Şimdi Ara

## Nvidia G100 Hakkında Bazı Yeni Detaylar ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Nvidia G100 Hakkında Bazı Yeni Detaylar ##

AMD-ATi'nin gelecek yılın ilk yarısına dönük olarak hazırlıklarını sürdürdüğü R700 gpu'suna yönelik çıkan haberlere paralel olarak Nvidia'nın G100 gpu'su hakkında da bazı detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı. Elimize ulaşan son bilgiler doğrultusunda G100 gpu'sunun olması muhtemel bazı temel özelliklerine birlikte bakalım.

Aslında temel olarak G80 ile son derece benzer olacağı ifade edilen G100 gpu'su tabi pek çok yenilik ve değişikliği de sahip olacak. Nvidia'nın teraFLOP+ hesaplama gücü sunmayı hedeflediği G100 gpu'su 65nm üretim teknolojisi ile üretilebilir. Bilindiği gibi RV610 ve RV630 gpu'ları ile 65nm üretim teknolojisine adım atan AMD-ATi, R700 için 55nm üretim teknolojisini hedefliyor.

G100'ün elimize ulaşan diğer detaylarına baktığımızda, PCIe 2.0 ve SLI 2.0 teknolojisini de destekleyebilir. Bunun yanı sıra DirectX 10.1 ve Shader Model 4.1'e de destek verilecek teknolojiler arasındaki yerini alıyor. Tabi G100 ile birlikte yaygınlaşma sürecinde olan Blu Ray ve HD-DVD gibi yüksek çözünürlüklü video içeriği için geliştirilen ve donanımsal hızlandırma sağlayan VP3 teknolojisi de geledek gibi görünüyor.

Teknik anlamda elimize ulaşan son G100 bilgileri şimdilik bu kadar. Bu arada Nvidia da G100'ü 2008'in ilk yarısına dönük olarak hazırlamakla meşgul.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 8 Ağustos 2007; 10:22:50 >

• Bu G100 gpu su 9000 serisi kartlarda mı kullanılacak? Eğer öyle ise 9000 serisini beklemek, dx10dan daha iyi performans almak için mantıklı gibi görünüyor. Zaten piyasada daha doğru düzgün dx10 oyunu yok...
  • daha dx10 oyun oynamadan dx10.1 sh4.1 çıkacak. fiyatıda güzel olur bunun
    haber için teşekkürler fx57
  • o zaman dx10.1 ve sm 4.1 donanımsal oluyor....Yani şuanki GTX ler bundan yararlanamayacak....
  • quote:

Orjinalden alıntı: airea

Bu G100 gpu su 9000 serisi kartlarda mı kullanılacak? Eğer öyle ise 9000 serisini beklemek, dx10dan daha iyi performans almak için mantıklı gibi görünüyor.
    Hayır, GeForce 10 (10***) serisinde kullanılacak. GeForce 9 (9***) serisinde kullanılacak olan grafik işlemci G90. (tahminimce)
  • en geç 2 sene içinde bilgisayar piyasasından çekilmeye ciddi ciddi karar vermeye başladım..zart zurt yeni şeyler çıkarıyorlar..insanın iliğini kemiğini kuruttular bee..bu piyasayı takip eden kişi bunlara sulandığı için ama cebindede para olmadığından dolayı kafayı sıyırıyor...
  • dx10 destekli kartlarda pcı 2.0 beklemek gerekli
  • eeee bekliyeceğizda daha yeni anakart aldım p35c-ds3r ...Beklesem ne olcak ki nasıl olsa PCIe 2.0 da desteklemiyor...Onun için anakartı da değiştirmek gerekir...
  • ATI 2000 NVIDIA 8000 serisi ile Directx10 olayını başlattı ama tam anlamıyla daha oturmadı.Directx10.1 ile tam anlamıyla oturacağını tahmin ediyorum.Hem işlemci hem yonga seti ve hemde grafik alanında 2008'in ilk çeyreğini beklemek en akıllıca olanı.Özellikle PCIe 2.0 yaygınlaşması çok daha iyi olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: engintunbel

o zaman dx10.1 ve sm 4.1 donanımsal oluyor....Yani şuanki GTX ler bundan yararlanamayacak....

imdat olamaz gtx niye 10.1 i çalıştırmasınki
  • quote:

Orjinalden alıntı: engintunbel

o zaman dx10.1 ve sm 4.1 donanımsal oluyor....Yani şuanki GTX ler bundan yararlanamayacak....

Whoa bu lanet olmalı :S
  • açıklamada bunun yeni nesil olan g100 ile geleceği yazılıyor...Buradan da benim anladığım kadarıyla bu donanımsaldır demektir...
  • 2-3 sene sonra ati dx 11 i çıkartacak e onunlada beraber pci 4.0 da çıkar
  • ya kullan ya beklemeye devam
  • dakka başı yeni haber al al nereye kadar....
  • G90a ne oldu gerçekten?
  • quote:

Orjinalden alıntı: spiritc85

daha dx10 oyun oynamadan dx10.1 sh4.1 çıkacak. fiyatıda güzel olur bunun
    haber için teşekkürler fx57

+1.000.000

• bu demek oluyorki her yeni çıkan şeye hemen atlamamak gerekiyor
  • Arkadaşım bilgisayarla başa çıkılmaz. En iyisi alırsınız bir konsol keyfinize bakarsınız. Konsolda kasma gibi dert yok. Ps3+Orjinal oyun alsanız bile yeni bir ekran kartı çıktığında aradaki farkı kapamış olursunuz. Alıyorsunuz, atıyorsunuz. Olmaz böyle iş. En iyisi konsola geçmek. Vallahi len! Xbox360 Elite bekliyorum şu anda da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ñolofinwë -- 8 Ağustos 2007; 14:06:15 >
  • Geforce 10 sanırım bu. İnanamıyorum ya, daha Geforce 2, hatta Tnt günlerini hatırlıyorum. Daha dün gibiydi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.