Şimdi Ara

## Nvidia'nın 65nm GPU'su Eylül'de Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Nvidia'nın 65nm GPU'su Eylül'de Geliyor ##

Ekran kartı dünyasında 80nm üretim teknolojisine GeForce Go 7700 ile ilk geçen firma olan Nvidia, 65nm üretim teknolojisine geçiş konusunda ise AMD'nin gerisinde kaldı. Elimize ulaşan son bilgilre göre, Nvidia 3 çeyreğin sonu veya 4. çeyreğin hemen başında yani çok büyük bir ihtimalle Eylül ayında D8M adını verdiği 65nm üretim tenolojisine sahip ilk grafik işlemcisini duyuracak.

D8M'e irdelediğimizde, D'nin Discrete yani harici bir ekran kartını, 8'in GeForce 8 mimarisini ve M'in ise Mainstream yani orta segment olduğunu görüyoruz. Zira Nvidia'nın 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanmakta olan yeni ekran kartı büyük bir ihtimalle GeForce 8600GT ve GTS'in yerini de alabilir. Masaüstü ile birlikte özellikle dizüstü bilgisayarlar içinde Nvidia vakit kaybetmeden 65nm çözümlerini sunacaktır ama bu konuda kesinlşemiş bir taih bulunmuyor.

• Haber için teşekkürler.
  • bunu mu bekelsem kac para olur kı 8800gt
  • quote:

Orjinalden alıntı: rynell

Haber için teşekkürler.

bravo, mesaj sayin 305 olmus (ben bunu yazarken)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozturert

quote:

Haber için teşekkürler.

Neden böyle bir tepkimede bulunuyorsunuz ki hocam? Arkadaş fx'in emeğine saygıda bulunuyor belki nereden biliyorsunuz ki? Sizde bu arada 1 msj daha artırdınız ona kalırsa
  • 65nm 8800GTX ne zaman olur?
  • keske hd2900xt 65 nm olsa hadi ati sendende bir 65nm model bekliyorum
  • haricten gazel okumayın beylerbırakın kasan kassın...insanların niyetlerini bizler bilemeyiz.

65 nm icin ise,ben agustos 23 te yeni makinamı alıyorum.ama ekran kartı daha sonra.belki bir kac hafta.bekledik bekledik kazık yemeyelim:)o vakte kadar ax550 ile idare etmeyi dusunuyorum.nasılsa en fazla iki hafta beklerim:)))
  • quote:

quote:

Haber için teşekkürler.

Ana tipe bak ya... Sinirliydin herhalde bunu yazarken !!! Teşekkür eden bi insana bu tepkiyi veren ilk seni görüyorum forumda...

• iyi ekran kartları daha iyi oc olacak demek bu güzel haber.. zaten bu konuda nvidia yeterince iyi sayılır ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: R@

quote:

quote:

Haber için teşekkürler.

Neden böyle bir tepkimede bulunuyorsunuz ki hocam? Arkadaş fx'in emeğine saygıda bulunuyor belki nereden biliyorsunuz ki? Sizde bu arada 1 msj daha artırdınız ona kalırsa

kimse kimsenin ne yazacağına karışamaz taki saygısızlık olmadığı sürece.
    habere gelince nvidianın 65nm ye geçmesi yeni çıkacak kartların maliyetini düşereceği
    gibi satarken de fiyatların aşağı çekilmesini sağlayacak güzel bir gelişme.
    haber için teşekkürler fx57

• ah ulan 8800 gts ler simdi 65 nm olacakti cok daha fazla oc ederdik
  • 8900 serisi 65nm olmalı artık
  • AMD'nin yol haritasını hatırlarsak, geç bile kaldığını söyleyebiliriz kendi programına göre.

• AMD zaten ekran kartı konusunda her konuda geç kaldı sadece bu konuda olsa iyidi...

quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

AMD'nin yol haritasını hatırlarsak, geç bile kaldığını söyleyebiliriz kendi programına göre.

• hangi eylül 2008 eylülü mü?
  • 65 nm kart alınabilir fiyatlar için en aşağı 1 yıl lazım.
  • Amma Cok Haber Varmıs Be
  • iyi bakalıım yapsınlarda görelim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.