız çok sevinirim ve şu öğrenci kardeşinize çok yardım etmiş olursunuz.

7 Mesaj
15 Şubat 2008; 10:12:34 

İzeg kardeş aramıza hoşgeldin,üç ay gibi kısa bir süre için arabaya bakım ve masraf yapmaya değer mi bilmiyorum,80.000 km de triger değişimi gerekir,triger ile beraber devirdaim pompası değişir,en hayati bakım budur.eğer araba düzgün yürüyorsa bence hiç uğraşma,triger kayışı değişmiş mi mutlaka öğren,değiştirmeye kalksan biraz pahalıya malolur.Bence yağına ve suyuna bakmak dışında arabaya bakım yaptırma,arabayı fazla da kullanma,kullansan da motoru yüksek devirlerde zorlama,üç ay sonra da sat gitsin,eğer kıbrısta uzun süre kalmayı düşünüyorsan arabaya güzel bir bakım yaptırırsın,dediğim gibi trigere baktırırsın,baskı balatayı kontrol ettirirsin,biraz masraf yaparsın ama yağını suyunu koydun mu yıllarca keyifle binersin.

88 Mesaj
15 Şubat 2008; 17:37:34 

eyvallah hocam tafsiylerin için bende öyle düşünüyorum çünkü araba yaklaşık 40.000 km dir ne yağına nede suyuna bakılmadan hareket etti :) Ama Hiç zorlamadı araba, çokta gezdik ama kıbrısı biliyorsanız sol dan direksiyonlu olduğundan sollamak zor oluyor 100 km üzerine çok çıkmadı sıkışmadıkça çok dur kalkta olmuyor. Ben sadece yağ ve hava filteri birde yağ değişimi yaptırsam yeter diye düşünüyorum. Triger değişimi yapılmadı 70.000 km önce yapıldıysa bir bilgim yok(arkadaşımda bilmiyor kendinden önceki alıcısı açıklamamış kendiside sormamış). Sanırım yapacağım değişimlerden sonra bile yolda bırakmaz yadigar bizi:)

quote:

Orjinalden alıntı: sakaryalı73

İzeg kardeş aramıza hoşgeldin,üç ay gibi kısa bir süre için arabaya bakım ve masraf yapmaya değer mi bilmiyorum,80.000 km de triger değişimi gerekir,triger ile beraber devirdaim pompası değişir,en hayati bakım budur.eğer araba düzgün yürüyorsa bence hiç uğraşma,triger kayışı değişmiş mi mutlaka öğren,değiştirmeye kalksan biraz pahalıya malolur.Bence yağına ve suyuna bakmak dışında arabaya bakım yaptırma,arabayı fazla da kullanma,kullansan da motoru yüksek devirlerde zorlama,üç ay sonra da sat gitsin,eğer kıbrısta uzun süre kalmayı düşünüyorsan arabaya güzel bir bakım yaptırırsın,dediğim gibi trigere baktırırsın,baskı balatayı kontrol ettirirsin,biraz masraf yaparsın ama yağını suyunu koydun mu yıllarca keyifle binersin.

16 Mesaj
15 Şubat 2008; 21:37:15 

merhaba arkadaşlar.96 model R19 1.8 RTİ var bende. 1.8 RTİ hakkında genel olarak bilgisi olanlar yazabilir mi? Aracım hakkında hiçbir fikrim yok. bu sitede 1.8 lerden bahsedilmiyo. acaba çok mu kötü araç hiç kimse kullanmıyo mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhangok9 -- 16 Şubat 2008; 20:14:53 >

313 Mesaj
17 Şubat 2008; 23:50:42 

quote:

Orjinalden alıntı: nacar08

Yok ya ne değişmesi... Ömürlük o.

+1 ben inanmadım 2-3 yerde baktırdım hepsi zincirli değişmez dedi
Arabam ş.i. 20 Ykr ş.a.14Ykr(klima açık) tüketimi var
Bende egzos ile ilgili bir sorunumu söyleyeyim arka susturucunun değişmesi gerektiğini nasıl anlayabiliriz.Egzoscuya gittim çürümüş ve dağılmış dedi 70 Ytl masraf çıkardı.Acaba biz kendimiz anlayabilirmiyiz çürüyüp dağıldığını ?

1998 R19 Alize Karbüratör Klima LPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi_bayoz -- 19 Şubat 2008; 0:12:09 >

BLACKBERRY Q10 WHITE
CİTROEN C3 2005 SX 1.4 HDI 16V

301 Mesaj
17 Şubat 2008; 23:57:12 

çok bilgili olmasam da sürekli kullandığın bi arabaysa sesinden zaten kolaylıkla anlarsın egsozcuda arabanın sesini dinleyerek anlıyor
tabi elinle eksozun ucunu tıkayarakta kolaylıkla anlaşılıyor

KulüPRenaulT

184 Mesaj
20 Şubat 2008; 21:55:37 

ya miilet bu arabada bir gariplik var lagunam varken ayda bir sanayiye giderdim bunu alalı 5000 km yol yaptım daahaa banamısın demedi ya ulan araba buymuş ya bu saatten sonra 500 ytl masraf bile açsa helali hoş olsun arabama

155 Mesaj
22 Şubat 2008; 21:49:25 

SLmlar 1999 dan beri sıfır aldığım renault 19 dizelimi kullanıyorum.Geçen hafta 200 bin km yi devirdi.Her 50 binde enjektörleri temizletirim.Ayrıca yağını 5000 km de bir ve mazot filtresini de 5000 de bir değiştiririm.Kullanıdığım en problemsiz arabadır.Depoyu devamlı fuller km ölçümü yaparım.Ortalama günkül 150 km lik durmalı kalkmalı trafikte 6,3 lt / 100 km ile şehirlerarası yolda hızlı ve oldukça devirli kullanımlarda 5,3lt / 100 km yakıt tüketitim var.Yaklaşık 10 yıllık renault 19 kullanıcısıyım.1998 model 16E ve 1996 model karb 1,4 motor kullandım.Ama en güzeli dizeli geldi.Motorum yağ eksiltmiyor ve yakmıyor.Ayrıca aracımı her sene cilalatırım.

Serkan Çelikkaleli - 1974
BURKOD
Bursa Klasik Otomobilciler Dernek Üyesi
1977 Murat 131 - 16 ZF 515

9 Mesaj
25 Şubat 2008; 11:05:08 

quote:

Orjinalden alıntı: nacar08

9 Mesaj
25 Şubat 2008; 11:10:50 

Teşekkürler nacar 08 dün arabamın (hava sıcaktı) arka kapısını söktüm; kilit pek görev yapmıyordu zaten. ilkönce hidrolik ile temizledim şırınga ile püskürtme yaptım sonra da makine yağı kullandım. güzel oldu artık faal durumda. arızalı olan arkadaşlar da kendileri yapabilir.

direk sökmeden de ilk önce şırınga ile hidrolik püskürtsünler.biraz faydası olur.... açılmazsa döşemeyi sökerler.daha basit olur. herkese kazasız sürüşler dilerim.

6 Mesaj
25 Şubat 2008; 20:30:19 

mrb 19 kullanıcıları ben 3 ay oldu arabayı alalı alır almaz bakım yaptırtım aracın arkasına 3 kişi bindiginde ufak sarsıntılarda arkadakiler rahatsız oluyor arabam 1.8 rti çok şahaneymiş araba gaza dokundugumda araba resmen uçuyor birde aracın el firenini çekir 6 tur çevirdim önden ses gelmeye başladı bu ses rotlardanmıdır akislerdenmidir cevaplarsanız sevinirim herkese güzel rahat kazasız sürüşler

442 Mesaj
27 Şubat 2008; 12:06:43 

98 1.4 rna aracım var.Benzin azaldığı zaman yanıp sönen uyarı ışığı yanımıyor.Bu araçlar da uyarı ışığı varmı?

yoksa lambamı patlamıştır.ibre çalışıyor

Yaşlanmadan akıllanmayı çok isterdim. (B.SHAW)

1398 Mesaj
1 Mart 2008; 11:40:49 

kardeş doğrudur var öyle bi lamba büyük ihtimalle ampulü devre dışı kalmıştır yenisiyle değiştirirsen sorun kalmaz. o lamba yandıktan sonra daha epeyce yol gidiyor. bilen bilir akçaabat trabzon arası(meydan) 15 km lamba yandıktan sonra 3 kez gidip geldim korktum yolda kalırım diye benzin aldım. bu arada aracım 98 1.6 rne hb

Olumsuz Alışverişler: Tesseract

159 Mesaj
2 Mart 2008; 20:26:39 

arkadaşlar Sİzce fiyat nasıl?

Renault R19 Europa 1.4 HB Beymen Club
-1997 Model
-1 Airbag(sürücü)
-Klima
-Lpgli

10.000 YTL

11 Mesaj
8 Mart 2008; 17:51:58 

arkadaşlar r19 rne 2001lpgli sıralı değil sorunum şu: araç düşük devirde gaza yüklendiğinde hava filtresinden pat diye ses gelyo ve araba yığılıp tekrar devir alıyo bilen olan varsa yardım teşekkür...

56 Mesaj
8 Mart 2008; 18:28:34 

Benim sol ön kapıda tutukluk vardı vardı kumandadan açmiyordu. Söktük gri bi yapişkan var korkmadan sökebilirsin.

56 Mesaj
8 Mart 2008; 18:31:17 

quote:

Orjinalden alıntı: debesh

arkadaşlar r19 rne 2001lpgli sıralı değil sorunum şu: araç düşük devirde gaza yüklendiğinde hava filtresinden pat diye ses gelyo ve araba yığılıp tekrar devir alıyo bilen olan varsa yardım teşekkür...

Hava filtresine kapak yapmişlarsa sorun yok o kapağin sesi ama kapak yoksa bir yaylı bir kapak yaptırmanı tavsiye ederim.
Silindir hava filtrelerine delik açıp filtreyi çıkardığında da çok güzel bir ses veriyor arkadaş yaptı ama yakıt artıyor

56 Mesaj
8 Mart 2008; 18:33:30 

quote:

ya miilet bu arabada bir gariplik var lagunam varken ayda bir sanayiye giderdim bunu alalı 5000 km yol yaptım daahaa banamısın demedi ya ulan araba buymuş ya bu saatten sonra 500 ytl masraf bile açsa helali hoş olsun arabama

5000 kmde bakıma gidersen yandın demektir araçların bakımı 10,000km de yapılır

56 Mesaj
8 Mart 2008; 18:43:38 

quote:

Orjinalden alıntı: gokhangok9

merhaba arkadaşlar.96 model R19 1.8 RTİ var bende. 1.8 RTİ hakkında genel olarak bilgisi olanlar yazabilir mi? Aracım hakkında hiçbir fikrim yok. bu sitede 1.8 lerden bahsedilmiyo. acaba çok mu kötü araç hiç kimse kullanmıyo mu?

RTİler fransız yapımı oyak değil o yüzden bizimkilerden daha iyi . Türkiyede pek bulunmuyor ve 1,6 üstü motor türkiyede tutulmayan motorlar olduğu için yoksa kötü olduğu için değil. Bu motor 110 hplik güç üretiyor. Arkadaki Rüzgarlık ve Europa Yazısından hemen tanınır. Sonra Megané 2000 cc de kullanılan kollu aliminyum alaşimli jantlar var. Bazı modelleri abs ve airbag var. Bence Türkiyede RSden sonra en iyi model RTİ. Benim kuzende RS vardı aylarca satamadı ama GTIlara 10 çekecek bir araçtı ama işte Türkiyede tutulmuyor.

56 Mesaj
8 Mart 2008; 18:48:45 

quote:

Orjinalden alıntı: receppal

Su an yeni çıkan dizel teknolojisi bu Eski tip 1,9 motorları öldürdü. Söyle bir örnek vereyim. 1,9 Renault Motoru 55 hp , su an ki 1,5 dizel Renault motorları 70 hp .Su an pek tutulmuyor alırsan satmakta zorluk çekersin

690 Mesaj
8 Mart 2008; 20:19:17 

quote:

Orjinalden alıntı: 07nightdevil

arkadaşlar Sİzce fiyat nasıl?

Renault R19 Europa 1.4 HB Beymen Club
-1997 Model
-1 Airbag(sürücü)
-Klima
-Lpgli

10.000 YTL

99 alize 1.6 enjeksiyonlu klimalı
metalik yeşil
87000 de
uzaktan kumandalı merkezi kilit
ön camları açık bıraksanız dahi 5 saniye sonra kendi kapatır...
kazayı bırak boya yok...
Ön lastikler 3 arkalar 6 aylık...

Sorunları: Sol hidrolik keçe yağ kaçırıyo:)
Ön takımlar ve arka amörtisör elden geçmeli... ( böle sıradan sorunlar dışında sorunu yok)

pazarlıksız peşin 12.5 bırakırım... (araba.com da emsalleri 13-14 arası) ederi bu olduğuna inandığım için fazlasını demedim. Size fazla gelirse piyasaya bakın derim....

mail: nacar08@gmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacar08 -- 8 Mart 2008; 20:22:03 >

9 Mesaj
13 Mart 2008; 16:33:18 

Mrb arkadaşlar.piyasadan haberi olan arkadaşlara sesleniyorum. (1.4 Rn R19) Benim aracıma amartisör almam gerekiyor önler gazlı olmak zorunda mı? ön ve arka fiyatlarını bilen var mı ?. Genelde şehir içinde kullanıyorum amartisörleri yenilemeden binmek başka arızalara yol açar mı ? cevaplandırırsanız sevinirim.
Herkese kazasız sürüşler dilerim. Teşekkürler.

195 Mesaj
14 Mart 2008; 0:43:54 

ön amartisörlerin orjinali gazlı ama tercih senin tabiki bende arka amartisörleri yeni değiştirdim ,bende değiştirmeden önce biraz araştırma yapmıştım gazlı amartisör konfor olarak daha iyi ancak virajlarda biraz daha fazla yatma oluyormuş.Fiyat olarak ön amartisör monreo marka 130 ytl (pazarlık et bu aralar monreoda kampanya varmış) ayrıca amartisörün üst kule kısmına gelen lastik takozlarda 25 erden 50 ytl yani işçilik haric 185 ytl civarında birkaç gün önce bir arkadaş değiştirdi oradan biliyorum.Ayrıca yağlı alırsan fiyat yarı yarıya değişiyor ben olsam gazlı alırım.
quote:

Orjinalden alıntı: taskin36

Mrb arkadaşlar.piyasadan haberi olan arkadaşlara sesleniyorum. (1.4 Rn R19) Benim aracıma amartisör almam gerekiyor önler gazlı olmak zorunda mı? ön ve arka fiyatlarını bilen var mı ?. Genelde şehir içinde kullanıyorum amartisörleri yenilemeden binmek başka arızalara yol açar mı ? cevaplandırırsanız sevinirim.
Herkese kazasız sürüşler dilerim. Teşekkürler.

23 Mesaj
14 Mart 2008; 17:00:00 

Arkadaşlar selamun aleyküm bende aranıza yeni katıldım 2 gün önce beymen clup aldım 1997 model hb ya bu araba il bi takım öğrenmek istediklerim bunlar kaç beygir benim ruhsatta yazmamakta birde yakıt konusunda nasıl bi araba bendeki benzinli şehir içi dışı ne kadar yakar ona göre lpg taktırayım diyorum bana şu anda benzinle 300 YKR. gibi geliyor kullanan varsa söyleyebilirmi şimdiden teşeküürler herkese kazasız belasız günler dilerim.

184 Mesaj
15 Mart 2008; 20:41:57 

arkadaşlar karbüratörlü ve lpg li araçlar 5000 km de bir mi yağ değişiyor ben öle biliyom ama bilen varsa simdiden tesekkürler

29 Mesaj
15 Mart 2008; 20:58:22 

quote:

arkadaşlar karbüratörlü ve lpg li araçlar 5000 km de bir mi yağ değişiyor ben öle biliyom ama bilen varsa simdiden tesekkürler

enjeksiyonlu motorlar 10000 km de diğer karbüratörlü motorlar 5000 km de değişir.

690 Mesaj