Şimdi Ara

## İlk DDR-4 Bellekler 2009 Yılında ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
3.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## İlk DDR-4 Bellekler 2009 Yılında ##

Intel'in kod adı Bearlake olan yeni nesil 3 serisi yonga seti ailesini pazara sunmasının ardından sektör DDR-3 bellekler ile de tanışmaya başladı. Zira Intel'in yeni yonga seti ile birlikte sunduğu en önemli yeniliklerden biri de DDR-3 belleklere verilen destekti.

Sektör ve bellek üreticileri DDR-3 bellek ile ısınma turları atmaya devam ederken yapılan MEMCON07 konferansında bellek dünyasını düzenleme komisyonu da diyebileceğimiz JEDEC konsorsiyumundan yetkililer ve pek tabi üreticiler DDR-4 belleklere yönelik te bazı detayları ortaya koydular. Spesifikasyon çalışmaları 2005 yılında başladığ ifade edilen DDR-4 belleklerin ilk örneklerinin 2009 yılında hazırlanması beklenirken belleklerin piyasaya giriş sürelerinin 2011 yılını bulabileceği ifade ediliyor.

## İlk DDR-4 Bellekler 2009 Yılında ##

Bu arada DDR-3 belleklerin de genel anlamda 2008 yılında yaygınlaşması beklenirken Intel'den sonra AMD'nin de 2008 yılının ikinci yarısı ile birlikte DDR-3 belleklere destek konusunda önemli adımlar atacağı bildirilmekte.

• bu şarkı bitmez, ddr5'te görüşürüz
  • bu ne yya abarttılar artık daha doğru durust ddr3 bellek kullanan yok 1 senede bu kadar cok yaygınlasıcağından emin olup onunda ustunu cıkartıcaklar wallaha helal
  • Pek performans artışı getirmedi DDR3 bellekler.Hadi zamanlamalar düştü diyelim yinede ancak %3-4 gibi performans artışı ancak oluyor,o da sentetik testlerde.Ne gerek var 1.5 yılda bir platform değiştirmeye.Sadece kar amaçlı çıkarılan şeyler bunlar bence piyasa gereğinden fazla hızlı gidiyor.
  • Daha DDR2 belleklere yeni geçtim DDR4'ün haberi geliyor.
  • parası cok olan alır sanki hyperx 1 gb ramle 1 gb ddr 400 ram arasında ne kadar fark war ki
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarppy

Daha DDR2 belleklere yeni geçtim DDR4'ün haberi geliyor.

2011'de çıkacak bu ramler, uygun fiyatlara ulaşması 2012'yi bulur
    siz gönlünüzü ferah tutun, kim öle kime kala
  • Bence DDR teknolojisi bitti, son nefeslerini böyle 4-5 gibi serilerle uzatmaya çalışıyorlar.
  • saçma ya bu haberler...millet ddr 667-800 leri ancak yeni yeni kullanıyor, bunlar dd4 diyor daha!! sallayın ya ne yaparlarsa yapsınlar. Almıyorum uleyn
  • adminlerden birşey rica ediyorum..bir seferlik bu postumda hakarete izin versinler....çok pis ağzımı bozacam tutamıyorum kendimi..

edit:bende ddr400 var..durmak yok.yola devam...ddr4 ler geldiğinde belki ddr2 ye geçerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark matter -- 8 Ağustos 2007; 12:48:13 >

• gelişmeler iyi ne yani hiç gelişme olmasınmı hem zorla satmıyorlar ister al ister alma ne yani
  • DDR3 ler bile yaygınlaşmadan DDR4 ler geliyo...
  • quote:

Orjinalden alıntı: 007Tarık

DDR3 ler bile yaygınlaşmadan DDR4 ler geliyo...

Evet. Daha DDR3 ler alınabilecek seviyede bile değil.
  • 3 ü pas gçer 4 ü alırız bizde
  • Gerçekten çok hızlı gidiyorlar. En babası DDRmış demekki. Kaç yıl hüküm sürdü piyasada...
  • yahuu 2011 de gelecek diyorlar siz neden kızıyorsunuz?? yaygınlaşması ve teknolojisinin oturması içinde 1-2 sene geçer o zamana kadar daha çok var hemen sinirlenmeyin arkadaşın biri ddr 400 le hyperx in ne farkı var demiş evet çok hak veriyorum bende ddr 400 var ve zamanlamaları ddrII lerden iyi olduğu için daha iyi performans alıyorum testler öyle diyor en azından ... o yüzden DDRIII DDR2 den daha kötü performans veriyor.. zamanlamalar berbat MHz cinsi hızlara aldanmamak lazım.. çok yeni bir teknoloji olduğu için bırakın emekleme aşamasını yerlerde sürünüyo.. iyice oturana kadar ddr2 ye devam..
  • . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . !!!

anladınız onu siz
  • Şu harddisk teknolojisi de hızlansın gayri. (flash bellekli hd'lerde öyle dehşet hızlı değil yanlış değilsem)
  • iş iyice teknoloji çöplüğüne gidiyor.Bazen teknolojii nsanların yararına değil zararına çalışıyor
  • Gigabyte 2011'de çıkaracağı DDR5 destekleyen anakart hazırlıklarına başlamış olabilir. nVIDIA 512 bitlik 4 GB GDDR6 RAM'lere sahip ekran kartını aynı dönemde çıkaracağını duyuracak. Intel, AMD'nin Fusion teknolojisiyle çıkardığı işlemcilere karşı ColdFusion adını verdiği teknolojisini duyuracak.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.