Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>> (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.050
Cevap
41
Favori
593.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hmm.. doğru diyorsunuz aslın da. Atiker marka 90TL demişlerdi.. Bendeki beyin 10 senelik. Temizlenmesi sökülüp takılması vs 50TL bulur. Eminim ustada diyecektir değştirelim diye

saygılarımla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: elalembialem_

quote:

Orijinalden alıntı: bizaman

quote:

quote:

Arkadaşlar 98 model k7m aracım debriyaj da bazen stop ediyor. Bazen de devir düşüyor ne yapmalıyım sizce.

araç hakkında tam bilgi verirseniz daha net bilgi verebiliriz örneğin R19 1,6 alize 1,6 karbüratörlü RN 1,4i 1,4 karbüratörlü rt 1,9D gibi

debriyajda derken debriyaja bastığınızda mı stop ediyor o kısmı anlayamadım ama

eğer yolda giderken debriyaja basıp vitesi boşa aldığınızda stop ediyorsa

bazen devir düşüyor demişsiniz bunlar rölanti sorununa benziyor

araç bilgilerini net verin bizde net bir tavsiyede bulunalım ilk akla gelen rolanti dalgalanması rolanti motoruna bakmak lazım

KörHocam aynen dediğin gibi oluyor. Araç 1998 1.6e rte modeli. Full enjeksiyon k7m 702 motor klimalı. Yalnız dün pas sökücü sprey aldım. Kelebeğin içine bastım. Su an için sorun yok gibi ama kelebekten resmen çamur aktı. Yinede kelebeği komple sökmek istiyorum. Acaba kelebeği söküp temizlersem adaptasyon sorunu olur mu? Emin olamadığım için sökmeddm temizledim.

ben sanayide görevli olduğum için burada çok şeyler görüp duyuyorum

geçenlerde bir bir R19 alize nin rölanti motorunu söktüler aynen sizin araç gibi sorunlu idi ve içi resmen kurum bağlamıştı temizlediler aynı ayarı yapmak biraz zamanlarını aldı ben şahsen sökmeyin derim ama tabiki seçim sizin

bu arada aracınız full enjeksiyonlu tüp sıralı sistemmi yoksa eski tip mikserlimi bunu paylaşırmısınız

Sıralı sistem tüp markası sgi mi neyse okuyamadım. Temizlikten sonra denedim sıkıntı yok gibi nazar değmez insaallah. Teşekkür ederim cevap için sökmeyecegim. Aracı yeni aldım tanımıyorum tam olarak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar 98 model k7m aracım debriyaj da bazen stop ediyor. Bazen de devir düşüyor ne yapmalıyım sizce.

araç hakkında tam bilgi verirseniz daha net bilgi verebiliriz örneğin R19 1,6 alize 1,6 karbüratörlü RN 1,4i 1,4 karbüratörlü rt 1,9D gibi

debriyajda derken debriyaja bastığınızda mı stop ediyor o kısmı anlayamadım ama

eğer yolda giderken debriyaja basıp vitesi boşa aldığınızda stop ediyorsa

bazen devir düşüyor demişsiniz bunlar rölanti sorununa benziyor

araç bilgilerini net verin bizde net bir tavsiyede bulunalım ilk akla gelen rolanti dalgalanması rolanti motoruna bakmak lazım

KörHocam aynen dediğin gibi oluyor. Araç 1998 1.6e rte modeli. Full enjeksiyon k7m 702 motor klimalı. Yalnız dün pas sökücü sprey aldım. Kelebeğin içine bastım. Su an için sorun yok gibi ama kelebekten resmen çamur aktı. Yinede kelebeği komple sökmek istiyorum. Acaba kelebeği söküp temizlersem adaptasyon sorunu olur mu? Emin olamadığım için sökmeddm temizledim.

ben sanayide görevli olduğum için burada çok şeyler görüp duyuyorum

geçenlerde bir bir R19 alize nin rölanti motorunu söktüler aynen sizin araç gibi sorunlu idi ve içi resmen kurum bağlamıştı temizlediler aynı ayarı yapmak biraz zamanlarını aldı ben şahsen sökmeyin derim ama tabiki seçim sizin

bu arada aracınız full enjeksiyonlu tüp sıralı sistemmi yoksa eski tip mikserlimi bunu paylaşırmısınız

Sıralı sistem tüp markası sgi mi neyse okuyamadım. Temizlikten sonra denedim sıkıntı yok gibi nazar değmez insaallah. Teşekkür ederim cevap için sökmeyecegim. Aracı yeni aldım tanımıyorum tam olarak.

hocam ne olursa olsun bilmediğiniz yerler ile oynamayın derim ben merakımdan bi deneme yaptım eski aracımda

bulunduğum yerin şansına bir zarar görmeden çözdük

normalde bana olabilecek zararı 500 tl civarıydı..

• Merhaba arkadaşlar.. Dün otobanda yolculuk yaparken hararetin çizgiyi geçtiğini farkettim,fan geç kalmış ha girdi ha girecek derken sıcaklık yükselmeye devam etti..Durmadım devri düşürüp rüzgarı kullanarak radyatördeki dolaşan suyu soğutabileceğimi düşündüm ancak sıcaklık yükselmeye devam edince sağa çekip durdum..Önce rölantide soğuyacağını düşünüp stop etmedim,kaputu açıp fana baktım dönmüyordu..Belki bir sıkışıklık olabileceğini düşündüğümden pervaneyi elimle çevirip motora yol vermeyi düşündüm fakat yine çalışmadı..Bu sırada su genleşme kabının kaynadığını sesler çıkardığını gördüm..elime bir bez alıp kapağı yavaşca açtım..motoru kapattım..sonra biraz soğumasını bekleyip genleşme kabına su doldurdum biraz bekleyince su kalmadığı gördüm..üç sefer su ekledim üçündede bitti..yağ çubuğunu çekip baktığımda suyun kartere kadar gittiğini gördüm..İşi bilmeyen biri değilim aslında ama neden harareti ilk farkettiğim an yola devam etmeyi düşündüm hala anlamıyorum..........Neyse arabayı oralarda daha önce bir kaç kez gittiğim bir oto elektrikçiyi arayıp o andan kurtulmayı düşündüm..onunda yardımıyla oraya çok yakın onunda kefil olduğu bir tamirciye aracı çektik..Usta ile 400 liraya conra değişimi,kapak taşlaması vs. işçilik yağ+yağ filtresi kısacası ne yapılacaksa anlaştım..Aslında hizmetlerinden çok memnun olduğum özel servisim var ve aracımı bugüne dek onlardan başkasına hiç elletmemiştim ama oraya dek vereceğim çekici parası ve servisimin keseceği fatura(biraz tuzlu çalışıyorlar) beni korkuttu...Umarım 400 liraya güzel bir işçilik ile bu işin içerisinden sıyrılırız..Tamir sonrası dikkat etmem gereken noktalar var ise daha önce bu işi tecrübe atmiş arkadaşlarımdan tavsiye bekliyorum..Teşekkür ederim... 98 1.4 rna europa

• Bugün aracı teslim almaya gittim fakat arac ilk çalıştırmada çok zor çalışıyor,çalıştıktan sonra dalgalanmalar oluyor ve ayağımı gazdan çekip rölantiye düşünce araç stop ediyordu...3 saat falan uğraştılar yapamadılar,ben bıraktım geldim..Yarın 3 de işden çıkınca gidip aracımı alıcam ya çalışır halde ya çekici ile..Buda bana ders olsun bir daha arabamı servisinden başka yere sokmam..zaten istemeye istemeye ilk kez dışarıda birisine elletiyordum aracı...
  • Herkese merhaba

Aracımın 4lüsünü geçende ortalama 30 -60 dk açık tuttum sonra kapattım dün tekrar açayım dedim çalışmıyor

4lülerin sigortası ayrı mı acaba diğer tüm farlar donanımlar çalışıyor bilgisi olan var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 1 Eylül 2014; 23:00:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukaan

Bugün aracı teslim almaya gittim fakat arac ilk çalıştırmada çok zor çalışıyor,çalıştıktan sonra dalgalanmalar oluyor ve ayağımı gazdan çekip rölantiye düşünce araç stop ediyordu...3 saat falan uğraştılar yapamadılar,ben bıraktım geldim..Yarın 3 de işden çıkınca gidip aracımı alıcam ya çalışır halde ya çekici ile..Buda bana ders olsun bir daha arabamı servisinden başka yere sokmam..zaten istemeye istemeye ilk kez dışarıda birisine elletiyordum aracı...

hocam çok geçmiş olsun umarım en az zararla halledersiniz sorununuzu

yola çıkmadan kontrol etmişmiydiniz aracı acaba ?

su kabında su varmı yokmu diye bakmışmıydınız

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Herkese merhaba

Aracımın 4lüsünü geçende ortalama 30 -60 dk açık tuttum sonra kapattım dün tekrar açayım dedim çalışmıyor

4lülerin sigortası ayrı mı acaba diğer tüm farlar donanımlar çalışıyor bilgisi olan var mı

1,4 i beymen club aracımda aynı olay başıma geldi 4 lü düğmesinde çıkmıştı sorun düğmeyi değiştirdik

bu R19 ön konsol sis farı dörtlü flaşör arka cam ısıtıcı düğmeleri biraz dandik

en azından benim aracımdakiler öle idi belki benden önceki sahibi yan sanayi almış da olabilir

önce mümkünse başka bir düğme ile deneyin eğer sorun çözülmez ise sigorta ya bakma aşamasına geçin derim

seçim sizin

• quote:

quote:

Herkese merhaba

1,4 i beymen club aracımda aynı olay başıma geldi 4 lü düğmesinde çıkmıştı sorun düğmeyi değiştirdik

en azından benim aracımdakiler öle idi belki benden önceki sahibi yan sanayi almış da olabilir

önce mümkünse başka bir düğme ile deneyin eğer sorun çözülmez ise sigorta ya bakma aşamasına geçin derim

seçim sizin

Şöyle bir durum var

4lüye basınca sinyaller de çalışmıyor yani devreye giriyor gibi oluyor ama dörtlü yanmıyor bozuk olsa hiç komut göndermemesi gerekmez mi acaba

• quote:

quote:

quote:

Herkese merhaba

seçim sizin

Şöyle bir durum var

4lüye basınca sinyaller de çalışmıyor yani devreye giriyor gibi oluyor ama dörtlü yanmıyor bozuk olsa hiç komut göndermemesi gerekmez mi acaba

hocam eğer sorun sigortadan olsa hiç bir tepki vermez

devreye giriyor gibi oluyor demişsiniz bunun sebebi düğmedeki bir temassızlık olabilir düğmeyi yuvadan çıkarıp içini açın ne demek istediğimi anlayacaksınız

3 tane tırnak var metal elektrik iletimini sağlayan çok dandik bir mekanizma yani o tırnaklarda bir eğrilik varsa ondan dolayı olabilir

o yüzden önce başka bir R19 dörtlü flaşör düğmesi ile deneyin eğer çalışırsa sorun düğmede yeni düğme alınacak yok eğer başka düğme ile çalışmazsa sorun başka yerde sigortada v.s olabilir

peki sinyaller tek tek çalışıyormu acaba ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: farukaan

Bugün aracı teslim almaya gittim fakat arac ilk çalıştırmada çok zor çalışıyor,çalıştıktan sonra dalgalanmalar oluyor ve ayağımı gazdan çekip rölantiye düşünce araç stop ediyordu...3 saat falan uğraştılar yapamadılar,ben bıraktım geldim..Yarın 3 de işden çıkınca gidip aracımı alıcam ya çalışır halde ya çekici ile..Buda bana ders olsun bir daha arabamı servisinden başka yere sokmam..zaten istemeye istemeye ilk kez dışarıda birisine elletiyordum aracı...

hocam çok geçmiş olsun umarım en az zararla halledersiniz sorununuzu

yola çıkmadan kontrol etmişmiydiniz aracı acaba ?

su kabında su varmı yokmu diye bakmışmıydınız

Hararet yapmadan iki gün evvel bakmıştım su biraz azdı tamamladım ardından 300 km yol yaptım sonrasında hararet yaptı işte..neyse...
    Aracımı bugün teslim aldım arkadaşlar,dünkü sıkıntının sebebi üst kapağı taşlayan ustanın hatasıymış ordan havamı ne alıyomuş subaplar tam anlamadım orasını, bugün tekrar taşlandı ve toplandı,şu an normal çalışıyor bir sıkıntı yok.katkıda bulunan herkese teşekkür ederim..

• Benzin deposunu söküp temizlemek istiyorum arkadaşlar,bu işi daha önce yapıp tavsiyesi olucak birisi varmı acaba?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Herkese merhaba

seçim sizin

Şöyle bir durum var

devreye giriyor gibi oluyor demişsiniz bunun sebebi düğmedeki bir temassızlık olabilir düğmeyi yuvadan çıkarıp içini açın ne demek istediğimi anlayacaksınız

3 tane tırnak var metal elektrik iletimini sağlayan çok dandik bir mekanizma yani o tırnaklarda bir eğrilik varsa ondan dolayı olabilir

o yüzden önce başka bir R19 dörtlü flaşör düğmesi ile deneyin eğer çalışırsa sorun düğmede yeni düğme alınacak yok eğer başka düğme ile çalışmazsa sorun başka yerde sigortada v.s olabilir

Bugün ustaya gittim 4lü butonu bozukmuş aksaraydan alıp takacağım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Herkese merhaba

seçim sizin

Şöyle bir durum var

Bugün ustaya gittim 4lü butonu bozukmuş aksaraydan alıp takacağım

aksaraydan nerden alışveriş yapıyorsunuz fiyatlar nasıl orda aradığınız parça bulunuyormu benim de ön konsolda bulunan saat bozukmuş ondan almak istiyorum fiyatı ne kadardır aradım bulamadım bu saatten nerde bulabilirim

• Merhaba

Bugün aracıma park sensörü alıp taktırdım

Park sensörü 45 TL
    Takma ücreti 40 TL

Ustaya eskiden çekmiş olduğum kamera ve park sensörünün kablosunu da gizlettim hiç gözükmüyor güzel oldu

Kullandım gerçekten büyük kolaylık

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>

• emrcnd E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.. Kamera ve park sensörü her arabaya şart valla.. Sensöre verdiğin para kadar işçilik almıslar nasıl işse artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Ç.

Hayırlı olsun.. Kamera ve park sensörü her arabaya şart valla.. Sensöre verdiğin para kadar işçilik almıslar nasıl işse artık

Teşekkürler.Kamera gerçekten şart yolla fırlayanlar ışık ihlali yapanlar maganda çok olası kazada kanıt olacaktır.

Parksensörü öyle oldu malesef ama kullanınca 150 tL olsa da alırdım diyorum gerçekten büyük kolaylık oldu
  • quote:

quote:

Teşekkürler.Kamera gerçekten şart yolla fırlayanlar ışık ihlali yapanlar maganda çok olası kazada kanıt olacaktır.

Parksensörü öyle oldu malesef ama kullanınca 150 tL olsa da alırdım diyorum gerçekten büyük kolaylık oldu

hocam sensörün hayırlı olsun bende aynısından çinden aldım taktıracağım 18 dolara aldım 8 dolarada ayrıca yedek sensör aldım bozulursa diye geri vitese takılacak bu değilmi birde çakmaklık aldım onları taktıracam bakalım kaça takarlar

• quote:

quote:

hayırlı olsun b
    ende çinden sipariş verdim geldi 14 dolara geldi taktıracam sensörü siyah tampona uyumlu olmuş güzel değilmi memnunmusun kullanımından haftasonu taktırayım bende

• quote:

Orijinalden alıntı: zazaca

quote:

quote:

hayırlı olsun b
    ende çinden sipariş verdim geldi 14 dolara geldi taktıracam sensörü siyah tampona uyumlu olmuş güzel değilmi memnunmusun kullanımından haftasonu taktırayım bende

Ben en ucuzunu aldım memnunum 0 noktasında yani sürekli öttüğünde bir insan geçecek kadar yer kalıyor o açıdan güzel istersem az daha kaydırıyorum arabayı sıfır olmuş oluyor.

Yağmurda çalışmıyor hatalı ölçüyor.Geri geri giderken kaldırımı dahi görebiliyor o da çok iyi oluyor resimde gözüktüğü gibi çok sırıtmadı sensörler tavsiye ederim taktırmanızı büyük kolaylık

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.