- x
<<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>>
1673 Cevap320964 Görüntüleme16 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     8 [10] 12 13 14 15 16 17      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

30 Mesaj
5 Şubat 2009; 15:20:52 

Akü sorunu yaşayan ya da yaşayabilecek olan arkadaşlara bir fikir olması açısından yaşadığım bir tecrübeyi paylaşayım.
Akü zırt pırt bitiyodu aracı bir gün yatırmam yetiyodu bitmesi için. Elektrikçilere gittik yok şundan yok bundan hepsi ayrı telden bi şeyler söylüyo ama çare yok hatta önceki akü bitince kaç yıl olduğunu bilmediğimden değiştirdim. O da bitti. En sonunda bi arkadaştan başka bir elektrikçi ismi daha aldım gittim durumu anlattım. Adam arabayı göremdiği için ( araç bi arka sokaktaydı ustayı yayan arıyodum.) ne marka olduğunu sordu. R 19 dedim. Bagaj lambası sönmüyodur dedi direk. Yok ya olur mu falan derken arkadaşın kameralı telefonunu lambanın altına gelecek şekilde bagaja yerleştirip bagaj kapağını kapattık sonra açıp telfondan kaydı izlediğimizde gerçekten de bagaj kapandığında lambanın kapanmadığını gördük.
Şimdi iki üç gün de yatsa sorun yok daha fazla yatmadığı için araç bilmiyom kaç gün yatmaya dayanır.
Aküyle ilgili sıkıntı olursa aklınızın bi köşesinde bulunsun istedim. Bunların üst kilidin dışında bi çıkıntı var kapağı kapattıpında lambanın alttaki yaylı düğmesini aşağı basıp kapatıyo o çıkıntı kırıkmış meğer. Tabi arabayı aldığımda o lamba yanmıyodu. Ben lambayı faaliyete geçirince, bu sorunların oluştuğunu sonradan hatırladım. Arabayı satan kişi sağolsun kilidin o çıkıntısı kırılınca 20 lira masraf edip kilit almak yerine lambayı iptal ediyor. Ve bizi uğraştıryor. hani söylese en azından nerde ne olduğunu ona göre hareket edersin. Şahsen ben arabayı şimdi satacak olsam çalışmayan yerlerini ya yaptırırım ya söylerim üç kuruşluk iş için kimsenin arkamdan konuşmasını istemem ama kişiden kişiye değişiyo demekki

1605 Mesaj
5 Şubat 2009; 15:44:41 

ben o lambayı komple söküp attım zaten araç taksiden çıkma kendim basmadan yanmıyodu iyi bi yerde değil zaten... uğraşmaya değmez..

O koltuğa her oturduğunda neden diye bir sor kendine..!

1 Mesaj
6 Şubat 2009; 22:03:50 

Merhaba arkadaslar..2001 model r 19 alize 1.6e marka aracım var. 29.000 km de... garaj arabası...
bu arabamın ön gögüsü sol taraftan pırttı once. şimdi gögüs düşmek üzere... bunun orjinalini bulabilirmiyim... ayrıca arabama 1. ve 2. viteste hızlı (kalktıgımda max 3000 devir) bi sürtünme sesi geliyor...bu ses nereden gelebilir... debriyaj kacırıyor olabilir mi?? YARDIM EDERSENIZ SEVINIRIM
bilalsalgar@hotmail.com

1605 Mesaj
6 Şubat 2009; 22:30:43 

debriyaj kaçırıyor olabilir.. baskı şemsiyelerinden geliyor olabilir.. çok yatan arabalarda egzost sorunu olabiliyor..ordan gelen zırıltı olabilir..

1605 Mesaj
6 Şubat 2009; 22:37:49 

bir renault ustası rahatlıkla bulabilir bu sorunu...

30 Mesaj
8 Şubat 2009; 22:35:06 

Arkadaşlar, bu subap ayarı neden bozulur belli bi km'si mi var, ya da süresi mi var? Dört ay içinde bozuluyo
hemen. Daha önce forum genelinde mevzusu geçtimi bilmiyorum duyan bile varsa. Ben göremedim.

1605 Mesaj
8 Şubat 2009; 22:59:05 

quote:

Orjinalden alıntı: maamut

Arkadaşlar, bu subap ayarı neden bozulur belli bi km'si mi var, ya da süresi mi var? Dört ay içinde bozuluyo
hemen. Daha önce forum genelinde mevzusu geçtimi bilmiyorum duyan bile varsa. Ben göremedim.

eksantirik mili bozuksa hemen bozulur zaten yaz kış geçişlerinde bozulur.. zaten yaz we kışa ayrı ayrı subab ayarı olması gerekir...

11 Mesaj
10 Şubat 2009; 20:48:16 

Herkese slm..foruma kaydolalı uzun zaman olmuştu..ama giremiyordum..bende R19 1.6 RTE Alize sahibiyim.tutulan modeli herhalde..araştırmadan aldık ama ii ettik herhalde....forumda herkes paylaşıyor herşeyi..çok hoşuma gitti bu..arabayı temmuzda 12.600 e aldık.tüp yoktu tabi.sıralı sistem lpg taktırdık aldığımız gibi.toplam 15.000i geçti masraflarla beraber..ilk sıralar rölantide sorun oluyordu.kendiliğinden düşüp yükseliyordu hiç durmadan..bilgisayara bağlayıp ayarladılar ve halloldu..çoğunuzunda dediği gibi bikaç sorunum var.
1.si öncelikle durur haldeyken 1.vitese geçmemesi.debriyajdan ayağımı çekip bidaha basınca geçiyor ama:Dbunu öğrendm.
2.si direksiyon hidrolik ama sert diğer arabalara göre.
3.sü yaklaşık 2500devri bulunca ön taraftan bi hırıltı geliyor.acaba manifottanmı die şüpheleniyoruz..
4.sü çok sesli bi araç:Dhepimiz alıştık artık buna..önceki araba R12 torostu..bu uçak gibi geldi:D
5.si 4.viteste devrini bulduğu halde bi titreme yapıyor.bunu anlamadım işte

dediğiniz gibi ustalar çok insafsız..ilk sıralarda çukura falan düştüğümde janttan ses geliyordu.bi tıkırtı.balata gevşekmiş ondan yapıyor biliyoruz..ustaya götürdük 300 ytlyle zor çıktık.rot milleri,aks körükleri ,balatalar ne varsa deiştirdi.dolayısıyla kesildi ama baya bi masraf oldu.
şuandada motor yağ kaçırıyor.keçeden dediler.servis 350 ytl dedi.başka bi usta 170 dedi.şimdi 70e yapan birini bulduk oraya götürecem..adanadayım bu arada.
lpg de en son 170i gördm.kaputu açtığımda her tarafın yağa bulanmış olduğnu gördm..kötü bi durum..benzinde deneyemedim daha.
burda lpg 1.600 . km ye 140krş yakıyor.1lt ortalama 12km götürüyor...bu ara arttı biraz ama sanırım egsozdan dolayı ..

herkese ii akşamlar..paylaşmak istedm

301 Mesaj
10 Şubat 2009; 22:50:34 

quote:

Orjinalden alıntı: baco007

Herkese slm..foruma kaydolalı uzun zaman olmuştu..ama giremiyordum..bende R19 1.6 RTE Alize sahibiyim.tutulan modeli herhalde..araştırmadan aldık ama ii ettik herhalde....forumda herkes paylaşıyor herşeyi..çok hoşuma gitti bu..arabayı temmuzda 12.600 e aldık.tüp yoktu tabi.sıralı sistem lpg taktırdık aldığımız gibi.toplam 15.000i geçti masraflarla beraber..ilk sıralar rölantide sorun oluyordu.kendiliğinden düşüp yükseliyordu hiç durmadan..bilgisayara bağlayıp ayarladılar ve halloldu..çoğunuzunda dediği gibi bikaç sorunum var.
1.si öncelikle durur haldeyken 1.vitese geçmemesi.debriyajdan ayağımı çekip bidaha basınca geçiyor ama:Dbunu öğrendm.
3.sü yaklaşık 2500devri bulunca ön taraftan bi hırıltı geliyor.acaba manifottanmı die şüpheleniyoruz..
4.sü çok sesli bi araç:Dhepimiz alıştık artık buna..önceki araba R12 torostu..bu uçak gibi geldi:D

dediğiniz gibi ustalar çok insafsız..ilk sıralarda çukura falan düştüğümde janttan ses geliyordu.bi tıkırtı.balata gevşekmiş ondan yapıyor biliyoruz..ustaya götürdük 300 ytlyle zor çıktık.rot milleri,aks körükleri ,balatalar ne varsa deiştirdi.dolayısıyla kesildi ama baya bi masraf oldu.
şuandada motor yağ kaçırıyor.keçeden dediler.servis 350 ytl dedi.başka bi usta 170 dedi.şimdi 70e yapan birini bulduk oraya götürecem..adanadayım bu arada.
lpg de en son 170i gördm.kaputu açtığımda her tarafın yağa bulanmış olduğnu gördm..kötü bi durum..benzinde deneyemedim daha.
burda lpg 1.600 . km ye 140krş yakıyor.1lt ortalama 12km götürüyor...bu ara arttı biraz ama sanırım egsozdan dolayı ..

daha önceki yazılardan da okumuşsundur gerçekten en beğendiğim europalar RTE ler RT kullanıcısıyım

direksiyon bence o kadar sert değil en azından kullandığım biçok hidrolik arabaya göre orta sayılır
babamın 2007 dci loganından daha yumuşak olduğunu düşünüyorum 95 model benimki
daha önceden de hidrolik direksiyon bozulmuştu yenisi 200 üstü bir fiyat verdiler ve en sonunda sanayide yapan birini buldum 50 liraya yaptırdım içindeki fırça yada kömür diye tabir ettiğimiz hidrolik pompalayan elektirik motorunun parçalarını kesip biçip gümüş kaynağıyla uydurarak yaptık o günden beri gayet sorunsuz çalışıyor
ama bozulduğu zamn emin olunki direksiyonu çevirirken kıp kırmızı oluyorsunuz

KulüPRenaulT

1605 Mesaj
10 Şubat 2009; 23:02:48 

1. sorunda baskı balata sorunu olabilir..
2. sorunda hidrolik yağını kontrol et yağı eksikse normala göre sertdir.. ama tabi bi mercedes gibi olmasınıda bekleme..
3. sorunda manifolt ya da eksoz contası vardır o değişmişdir yan sanayisiyle ona baktır orjinaliyle değiştirmeni tavsiye ederim manifoltdan olsa duramazsın çok fazla ses gelir
5. sadece 4 vitesde yapıyor diye bişi olmaz.. ama en büyük nedeni 2 motor kulağına ce şanzıman kulağında sorun olmasıdır..onlara baktır..
yüksek hızlarda yağ olması normalir zaten o motorla benzinde de daha fazlasını görmez...
quote:

301 Mesaj
10 Şubat 2009; 23:05:47 

quote:

http://www.araba.com/1791341.html?r=1# bu linkteki R19 hoşuma gitti..bilmem siz ne dersiniz..böyle bişey yapmak istiyorum kısmetse..ilerleyen zamanlarda

bence modifiyeli apaçhi şahin gibi olmuş
arkadaşlar yani yazık oluyor arabaya gibime geliyor

bence çok fazla modifikasyon yerine arabanın genel hatlarını değiştirmeden yapılıcak değişiklikler daha güzel durabiliyor örneğin resimdeki gibi ufak bi marşbiyel gibi ayrıca 60 lira gibi bi masrafla alacağınız (ben hala alamadığım belki bigün alacağım) sis farı... gibi ufak değişiklikler gidebilir

0

0

0

Ekteki dosya (3)

KulüPRenaulT

301 Mesaj
10 Şubat 2009; 23:11:39 

quote:

Orjinalden alıntı: alp2828

1. sorunda baskı balata sorunu olabilir..
2. sorunda hidrolik yağını kontrol et yağı eksikse normala göre sertdir.. ama tabi bi mercedes gibi olmasınıda bekleme..
3. sorunda manifolt ya da eksoz contası vardır o değişmişdir yan sanayisiyle ona baktır orjinaliyle değiştirmeni tavsiye ederim manifoltdan olsa duramazsın çok fazla ses gelir
5. sadece 4 vitesde yapıyor diye bişi olmaz.. ama en büyük nedeni 2 motor kulağına ce şanzıman kulağında sorun olmasıdır..onlara baktır..
yüksek hızlarda yağ olması normalir zaten o motorla benzinde de daha fazlasını görmez...

motor kulaklarında ön 2 tanesini değiştirmek yetiyor arkadakini sökmesi yapması biraz daha zor olduüu için ben değiştirmemiştim

bi hafta evvel manifold contasını değiştirdim orjinal değildi 20 liralık maliyete mal olduğu takımı değişimi ufak bikaç şeydaha yapıldı 2 hafta öncede susturucuyu değiştirdim
yeni takılan contatan memnum

hidrolik direksiyon kaçırmaya başladıysa zaten yavaş yavaş gitmiştir ben habire ilave edip duruyordum bigün tamamen iflas etti (yukarda yapımından bahsetmiştim) şimdi çok az belli belirsiz ses yapıyor (bilen anlar ancak)

KulüPRenaulT

11 Mesaj
11 Şubat 2009; 0:00:51 

teşekkr ederm beni yönlendirdiğiniz için..1-2 güne kadar bakıma girecek kısmetse..baskı balata yeni değişti..okuduğum bazı yorumlardada vardı vites geçerken zorlanıyor die..benmde aklıma geldi..ben zaten diğer arabalara göre direksiyon biraz sert demiştim.ama tabiki rahat yanii..direksiyon hidroliğini kontrol ediyorum..sorun yok.hiç kaçırmıyor yani..ama yan sanayi parça takmışlardır dediğiniz gibi büyük ihtimal..çünkü arabanın içinde konuştuğumuz anlaşılmıyor çoğu zaman..o derece ses var yani...

3808 Mesaj
11 Şubat 2009; 15:40:39 

eski bir 19 sahibi olarak
bence hiç modifiye yapmasa daha iyi imiş... zaten 19 ların kendine has sade bir güzelliği var!
ilanda da kafasına göre yazmış arkadaş....anladığım kadarı ile 1.4i
Ama araçta full yani; ESP, digital klima, hem metalik hemde opak boya bile var!

quote:

http://www.araba.com/1791341.html?r=1# bu linkteki R19 hoşuma gitti..bilmem siz ne dersiniz..böyle bişey yapmak istiyorum kısmetse..ilerleyen zamanlarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankay2 -- 11 Şubat 2009; 15:37:43 >

2011 Renault Megane III 1.5 Dci 85 HP Expression (KP)
Megane III detaylı incelemem

11 Mesaj
11 Şubat 2009; 17:14:38 

bu sabah arabayı çalıştıramadm..marş basıyor ama çalışmıyor..benzinden şüphelendm..benzn aldım geldm..yine çalışmadı..lpg ye aldığımda çalışır gibi oluyor ama geri benzine geçiyor sıralı olduğu için..ben enjeksiyon pompasından şüphelendm..tamirci getrdm..bişe anlamadı,yarın getir sökelm bakarız dedi.bildiğim kadarıyla enjeksiyon pompasından bi ses geliyordu önce..çalışrken falan..ama şimdi gelmiyor..sizce nedir sorun?enjeksiyon pompasımı arızalıdır??

3 Mesaj
12 Şubat 2009; 11:36:01 

MERHABA ARKADAŞLAR,

BEN BU FORMA BUGÜN ÜYE OLDUM BENİM 1.4 1997 RENAULT BEYMEN CLUB'IM VAR .YAKLAŞIK 8 AYDIR ARABAM FAZLA BENZİN YAKIYOR ŞEHİR İÇİ
320 KURUŞ( 50 YTL LİK BENZNLE 160 KM) TUTTUM BİRDE ATİKER SIRASIZ GAZ TAKTIRDIM ODA 275 KURUŞ YAKIYOR BUNLAR ŞEHİRİÇİ TUTARLAR KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM ARABAMIDA ÇOK SEVİYORUM NE OLUR BANA AKIL VERİN .YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.SELAM VE SAYGILAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEYHİP -- 12 Şubat 2009; 13:37:42 >

13 Mesaj
12 Şubat 2009; 21:08:32 

BENİM arabada da aynı sorun r19 rte hb.arabamdan memnunum ama şu ses olayı bir hallolsa daha iyi olacak.ama benimki rüzgar sesi değil motor sesi.usta ya götürdüm bunlar normal diyor.ben de teybi yüksek seste dinliyorum size de tavsiye ederim.r19 rte hb performansta 1 numara:)
quote:

Orjinalden alıntı: geronimo05

Merhaba arkadaşlar aynı problem bendede var.Yanlız bu ara başka bi problemim varki evlerden ırak 2000 R19 45000 1.9 Dizel aracımız var yanlız bu bir ay içinde orjinal şarj dinamosunu yaktı değiştirip ikinci el bir dinamo daha aldım.Yanlız gelgörki onuda yakmış aracı götürmedik elektrikçi, servis kalmadı problem ne olabilir.Yardımcı olabilirmisiniz Bu arada yine şarj dinamosu arıyorum nereden uygun fiyata bulabilirim.şu an İstanbuldayım.Araç memlekette babam kullanıyor daha doğrusu kullanamıyor Acil yardım Lütfen

R 19 RTE HB 1998 PERFORMANSTA 1 NUMARA

13 Mesaj
12 Şubat 2009; 21:13:23 

Öncelikle bu yakıt çok fazla anormal.Acaba gazı aldığın yer sorunlu olabilr mi?50 liralık diyip 30 liralık vermiş olabilir...Arkadaşım bence öncelikle tüpü takan ustaya götür.tüp ayarı yapsın...ustaya da benzinde de çok yakıyordu deme bişey yapmaz.kolay gelsin...
quote:

Orjinalden alıntı: MEYHİP

MERHABA ARKADAŞLAR,

BEN BU FORMA BUGÜN ÜYE OLDUM BENİM 1.4 1997 RENAULT BEYMEN CLUB'IM VAR .YAKLAŞIK 8 AYDIR ARABAM FAZLA BENZİN YAKIYOR ŞEHİR İÇİ
320 KURUŞ( 50 YTL LİK BENZNLE 160 KM) TUTTUM BİRDE ATİKER SIRASIZ GAZ TAKTIRDIM ODA 275 KURUŞ YAKIYOR BUNLAR ŞEHİRİÇİ TUTARLAR KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM ARABAMIDA ÇOK SEVİYORUM NE OLUR BANA AKIL VERİN .YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.SELAM VE SAYGILAR

13 Mesaj
12 Şubat 2009; 21:26:01 

ateşlemelerin sağ alt çaprazında (aşağıda zor görüyor)bir aparat bir yere takılıyor.orada oksitlenme olmuştur.o aparatı temizledin mi sorun çözülmüş demektir.aynı sorun bende de oldu.yok triger değişmesi lazım falan dediler.sonra oradaki oksitlenmeyi göütrünce sorun çözüldü.kolay gelsin iyi şanslar...
quote:

bu sabah arabayı çalıştıramadm..marş basıyor ama çalışmıyor..benzinden şüphelendm..benzn aldım geldm..yine çalışmadı..lpg ye aldığımda çalışır gibi oluyor ama geri benzine geçiyor sıralı olduğu için..ben enjeksiyon pompasından şüphelendm..tamirci getrdm..bişe anlamadı,yarın getir sökelm bakarız dedi.bildiğim kadarıyla enjeksiyon pompasından bi ses geliyordu önce..çalışrken falan..ama şimdi gelmiyor..sizce nedir sorun?enjeksiyon pompasımı arızalıdır??

301 Mesaj
13 Şubat 2009; 0:22:01 

quote:

Orjinalden alıntı: usta0560

ateşlemelerin sağ alt çaprazında (aşağıda zor görüyor)bir aparat bir yere takılıyor.orada oksitlenme olmuştur.o aparatı temizledin mi sorun çözülmüş demektir.aynı sorun bende de oldu.yok triger değişmesi lazım falan dediler.sonra oradaki oksitlenmeyi göütrünce sorun çözüldü.kolay gelsin iyi şanslar...

distirbitörmü?? içinde platin var zımpara kağıdıyla zımparalamak işi çözüyor bi raddeden sonra işe yaramıyor yenisini takmak gerekiyor bahsettiğin oysa şayet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tsuyoi -- 13 Şubat 2009; 0:25:11 >

KulüPRenaulT

30 Mesaj
14 Şubat 2009; 11:26:08 

Valla bu krizde sanayinin kapısından bile geçmeyi düşünmüyorum. Ufak tefek tıkırtıları da müziğin sesini biraz daha açarak kendim tamir ediyorum . Bi gün iyi bi masraf açarsa ne halt ederim diye de düşünmüyor değilim . Gerçi yağına suyuna bakıyorum, ön balataları değiştirdim. Fren, lastik ve ön takım idare etti mi yetip gidiyor. Ama şöyle daha genel bi bakım ateşlemeden motordan kaportaya kadar gönlümden geçen. Bi gün kısmet olur inşallah diyorum.
Geçen sanayiye gittim direksiyondan gelen tıkırtı için. Ön takımda bi şey yok biliyorum iyi yani. Ama direksiyondaki tıkırtıyı kesemedim kasislerde. Usta mafsal dedi. Sorduk 500-600 tl gibi bi rakam verdiler. Nette bakıyorum acayip acayip fiyat farkları. 40 ytl den 1800' e kadar farklı modellere ait rakam çıkıyo. Dedim ustaya bu dert beni götürür mü yardan aşağı, hiç bişey olmaz sadece tıkırdayıp durur dedi bıraktım bende. Benimki mekanik düz direksiyon.
Şimdide fren veya gaz pedalına basıp çekince araba içine nefes çekmeye çalışıpta çekemiyomuş gibi cııırk diye bi ses çıkarıyo tam taklit olmayabilir buna benzer bi ses. Park halinde ilk çalıştırmada fark ediyorum sesi seyir halinde pek duymuyorum.
Şimdi gidersin ustaya, hepsi profesör ben bu moku anlanadım demez kompleksinden. Yok şundan bundan parça değişir, sorun düzelmez. Söylersin e düzelmedi senin dediğin parçadan değilmiş demekki diye. Yok o değişenler zaten arızalıydı ondan değiştim der. Yani bu esnaflık anlayışını anlamak mümkün değil. Boşa giden paraya mı, ustalarımızın " bişeyler yapayım, paramı alayım" mantığıyla hareket edecek kadar basit düşünceli oluşlarına mı (iyileri varsa tenzih ederim) üzülelim. Halbuki dürüstçe anlamadım ya da şundan olabilir bir deneyelim olmazsa diğer ihtimalleri değerlendirelim gibi bi yaklaşımları olsa o kapıya ikinci üçüncü kez yine gidersin. Sonuçta parayı sokakta bulmuyoruz biz de onun gibi ekmeğimize çalışıyoruz.
En iyisi yolda kalana kadar gidip hangi parça cartı çektiyse onu değiştirip devam etmek.

3 Mesaj
14 Şubat 2009; 11:50:54 

ateşlemeini sağ alt çaprazını biraç açarmısın anlayamadım

1605 Mesaj
14 Şubat 2009; 12:07:53 

quote:

Orjinalden alıntı: MEYHİP

MERHABA ARKADAŞLAR,

ilk önce kış için subab ayarı yaptır sonra lpgyi taktırdığın yere git beyne format atsınlar ( yani ayar yapsınlar ) tekrar ölç büyük ihtimalle halledilir..

3 Mesaj
14 Şubat 2009; 16:03:42 

MOTOR TAKOZU YIPRANMIŞ OLABİLİR 1.VİTESLE KALKARKEN ÖZELLİKLE OLUYORDA SONRADAN AZALIYORSA ÖN TAKIMCIYA GÖSTERMENİNİ TAVSİYE EDERİM.BENİM 19 DA VARDI HALLETTTİ USTA TAKOZ 20 USTA 10 TL ALDI SORUN ÇÖZÜLDÜ

30 Mesaj
19 Şubat 2009; 21:27:57 

Amortisör değiştiren var mı yakın zamanda? Fiyatlar ne durumda. Sağ arka belirgin şeilde çöktüğünü fark ettim park yerinde bu gün. Park yeri düz zemin ama araba bir yanının üstüne duruyo gibi lastik patladı zannettim lastikler sağlam. Sürüşte bi şey hissetmedim ama.

6 Mesaj
20 Şubat 2009; 15:34:38 

Bende r19 hsatasıyım güzel topik olmuş :D modif de yakışıyor arabaya :D

11 Mesaj
20 Şubat 2009; 16:53:16 

slm...araba bakımdan çıktı..motor komple indi.keçeler deişti.devirdaim,enjeksiyon pompası falan deiştirildi..şimdi suda kaçırmıyor yağda.dediğim gibi arabanın çalışmama sebebi enjeksiyon pompası çıktı..motorda bi hırıltı var demiştim.hala devam ediyor.sesi içeride çok rahatsız ediyor.egsozdan şüphelendim ve egsozcuya gittim biraz önce..katalizatörün içi dağılmış bide orta susturucu deişecek dedi.fiyatınada 400tl çekti.sizce normalmi?daha ucuz bulabilirmiyiz adanada?şimdi böyle binmeyi düşünüyorum bi süre.zararı olurmu acaba arabaya?ii bi masraf açtı araba yaw...

30 Mesaj
20 Şubat 2009; 23:16:02 

Valla katalizör mü ne onu bilmem ama yazın komple eksozu 170 tl ye değiştirdim. Bu gibi durumlarda şüphen varsa tek bir ustaya gösterme farklı ustalarada baktır derim. Çoğu usta işin kolayına kaçıp anladığınada anlamadığınada parça değiştiriyor lüzumsuz yere.

13 Mesaj
21 Şubat 2009; 4:12:22 

quote:

slm...araba bakımdan çıktı..motor komple indi.keçeler deişti.devirdaim,enjeksiyon pompası falan deiştirildi..şimdi suda kaçırmıyor yağda.dediğim gibi arabanın çalışmama sebebi enjeksiyon pompası çıktı..motorda bi hırıltı var demiştim.hala devam ediyor.sesi içeride çok rahatsız ediyor.egsozdan şüphelendim ve egsozcuya gittim biraz önce..katalizatörün içi dağılmış bide orta susturucu deişecek dedi.fiyatınada 400tl çekti.sizce normalmi?daha ucuz bulabilirmiyiz adanada?şimdi böyle binmeyi düşünüyorum bi süre.zararı olurmu acaba arabaya?ii bi masraf açtı araba yaw...

Kardeş kusura bakma ama sana güzel yağlı bir fiyat çekmiş egzoscu. 4 ay önce ben de değiştirdim komple. Katalitik konvektörü (katalizör)ü egzoscuya bıraktım. (onlar bunları toplayıp satıyorlar). Bütün egzosu MATAY ile yeniledik. Komple 250TL fiyat istedi. Tanıdıktı bu fiyattan daha iyi bir fiyata yaptırdık ankadara. Araçla ankaraya gelip yaptırsan neredeyse aynı paraya gelecek yani:D

R19 B53 EJ7

11 Mesaj
21 Şubat 2009; 11:49:25 

katalizatör serviste 1milyar dedi bide:s öyle baktm kaldım:Dçektiği fiyatta baya yüksek ya..dediiğin gibi ankarada taktırsak aynıyı bulur:D adanadaym ben..walla araştıracam işte bende.osmaniyede üni.de okuyorum ben.hafta içi ilgilenemiyorum.babamda çalışıyor..bakacaz artık ya..olmazsa ordada bakarım

301 Mesaj
21 Şubat 2009; 23:16:37 

quote:

Amortisör değiştiren var mı yakın zamanda? Fiyatlar ne durumda. Sağ arka belirgin şeilde çöktüğünü fark ettim park yerinde bu gün. Park yeri düz zemin ama araba bir yanının üstüne duruyo gibi lastik patladı zannettim lastikler sağlam. Sürüşte bi şey hissetmedim ama.

baya oldu ama monrea amartisörleri arkada 65 gibi bir fiyata aldım (arkalar)

tümsekten geçerken araba hoplar bastırırsan patlak yere hemen inip kalkmaz ordan anlarsın

KulüPRenaulT

13 Mesaj
21 Şubat 2009; 23:51:29 

quote:

katalizatör serviste 1milyar dedi bide:s öyle baktm kaldım:Dçektiği fiyatta baya yüksek ya..dediiğin gibi ankarada taktırsak aynıyı bulur:D adanadaym ben..walla araştıracam işte bende.osmaniyede üni.de okuyorum ben.hafta içi ilgilenemiyorum.babamda çalışıyor..bakacaz artık ya..olmazsa ordada bakarım

Yeni katalizör almana gerek yok. Sadece bence biran önce çıkarttır. Çünkü şuan çok daha fazla yakıyor aracın normalden. Ve katalizörü çıkartığında yaklaşık 3-5 beygir fazla güç kazanıyorsun. ;)
Onun amacı benzini atarken, zararlı gazı yararlı hale getirmek. Lpg'n varsa hele zaten gerek yok ona.

R19 B53 EJ7

13 Mesaj
21 Şubat 2009; 23:55:36 

quote:

Maamut, önler gazlı mı senin yoksa normal mi?
Ben yazın değiştirdim önleri 65 yada 75 di, monreo. Orjinal amortisörleri çıkartıp önlere gazlı taktım. Konforu arttı aracın. Ancak daha yumuşak olduğu için virajlarda eskisine göre az daha yatıyor okadar.
Eğer önler normalse arkalara gazlı tavsiye edereim.
Ki belli bi yıldan sonra arkaları gazlı yaptı diye biliyorum fabrika da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sziv -- 22 Şubat 2009; 1:05:32 >

R19 B53 EJ7

836 Mesaj
22 Şubat 2009; 11:01:34 

Merhaba arkadaslar bır renault tutkunu ve sevdalısı olarak onumuzdekı ay kısmet olursa bır arac almayı dusunuyorum.Maddı durumum 7000-8000 arasında oldugundan dolayı baktıgım araclar

1- renault 9 brodway rn -rni
2-renault 19 europa 1.4 rt yada 1.6
3-dacıa solenza bu modeller arasında daha onceden brodway kullandıgım ıcın bu aracı bılıyorum ama renault 19 europa ve dacıa solenza hakkında hıcbır fıkrım yok dıger ıkı model nasıl kullanım yol tutus yedek parca acısından acaba hangı aracı tavsıye edersınız

Arsen Lüpen (Arsène Lupin), Fransız roman karakteridir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken ünlü Fransız anarşist ve akıllı bir hırsız olan Marius Jacob'dan esinlenmiştir. Onun için, hırsızların piri denilebilinir. Her zaman esprili ve kibardır. Kandan nefret eder, olabildiğince silah kullanmaz, Jiu Jitsu bilir, iyi rol yapar, iyi nişancıdır. Her zaman istediğini elde eder. Kadınları kendine âşık etmekte üzerine yoktur fakat her zaman onları bir şekilde kaybeder.

30 Mesaj
22 Şubat 2009; 12:06:27 

quote:

Orjinalden alıntı: arsenelupin

Merhaba arkadaslar bır renault tutkunu ve sevdalısı olarak onumuzdekı ay kısmet olursa bır arac almayı dusunuyorum.Maddı durumum 7000-8000 arasında oldugundan dolayı baktıgım araclar

3-dacıa solenza bu modeller arasında daha onceden brodway kullandıgım ıcın bu aracı bılıyorum ama renault 19 europa ve dacıa solenza hakkında hıcbır fıkrım yok dıger ıkı model nasıl kullanım yol tutus yedek parca acısından acaba hangı aracı tavsıye edersınız

Valla ben 19 derim. O paralara artık 19 da bulunuyo. Belki brodwayin daha temizini 19 unda eh idare edenini bulursun ama 19 peşine düş derim yinede. Kullanım yer ve amacı da önemli seçim yaparken. dacıa solenzayı ben de bilmem ama 19 un rahatlığını biliyorum. Sabahları tek marşta alabilen bakımı yerinde bi 19 u o paraya bulabilirsen diğer seçenekleri ben olsam elerim hemen.

30 Mesaj
22 Şubat 2009; 12:13:40 

quote:

Orjinalden alıntı: Sziv

Maamut, önler gazlı mı senin yoksa normal mi?
Ben yazın değiştirdim önleri 65 yada 75 di, monreo. Orjinal amortisörleri çıkartıp önlere gazlı taktım. Konforu arttı aracın. Ancak daha yumuşak olduğu için virajlarda eskisine göre az daha yatıyor okadar.
Eğer önler normalse arkalara gazlı tavsiye edereim.
Ki belli bi yıldan sonra arkaları gazlı yaptı diye biliyorum fabrika da.

Dün baktırdım patlak yok dedi usta ama yıpranmışlar dedi. Değişime gerek yokmuş. E dedim araba niye bi gün yamuk bi gün düz duruyo Yağ seviyesi o an park esnasında tam kaldırmamıştır az inikken park edip bırakınca öyle kalıyodur sonra hareker edince düzelirdir gibi bi şeyler söyledi ben de bıraktım şu an da

301 Mesaj
22 Şubat 2009; 15:18:15 

quote:

arkadaşım ben brodway rni de çok kullandım kendi aracımda RT europa
şahsi kanaatim R19 gayet konforlu bir arabadır broadwaylerle kıyas kabul etmez
ama kaputu açınca karbratörlülerde hemen hemen birbirine çok yakın araçlar hatta kimi parçaları R9 la aynıdır aynı zamnda yerli üretim R19lar daha önceki yazılarımda detaylı anlattığımı hatırlıyorum R9 la parçalarının fiyatı oldukça yakın hemen hemen aynı fiyatlaradır (aman 1.8lerden uzak durun bu konuda)
parça olarak birçok parçası diğer arabalara benzemez ucuzdur

gelelim solenzaya hiç kullanmamış olsamda babamın 2007 model loganını (1.5dci) hergün kullanıyorum europanın rahatlığı inceliği o araçta yok model olarak yeni olduğu için motoru kurtarıyor sadece yinede konfor olarak europa derim
viteslerinin biraz zor geçişi düşük viteslerde bolca içeri motor sesi alması dışında europa bence fiyatına göre çok iyi bir araç

KulüPRenaulT

1605 Mesaj
22 Şubat 2009; 15:29:31 

quote:

gel sana benim taksiden çıkmayı satıyım

13 Mesaj
24 Şubat 2009; 2:04:18 

Bence de 19 diyorum.

Amaaa..........

Bir kere çeşit çeşit bunlar. Karbüratörlülerden uzak dur deim. Kışın çalışmaz, jikleyle uğraş dur....
1.4e enegy motorları var. Ama 7 8 liraya güzelini bulmak biraz kısmet işi.
1.6e rteler var. Onlarda çok güzel.

Sana şuanda en uygun enjeksyonlu bir r19 görünemkte bence.
Ben çok memnunum. Kıyamam satmaya.

R9la kıyaslayamam bile konforunu, sürüş keyfini. Karbüratörlüler R9 motorlarıyla aynı ama 97 ve sonrasına bakmanı tavsiye ederim.

R19 B53 EJ7

13 Mesaj
24 Şubat 2009; 22:52:50 

arkadaşlar arabamda şu sorun var.cevap verebilecek arkadaşlara duyrulur.r19 rte hb 1.6 arabam var.lpg li tek noktadan(ilk çalışırken benzinden çalışıyor)
Arabam ilk çalışmada sorun yapmayıp kısa mesafe gittikten sonra arabayı stop ettirirsem.araba marşı zorluyorum ama daha çalıştıramıyorum.Daha sonra vurdurarak çalıştırmak zorunda kalıyorum.nasıl bir sorun olabilir.ben kömürlerden şüpheleniyorum.aynı sorunu yaşamış arkadaşlar sorunu nasıl çözdünüz.kömürler kaça değişir.malum ustaları biliyorsunuz(iyiler hariç:)sağ olun

13 Mesaj
25 Şubat 2009; 20:31:26 

quote:

arkadaşlar arabamda şu sorun var.cevap verebilecek arkadaşlara duyrulur.r19 rte hb 1.6 arabam var.lpg li tek noktadan(ilk çalışırken benzinden çalışıyor)
Arabam ilk çalışmada sorun yapmayıp kısa mesafe gittikten sonra arabayı stop ettirirsem.araba marşı zorluyorum ama daha çalıştıramıyorum.Daha sonra vurdurarak çalıştırmak zorunda kalıyorum.nasıl bir sorun olabilir.ben kömürlerden şüpheleniyorum.aynı sorunu yaşamış arkadaşlar sorunu nasıl çözdünüz.kömürler kaça değişir.malum ustaları biliyorsunuz(iyiler hariç:)sağ olun

VAla senin performansta 1 numara aracına sanırım daha iyi bir yerden lpg alman gerek. (en iyimser bakış açısıyla) çünkü lpg girdikten sonra motora sorun oluyor. Bir de bence benzine al, öyle stop et. Sonra tekrar çalıştırmayı dene. Eğer sürekli benzindeyken tekrar çalışırsa lpg de sorn vardır.

R19 B53 EJ7

1605 Mesaj
26 Şubat 2009; 13:50:59 

lpg nin motora öle bişi yapacağını zannetmiyorum karbüretöre baktır derim birde lpg beyninde bir algılama sorunu olabilir çok garip bir olay aslında..

164 Mesaj
26 Şubat 2009; 15:28:38 

Karb. R9la ayni demek R19a hakaret olur. Ayni motor teknolojisine sahip daha guclu ve buyuk bir motor diyebiliriz ama.

quote:

Bence de 19 diyorum.

Amaaa..........

Bir kere çeşit çeşit bunlar. Karbüratörlülerden uzak dur deim. Kışın çalışmaz, jikleyle uğraş dur....
1.4e enegy motorları var. Ama 7 8 liraya güzelini bulmak biraz kısmet işi.
1.6e rteler var. Onlarda çok güzel.

Sana şuanda en uygun enjeksyonlu bir r19 görünemkte bence.
Ben çok memnunum. Kıyamam satmaya.

R9la kıyaslayamam bile konforunu, sürüş keyfini. Karbüratörlüler R9 motorlarıyla aynı ama 97 ve sonrasına bakmanı tavsiye ederim.

801 Mesaj
26 Şubat 2009; 17:10:09 

hayat hatası bi araba bizde 2000 model bi araba var .07 11.2000 tarahinde aldık RNA 1870 CC 65 BG araba sonra 2003 ten sonra 4.defa motor yedi birini bulsam satıcam gitsin elimizde bela kaldı kulandıgımda yok elimde suan 2 araç var ondan başkada işte durdugu verde füzuli masraf... hee km sorcaksınız 253.500km ve 4 motorda ulaştıgım ....!!

Satılık SİERRA AMFİ VE KİCKER CVX BASS ACİLLLhttp://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-ses-sistemleri-amfi-sierra-gta-100.4-1200-watt-4-cikisli-dijital-anfi-140942718/detayhttp://forum.donanimhaber.com/m_83939802/f_//tm.htm

13 Mesaj
26 Şubat 2009; 20:06:26 

ZATEN BU ÇALIŞMAMA İŞİNİ NADİREN YAPIYOR.BENZİNDE STOP ETTİRDİĞİMDE BU SORUNU YAPMADI DAHA YAPAR MI B,LMİYORUM BUNDAN SONRA.SADECE TERS YERLERDE İTECEK ADAM BULUNMAYACAK YERLERDE BENZİNDE BIRAKAYIM EN İYİSİ.TÜP BEYNİNDE SORUN OLABİLR SANIRIM..

1605 Mesaj
26 Şubat 2009; 21:29:29 

quote:

VAla senin performansta 1 numara aracına sanırım daha iyi bir yerden lpg alman gerek. (en iyimser bakış açısıyla) çünkü lpg girdikten sonra motora sorun oluyor. Bir de bence benzine al, öyle stop et. Sonra tekrar çalıştırmayı dene. Eğer sürekli benzindeyken tekrar çalışırsa lpg de sorn vardır.

birde arkadaşım aynısı bnde de oluyo denedim bzm arabalarda var..

13 Mesaj
27 Şubat 2009; 21:21:42 

quote:

ZATEN BU ÇALIŞMAMA İŞİNİ NADİREN YAPIYOR.BENZİNDE STOP ETTİRDİĞİMDE BU SORUNU YAPMADI DAHA YAPAR MI B,LMİYORUM BUNDAN SONRA.SADECE TERS YERLERDE İTECEK ADAM BULUNMAYACAK YERLERDE BENZİNDE BIRAKAYIM EN İYİSİ.TÜP BEYNİNDE SORUN OLABİLR SANIRIM..

Bence benzinde stop et çoğu zaman, sorunu çözene kadar. Çünkü vurdurma daha sonraları başka sorunlar yaratabilir. Sağlıklı bir şey değil yani. Benzinde sorun olmadığına göre lpg taktırdığın yere bir göster istersen.

R19 B53 EJ7

1605 Mesaj
27 Şubat 2009; 21:26:04 

yok arkadaşlar sorun lpg den kaynaklanmıyor onu benzinli bir 19 da denedim aynısı oldu çalışmadı yokuşun başında stop etmişdim ve vurdurarak çalışdırdım ee bnde de olduğuna göre bu 19 ların bir sorunu...

13 Mesaj
1 Mart 2009; 17:15:32 

iyi günler ;
öncelile direksiyonundan ses gelen arkadaşım benzer sorunları geçtiğimiz ay ben de yaşadım. rot balansçıya gittim elime verdikleri listede fişekler lastikler vs bir sürü şey değiştirmem gerektiğini söylediler. servise gittim yaklaşık 110tl ye mal oldu. ama sonuçta ses kesilmedi. tekrar servise gittim mafsal değişecek dediler ve yaklaşık70 tl tutat dediler. bana inandırıcı gelmedi. hemen 2 sokak ötede normal röno tamircisine gittim usta arabanın altına inip biyerleri gres yağıyla yağladı ve hem ses kesildi hem de normal direksiyon öyle bir hafifledi ki şaşırdım kaldım.

araba modelim 96 europa 1.4 rn lpg. bu araca uygun yağ öneriniz ne olur acaba? bulunduğum yerde arabayı çok sık çalıştırmıyorum. hafta sonları ancak.

13 Mesaj
1 Mart 2009; 22:10:09 

quote:

Orjinalden alıntı: alp2828

yok arkadaşlar sorun lpg den kaynaklanmıyor onu benzinli bir 19 da denedim aynısı oldu çalışmadı yokuşun başında stop etmişdim ve vurdurarak çalışdırdım ee bnde de olduğuna göre bu 19 ların bir sorunu...

Yok kardeş ben sana demiyom zaten.

R19 B53 EJ7

13 Mesaj
1 Mart 2009; 22:15:40 

quote:

Orjinalden alıntı: bambamfrm

iyi günler ;
öncelile direksiyonundan ses gelen arkadaşım benzer sorunları geçtiğimiz ay ben de yaşadım. rot balansçıya gittim elime verdikleri listede fişekler lastikler vs bir sürü şey değiştirmem gerektiğini söylediler. servise gittim yaklaşık 110tl ye mal oldu. ama sonuçta ses kesilmedi. tekrar servise gittim mafsal değişecek dediler ve yaklaşık70 tl tutat dediler. bana inandırıcı gelmedi. hemen 2 sokak ötede normal röno tamircisine gittim usta arabanın altına inip biyerleri gres yağıyla yağladı ve hem ses kesildi hem de normal direksiyon öyle bir hafifledi ki şaşırdım kaldım.

araba modelim 96 europa 1.4 rn lpg. bu araca uygun yağ öneriniz ne olur acaba? bulunduğum yerde arabayı çok sık çalıştırmıyorum. hafta sonları ancak.

200bin altında ise kmsi 10-40 üstünde ise 15-40 öneririm.

R19 B53 EJ7

13 Mesaj
2 Mart 2009; 22:44:07 

arkadaşlar sorunu çözdü usta.inşallah bir daha yapmaz.okuyucudan dedi ve ateşlemeyi temizledi.bu arada bilyeleri değiştirdim.orjinal srn çifti 70 lira.20 usta aldı 10 da tornacı tplam 100 lira verdim.çin malının çifti 35 ti almadım.taktıranınız var mı hiç.bekliyorum.

30 Mesaj
3 Mart 2009; 0:49:47 

quote:

Orjinalden alıntı: bambamfrm

iyi günler ;

Seninle aynı aracı kullanıyoruz ben 20 50 koydum. lpgli için satılan yağları tavsiye etmiyorlar normal benzinliler için olan yağ al bence

Direksiyondan gelen ses için ucuz kutarmışsın derim. Bilmiyorum seninki mekanik mi hirolik mi ama benim mekanik direksiyonda da var tıkırtı ön takım yapılsa da geçmiyo. Bana da mafsal dediler ve orjinal parçacıda 500-600 tl arası bi fiyat verdiler. Sana dedikleri mafsal nasıl 70 tl anlamadım. Bi de tam olarak nereyi greslediler öğrenebilirsen süper olur

202 Mesaj
6 Mart 2009; 23:55:02 

arkadaşlar
reno 19 europa sedan
1.6 rne
1999 model 85bin km de
benzin/lpg li
12bin lira istiyor. ne dersiniz?
acemiyim, parça fiyatları nasıldır yol tutuşu nasıldır
hiç bilmiyorum.
önerilerinizi bekliyorum.

7 Mesaj
9 Mart 2009; 10:02:48 

BENDE AMARSİTÖRLERİ YENİ DEĞİŞTİRDİM BOSTANCI SANAYİDEN ALDIM MONREO 70 YTL YE TANESİNİ ALDIM. BOSTANCI SANAYİDE DİLSA OTO SABRİ USTA VAR HALK BANKASI KARŞIISNDA ONA DEĞİŞTTİRDİM. 40 YTL YE İKİSİNİDE DEĞİŞTİRDİ. ARAÇ ŞİMDİ ÇOK GÜZEL OLDU. ÇUKURLARA GİRİŞLERİM DEĞİŞTİ.

YAMANCELO

750 Mesaj
9 Mart 2009; 22:12:28 

arkadaşlar 1.4 i rti var 96 model lpg li araç düzensiz çalışıyor (saat gibi düzenli çalışmıyor) distiribütörden şüpheleniyorum bu araçların distiribütör kapağı ve buji kabloları kaç km de değişiyor nette bu bu parçaları bulabilirmiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f_turgay -- 9 Mart 2009; 22:08:42 >

Nikon D80+Nikkor AF 50mm f/1.8+Nikkor AF-S DX 18-135mm f/3.5-5.6G ED+Nikkor AF-S 70-300mm f/4.5-5.6G ED-IF VR
VCDS+ODİS

18 Mesaj
10 Mart 2009; 7:32:50 

slm arkadaslar;

bende 1,6 karburatorlu lpg lı reno 19 aracıma yag değişiminde ustanın tavsıyesı uzerıne 15/50 yag koydurdum, daha once 20/50 kullanıyordum. 15/50 ıle ılgılı pek bılgım yok araca bır zararı zararı olur mu?
yanıtlayan arkadaslara sımdıden tesekkurler.

Renault 19 Europe RT HB 1997

9 Mesaj
11 Mart 2009; 16:34:35 

eğer arabanın rölantisi düzenli değilse büyük ihtimalle distiribitör kapağı çatlamıştır ve ateşleme sırası karışıyordur, yani bujilerden biri çakmıyor gibidir. istersen distiribitör kapağını sök bir kontrol et bence, çatlak varmı yokmu diye. distiribitör kapağı ve buji kablolarını renault parçası satan her dükkandan 20-25 tl civarında bulabilirsin. 5-10 ytl civarındada her usta değiştirir o parçaları, çünkü beş dakikalık iş. kolay gelsin.

9 Mesaj