Veri Hatası(Döngüsel Artıklık Denetimi) Yardım Lütfen
78 Cevap132921 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

8708 Mesaj
7 Ağustos 2007; 22:54:03 

ark daha önce oynayıp sildiğim bi oyunu yeniden yüklemek istedim yükleme %3 teyken bu hatayı verdi sorun nedir nasıl hallolur lütfen yardım

608 Mesaj
7 Ağustos 2007; 22:55:42 

%95 cd bozulmuş benimde başıma geldi bikaçkere

10066 Mesaj
7 Ağustos 2007; 23:10:37 

Ben de aynı olayı defalarca yaşamıştım, hepsinde sorun cd'dendi.

Game Center: HUNTER_1907
Canon EOS 550D | EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS | EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS II
PSN: HUNTER_1907

2701 Mesaj
7 Ağustos 2007; 23:28:01 

xp kullanıyorsan oyunun bulunduğu klasörü sil sonra tuneup gibi bakım programlarıyla bir temizlik yap

Satılık donanım ürünleri
I want you to lead me, Take me somewhere
Just dont want to live, In a dream one more day

928 Mesaj
7 Ağustos 2007; 23:31:33 

cd sizlere ömür demek, ama emin olmak için nero scandisc ile kontrol edebilirsin

5246 Mesaj
8 Ağustos 2007; 0:00:53 

CD'den okuyamıyor. CD bozulmuş ya da optik yüzey çizik veya kirli.

8708 Mesaj
8 Ağustos 2007; 1:18:37 

dostlar cd çizildi büyük ihtimalle yaw cd rom arızalı olsa diğer oyunlarıda yüklemez hepsini yükledim bi bu arızalı kaldı ne yapsak ya bi temizlim bakalım cd yi belki düzelir pek umudum yok ama

4007 Mesaj
8 Ağustos 2007; 1:53:38 

quote:

Orjinalden alıntı: therack

dostlar cd çizildi büyük ihtimalle yaw cd rom arızalı olsa diğer oyunlarıda yüklemez hepsini yükledim bi bu arızalı kaldı ne yapsak ya bi temizlim bakalım cd yi belki düzelir pek umudum yok ama

Temizlemekle olmuyor ben çok denemiştim.

Referanslarım için profilimi açınız.Orada hatırlayabildiğim tüm referanslarım yazmaktadır.
Güzide ses sanatçısı Sevim Tanürek'in ölümünü lütfen araştırınız.Araştırınız dedim araştırmadınız,tekrarlıyorum araştırınız!

2470 Mesaj
8 Ağustos 2007; 9:03:14 

Yaaw bu "İnternal Error"u nasıl çevirmişler bööle,sözlükten baktım;"içiçe,dahili" gibi anlamları var,valla bravo "veri döngüsel"

5246 Mesaj
8 Ağustos 2007; 10:09:43 

quote:

Orjinalden alıntı: therack

"Çizik"ten bahsediyorsan CD'nin optik yüzeyini kolonyayla falan temizlemeye kalkışma. Bir işe yaramaz. Ancak optik yüzey kirlendiyse ve bu yüzden okunamıyorsa bir işe yarar.

Çizik varsa ya pahalı cilalama araçlarını kullanacaksın, ya da amatör olarak;

• Optik yüzeyin orta deliğinin çevresine dişmacunu sür ve dairesel olarak bütün yüzeye yay (Dişfırçası ile yavaşça veya yumuşak bir bez ile). Biraz beklet, sonra suyla temizle ve iyice durula.
  • Bu olmazsa, bir torbanın içine biraz buz koy, bu buzların arasına da CD'yi koy. Sonra bunu buzlukta (buzdolabı, derin dondurucu vb) beklet. Sonra çıkar.
    Veya direk buzlukta da bekletebilirsin.

Bu yollarla hepsi değil ama 1-2 çizik CD kurtarılmıştı.

Eğer bunlar olmuyorsa, saatlerini ve hatta günlerini dahi harcayacağın ama değecek CD kurtarma yazılımlarını öneririm. Ama dediğim gibi çizik CD'den dosya kurtarmak çok uzun süreni alır.

IsoBuster
    UltraCopy
    BadCopy

gibi programlar ile kurtarmayı dene (en hızlısı değil, en kaliteli veri kurtarımını ayarla).

• _____________________________

8279 Mesaj
    8 Ağustos 2007; 10:29:18 

quote:

Orjinalden alıntı: in_metal

"Çizik"ten bahsediyorsan CD'nin optik yüzeyini kolonyayla falan temizlemeye kalkışma. Bir işe yaramaz. Ancak optik yüzey kirlendiyse ve bu yüzden okunamıyorsa bir işe yarar.

• Optik yüzeyin orta deliğinin çevresine dişmacunu sür ve dairesel olarak bütün yüzeye yay (Dişfırçası ile yavaşça veya yumuşak bir bez ile). Biraz beklet, sonra suyla temizle ve iyice durula.
  • Bu olmazsa, bir torbanın içine biraz buz koy, bu buzların arasına da CD'yi koy. Sonra bunu buzlukta (buzdolabı, derin dondurucu vb) beklet. Sonra çıkar.

Eğer bunlar olmuyorsa, saatlerini ve hatta günlerini dahi harcayacağın ama değecek CD kurtarma yazılımlarını öneririm. Ama dediğim gibi çizik CD'den dosya kurtarmak çok uzun süreni alır.

IsoBuster
    UltraCopy
    BadCopy

gibi programlar ile kurtarmayı dene (en hızlısı değil, en kaliteli veri kurtarımını ayarla).

• güzel bilgi teşekkürler, diş macunu olayını bilmiyordum bir deneyeyim bozuk bir dvd vardı normalde çalışıyordu, eğer olursa haber ederim buradan

170 Mesaj
    8 Ağustos 2007; 12:12:54 

quote:

Orjinalden alıntı: venomtrk

güzel bilgi teşekkürler, diş macunu olayını bilmiyordum bir deneyeyim bozuk bir dvd vardı normalde çalışıyordu, eğer olursa haber ederim buradan

Değmez bu kadar uğraşmaya netten tekrar indir bence

5246 Mesaj
    8 Ağustos 2007; 12:59:18 

quote:

Orjinalden alıntı: sert_kaya

Değmez bu kadar uğraşmaya netten tekrar indir bence

Evet fazla umutlanmayın.

İşe yarayacağı kesin değil. Çizik öyle ağır değilse belki... Ama ağır çiziklerde ya o pahalı cilalama araçlarını kullanacaksınız (bunun için yapılmış özel bir araç da vardı CD'leri düzelten ama ismini unuttum) ya da dosya kurtarma yazılımlarını kullanacaksınız. Ki bu yazılımlar ile saatlerce bekleme ihtimali bile olabilir. Hele ki dosyanın boyutu büyükse...

Ya CD çiziği de olmayabilir sorun. CD sorunlu da olabilir, döngüsel artıklık denetimi hatası veriyorsa.

Internet'ten bulup indirmeye çalış. Veya saatlerce (hatta günlerce) açık PC ile beklemeyi göze alıyorsan o bahsettiğim dosya kurtarma yazılımları ile uğraşırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi in_metal -- 8 Ağustos 2007; 13:00:42 >

1274 Mesaj
    8 Ağustos 2007; 14:36:04 

ya dalgamı geçıyosunuz ne çizigi ne cd bozulması kafanızmı güzel
    aynı şey benim bi çok kez başıma geldi ve format attım düzeldi herseferinde
    sorunun kaynagı nedır nasıl cozulur format atmadan bilemiycem ama sorun cd yada cizik deil eminim cünkü formattan sonra aynı cd ile yükledım hep

sallama öneriler olabilir tarzı düşünceler vermeyin eğer bilmiyosanız bilen yazsın bilmeyen öneride bulunmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighDamagE -- 8 Ağustos 2007; 14:41:17 >

Tavsiye || Kore dizileri

8708 Mesaj
    8 Ağustos 2007; 20:40:50 

bilgiler için teşekkürler arkadaşlar hepsini denicem tek tek olmazsa yeniden alıcaz artık oyunu

870 Mesaj
    9 Ağustos 2007; 1:46:21 

alcohol le imaj almayı dene

|DH| TOYOTA KARDEŞLİĞİ
    2007 TOYOTA COROLLA 1.6 SOL BONCUK MAVİ

100 Mesaj
    14 Ekim 2007; 23:47:34 

"Roadkil's Unstoppable Copier" adlı programı dene...

http://ornitorenkweb.blogspot.com

8708 Mesaj
    15 Ekim 2007; 0:06:51 

quote:

Orjinalden alıntı: SaB_

"Roadkil's Unstoppable Copier" adlı programı dene...

Tavsiyen için sağol dostum. Formatla hallettim.

Uzaklaştırılmış
    Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    22 Mayıs 2008; 12:53:46 

Konu biraz hortladı gibi oldu ama aynı sorundan muzdaripdim ve sanırım sorunu çözdüm,
    daha önceden part'lara böldüğüm cod4 oyununu yedeklemiştim philips dvd+r medya'ya. Medya üzerinde kesinlikle bir çizik darbe hasar vs. bulunmamasına rağmen harddisk'ime kopyalamak istediğimde veri döngüsel artıklık denetimi hatası veriyordu.
    Harddisk'im ikiye ayrılmış durumda c ve d diye. Önce c yi sonra da d yi bilgisyarımdan sağ tıklayıp özellikler-araçlar-hata denetiminden - şimdi denetle - dedikten sonra - bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış- ı seçip iki bölümünde düzeltmesini yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde dvd'deki dosyaları kopyalamayı başardım, yani o kadar da umutsuz olmayın... Elinizdeki medya fiziksel olarak zarar görmemişse de öyle hemen kaldırıp atmayın :)
    Umarım işinize yarar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IDS -- 22 Mayıs 2008; 12:55:54 >

6780 Mesaj
    22 Mayıs 2008; 13:35:17 

İki olasılık var arkadaşım bunlar dışında bir olay olamaz bunu başdan şöleğim

1. Arkadaşların dediği gibi cd bozuk veya çizik

2. Sorunun cd içersindeki bir dosyadan kaynaklanmakda

ilk soruna çözüm yazılmış zaten

Ama ilk önce 2 numaralı dediğim soruna bak bir istersen

CD içersine girip dosyaları masaüstünde oluşturcağın bir klasöre çıkarmayı dene hata verdiğinde hatayı verdiği dosyanın ismini aklında tutup onun dışında kalanları çıkarmağı bir dene bir kez daha belki diğer dosyalar sorunsuz çıkabilir ben böle yapıyorum sorunun tam olarak ne olduğunu anlamak için

Bu arada isobuster isminde cd kurtarma programını dene işe yarıyan bir program sayılır belki o yardımcı olur sana

Uzaklaştırılmış
    Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    23 Mayıs 2008; 16:00:05 

cd bozuktur data media recorvery adli program la kurtarmaya calis olmazsa yenisini al :D aynısı bizede oluo kaliteli cd ye cekin oyunlarinizi basiniz agrimasin

1 Mesaj
    21 Ağustos 2008; 17:32:08 

Ya bnde CD bozuk deil buna eminim bnm pcden başka herkeste çalıştırıyo ama bnde çalıştırmıyo ve sadece PES 2008 ve NBA Live 2008 oyunlarında bu hatayı veriyor Yardım ltfn...!

34 Mesaj
    21 Kasım 2008; 23:39:42 

quote:

Orjinalden alıntı: IDS

Konu biraz hortladı gibi oldu ama aynı sorundan muzdaripdim ve sanırım sorunu çözdüm,
    daha önceden part'lara böldüğüm cod4 oyununu yedeklemiştim philips dvd+r medya'ya. Medya üzerinde kesinlikle bir çizik darbe hasar vs. bulunmamasına rağmen harddisk'ime kopyalamak istediğimde veri döngüsel artıklık denetimi hatası veriyordu.
    Harddisk'im ikiye ayrılmış durumda c ve d diye. Önce c yi sonra da d yi bilgisyarımdan sağ tıklayıp özellikler-araçlar-hata denetiminden - şimdi denetle - dedikten sonra - bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış- ı seçip iki bölümünde düzeltmesini yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde dvd'deki dosyaları kopyalamayı başardım, yani o kadar da umutsuz olmayın... Elinizdeki medya fiziksel olarak zarar görmemişse de öyle hemen kaldırıp atmayın :)
    Umarım işinize yarar...

arkadasım seni kutluyorum senin yontemle hallettim eger cd cizik digilse baska hic biseyle ugrasmayım bu arkadasımın dedigini yapın

20 Mesaj
    11 Aralık 2008; 0:51:41 

peki konuyu biraz daha hortlatsak da benimde sorumu düşünsek nasıl olur acaba... Torrent bir dosya indirdik, hızlı olsun diye masaüstüne kaydettik. Sonra bunu sanal olarak bölümlenmiş D sürücümüzün içindeki filmler klasörüne atmaya çalıştığımızda "Veri Hatası (Döngüsel Artıklık Denetimi)" uyarısı aldık. Aslında IDS arkadaşımızın dediği gibi:

"Harddisk'im ikiye ayrılmış durumda c ve d diye. Önce c yi sonra da d yi bilgisyarımdan sağ tıklayıp özellikler-araçlar-hata denetiminden - şimdi denetle - dedikten sonra - bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış- ı seçip iki bölümünde düzeltmesini yaptıktan sonra sorunsuz bir şekilde dvd'deki dosyaları kopyalamayı başardım,.."

yapmayı da düşündük lakin bilgisayarda bir de pardus 2008.1 kurulu olduğundan GRUB programının ayarlarını bozarmı acep bu tip şeyler diye düşünmekten kendimizi alamadık. Bu durumda ne yapmalı sizce?

324 Mesaj
    11 Aralık 2008; 20:37:05 

sen en iyisi ya oyunu yeniden çektir (hatayı veren dosya bozuk olabilir veya cd bozuktur) ya da yeni sürücü al (eskimiş olabilir ) hatanın nedeni veriyi okuyamamasıdır veriyi bozan herşey olabilir

8708 Mesaj
    11 Aralık 2008; 20:47:56 

Benim sorun formattan sonra düzeldi arkadaşlar...

2561 Mesaj
    17 Aralık 2008; 10:03:49 

Bu tür sorunlarınınzı "Depolama" bölümüne açarsanız sizin için daha yararlı olur
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_295/tt.htm

http://steamcommunity.com/id/DRACON1C

63 Mesaj
    18 Ocak 2009; 22:49:08 

Ben bu konuyu çok araştırdım.Aynı sorunu ben bazı dosyaları flash diske atıp başka pcye kopyalamya çalıştığımda yaşadım.Ancak aynı dosyayı ikinci kez kopyaladığımda sorun çıkmadığnı gördüm.Yani cd nin çizikliğiyle pek alakalı değil.Windowsla alakalı birşey gibi görünüyo.Ayrıca bazılarında windows aynı hatayı verirken format attıktan sonra aynı cd çok güzel çalışmış yani saçma sapan bir hata gibi gözüküyo

2395 Mesaj
    18 Ocak 2009; 22:51:22 

O zaman yüklediğin oyunu sildiğinde dosyası silinmiyordur ve tekrar yüklemek istediğinde dosya var gibi hata çıkıyordur buda olabilir.

Lil Wayne, Best Rapper Alive

367 Mesaj
    8 Şubat 2009; 10:54:23 

quote:

Orjinalden alıntı: HighDamagE

ya dalgamı geçıyosunuz ne çizigi ne cd bozulması kafanızmı güzel
    aynı şey benim bi çok kez başıma geldi ve format attım düzeldi herseferinde
    sorunun kaynagı nedır nasıl cozulur format atmadan bilemiycem ama sorun cd yada cizik deil eminim cünkü formattan sonra aynı cd ile yükledım hep

sallama öneriler olabilir tarzı düşünceler vermeyin eğer bilmiyosanız bilen yazsın bilmeyen öneride bulunmasın

tüm veri hataları formatla ilgili değildir. dün denedim atamadı ve bilgisayar çok yavaşlamıştı.sabah format attım şimdi tekrar denedim yine olmadı. çalışmayan dosyalarınız eğer winrar ise içinden çalışmaayn hariç hepsini çıkarın.ben bir oyunun 7.partındaki 50. partı okutturamadım onu arkadaştan buldum part 50 yi ve şimdi sorunsuz çalışıyor. size tavsiyem önemli dosyalarınızı flash disklere atmanız yada hdd de saklamanız.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1279 Mesaj
    8 Şubat 2009; 13:33:11 

Cd nin içindeki herhangi bir verinin hata vermesidir (dosya,simge vs..) cd yi temizlemeyi dene ...

Strateji Oyunu Tutkunları

18 Mesaj
    19 Şubat 2009; 16:15:03 

pes 2009 un son partında bu hatayı veriyor delircem roadkils programını deniyorum şu an

EG

782 Mesaj
    25 Mart 2009; 19:57:20 

Bendede aynı hata verdi. Ama ben cd deki dosyayı masaüstüne kopylıyodum. 35 sn kala bu hatayı verdi cd den mi kaynaklanıyor ?

4 Mesaj
    31 Mart 2009; 22:03:45 

arkadaşlar aynı hatayı az once ilk defa aldım bunca pc hayatımda. ve bu sayfadakileri okudum. hemen DVD yi cıakrdım ve pismi diye baktım uzerıne.bir pislik birikintisi gördüm yapışkan türü birşey. selpak ile temizledikten sonra taktım ve kopyalama işlemim sorunsuz oldu. CD deki kirlenme oranı bence önemli olan. çizilen cdlere zaten birşey yapamazsın ama benımkısı gibi basit kirlenmelerde temızlemenın yeterlı olacagını dusunuyorum.

exilium

1806 Mesaj
    31 Mart 2009; 22:38:20 

quote:

Orjinalden alıntı: brktsn

Bendede aynı hata verdi. Ama ben cd deki dosyayı masaüstüne kopylıyodum. 35 sn kala bu hatayı verdi cd den mi kaynaklanıyor ?

Harddisk güme gitmiş.

189 Mesaj
    21 Temmuz 2009; 16:16:52 

arkadaşlar konu hortlatmakla yakından uzaktan bır alakam yok bunu bılın

1 aydır uzerınde defalarca ugrastıgım FLATOUT 2 DVD cd hata veriyordu (Döngüsel Artıklık Denetimi) forumda ve faklı yerlerde yazan tum ıhtımal ve denemelerı gerceklestırdım format dahıl ama sonuc yok en son bana sacma gelen dıs macunu ıle ovalama temızleme teknıgını denemekten baska care kalmadı ve denedıgımde sonuc ınanılmazdı hıc sorunsuz yukleme ıslemını başarı ile gerceklestırdı sızlerde eger bu sekılde bır hata alıyorsanız denemekten cekınmeyın derım

saygılarımla

...::: ESKILER BENİ TANIR YENİLER ÖRNEK ALIR :::...

164 Mesaj
    21 Temmuz 2009; 16:54:47 

bir de teknoloji gelişti diyoruz. bu teknoloji benim verilerimi kurtaramıyorsa bana faydası yoksa ne işe yarar. her şeye çare buldular şu dvd çiziklerine çare bulamadılar ki en çok kullanılan teknoloji. kaç tane dosyam gitti bu çizikler yüzünden, özen gösteriyorum yine çiziliyor bir şekilde :S

343 Mesaj
    16 Ağustos 2009; 16:59:01 

diş macunuu büyuüksün
    :P

arkdaşlar cod 5 te aynı hatayı alıyodum
    dvnin üstüne diş macunu sürdüm kuruyanan kadar ovaladım sonra yıkadımmm vee olduuu. diş macunu sölüyenn arkadşımmm çokkkk salolaınnnn dneeyinnnnn boşuna cd ve dvdilerini çöpe atmatın

WhoLynN

4 Mesaj
    20 Eylül 2009; 23:18:22 

ya ben bu hatayı internetten indirdiğim winrar dosyalarını açarken oluyor.

1806 Mesaj
    20 Eylül 2009; 23:54:15 

quote:

Orijinalden alıntı: frodoozan

bir de teknoloji gelişti diyoruz. bu teknoloji benim verilerimi kurtaramıyorsa bana faydası yoksa ne işe yarar. her şeye çare buldular şu dvd çiziklerine çare bulamadılar ki en çok kullanılan teknoloji. kaç tane dosyam gitti bu çizikler yüzünden, özen gösteriyorum yine çiziliyor bir şekilde :S

Bende hortlatayım bari.en iyisi portable harddisk. forever portable XD

3712 Mesaj
    21 Eylül 2009; 0:25:34 

defalarca aynı konu açildi

4 Mesaj
    21 Eylül 2009; 19:58:04 

hatta şöyle bi hata oluyorum yardım edebilen varsa çok sevinirim şimdi oyun yüklüyorm verify that the file exists and you can access it son yüklediğim 3 4 oyunda bu hatayı aldım bunlardan bazıları önceden çalışıyordu bilgisayrmda her neyse oyunu internetten indirim dedim bu seferde veri hatası (döngüsel artıklık denetimi) diye bi hata alıyorum. biri yardım ederse çok memnun olurum gerçekten

1147 Mesaj
    25 Eylül 2009; 1:40:41 

bendede bu sorn mevcut 3 gündür çıldırcamm

peuegot partner tepee premium pack 90 hp.... Siyah...+ iphone 5s gold 64 gb+silverstone 1500 watt psu+inwin dragon full tower kasa+samsung d8000+samsung SA 750d x3- logitech z905+Apple iPad 4.nesil retina+aprilia srv 850+sennheiser surround 7+1

1876 Mesaj
    28 Eylül 2009; 1:05:59 

Bilgisyar aleminin en aşağılık en adi hatası budur hazır konu hortlamışken içimi dökeyim yıllar önce vcd dvd film ve oyun cd lerinde bu hata yüzünden çok cd kırdım sonra sınıursız internet downlaod olayını çözünce vurdum kendimi divx e kendi oyunumuda kendim indiriyorum usb bellekler sağolsun sadece format atmak için dvd yi kullanıyorum.

245 Mesaj
    9 Kasım 2009; 0:42:02 

bendeki versiyonu çok daha ilginç.

cd çalışıyor. cd de video var tıklıyorum açılıyor ama iş kopyalamaya gelince son saniyelerde hata veriyor...diş macununa yönelmeye başladım...

1924 Mesaj
    24 Kasım 2009; 22:17:25 

Black & White 2 oyununu kurmaya çalışıyordum , aynı hatayı bende aldım cd'leri biraz hoh'layıp gözlük bezi ile silince sorun tamamen ortadan kalktı..

Battlefield 3 ID: Vecihi_Hurkus
    Test Drive Unlimited 2 ID: cansipahi
    Colin McRae DIRT 3 ID: canryu
    FİFA 13 ID: Vecihi_Hurkus
    Street Fighter X Tekken ID: canryu
    Crysis® 2 ID : carpenocdem

1 Mesaj
    14 Nisan 2010; 13:12:40 

kesinlikle işe yarıyor diş macunu yöntemi. ama hepsini kurtarmıyor. çok teşekkürler

3203 Mesaj
    14 Nisan 2010; 18:26:59 

vay anasını diş macunu bile kullanılıyor artık bende denerim o zaman

71 Mesaj
    27 Haziran 2010; 20:42:00 

Bence CD leri çamaşır suyuna yatıralım

682 Mesaj
    6 Temmuz 2010; 0:02:31 

beyler benim cd deil de normal klasor kopyalamıyor :s

Challenge Everything !

9 Mesaj
    13 Temmuz 2010; 22:43:28 

bu sorun HDD nizin disketi çizilmişse ömrü gitmişse yani BAD SECTÖR var ise HDD nizde bu hatayı alırsınız HDD nizi deyiştirin en fazla 100 tl bir samsung 500 gb bir HDD alın o sizi götürür çünki bu hata 320 gb altı HDD lerde görülür 80 gb HDD de156,548,548 tane şerit var bir plak gibi o şeritlerin boylu boyunca çizildiğini düşünün HDD niz ses çıkartıyorsa çizikler var demektir buda bu hatayı alırsınız demektir.çizik bir HDD sürekli saçma sapan hatalar verir ve çok ses çıkartır bi nevi kasar.

1 Mesaj
    16 Temmuz 2010; 13:59:51 

Beyler bayanlar cok kolay bi cozumu war bizzat kendim denedim oldu catlamak uzeredım bu hatadan bildiğinz mutfaktaki annelerimizin kulannığı yeşil prili alın peçeteye yada herhangi ıslak olmayan bi beze sürüp cd yi temizleyin sonra temiz bir peçete bez yada pamukla kurutun bu kadar basit (diş macunuda olur)

1 Mesaj
    3 Şubat 2011; 15:56:33 

[/quote]

IsoBuster
    UltraCopy
    BadCopy

[/quote]

Arkadaş çok güzel anlatmış. Aaartııı kalıcı çözüm istiyorsan diski açmasi başardığında CloneCD yazılımı ile yedekleyip yine bu programla CD'ye yazabilirsin. Dosyaları .cdd formatında kaydettiği için, Win ile açamazsın, CloneCD gerekir.

• _____________________________

1 Mesaj
    12 Mayıs 2011; 22:27:41 

Selamın aleykum ADEM OĞULLARI öncelikli olarak ben bu olayı çok araştırdım nasıl mı çözdüm çok basit :)

ilk önce bilgisayardaki dvd rider temizleyin içini dışını sonra CD VEYA DVD Yİ DE güzelce temizleyin ondan sonra kopyalayın

ben denedim 100 % 100 test ettim çalıştı zorda olsa

veri hatası döngüsel artıklık denetimi hatası vermedi kopyaladı :)

1 Mesaj
    19 Temmuz 2011; 19:31:11 

Bu tip hataların nedeni genellikle cd ve dvdlerimizdeki çizikler yada bozuk yüzeylerdir. Bu gibi bir durumla karşılaştığımızda yapabileceğiniz özel çözüm yollarından bahsedelim. Çizikleri gidermek için diş macunu kullanabilirsiniz. :) Cdmizdeki çiziğin optik yüzeyi üstüne bir diş macunu sürüyoruz ve ıslak bir bez yardımıyla bunu yediriyoruz. Kısa bir süre bekledikten sonra su yardımızla cd yüzeyine baskı yapmadan cdmizi temizliyoruz. Bazı ufak çapta çizikler bu şekilde kurtarılabilmektedir. Bu yöntem işe yaramaz ise yardımımıza programlar koşabilir. BadCopy ve UltraCopy gibi yazılımlar ise cdmizi kurtama şansımız bulunmaktadır. İnternette bu programların kullanımlarıyla ilgili bir çok döküman bulabilirsiniz.

528 Mesaj
    20 Temmuz 2011; 10:18:55 

4 senelik hort ama madem konu gündeme çıkmış: bende bu problemi yaşıyorum arkadaşlar aslında oyun yüklerken vermiyor bu hatayı bende oyunun 2. cd de bitmek üzereyken garip bi hata veriyor pc ye atmaya kalktığımda bu hatayı veriyor ama yalnızca 2. dvd de hatta cd bozuk diye 2. dvd yi tekrar yazdırdım cd cime aynı hatayı yine verdi lütfen yardım edebilirmisiniz bu kadar uğraşmaya değmez internetten indir demiş bi arkadaş batman arkham asylum un online linkini hiç bi yerde bulamadım 2. dvd deki dosyaları başka bir şekilde aktarabilirmiyim lütfen yardım

1 Mesaj
    18 Aralık 2011; 21:42:51 

başka bi pcden flaşa at kopyala ben öyle yaptım

101 Mesaj
    25 Şubat 2012; 10:53:52