Şimdi Ara

DEFINITIVE CLUB (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6.180
Cevap
42
Favori
332.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sonunda karar verdin demek...hayırlı olsun kardeş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zapatero

sonunda karar verdin demek...hayırlı olsun kardeş.

Evet kardeş sağol İnşallah doğru bir seçim yapmışımdır.
  • Alıp,evine koyup ses düğmesine elini süremediğin ve o zaman neden bu kadar güçlü yapmışlar ,miğdem neden bulanıyor(düşük frekans'ın fiziki kanıtıdır) dediğinde seçiminin doğruluğunu anlamış olursun.

• quote:

Orjinalden alıntı: deepbass

Alıp,evine koyup ses düğmesine elini süremediğin ve o zaman neden bu kadar güçlü yapmışlar ,miğdem neden bulanıyor(düşük frekans'ın fiziki kanıtıdır) dediğinde seçiminin doğruluğunu anlamış olursun.
  • Definitive Club açılır da, @Teknika'nın fotoğrafları orada olmaz mı?

Buyurun arkadaşlar. Bu da benim DefinitiveTechnology Odam.

Definitive Bp 7001sc 1500 Watt Frontlar 2 Ad.
    Definitive CLR 2000 350 Watt Center 1 Ad.
    Definitive BPX Surroundlar 350 Watt Rear 4 Ad.
    Definitive Supercube Referance 1800 Watt Sub. 1 Ad.

Pioneer 436 XDE 109 Ekran Plazma
    Pioneer VSX-AX5ais 7X130 Watt THX Receiver
    Pioneer AVI-868s Dvd Player
    Pioneer A-380s Dvd Player
    Philips 720Sa Dvd Player
    Omnitronic Pikap

DEFINITIVE CLUB

DEFINITIVE CLUB

DEFINITIVE CLUB

DEFINITIVE CLUB

DEFINITIVE CLUB

DEFINITIVE CLUB

Bu da avizem! Uzakten kumandalı, döner dünyalı ve Flash'lı.
    DEFINITIVE CLUB
  • Teknika sistemin süper ama oda biraz küçük kalmış o hoparlörlere sanki. Birde resimler yüksek çözünürlüklü olsaydı keşke Madem seni bulduk bir iki birşey soralım. Bu supercube'ü diğerlerinden ayıran nedir? Forumlarda ve incelemelerde öve öve bitirememişler bende dinleme şansı bulamadım tabi yorumlara güvenerek aldım ama daha ulaşmadı. O gelene kadar senden biraz detay rica etsem?
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

E hayırlı olsun sevgili MaG. Nereden, ne kadara ve hangi fiyata aldığından bir haber et lütfen
    Selamlar...
  • Oda konusunda haklısın ama, salondan sonra evdeki en uygun oda bu. Ama en azından sadece bana özel bir oda.

Çözünürlükleri özellikle düşürerek koydum. Aksi takdirde site yavaş açılırdı.

SuperCube serisinde Aktif Woofer'a ek olarak inrasonic pasif radyatörler var. Bu sayede daha küçük kabinle daha düşük frekanslara ulaşılabiliyor. Aynı zamanda SuperCube serisi subwooferler de kullanılan anfiler D Class ve çok yüksek Watt'lar da. Definitive'nin SuperCube serisinin diğer Sub.'larından farkları kabaca bunlar. Powerfield teknolojisi ise, her ikisi için de geçerli.

Saygılar...

quote:

Teknika sistemin süper ama oda biraz küçük kalmış o hoparlörlere sanki. Birde resimler yüksek çözünürlüklü olsaydı keşke Madem seni bulduk bir iki birşey soralım. Bu supercube'ü diğerlerinden ayıran nedir? Forumlarda ve incelemelerde öve öve bitirememişler bende dinleme şansı bulamadım tabi yorumlara güvenerek aldım ama daha ulaşmadı. O gelene kadar senden biraz detay rica etsem?
  • hayırlı olsun kardeş iyi bir ürün aldığna adım gibi eminim. dün karanlıklar ülkesi filmini izlerken iyiki magesuko kardeş benim subu almaktan vazgeçmiş diyip yüzümde bir tebessüm oluştu artıık satılık bir definitive subum yok VAZGEÇTİM satmaktan allah herkese gönlüne göre bir definitive sub nasip etsin...güle güle kullanın...
    quote:

Nasipse bir kaç gün sonra Supercube1 ile aranıza katılıyorum resimleri paylaşırım en kısa zamanda
  • quote:

Orjinalden alıntı: kursad_75

quote:

E hayırlı olsun sevgili MaG. Nereden, ne kadara ve hangi fiyata aldığından bir haber et lütfen
    Selamlar...

Sağol dostum daha iyisi sana Src elektronikten aldım kdv dahil 1400 dolar.

@ Sevgili Teknika bu D-class ampli lerin özelliği nedir bukadar büyük güce nezaman ihtiyacım olacak ki benim? Dile kolay tam 1500W diyor süperküp1 için sitesinde. İnternette biraz baktımda D sıfını ampli ler için daha verimli çalışır ve daha az ısı yayar demiş yani anfide son noktadır diyodu kabaca
    Bir diğer sormak istediğim bukadar büyük güce sahip bir wooferin elektrik faturasına yapacağı katkı Kısık seste ne kadar güç tüketir ortalama bir fikrin varmı? Sagol...
  • quote:

Sağol dostum daha iyisi sana Src elektronikten aldım kdv dahil 1400 dolar.

Sevgili Sertaç yine yapmış yapacağını
    E hadi hayırlı olsun bakalım; bu arada sen bir müstakil ev bakmaya başla kendine kardeş, yoksa bu sistemin zevki çıkmaz başka türlü
    Hayırlı olsun tekrar, keyifli dinletiler.
    Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursad_75 -- 25 Eylül 2007; 16:58:02 >
  • Sağol kardeş darısı başına Valla bunları aldıktan sonra müstakil eve değil anca çadıra taşınabilirim heralde iflas ettim
  • quote:

Sağol kardeş darısı başına Valla bunları aldıktan sonra müstakil eve değil anca çadıra taşınabilirim heralde iflas ettim

Hi-fi hastalığı bir bulaştı mı sonu böyle oluyor işte insanın
    Ben de en son AV receiver'ı aldıktan sonra, " tamam bu son" demiştim; bu aralar yine kaşıntı başladı bende, hadi hayırlısı
  • amann aman kaşıntı bendede var. ahhh sertac abi ahh. nerdesin yaww. inan vazgecicem evlenmekten.
    neys bu arada bir def kullanıcısı daha aramızda. bu arada paif radyatörlere sahip olan supercube serilerinin başarısı bambaşka. hüç düşünülmeden alınabilen f / p oranı iyi olan cihazlar. yalnız şunu söliim. özellikle teknika üstada olsun : ben kullandıgım sistemde mid line ve tiz ses sıkıntısı çekiyorum. bana göre yeterlli değiller. klipsch lar olmasa zaten iyice öldük. sub baya ağır geldi kastı yani. aslında av nin değişmesi nasıl olur bilmem.
    kısacası def alacak arkadaşların sistemlerine şöle bi bakmasını öneririrm. benim sıkıntıyı çekmesinler. bakın şimdi center av ve rear sıkıştı. !!!!! ahh ahh sonu yok bu işinn.
  • Definitive Sub'ınızla Transformers filmini mutlaka tecrübe edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepbass -- 26 Eylül 2007; 22:57:58 >
  • O filmin Orjinal Dvd'si çıktığı gün alacağım zaten.

quote:

Orjinalden alıntı: deepbass

Definitive Sub'ınızla Transformers filmini mutlaka tecrübe edin.

• quote:

Orjinalden alıntı: shagg

amann aman kaşıntı bendede var. ahhh sertac abi ahh. nerdesin yaww. inan vazgecicem evlenmekten.
    neys bu arada bir def kullanıcısı daha aramızda. bu arada paif radyatörlere sahip olan supercube serilerinin başarısı bambaşka. hüç düşünülmeden alınabilen f / p oranı iyi olan cihazlar. yalnız şunu söliim. özellikle teknika üstada olsun : ben kullandıgım sistemde mid line ve tiz ses sıkıntısı çekiyorum. bana göre yeterlli değiller. klipsch lar olmasa zaten iyice öldük. sub baya ağır geldi kastı yani. aslında av nin değişmesi nasıl olur bilmem.
    kısacası def alacak arkadaşların sistemlerine şöle bi bakmasını öneririrm. benim sıkıntıyı çekmesinler. bakın şimdi center av ve rear sıkıştı. !!!!! ahh ahh sonu yok bu işinn.

Hocam dur adamı korkutma yaw Bende imzamdaki sistem var şimdi bu subwoofer tizleri midleri bastırmasın? Gerçi Klipsch in sesleri cok keskin kolay kolay bastırabilecegin sanmıyorum ama
  • Yanlış kanılar var!

Benim Sistemimin tamamı DefinitiveTechnolgy Kolonlardan oluşuyor. Üstelik en üst ve en güçlü referans statüsündeki modellerinden.

Ancak bahsedilen orta ses ve tizlerin bastırılması sorunlarını yaşamıyorum. Kaldı ki Benim A/bV Receiver'de bile tüm tiz ve bas ses ayarları 0 (sıfır) da.

Burada önemli olan bir kaç husus var. Akustik ayarların doğru ve dinleyici kulak referans zevkine uygun olarak ayarlanması. Doğru ve kaliteli orjinal Cd dinlenmesi. Hoparlörleri süren A/V Receiver veya anfinin kalite mahiyeti ve yapılan ayarlarının doğruluğu. Bunların hepsi sesi etkiliyor. Ve daha bir çok husus.

Benim sistem de ki Frontlar da 2 şer adet, Center de 1 adet, Rearlarda ikişer adet olmak üzere toplamda 13 adet 2.5" Saf Alüminyum kubbeli tweaterler var ve asla tiz kaybolması diye bir sorun yok! Orta ses dolgunluğu da cabası!

Bu sistemi ilk defa dinleyenler, aşırı derin basları ilk defa duydukları ve bu kadar alt frekansta sesi daha önce mevcut sistemler de pek duymadıkları için, bu yanılgılara düşmüş olabilirler. Ama durum özetle hiç de öyle değil.

Kaldı ki bu benim ilk sistemimde değil. Heralde yanlış hatırlamıyorsam 14. sistemim olması lazım ve hepsi de üst sınıf sistemlerdi.

Sonuç itibari ile en son tercihim Bu sistem oldu ve çok çok memnunum. Rakinin de çok az olduğuna eminim. Dilediğim herkesle kapışabilmeme rahatlıkla imkan tanıyor ve açık ara farkla öne çıkıyor.

Saygılar...

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: shagg

amann aman kaşıntı bendede var. ahhh sertac abi ahh. nerdesin yaww. inan vazgecicem evlenmekten.

Hocam dur adamı korkutma yaw Bende imzamdaki sistem var şimdi bu subwoofer tizleri midleri bastırmasın? Gerçi Klipsch in sesleri cok keskin kolay kolay bastırabilecegin sanmıyorum ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest -- 27 Eylül 2007; 11:04:08 >
  • @teknika Supercube1 siparişi verdim 1-2 gün içinde gelecek heralde yalnız bu aleti benim amfiye nasil bağlamam lazım? 2 ucu RCA olan kablo ile mi bağlamak zorundayım yani özel kablo mu almam lazım yoksa evdeki açık uçlu hoparlör kablosuda iş görür mü? Birde sub'ın kullanımı ile ilgili dikkat etmem gereken şeyler varsa söyler misin?
  • Coaxiel kablo ile bağlayacaksın. Ort kalite veya üstü bir şey olsun.

Subwoofer'in arkasındaki kesme frekansları ayar düğmelerinden sesi kulak zevkine göre ayarla. Ayrıca, Subwoofer'in kendi arkasındaki ses ayar düğmesi de ortaya yakın bir yerler de olsun.

Saygılar...

quote:

@teknika Supercube1 siparişi verdim 1-2 gün içinde gelecek heralde yalnız bu aleti benim amfiye nasil bağlamam lazım? 2 ucu RCA olan kablo ile mi bağlamak zorundayım yani özel kablo mu almam lazım yoksa evdeki açık uçlu hoparlör kablosuda iş görür mü? Birde sub'ın kullanımı ile ilgili dikkat etmem gereken şeyler varsa söyler misin?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.