Şimdi Ara

## AMD Athlon64 X2 6400+'ın Detayları ve İlk Testleri ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD Athlon64 X2 6400+'ın Detayları ve İlk Testleri ##

Geçtiğimiz günlerde verdiğimiz haberimizde AMD'nin yeni nesil işlemcileri öncesinde son bir hamle olarak Athlon64 X2 6400+ işlemcisini pazara sunacağını duyurmuştuk. Firmanın şu an için masaüstü platformunda en hızlı işlemcisi olan ve yapılan 9 Temmuz indirimleri ile fiyatı iyice alınabilir konuma gelen AMD'nin 3GHz'de çalışan çift çekirdekli X2 6000+ modelini alacak olan ve 3.2GHz'de çalışan X2 6400+ modelinin detaylarına ve bazı test sonuçlarına birlikte bakalım.

AMD'nin Athlon64 X2 6400+ işlemcisi çift çekirdekli ve 3.2GHz'de çalışıyor. 90nm üretim teknolojisine sahip Windsor çekirdeğine sahip olan ve 2MB seviye 2 ön belleği bulunan yeni işlemci AMD'nin Phenom atağı öncesinde son silahı olacak. 1.4v'de çalışan ve 125 watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olan işlemci ayrıca F3 revizyonunda. Bunun yanı sıra işlemci fiyat olarak ta bir alt model olan X2 6400+'ın hemen üstünde yer alması bekleniyor.

## AMD Athlon64 X2 6400+'ın Detayları ve İlk Testleri ##

Gelin şimdi hep birlikte Athlon64 X2 6400+'ın ilk test sonuçlarına birlikte bakalım

- Athlon64 X2 6400+
    - Abit AN 9-32x
    - 2GB DDR-2 1000MHz bellek
    - GeForce 8800 GTX
    - Arctic Cooling Freezer64 Pro

Test sonuçları,

* CPUmark'99 - > 417 puan
    * Super PI 1M - > 27,593 saniye
    * Super PI 32M - > 24 dakika 20 saniye
    * 3DMark'06 - > 10796 puan
    * PCMark'05 - > 7449 puan

Bu arada işlemci sıcaklığının yük altında 52 dereceye ulaştığı tabi testlerde standart soğutma yerine AC'nin özel bir soğutmasının kullanıldığını da unutmamak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 5 Ağustos 2007; 21:55:11 >

• AMD'nin Athlon64 X2 6000+ işlemcisi çift çekirdekli ve 3GHz'de çalışıyor. 90nm üretim teknolojisine sahip Windsor çekirdeğine sahip olan ve 2MB seviye 2 ön belleği bulunan yeni işlemci AMD'nin Phenom atağı öncesinde son silahı olacak. 1.4v'de çalışan ve 125 watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olan işlemci ayrıca F3 revizyonunda. Bunun yanı sıra işlemci fiyat olarak ta bir alt model olan X2 6400+'ın hemen üstünde yer alması bekleniyor.

Ya Ben Burayı Okudum Okudum Bise Anlayamadım. 6000 yanlısmı yazılmıs 6400 olucaktı heralde
  • quote:

Orjinalden alıntı: istanbul2007

AMD'nin Athlon64 X2 6000+ işlemcisi çift çekirdekli ve 3GHz'de çalışıyor. 90nm üretim teknolojisine sahip Windsor çekirdeğine sahip olan ve 2MB seviye 2 ön belleği bulunan yeni işlemci AMD'nin Phenom atağı öncesinde son silahı olacak. 1.4v'de çalışan ve 125 watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olan işlemci ayrıca F3 revizyonunda. Bunun yanı sıra işlemci fiyat olarak ta bir alt model olan X2 6400+'ın hemen üstünde yer alması bekleniyor.

Ya Ben Burayı Okudum Okudum Bise Anlayamadım. 6000 yanlısmı yazılmıs 6400 olucaktı heralde

Evet 6400+ olacaktı düzletildi

• Haber için sağol fx57.

Bu sıralar AMD nin X2 işlemcilerine para yatırmanın saçma olduğu düşüncesindeyim.

Phenom'ları bekliyoruz.

AMD nin Athlon XP lerdeki gibi çılgın işlemcilerini bekliyoruz
  • quote:

AMD'nin Athlon64 X2 6400+ işlemcisi çift çekirdekli ve 3.2GHz'de çalışıyor. 90nm üretim teknolojisine sahip Windsor çekirdeğine sahip olan ve 2MB seviye 2 ön belleği bulunan yeni işlemci AMD'nin Phenom atağı öncesinde son silahı olacak. 1.4v'de çalışan ve 125 watt'lık ısıl güç tasarımına sahip olan işlemci ayrıca F3 revizyonunda. Bunun yanı sıra işlemci fiyat olarak ta bir alt model olan X2 6400+'ın hemen üstünde yer alması bekleniyor.

6000 olacaktı sanırım. Gelsin bakalım alacağız mutlaka.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

.....
    .....

Ben de uyarayım dedim; t değil d olacaktı.

X2'nin top modeli niye 65nm değil?

• quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

X2'nin top modeli niye 65nm değil?
    Bence de 65 nm olması gerekirdi ama AMD inatla 90 nm'ye devam ediyor.
    Allah bilir bunlar Phenom'ları da 90 nm yapar.
  • oyalama taktikleri
  • am2 ankatımızda am2+ işlemcileri kullana bilecekmiyiz yada am2+ yeni bir soket mi olcak
  • Evet olacak ama HT1 ile yani HT3 olmayacak.

E adamlar da işlemciden daha hızlı olan HT3 ü boşuna çıkarmadılar. Acaba performansa ne kadar eksi bir yön verecek.

Şu an 90$ dan daha pahallı bir AMD işlemci alman mantıklı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 6 Ağustos 2007; 11:57:45 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: vanted

am2 ankatımızda am2+ işlemcileri kullana bilecekmiyiz yada am2+ yeni bir soket mi olcak

Kullanabileceğiz ama mevcut anakartımız 3.6GHz HT desteklemediği için performans kaybı olacak muhakkak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

quote:

Orjinalden alıntı: vanted

am2 ankatımızda am2+ işlemcileri kullana bilecekmiyiz yada am2+ yeni bir soket mi olcak

Kullanabileceğiz ama mevcut anakartımız 3.6GHz HT desteklemediği için performans kaybı olacak muhakkak.

saol
  • Süper pi den kötü sonuç almış yaaa ben amd yi seviyorum ama bu işlemcinin 65 nm olması lazımdı.neden hala 90 nm de ısrar ediyolar anlamak güç doğrusu
    benim e4300 bile 2700mhz de süperpi 1mb testini 19 sn yede bitiriyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: maxthon23

Süper pi den kötü sonuç almış yaaa ben amd yi seviyorum ama bu işlemcinin 65 nm olması lazımdı.neden hala 90 nm de ısrar ediyolar anlamak güç doğrusu
    benim e4300 bile 2700mhz de süperpi 1mb testini 19 sn yede bitiriyo

Her şey SPi değil.

Ama dediğim gibi bu işlemci mantıksız. AMD sadece tairhte kalmadığını göstermek istiyor.

• Bence AMD bi kaç ay sonra X2 6600+ çıkarır, 3.4GHz 65nm. Sonra X2 6800+ 3.6GHz 65nm, sonra da Phenom.
  • çok gereksiz bir işlemci...hiç çıkarmasalar daha iyiydi.
  • 90nm mi ?
  • adamlar ısrar etmıyor daha gecen gun fabrıka yenıleyemıyorlardı yani zor durumdalar
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

adamlar ısrar etmıyor daha gecen gun fabrıka yenıleyemıyorlardı yani zor durumdalar

Tek fabrikaları o değil.

Bu seneyi bir atlatabilirler ise düze çıkacaklarına inanıyorum.

Tabi yılbaşı satışları nedeniyle baya pay kaybefdecekler ama olsun.
  • yukarda yapılan testte neden nvidia 8800 gtx kullandıklarını anlamış değilim ati ekran kartı ile test edilse daha iyi olurdu saygılar.......
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.