Şimdi Ara

İ.E 7 YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,i.e 7'yi xp ye kurdum fakat yazıları falan gözü bozacak derecede bi garip.Zaten indir.com'da da böyle bişey yazıyordu.Acaba bu yazı tipini nasıl geğiştirebiliyoruz. ClearType kullan seçenegini değiştirsem de fazla birşey farketmiyor,acaba bu işten anlayan bi arkadaş yardım edebilir mi? şimdiden teşekkürler.....

• yok mu i.e7 kullanan bir kardeş????????
  • aynısı benimde başıma gelmişti. Clear type seçeneği yüzünden problem çıkıyor.

yapman gereken i.e.7 yi kaldır sonra tekrar kur.. Tekrar kurulumu yaptıktan sonra çıkan ilk ayarlarda clear type seçeneğini hiç seçme.. tahminime göre önce sen seçtin sonra iptal ettin ama olmadı. en başta hiç seçmemen gerekiyor öyle dene düzelecektir
  • Neden Clear Type yapmıyorsunuz ne güzel oluo işte yazılar yaaaa ben çok sewiorum onu gözü mü bozuyormuş?
  • cleartype dan mıdır nerden bilemem ama bu karşılaşan başkalrını da gördüm,rezalet valla yazılar,gözlere yazık olur,bu sorunla karşılaşan anlar,bunlara yazarken bile başım agrıdı walla
  • Mozillada da aynı sorunu yaşıyorum,acaba başka bişey mi sebep oluyo???
  • Ben lcd ekran ile ilk ie7 geçtğimde bnm de gözlerim bozulacak gibi olmuştu.Sanki yazılar bulanık gibiydi sonra 1-2 gün içinde alışıyor ve eski yazı tipi gerçekten kötü geliyor.
  • gözü cok yoruyor alışması zor,alışsak bile yine gözü yormaya devam edecek,benim vistada da var ama orda gayet şık. xp de sorun olabiliyomuş.
  • dediğim gibi ilk başta sorunmuş gibi gözüküo ama sonradan ne kadar net olduğu anlaşılıo.bide lcd kullnıyorsan hz en yükseğe getir ve monitörün auto tuşu varsa ona bas.Netleşme sağlıo bu yöntem.Ayrıca yarın alışmış olursun benceMerak etme yaklaşık 3-4 aydır kullanıyorum ve gözlerim hiç yorulmadı.
  • benim notebookta hem vista hem xp var,vistada da ie7 var ama çok daha net ve güzel.galiba sizde bu sorun yok,çünkü siz ie6 dan daha güzel bi yazı tipiyle karşılaşmışsınız zaten normalde de böyle olması lazım ama benim gibi de sorun yaşayanlar olmuş. indir.com'da da bundan bahsediyo.ama çözümünü bulamadım.eger bi çözüm çıkmazsa silecem.
  • cleartype yazı tipi lcd ekranlar için uygun olduğundan normal tüplü monitörlerde gözleri yorma gibi bir etkisi olur.
  • cmk kardeş peki nasıl kurtulurum ben bu illet şeyden.cleartype kullanma dediğim halde fazla bi değişiklik olmadı.
  • Ben bu yazı fontuna bayıldığım gibi pc nin tamamını bu fonta çevirdim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: srdrxxx

cmk kardeş peki nasıl kurtulurum ben bu illet şeyden.cleartype kullanma dediğim halde fazla bi değişiklik olmadı.

araçlar>internet seçenekleri>advanced>multimedia kısmından always use cleratype for html özelliğini kapatalım böylece olur.
  • Ilk baslarda bende hıc alısamamıstım sonradan cok begendım.sımdı eskı font bana cok kotu gelıyo
  • o özelliği kapattıgım zaman çok az bi değişiklik oluyor.yani ne ie6 ile ne de vistadaki ie7 ile uzaktan yakından alakası yok,yazılar keskin degil,tam anlatamıyorum gafikler falan iyi ama örneğin bi siteye girdigim zaman yazılar bulanık gibi göz yorucu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: srdrxxx

o özelliği kapattıgım zaman çok az bi değişiklik oluyor.yani ne ie6 ile ne de vistadaki ie7 ile uzaktan yakından alakası yok,yazılar keskin degil,tam anlatamıyorum gafikler falan iyi ama örneğin bi siteye girdigim zaman yazılar bulanık gibi göz yorucu.

firefox kullan o zaman arkadaşım. ie7 ye hiç gerek yok bence firefox, opera varken...
  • i.e7 ne demek ben kullanmıyorum... internet explorer mi ? moZiLLaaa kuLLanıyorum.......
  • Arkadaşim çok güzel söylemişsin ama,ben bu pis i.e7 yi yükleyince yazılardaki o göz yoruculuk güzelim mozillada da olmaya başladı.zaten ben bu yüzden bu ie7'yi düzeltmeye çalışıyom.
  • birşey demek istiyorum artık explorer ile uğraşmayın o berbat tarayıcı ile opera veya firefox duruken.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.