Şimdi Ara

A-Data PD7 8GB USB Bellek video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
13.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • USB bellekler bilgisayarla haşır neşir olan çoğunluğun vaz geçilmezleri arasında yerlerini aldılar. Özellikle son bir kaç yılda 1GB ve üzeri kapasitelere sahip belleklerin ucuzlayan fiyatları bu pratik depolama araçlarını daha da alınası hale getirdi. Bu videomuzda ülkemizde bir çok USB bellek çeşidiyle yer alan A-Data'nın 8GB kapasitesi ve yüksek yazma / okuma hızlarıyla iddialı modeli My Flash PD7'yi inceliyoruz.

Ürün yaklaşık 2 DVD kadar olan bellek kapasitesi ve yüksek okuma/yazma hızlarıyla beğenimizi kazandı. Kutu içeriğinde çeşitli aksesurlar ve yazılımlar kullanıcıya sunuluyor olsaydı herhalde eksiksiz bir ürün olurdu. Windows Vista Ready Boost özelliğini destekliyor oluşu da düşük bellek miktarı olan kullanıcıların sistemlerine hız katmalarını sağlayacaktır.

Teknik özellikler:

• Kapasite: 8GB.
    • İşletim Sistemleri:Windows ME/2000 ve XP'yi driver ihtiyacı olmadan destekler.
    • Mac: OS 9.X veya üstü için kurulumsuz çözüm.
    • Linux Kernel 2.4 üstü için kurulumsuz çözüm.
    • Windows 98/98 SE driverlarını destekler.
    • Tak & Çalıştır Özelliği.
    • Boyutlar: 66x19x10(mm).
    • Ağırlık: 15g.

Firma bilgisi:

Sayfanın Linki : http://www.endeksbilisim.com/images/mail/pd7/html/

• aynı fiyata biraz daha koyar taşınabili r hdd alırım. Hem 120 gb alırım (ki bu 8 gb model bu en az 120 dolar felandır aynı fiyata WD nin 160 GB liği var). Hem daha iyi performans ve Veri alanı hemde taşınabilir (cüzdan kadar bea :S).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 7 Ağustos 2007; 18:36:14 >
  • güzel ve sade bir ürün
  • Windows Vista Ready Boost özelliği sayesinde bence alınabilir bir ürün. Vista kullanmaya 2008 ortaları gibi geçsek fiyatı eminim daha cazip olacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DraGonS

aynı fiyata biraz daha koyar taşınabilir hdd alırım...

bende 4 gb olan modeli aldım ama daha sonra keşke dediğin gibi yapsaydım dedim ama iş işten geçti...
  • 2BG'in ustundeki usb disklerde performans bayagi dusuyor, bunda da var mi oyle bisey? (once reklam seyret, sonra incelemenin yuklenmesini bekle falan... hic seyredesim yok simdi...)
  • Burada fp-7 gorunuyor verilen link ise pd-7 nin.Bu iki urun aynı mı acaba...Okuma hızında pd-7 nin üzerinde flash bellek yok.Ancak yazmada corsair voyager gt biraz daha önde...
  • Merhaba,

Kusura bakmayın ürün ismi girişinde bir hata yapmışım. Ürün video incelemede de görülebileceği gibi PD7'dir. Yani verilen link doğrudur.
  • Bende hepsiburadadan 4 gb'yi sipariş ettim.Hızıyla diğer bellekleri katlıyor üstelik.
  • fiyatı eğer yüksekse onun yerine taşınabilir bir HDD almak daha kolay olur ister kapasitesi yüksek 3.5" ister taşıması kolay olan 2.5" lik HDD alınabilir...
  • Bende bunun 4gb modeli var ve dış kısmı alüminyum malzemeden kaplanmış, videoda plastik olduğu söyleniyor, 4 gb 8 gb farklı mı? Fark olmaması lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: muzeg

Bende bunun 4gb modeli var ve dış kısmı alüminyum malzemeden kaplanmış, videoda plastik olduğu söyleniyor, 4 gb 8 gb farklı mı? Fark olmaması lazım.

Ürünün dış kısmı her ne kadar alüminyuma benzese de plastik. Sizdeki ürün de aynısıdır...
  • arkadaşlar adatayı tavsiye edermisiniz iyi bir marka mı?http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=81810&productid=bd61224 ben bunu almayı düşünüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1. Selim -- 9 Ağustos 2007; 20:06:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: garfield24

arkadaşlar adatayı tavsiye edermisiniz iyi bir marka mı?http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=81810&productid=bd61224 ben bunu almayı düşünüyorum...

A-data iyidir. Benim size tavsiyem, "A-DATA MyFlash PD7 200x" olacak. Performanslı bir alettir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

quote:

Orjinalden alıntı: garfield24

arkadaşlar adatayı tavsiye edermisiniz iyi bir marka mı?http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=81810&productid=bd61224 ben bunu almayı düşünüyorum...

A-data iyidir. Benim size tavsiyem, "A-DATA MyFlash PD7 200x" olacak. Performanslı bir alettir...

teşekkür ederim...

• İnceleme faydalı olmuş, teşekkürler.

Bende bu ürünün 2gb olan modeli var. Muzeg nickli arkadaşın da belirttiği gibi bu ürünün dış yüzeyi alüminyum ile kaplanmış. Bunu, ürününü ilk gördüğümde köşelerde-kıvrımlardaki hafif bozukluktan anladım. Yine de tereddüt ettim ve dijital ölçü aleti ile iletkenlik testi yaptım(buzz özelliği). Dış malzeme üzerinde iletkenliği engelleyen çok ince bir kaplama var(vernik gibi), muhtemelen oksitlenmeyi engellemek için yapılmış. Fakat kapak ile gövdenin birleştiği noktalarda test yapınca iletken olduğunu gördüm. Bu noktalarda sürtünmeden dolayı kaplama aşınmış oluyor ve iletkenlik testini doğrudan metale uygulamış oluyorum. Dış kaplama KESİNLİKLE metalden(alümünyum) yapılmış, tereddüt etmeyin.
  • fiyatından da bahsedebilirmisiniz? fiyatını öğrendim 147 civarı falza değili yani ne bonu bu kadar pahalı yapan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dostyaran -- 24 Ağustos 2008; 23:52:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Bende bunun 4gb modeli var ve dış kısmı alüminyum malzemeden kaplanmış, videoda plastik olduğu söyleniyor, 4 gb 8 gb farklı mı? Fark olmaması lazım.

Ürünün dış kısmı her ne kadar alüminyuma benzese de plastik. Sizdeki ürün de aynısıdır...

Çok pis hortlatırım. Horrtt...

Ürünün dış kısmı Alüminyum. Dün üzerini kazıdım makasla ve bir sürü alüminyum tozları çıktı. Ama onun iç kısmında plastik var.

İçindeki flashın üzerini plastikle kapatıp onun üzerini Alüminyumla kaplamışlar.

Kısacası plastik değil alüminyum.

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocKing

quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Çok pis hortlatırım. Horrtt...

Ürünün dış kısmı Alüminyum. Dün üzerini kazıdım makasla ve bir sürü alüminyum tozları çıktı. Ama onun iç kısmında plastik var.

İçindeki flashın üzerini plastikle kapatıp onun üzerini Alüminyumla kaplamışlar.

Kısacası plastik değil alüminyum.

Bendeki de kullanmaktan biraz kazındı. Plastik üzerine Alüminyum kaplama belli oluyor.
    Bu arada süper bir usb bellek, bundan sonra hiçbirisi cazip gelmiyor. Ne alsam diye kara kara düşünüyorum. Sağlam okuma yazma hızlı 16 veya 32 gb bellek yok. Forumda arkadaşlar sağolsun alıp tes yapıyorlar ama sonuçlar çok düşük.

• Aynen. O zaman aldığımda 2Gb ı 41$ a mı ne almıştım. Keşke 8Gb olsaydı diyorum. Bu kadar sorunsuz ve hızlı bir bellek görmedim.

Daha doğrusu kullanmadım. Arkadaşım bir yerde çalışıyor. Mushkin'in Türkiye Distribütörü. Onların getirdiği var. Yazma hızı 30 okuma hızı 40Mb. Yuh dedim. Çok pahalı da fiyatı var ama PD7 ben alırken 8Gb ı 150$ falan idi. Yani o da pahalıydı.

Araştırdım iyice baktım, tekrar baktım ve alınabilecek 2 tane marka modeli buldum.

1 tanesini zaten kullanıyorum. Piyasada 110 Liraya satılıyor. Sandisk Cruzer Contour 16Gb. Bende bundan var. Yazma 18 okuma ise 25. Gayet iyi. Ve çelik olduğu için çok sağlam. Yalnız biraz büyük...

Ama param daha az daha iyisi yok mu diyorsan Transcend in JetFlash 600 Modeli var. 16Gb ı 85 lira falan. 16 ve 32 Gb modellerinde yazma hızı 18Mb okuma ise 32. Bence bu fiyata en iyisi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.