- x
DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?)
256 Cevap41558 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

805 Mesaj
5 Ağustos 2007; 14:35:30 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

İyi sayılabilecek durumda daihatsu applause buldum. Bu araçlar nasıldır kullanan varmı? Yedek parça durumu nedir? Alınırmı? teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayınabim -- 25 Ekim 2007; 20:36:52 >

Aptalca bir şeyi 50 milyon kişi de söylese o hala aptalca birşeydir

464 Mesaj
6 Ağustos 2007; 9:39:08 

güzeldir. türkiye de herhalde en çok satılmış daihatsu modelidir. o yüzden parça sıkıntısı yok. aynı yaştaki toyota, mazda, honda ya vereceğiniz para ondan en az 3 milyar fazla olacaktır. sonuçta yine japon arabası alıyorsunuz ama bakınca 7 milyara sizin applause'dan iki tane alınabilir neredeyse, yani bence mantıklı. fiyatı da uygun bulmuşsunuz gibi. araba da gerçekten temiz ise, iyi bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutgultekin -- 6 Ağustos 2007; 9:39:42 >

Daihatsu Aşkına

805 Mesaj
6 Ağustos 2007; 19:39:08 

Applause yi satan arkadaşa bir tek enjeksiyonlumu karbüratörlümü diye sormayı unuttum. Applause 90 model. Lpg li araç sıralımı yoksa eski sistemmi bu da önemli.
Bu otomobilin kronik bir sorunu varmı? Kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

1866 Mesaj
6 Ağustos 2007; 21:23:45 

7-8 yıl önce kullanmışlığım vardır. yakınım da vardı. ama o yıllarda merak edip de karbüratörlü mü enjektörlü mü diye bakmamıştım. ama bildiğim kadarıyla karburatörlü. araba sedan olsa da arka cam bagaj kapağıyla birlikte açılır. bir de performansına hayran kalacaksın bilmeyen birini hız olarak çok şaşırtacak bir araba.

EMANETİN SAHİPSİZ DEĞİL ATAM!

464 Mesaj
7 Ağustos 2007; 8:01:15 

neredeyse tüm Daihatsu'lar öyle zaten :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutgultekin -- 7 Ağustos 2007; 8:01:34 >

Daihatsu Aşkına

805 Mesaj
9 Ağustos 2007; 0:21:48 

Sabah daihatsuyu almak (inşallah) üzere Bursaya gidiyorum.

805 Mesaj
9 Ağustos 2007; 18:16:01 

Gittim arabayı aldım geldim. Yol tutuş güze,l sürüş çok rahat, direksiyon süper

464 Mesaj
10 Ağustos 2007; 9:14:15 

güle güle kullanın :)

Daihatsu Aşkına

1344 Mesaj
10 Ağustos 2007; 14:34:56 

güle güle kullanın. bir dönem çok istediğim ama alamadığım bir modeldi. özellikle performansı etkileyicidir.

...:::CHEVROLET KULÜBÜ:::...

2006 Chevrolet Aveo HB. 1.4 SX 16 V

805 Mesaj
12 Ağustos 2007; 12:10:36 

Çok teşekkürler

805 Mesaj
13 Ağustos 2007; 23:04:23 

Göstergede sağ alt köşede kontağı açınca yanan "arka lambalarından ışık çıkarma resmi" nedir biliyormuısunuz arkadaşlar.

464 Mesaj
14 Ağustos 2007; 9:26:28 

doğru hatırlıyorsam, en sağ alttaki el freni idi, onun solundaki de sis farı idi. ben de merak ettim şimdi. doğru mu hatırlıyorum?

Daihatsu Aşkına

1000 Mesaj
17 Ağustos 2007; 15:56:04 

ben 5 sene önce kullandım. 1991 modeldi.
direksiyonu çok yumuşaktır. Ortasındaki plastik parça hassastır bir müddet sonra kırılır. o yüzden güneşten koru.
karbüratörlü olması lazım.
arka bagajın camla kalkması çok fayda sağlayacaktır size.
klima olsa satmazdım ben.
birde arka stopları iyi koruyun pahalıdır biraz.

www.tekdenetim.com

805 Mesaj
17 Ağustos 2007; 23:07:02 

Direksiyon ortsındaki parça yoktu kendim deri yapıştırdım çok menunum otomobilden.Fakat internetten hiç bir bilgiye ulaşamıyorum otomobille ilgili. Bugün ruhsatı üzerime alırken bile rastgele 90 bg yazdılar (eski ruhsatında da yazmıyordu bg gücü)

1000 Mesaj
18 Ağustos 2007; 18:24:10 

90 beygir olması lazım.
1500 motor var üzerinde.
atak bir motordur.
iyi durumda ise araba masraf çıkarmaz.

www.tekdenetim.com

1934 Mesaj
18 Ağustos 2007; 18:55:40 

Daihatsu'da Toyota bünyesindeydi galiba yanılmıyorsam.

İnsan seveceği kimseyi iyi seçmeli,
ona göre sevmeli; kim olduğun değil,
kiminle olduğun önemlidir.
Madde Bağımlılığına "HAYIR"

805 Mesaj
18 Ağustos 2007; 21:23:22 

Çok özür dilerim yanlışlıkla sağ alt köşede dedim sol alt köşedeki "arka lambalarından ışık çıkarma resmi" nedir diye sormak istedim.

quote:

Orjinalden alıntı: sayınabim

Göstergede sağ alt köşede kontağı açınca yanan "arka lambalarından ışık çıkarma resmi" nedir biliyormuısunuz arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayınabim -- 25 Ekim 2007; 20:37:32 >

464 Mesaj
20 Ağustos 2007; 8:53:57 

stop arıza uyarı lambası olması lazım ama tam olarak emin değilim.

Daihatsu Aşkına

99 Mesaj
29 Ağustos 2007; 13:20:27 

Kardeş bende buldum 90 model klimalı ve otomatik vites nasıl bu aracı tavsiye edermisiniz. Parça sorunu yaşarmıyım

805 Mesaj
30 Ağustos 2007; 13:47:05 

Büyük şehirdeysen parça sorunu yaşamazsın aracın sürüşü çok rahat tavsiye edrim. Ama kaça buldun?
Ben benzin pompası (otomatiğini) değiştirdim 40 ytl. Ön ve arka fren balataları 60 ytl. debriyaj baskı balata 100-110 ytl... Parça fiyatları normal

99 Mesaj
30 Ağustos 2007; 15:51:36 

araba 90 model otomatik vites, camlar otomatik, hidrolik direksiyon, klima 4.900 ytl diyor bu fiyat iyimi sence. birde ben iskenderundayım inşallah parça sorunu yaşamam

805 Mesaj
30 Ağustos 2007; 21:12:28 

Fiyat iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayınabim -- 25 Ekim 2007; 20:38:14 >

99 Mesaj
31 Ağustos 2007; 20:26:12 

Kardeş bu gün arabayı aldım motor çok güzel daha yeni yapılmış. Şanzumanda şimdilik bir sorun yok. ufak tefek bakım istiyor. onuda sanırım 300-400 e kurtarırım. Yalnız otomatik vites olması çok kötü alışmam bayağı zaman alacak herhalde

805 Mesaj
31 Ağustos 2007; 22:38:08 

Hayırlı olsun araba güzel fiyatı çok güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayınabim -- 25 Ekim 2007; 20:34:49 >

99 Mesaj
1 Eylül 2007; 12:00:17 

quote:

Orjinalden alıntı: sayınabim

Hayırlı olsun araba güzel fiyatı çok güzel. Ama süprizler yaşanabiliyor. ben yaşıyorum şu aralar ama 3600 ytl ye aldığım otomobil bana toplam 400 ytl masraf yaptı ama içim rahat. Mesajlarıma bakarsanız yaşadığım sorunlar var. Otomobilden biraz anlıyorum o yüzden bazı masrafları ucuza halledebiliyorum. Sana pm den bu otomobilin parçalarını oldukça (diğer yerlerden daha ucuz) ucuza temin edebileceğin bir link vericem

Teşekkürler sayın abim linki aldım ve bilgisayarıma kaydettim. Yardımların için saol

99 Mesaj
4 Eylül 2007; 13:35:03 

Sayınabim benim araba çok fazla ısınıyor ya ön kabuta elini vuramıyorsun ama hararet ortalarda gösteriyor. Bu normalmi sence

99 Mesaj
5 Eylül 2007; 20:07:30 

Eyvallah sayınabim saolasın

416 Mesaj
21 Eylül 2007; 5:24:48 

bende 1991 model applause var.şubatta almıştım. oldukça memnunum.bu araç karbüratörlü.1.6 16v motora sahip.yaşıtlarına taş çıkartır desem yeridir.

180 km hıza bile çıkabiliyorsunuz stabil olarak.tabi bunun için araç dolu olmalı ve otoban müsait olmalı.ortalama 140-160 ile çok rahat gidersiniz.kolay kolay yolda bırakmaz.çok sık arıza yapmaz ve az sayıda olmasına rağmen parça sıkıntısı yaşamazsınız.

950 kg ağırlığı 95 hp motor gücü mevcut.

yeni lpg taktırdım.şu an için 0.141 ykr yakıyor şehir içi.yoğun trafiktede .160 ları geçmiyor.uzunyolda sanıyorum .130 ykr civarı yakacaktır.otoban tecrübesine bakarak.

sunduğu konfor ve kullanım rahatlığına bakarak mükemmel bir araçtır.

4753 Mesaj
21 Eylül 2007; 20:12:18 

enistemde var ve 2 tane alip satti, halada kullaniyor. bende testini yaptim ve 91 model bir arac icin perforansina bayildim.
arac 1.6 16v ve tupte ikencok kisa surede 180 gordum. (sehir ici.) enistemde devamli sehir disi yapar ve yolda ne arabalara kafa tutmuslugu vardir ben bilirim.

hayirli olsun iyi gunlerde kullanin.

Nerede karşılıklı sevgi ve saygı varsa, orada itimat ve itaat vardır;
itimadın ve itaatın olduğu yerde Disiplin;
disiplinin olduğu yerde Huzur;
huzurun olduğu yerde
Başarı vardır...

805 Mesaj
21 Eylül 2007; 21:41:24 

Applause ile ilgili nette (türkçe) bilgi-yorum-kaynak yok denecek kadar az. Artık kullanan arkadaşlarla birlikte bu otomobille ilgili paylaşımlarda bulunabileceğiz.

416 Mesaj
21 Eylül 2007; 22:01:26 

Gerçektende öyle.Arabada yol tutuş çok iyi.Yani 180 i görmek değil marifeti.Belki çok araba o hızları görebilir ama güvenli sürüş adına gerçektende helede modeline göre çok iyi bir araç.Bende yeni lpg taktırdım.Performans lastikleride takınca bi acaip oldu araç.

Ben yaklaşık 2 ay kadar evvel hatay a gittim.Orada 11 gün kalıp mersin antalya denize sfır yoldan fethiye kemer vs..izmir istanbul yaklaşık 4500 km yakın yol yaptım.

Ne araçlarla kapıştık.Üstelik bende ikide çocuk var.4 kişiyiz.Hızlanması yol tutuşu gerçekten güzel.Üstelik acaip kolay kullanılan bir araç.

Resimde görülen araç benim araç.Parçalarının tamamını bulabiliyorsunuz.Yedek parça sıkıntısı yok.Bunu öğrenmek için herhangi bir daihatsu servisini aramamız yeterli.

10 bin ytl civarında araç bakanlara tavsiye ederim.Hiç gerek yok inanın yeni çıkan araçlardan çok daha iyi.

Lpg ilede uyumlu sorun çıkarmıyor.

Sorularınız olursa seve seve cevaplarım.

Saygılarımla
oguzozturk3259@hotmail.com
quote:

Orjinalden alıntı: [cLone]::

enistemde var ve 2 tane alip satti, halada kullaniyor. bende testini yaptim ve 91 model bir arac icin perforansina bayildim.
arac 1.6 16v ve tupte ikencok kisa surede 180 gordum. (sehir ici.) enistemde devamli sehir disi yapar ve yolda ne arabalara kafa tutmuslugu vardir ben bilirim.

hayirli olsun iyi gunlerde kullanin.

[simage][/simage]

0

Ekteki dosya (1)

416 Mesaj
21 Eylül 2007; 22:05:14 

Süspansiyon sistemi çok iyi.Ateşlemede yaz kış hiç uğraşmadan basıyorsunuz alıyor ilk seferinde.Otomatik jikle var zaten araçta.

Hele bir bagaj var.İçine iki yetişkin girer yatar.Arka koltukarı öne doğru yatırırsanız uzun bir yatak olur çift kişilik.

Radyatör birçok aracın ortalamasından büyük.Kolay kolay yolda bırakmadığını biliyorum.Beni bırakmadı çok şükür şimdiye kadar.

Gerçi ben işimi büyütmek için mecburen satmak zorunda kalacağım bir kaç ay içerisinde.Ama ileride tekrarda alabilirim.Hayırlısı artık...

416 Mesaj
21 Eylül 2007; 22:08:32 

Otobanda yukarı eğimli yolda araç tıkanmıyor.Hatta hızınız 100-120 arasında ise 5.viteste 160 a kadar hızlanmaya devam ediyorsunuz,yukarı eğimli otobanda bile.Tekir rampasını bilen bilir.O rampayı girdiği gibi çıktı araç.Ortalama 100 km/s hızla.

Gerçekten bu fiyata bu konforu verebilecek araç sayısı azdır.

Örneğin araçta fren balataları bittiğinde uyarı sistemi var.

Sağ ön sol arka ve sol ön,sağ arka lastiklerin fren tertibat yolları ayrı tasarlanmış.Allah korusun fren patlasa bile diğer 2 lastik çaprazlama frene devam ediyor.

4753 Mesaj
22 Eylül 2007; 12:00:37 

arabalariniz cok guzel arkadaslar allah kaza bela vermesin.

dedigim gibi enistemde bordosu vardi ve araba zamanin cok taninmis milletvekilinin arabasiydi. araba zirhliydi ve cok temizdi, motoru cok iyi acilmisti ve komple bakimli bir aracti.

daha sonra satti ve grisini aldi. ben testi grisinde yapmistim. arabanin birtek kaportasinda gunes solugu var, yani biraz eski gosteriyor kendisini. enistede komple markasini modelini sokmus arabanin ne oldugu kesinlikle belli degil. yani sadece bilen biliyor.

yolda gidiyorsun, birine arkadan yaklasiyorsun, aynadan bakip birseye benzetemiyor ve yol vermiyor, ustune birde gazi köklüyor. arkadan kara dumanlar atiyor haberi yok. nasilki direksiyonu kirip sagindan atak yapinca adam kalakaliyor. cok guzel bir duygu.
8.000 devirlik gaza duyarli bir motoru var.

bu arada arkadaslar benim cok dikkatimi ceken bir nokta var bu aracta. sizdede direksiyonu tam cevirdiginizde arac kendiliginden gaz veriyormu. enistedeki arac oyle ve beni inanilmaz sasirtti.

huzurun olduğu yerde
Başarı vardır...

416 Mesaj
22 Eylül 2007; 14:30:11 

EVET DİREKSİYONU ÇEVİRDİĞİNDE OTOMATİK GAZ VERİYOR ARAÇ...
quote:

Orjinalden alıntı: [cLone]::

arabalariniz cok guzel arkadaslar allah kaza bela vermesin.

dedigim gibi enistemde bordosu vardi ve araba zamanin cok taninmis milletvekilinin arabasiydi. araba zirhliydi ve cok temizdi, motoru cok iyi acilmisti ve komple bakimli bir aracti.

daha sonra satti ve grisini aldi. ben testi grisinde yapmistim. arabanin birtek kaportasinda gunes solugu var, yani biraz eski gosteriyor kendisini. enistede komple markasini modelini sokmus arabanin ne oldugu kesinlikle belli degil. yani sadece bilen biliyor.

yolda gidiyorsun, birine arkadan yaklasiyorsun, aynadan bakip birseye benzetemiyor ve yol vermiyor, ustune birde gazi köklüyor. arkadan kara dumanlar atiyor haberi yok. nasilki direksiyonu kirip sagindan atak yapinca adam kalakaliyor. cok guzel bir duygu.
8.000 devirlik gaza duyarli bir motoru var.

bu arada arkadaslar benim cok dikkatimi ceken bir nokta var bu aracta. sizdede direksiyonu tam cevirdiginizde arac kendiliginden gaz veriyormu. enistedeki arac oyle ve beni inanilmaz sasirtti.

4753 Mesaj
22 Eylül 2007; 15:32:08 

o kadar arabaya bindim ben hayatimda ilk defa boyle birsey ile karsilasiyorum. cok ilginc bir dusunceyi ortaya koymuslar. helal olsun vallahi.

huzurun olduğu yerde
Başarı vardır...

416 Mesaj
22 Eylül 2007; 23:14:18 

Arkadaşlar bu arada ben bendeki aracı satıyorum haberiniz olsun.

İlgilenenler pm den mesaj atabilirler.

Geniş bilgi ve resimler için...

http://forum.donanimhaber.com/m_17842638/tm.htm

linkine tıklayın...

5800 YTL

Saygılarımla
oguzozturk3259@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daihatsu3259 -- 23 Eylül 2007; 3:01:31 >

966 Mesaj
24 Eylül 2007; 5:12:51 

hidrolik direksiyonlu araçlarda direksiyonu tam çevirdiğinde hidrolik powerı rölantı yi düşürdüğü için dengede tutmak namına yapılmış bir sistemdir bu.

bir çok hidrolik direksiyonlu araçtada mevcut

805 Mesaj
15 Şubat 2008; 19:55:26 

Hiç yokmu applause kullanıcısı ?

605 Mesaj
17 Şubat 2008; 11:53:27 

Sanırım www.daihatsuaskina.com da bikaç applause kullanıcısı var..Üye listesine bakarak özel mesaj gönderebilirsiniz kendilerine..Ya da genel olarak herkese yönelik soru sorabilirsiniz...

Yüreğimizden geçenler; adımlarımıza dökülmeli..!

Daihatsu Sirion 2004 1.3lt 102hp

464 Mesaj
29 Şubat 2008; 13:26:17 

bizim Sirion'da da var o direksiyonu çevirince kendiliğinden gaz verme olayı

Daihatsu Aşkına

137 Mesaj
29 Mart 2008; 4:07:30 

sayın abim simdi gördüm bende 8 yıldır daihatsu applause var.

474 Mesaj
17 Nisan 2008; 4:13:34 

Eee başka ne özelliği var bu arabanın :D

imza mimza yok.

137 Mesaj
22 Nisan 2008; 2:43:02 

Çok özel bi arabadır. 8 yıldır vazgeçemiyorum.Sıfır megane'a bindim bi süre keyif vermedi.Oturma pozisyonu alçak olduğu için konforlu ,kesinlikle insanı bunaltmaz, gaz debriyaj kombinasyonu iyidir.Yol tutuşu önden kayma eğilimi gösterse de güven verir.Araştırdığıma göre ingiltere,almanya ve avustralya da fanatikleri çok.

474 Mesaj
1 Mayıs 2008; 2:18:32 

Evet çok tavsiye ettiniz ben de gittim hemen aldım bir tane :D . Dediğiniz kadar varmış. Araba gerçekten de güzel. Bir de şu yakıtını biraz daha düşürebilirsem tam süper olacak. Daha yeni lpg taktım biraz ayar istiyor, bir de alışma süresi falan diyorlar. Onun dışında bir sorunu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bountr -- 1 Mayıs 2008; 3:14:22 >

imza mimza yok.

2163 Mesaj
1 Mayıs 2008; 2:31:51 

kaça aldın hocam
ben applause ile yatıp kalkıyorum bu günlerde allah hayırlısını versin

474 Mesaj
1 Mayıs 2008; 3:16:38 

Amin :). Ben 4500e aldım, 250 kadar masraf ettim(karbüratör, radyatör vs.) bir de tüp taktırdım.

imza mimza yok.

2163 Mesaj
1 Mayıs 2008; 9:19:34 

çok iyi fiyata almışsın hayırlı olsun.
hangi şehirden aldın bir de elektrikli cam klima filan varmı

474 Mesaj
5 Mayıs 2008; 17:55:45 

Klima var ama gazı bitik, onu da doldurucam inşallah. İstanbul'da aldım arabayı. Elektrikli cam yok. Merkezi kilit var. Yakın zamanda da alarm falan taktırmayı düşünüyorum. Araba gayet güzel. Uzun süre binmeyi düşünüyorum kısmet olursa. Umduğumdan daha güzel çıktı araba. Yol tutuşu gayet güzel, sonra çok da seri bir araba. Çalışması, sesi falan gayet hoş. Temizini bulursan kaçırma al derim. Paranı Springe, Unoya, kısaca hurdaya verme derim. Ne de olsa japon bu arabalar. İnsanların önyargısından başka bişey değil bu tarz arabaların ucuz olması.

imza mimza yok.

115 Mesaj
19 Temmuz 2008; 13:35:46 

arkadaşlar bende 90 modeli var 2005 te aldım bence herşeyiyle süper bi araç. çok önceleri bu aracı kullanmış birisiyle konuştum kişi arabayı sattığında araba 350.000 km de imiş. o haline rağmen motordan tık sez gelmezdi 160-170 rahat basardı diyor. benim sormak istediğim birşey var kullananlardan arabalarında su eksilmesi oluyor mu. benim aracın radyötere bağlı deposu devamlı boşalıyor. kaçakta bulamadım motorda bi çatlakmı var bilmiyorum arabayı kaldırıp motoru sökmeyi düşünüyorum.

605 Mesaj
19 Temmuz 2008; 13:42:44 

Dostum piyasada radyatör depolarındaki bu tarz potansiyel çatlakları doldurucu;tamir edici çeşitli ürünler satılıyor..Radyatör kapağından boşaltıyorsun o gereken yerleri dolduruyormuş!Bilemiyorum..Ben ürünlerin yalancısıyım..Biraz soruştur sanayii de falan istersen... Bir örnek ürün sana:

http://www.hepsiburada....005&productid=otm090054

Applause başkadır tabii!!Kıymetini bilenlere!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 19 Temmuz 2008; 13:45:18 >

115 Mesaj
19 Temmuz 2008; 16:40:12 

teşekkürler arkadaşım ben bunu bir araştırayım motora da faydası oluyormu bakayım çünkü benim
radyaratörü sıfırdan yaptırdım, radyatör borularını orjinaliyle sıfırladım, tek ihtimal motor kaldı. motora faydası olurmu bi sanayide araştırayım. sağolasın.

ayrıca söze de aynen katılıyorum

quote:

Applause başkadır tabii!!Kıymetini bilenlere!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafter20 -- 19 Temmuz 2008; 16:40:35 >

64 Mesaj
23 Temmuz 2008; 18:15:01 

arkadaşlar hepinize saygılar,sevgiler.bu foruma ilk mesajım. 3,5 senelik bir Applause kullanıcısıyım ve arabamla gurur duyanlardanım.Her gören ne bunun markası ne hoş araba diyolar.İçi mükemmel geniş.Tüplü olmasına rağmen müthiş bir bagaj hacmi var vsvs....Applause kullanıcısı arkadaşlarla tanışıp bilgi alışverişinde bulunmayı çok isterim.

kısaca özelliklerinden bahsedeyim :

145.000 km de-Değişen yok (Bazı parçalarda boya var)
1990 Model 1.6 16V GL Modeli
Elektrikli ön camlar
Sis Farı
13" ELB Marka Çelik Jant
Momo Racing direksiyon (hidrolik)
Lovato Marka LPG kiti (Simit Depo)

Umarım böyle tertemiz ve güzel bir araba herkese nasip olur.Kullanıcı arkadaşların yorumlarını ve mesajlarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gs_serkan -- 1 Şubat 2009; 20:17:37 >

115 Mesaj
24 Temmuz 2008; 16:30:10 

araba çok temiz duruyo allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin inşallah
direksiyon güzel olmuş bende arıyordum, böyle bişey iyi duracak üzerinde.

64 Mesaj
25 Temmuz 2008; 0:06:50 

quote:

Orjinalden alıntı: kafter20

araba çok temiz duruyo allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin inşallah
direksiyon güzel olmuş bende arıyordum, böyle bişey iyi duracak üzerinde.

sonunda geldi bi applause cu...selamlar.çok teşekkür ederim.sizede inş.

evet çok uğraştırdı direksiyon ama güzel oldu ustam çok iyiydi sağolsun.bu arabayı aldım ilk ve feci derece de uyuz olduğum tek şey o incecik koskocaman ve tipsiz iğrenç direksiyona taktım kafayı.nette biraz bakındım 3 kollu orjinal var apllause un var.çıkmacılara baktım hep bizim direksiyon var bulamadım.servise gittim.japonyadan gelecek 280 £ gibi bişeyler saçmaladı.neyse bende spor direksiyon aramaya başladım.simit biyerde buldum hoşuma gitti.tam istediğim gibi ele oturuyo küçük ve 3 kollu.sonra bide göbek demesinler mi ? göbeksiz olmazmış.ara Allah ara sor Allah sor mümkün değil applause yok,hiçbir modifiye parçası olmadığı gibi..ustama gittim.Al toyota göbeği bi tane gel dedi. 93-98 di galiba toyota göbeğine 2-3 delik açtı ve oturttu.sonra baktık sinyaller atmıyo.sök bidaha artık ama adam azmetti ve orjinali gibi çalışıyo şu anda sinyaller falan.

yani kardeşim kolay bi uygulama değil.ustanı bu işi daha önce yapmış birini seçersen ii olur derim.Ankaradaysan sonuna kadar yardımcı olmaya açığım.

parça olayıda arkadaşlar şu şekilde.bu arabayla uğraşa uğraşa artık japon çıkmacılarıyla falan kanki oldum denebilir.ama özellikle belirtmek isterimki bu araba nın bulunmayan parçası zannedersem yoktur.Sanayide 10-15 civarı japon parçacısında orjinal-yan sanayi mevcut.Şaşmaz San. sitesinde Ataman Ticaret var yıllardır Applause parçaları satıyolar.kendiler pertten applause alıp parçalayıp satıyolar.buraya da bilgileri eklerim isteyen olursa.ben neler aldım onlardan.

bugün uğradım sanayiye fren balatası fiyatını sordum 20 ytl..ön diskler 80 ytl.merak ediyorum şahininki kaç ytl dir.ve inanın bu arabalar şahinin una sını doğanını arkasına atar götürür.yani bana göre öyle.ben aracımdan çok memnunum.tabi arada beraber gidiyoruz sanayiye ama sonuçta oda artık genç değil.olacak o kadar.

605 Mesaj
25 Temmuz 2008; 0:40:27 

Kardeşim bu bahsettiğin çıkmacılar da ve ya Japon yedek parçacılarda 2004 Sirion a v.s. parça da bulabilir miyiz!???Merak ettim bak şimdi!? Bu arada ben de Ank. / Eryaman dayım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 25 Temmuz 2008; 0:41:15 >

64 Mesaj
25 Temmuz 2008; 0:51:23 

quote:

Orjinalden alıntı: Fatih_Law

Kardeşim bu bahsettiğin çıkmacılar da ve ya Japon yedek parçacılarda 2004 Sirion a v.s. parça da bulabilir miyiz!???Merak ettim bak şimdi!? Bu arada ben de Ank. / Eryaman dayım..

sirion mu ? valla şimdi ne desem yalan olur.yani çıkma parça bulma olanağın o adamların sirion parçalamış olup olmama durumuna bağlı.bizim arabalar biliyosun yeni değil ve bugüne kadar çok gelmiş ellerine depoya gidiyoruz beraber ne ihtiyaç varsa söküp alıyoruz applause unkileri.bu durumu sadece sorarak öğrenebilirsin.istersen telefonunu veriebilirm.Şaşmazda.

Japon yedek parçacı olayıda sanayiye gidiyosan eğer Yaren Japon var Şaşmaz da ve İvedik organize de.Orjin var İvedik organize de bunlardan yan sanayi tedarik edebileceğini düşünüyorum.bana bunun garantisini kendileri verdi.aynen şu şekilde : "Japon-Kore bizim isteyipte bulamayacağımız parça olamaz sen rahat ol".ama dediğim gibi sirion olayını hiç bilmiyorum yani ilgim olmadığı için o arabaya.umarım muvaffak olursun.araştırmakta fayda var.

605 Mesaj
25 Temmuz 2008; 1:58:38 

Eyvallah kardeşim;sağolasın! Orjinal parçaları ucuza bulabilir miyiz peki bunlarda ve ya senin bildiğin başka bir yerde!??

64 Mesaj
25 Temmuz 2008; 11:31:21 

quote:

Orjinalden alıntı: Fatih_Law

Eyvallah kardeşim;sağolasın! Orjinal parçaları ucuza bulabilir miyiz peki bunlarda ve ya senin bildiğin başka bir yerde!??

"orjinal" olarak fiyat mesela 100 ise serviste atıyorum parçacıda tıpkısının aynısı orjinali 80 civarı alma şansın var.tabii pazarlık yapacaksın.nakit ödeyeceksin.faturada almazsan dediğim gibi uygun bulabilirsin tabi.şimdi bide sizin arabalarınız nispeten yeni olduğundan orjinal parça takmak istiyosunuz çok iyi anlıyorum fakat çok da kasmayın bence 100 verip daihatsu orj.alacağına 50 ye ben olsam yan sanayi alırım aynı şey.tabii sizin tercih:.ben bugün içerisinde buraya bikaç bilgi (adres,tel no) ekliycem.ihtiyacı olan arasın sorsun