Şimdi Ara

DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?) (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
370
Cevap
8
Favori
107.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar...forumdan beni bilen bilir siki bir Applause hayrani ve bu araclari çok iyi taniyan birisiyim..yaklaşık 1 seneyi askin sahibinden .com araba.com.arabam.com vs vs satilik ilanlarini takip ederim ( bu arada facebokta acmis olduğum sayfamiz var sagolun hiçbiriniz teşrif etmediniz)!!
    Mesele su ki Daihatsu Applause Türkiye pazarinda pek tutulmayan rağbet görmeyen en azindan ,,ve sadece binenin kullananin değer verdiği kimi zaman asik olduğu güzide bir arabadir..bu nu kimse inkar edemez edenlede herturlu tartisirim..!yalniz uzuldugum bir konu var.. sanirim 15 e yakin applauseyi satin almak için yerinde gördüm bindim test ettim ..su ana kadar en iyisini de bir akrabama aldik ..orijinal 85000 km de klimali hata yok boya yok ..tabiricaizse kilic gibi arabaydi..henüz yeni tüp takilmisti hatta işletmek için ruhsata muayene biz soktuk .araç girdiği gibi cikti tuvturkten tek seferde!!92 model araçtan bahsediyorum hafif kusur bile almadan ..herneyse simdi gelelim aldigimiz rakama 8300 TL ..gelelim almak için baktigim diğer applauselere 8 yazanda vardi 6 bin lira yazanda hepsi hayal kirikligi yatak vuran mi dersin contasi yanik olani mi ..nasil basardilarsa curuyeni mi dersin ..bütün amortisörlerin patlak akis kafalari dagilmis olani mi ..coguda zaten tahliye bidonunun ne anlam tasidigini bile bilmiyor !! Gerisini siz düşünün..evet dostlar internette ilanlarini satin almak için gordugunuz Daihatsu applauselerin yarisindan fazlasi hasat !! Ve bir coğuda fiyat olarak çok absürt ..orijinal 85000 km de klimali hatasiz araci 8300 e aldigimiz düşünülürse ..ilan sahiplerinin elini vicdanina koymasini 3 liraya aldigi arabayi 7 lira satmaya kalkmamasini v özellik le değinmek istiyorum aracinda eksik olan ne var ise satarken alici tarafa olduğu gibi lanse etmesi kişinin yararina dir !! Çünkü hiçbirimiz salak yada enayi değiliz !! Bu araclari sadece kullananların aldigini düşünürsek yalancinin mumu hesabi yatsiyi göremezsiniz !! Contasinin yanik olduğunu arabasinin yağ taktiğini ilaninda acik yureklilikle yazan arkadaşları bu durumdan tenzi ediyor ve tebrik ediyorum..lafin kisasi abilerim kardeşlerim kullandiginiz arabalar bakimini aksatmadiginiz takdir de piyasada ki bir çok araca duman attirir ve çok kaliteli malzeme v işçiliğe sahiptir..onlara iyi bakin v saglicakla kalin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Değerli dostlar merhaba aranıza yeni katıldım 91 model applause aracım var 1-2 ay içerisinde 2500 tlden fazla araca masraf ettim motoru yenilendi fakat araç ısınınca radyatör bağlantılı hortumları ciddi anlamda şişiyor az miktarda su ek eksiltiyor hazneden geri çekiyor büyük bir sorun yasamaktan korkuyorum lutfen bana yardımcı olun detaylı olarak acemiyim lütfen

• Bolubyi arkadasim aramiza hosgeldin..motoru yeni yaprirmissin oralara hic girmeyecegim..tek sorum silindir kapak contasini orjinal Daihatsu applause contasi ile mi değiştirdin ? Olacak ..bunu ustana sor ..servisinde 105 lira sadece contasi senin komple motor yaptirdigini düşünürsek takim conta kullanması gerekirdi ustanin subap lastikleri vs vs gibi ..oda 300 lira gibi ..yedek bidondan su eksiltmesi değilde oraya suyu tasirmasindan kork ..ayrıca bu araçlarda 0.9 bar orijinal radyotor kapagi mutlaka olmazsa olmazidir bundan emin ol ..yoksa yine yedek bidona tasirir suyu ..gelelim hortumlara çok sertten kastin ne ? Hortumun orijinal değilse şişer yada basinc verir ..araç iyi isininca yani motor stop etmeden bir kenarda dur kaputu AC radyatör alt hortumunu elinle bi yokla bakalim sicak mi soğuk mu ..soğuksa eğer devirdaim yapmiyordur oda hararet musurunu devreye sokmaz musur calismazsa fan açmaz fanda acmazsa geçmiş olsun contan gider .demem o ki bu saydiklarim hepsi bir sisteme baglidir biri cakismazsa mutlaka bir yerden patlak verir ..sen en güzeli ustana git bu Dediklerimi harfiyen uygulasin devirdaimin termostatin fanin hararet musururun saglikli calisip calismadigini kontrol etsin mutlaka ..sikinti varsa zaten belli eder kendini..azalan su içinde hortumlarini sicakken gözle kontrol et görünürde birşey yoksa radyatore ilaç katarsin muhtemelen su hortumlarindan dir ..lafin kisasi ustana muhakkak git..Allah yardimcin olsun

• Üstad seni tanıdım ya arabamı daha çok sevmeye başladım teşekkür ederim

• BENDE 90 MODEL1.6Xİ APPLAUSE ARAC VAR EL FİRENİ HALATİ SİLİNDİR UST KAPAK BU GİBİ Bİ KAÇ PARÇA MAGZEME BULAMIYORUM BANA BİRİSİ BU PARÇALARI BULACAGIM YERİ SÖYLESİN ARTIK ARABADAN VAZ GECECEM ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_46

BENDE 90 MODEL1.6Xİ APPLAUSE ARAC VAR EL FİRENİ HALATİ SİLİNDİR UST KAPAK BU GİBİ Bİ KAÇ PARÇA MAGZEME BULAMIYORUM BANA BİRİSİ BU PARÇALARI BULACAGIM YERİ SÖYLESİN ARTIK ARABADAN VAZ GECECEM ...

mustafa_46 kardeşim yer neresi eğer Ankara da isen yönlendirme yapabilirim
  • Arkadaşlar 91 model ciddi manada temiz bir applause almaya niyetliyim yer maras bana sıkıntı yaratırmı parca vs durumu hakkında bazı arkadaşlar kolay bulunabilecegini bazıları ise parçasının zor bulunduğunu söylüyor uzun vadede is gorurmu acaba şimdiden teşekkürler

• 2 hafta oldu bende aldım 91 model ve yaktım başımı :) En basitinden bi km teli lazım bulamıyorum. Kullanış olarak çok rahat bir araba, ama parçaları oldukça pahalı ve biraz zor bulunuyor. Henüz hız denemesi yapmadım conta yanık :) radyatör borusu şişiyor ve birazda su eksiliyor. eksik gördüğüm üçbeş parçasını temin ettim, km telinide bulur bulmaz tamirciye götürüp hepsini birden yaptırcam. Kullandığım diğer araçlara göre Bu araçta marşa basınca sanki akü zayıfmış gibi biraz zor döndürüyor. Hepsimi böyle acaba. Fırsat bulursam resimde koyarım inş.
  • Ankara tecimeroglu Daihatsu yetkili bayisinden orijinal silindir kapak contasi siparişi veriyorsun kardeşim 105 lira ..aksi contalari sakin kullanma !! Kilometre telini cikmacilarda bulursun ancak parcacilarda arama..ya da 91/92 model Toyota corolla kilometre teli arastir parca birebir aynidir ..ayrıca arabanizdan sogumayin arkadaşlar yapmaniz gereken sadece üstüne düşmek ona zaman ayirmak :( bu paralara alabileceniz en iyi araba olduğunu da unutmayin ..bu araçlarda Ust kapak contasi ve disburutor ayarsizligi kronik bir hastaliktir ..Ust kapagi orjinali ile degistirirseniz çok uzun yillar sikinti yasamazsiniz ben 1.400.000 de Daihatsu Applause gördüm sadece bir kere Ust kapak değişmiş gerisini siz düşünün ..evet yürüyen aksami kus serisi yada reno gibi ucuz olmayabilir yada kaporta aksami lakin tas gibi arabadir bir Toyota corolladan daha da üstündür benim gözümde !! Gönül rahatligi ile alin arkadaşlar bu araçlardan korkmayin parcasi pahali falan filan söylentilere inanmayin.. Doğru yerde aradiginiz hic birşey bulunmaz olamaz !! Bu araçlarda önem vereceğiniz tek şey kasasi olsun motoru önemli değil 2 liraya rektefe edilir yalniz yorgun ve çürümüş kaportayi adam edemezsiniz..

• DeadLove kullanıcısına yanıt
    Deadlove .akü ile alakali bir durum değil ateşleme sorunu var arabanin bujilerini değiştir yada disburutorune baktir..ayrıca bu arabalar contayi yakarsa iki şeye bakmalisin yağda su varmi ikincisi hararet tavan yapiyormu hortumun şişmesi ve su eksiltmesi devridaim ile alakalidir ..saygilar

• Ayrıca ustadlar araçlarinizla ilgili sorunlariniza çözüm aramak için burada yazarken yada danisirken bulunduğunuz sehri de yazin bizde ona gore çözüm üretmeye calisalim ricamdir..

• Egsozdan buhar olarak atiyor suyu ayrica yagada karisiyor, yagi bozuyor. Hararet yapmiyor, zaten enfazla 10km gidiyorum hararet yapmaya firsat kalmiyor. 2 gunde 1 litre kadar su eksiliyor. Degistirmisken silindir contasi, ust kapak contasi, kece falan degissin dedim. Siparis vermistim, bugun parcaciya gelecekti. Ama sen simdi orjinal al illa deyince kafam karisti. Verdigim siparisi almasam parcaciyada ayip olcak. Bujileride degistirsinler bari dedigin gibi. Yumurta kasa accentlerinde km teli uyuyu diye duydum, bilginiz varmi

Bursa inegöl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadLove -- 27 Nisan 2015; 13:29:00 >
  • Aklimdayken bide resim ekliyeyim :)

DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeadLove -- 27 Nisan 2015; 21:01:17 >
  • Üstad orginal Ust kapak contasi yağ yağ filtresi devirdaim, trigeride kontrol edip değiştirip kontaga basiyorsun..bir 5 sene daha biniyorsun bütün mesele bu..devirdaimi değiştirmeyi sakin unutma ayrıca radyatoru de bi sisletirsen daha iyi olur ..aksini yaptigin surece bir 600/700 luk daha olursun bu kacinilmaz ..her araç conta yakar ama contayi yakan sebep nedir arastirilip bulunmazsa yine yakar :) bu devirdaim olabilir fan acmamis olabilir termostad caliamamis olabilir vs vs ..usta contayi takmadan önce bunları mutlaka değiştirmeli..kolay gelsin

• Ayrıca contasi yanik aracin bujilerine su gider ..o yüzden mars alırken zorlanir motor vuruntulu calisir ..muhtelemen bujiler meme yapmistir degisttir silindir kapagini rektefeci olcsun mutlaka egilmisse conta para etmez taslanmali kapak.. bu şekilde kullanmaya devam edersen pistonlar tek tek yatak sarar farkina varamazsin piston kolları blogu patlatir ..

• Tekrardan Merhaba Arkadaşlar Uzun Zamandır Sayfaya Giremiyordum Şimdi Görüyorum ki Pekte Bir Değişiklik Olmamış Bilenler Bilir Fazla Uzak Olmayan Bir Zaman da Aranıza Katılmıştım Aracımdan Çok Memnunum Bu Güne Kadar Hiç Bir Sıkıntı Yaşatmadı Allah'a Şükür, Ama Bir Nokta Varki Söylemeden Geçemiycem Arkadaş O Ne Dandik Direksiyondur Allah Aşkına Sen Tut Böyle Bir Araç Yap Sonrada Böyle Bir Direksiyon Tak Sürekli Bir Zırıltı Var Direksiyon Kapağına Hafif Dokununca Kesiliyor, Her An Kopup Düşecekmiş Gibi Bir Hali Var, Kornaya Biraz Sert Bastınızmı Hemen Çatlıyor Benimki Çatladı Maalesef Ve Direksiyon Kapağı Az Bulunan Bir Parça Olduğu İçin En Ucuzu 80 Tl den Başlıyor. Bir Süre Öyle İdare Ettim Eniştem Aldığı Applause'nin Direksiyonunu Değiştirince Kapağını Bana Verdi Sağolsun Taktık İyide Oldu Ama Renk Farkı Oluştu Ben Öncelikli Olarak Bu Kapağı Deri Kaplatmak İstiyorum Orjinali Bozulmaması Açısından Ve ya Daihatsu Sirion, Toyota Corolla Gibi Bir Modelin Direksiyonu İle Değiştirtmek İstiyorum İçinizde Bu Dediklerimden Herhangi Birini Daha Önce Yaptırmış Olan Varmı Varsa Adres Ve Fiyat Verebilirmi Şimdiden Teşekkürler.

(Direksiyon Resimde Görünen Modeldedir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bybaalgat -- 3 Mayıs 2015; 19:30:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bybaalgat

Tekrardan Merhaba Arkadaşlar Uzun Zamandır Sayfaya Giremiyordum Şimdi Görüyorum ki Pekte Bir Değişiklik Olmamış Bilenler Bilir Fazla Uzak Olmayan Bir Zaman da Aranıza Katılmıştım Aracımdan Çok Memnunum Bu Güne Kadar Hiç Bir Sıkıntı Yaşatmadı Allah'a Şükür, Ama Bir Nokta Varki Söylemeden Geçemiycem Arkadaş O Ne Dandik Direksiyondur Allah Aşkına Sen Tut Böyle Bir Araç Yap Sonrada Böyle Bir Direksiyon Tak Sürekli Bir Zırıltı Var Direksiyon Kapağına Hafif Dokununca Kesiliyor, Her An Kopup Düşecekmiş Gibi Bir Hali Var, Kornaya Biraz Sert Bastınızmı Hemen Çatlıyor Benimki Çatladı Maalesef Ve Direksiyon Kapağı Az Bulunan Bir Parça Olduğu İçin En Ucuzu 80 Tl den Başlıyor. Bir Süre Öyle İdare Ettim Eniştem Aldığı Applause'nin Direksiyonunu Değiştirince Kapağını Bana Verdi Sağolsun Taktık İyide Oldu Ama Renk Farkı Oluştu Ben Öncelikli Olarak Bu Kapağı Deri Kaplatmak İstiyorum Orjinali Bozulmaması Açısından Ve ya Daihatsu Sirion, Toyota Corolla Gibi Bir Modelin Direksiyonu İle Değiştirtmek İstiyorum İçinizde Bu Dediklerimden Herhangi Birini Daha Önce Yaptırmış Olan Varmı Varsa Adres Ve Fiyat Verebilirmi Şimdiden Teşekkürler.

93 veya 94 modellerinde de 3 kollu direksiyon mevcut hocam o çok güzel yakışıyor resmini yükleyemedim

şu ilandaki aracın direksiyonundan

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-daihatsu-masrafsiz-klimali-209526793/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: elalembialem_

quote:

Orijinalden alıntı: bybaalgat

Tekrardan Merhaba Arkadaşlar Uzun Zamandır Sayfaya Giremiyordum Şimdi Görüyorum ki Pekte Bir Değişiklik Olmamış Bilenler Bilir Fazla Uzak Olmayan Bir Zaman da Aranıza Katılmıştım Aracımdan Çok Memnunum Bu Güne Kadar Hiç Bir Sıkıntı Yaşatmadı Allah'a Şükür, Ama Bir Nokta Varki Söylemeden Geçemiycem Arkadaş O Ne Dandik Direksiyondur Allah Aşkına Sen Tut Böyle Bir Araç Yap Sonrada Böyle Bir Direksiyon Tak Sürekli Bir Zırıltı Var Direksiyon Kapağına Hafif Dokununca Kesiliyor, Her An Kopup Düşecekmiş Gibi Bir Hali Var, Kornaya Biraz Sert Bastınızmı Hemen Çatlıyor Benimki Çatladı Maalesef Ve Direksiyon Kapağı Az Bulunan Bir Parça Olduğu İçin En Ucuzu 80 Tl den Başlıyor. Bir Süre Öyle İdare Ettim Eniştem Aldığı Applause'nin Direksiyonunu Değiştirince Kapağını Bana Verdi Sağolsun Taktık İyide Oldu Ama Renk Farkı Oluştu Ben Öncelikli Olarak Bu Kapağı Deri Kaplatmak İstiyorum Orjinali Bozulmaması Açısından Ve ya Daihatsu Sirion, Toyota Corolla Gibi Bir Modelin Direksiyonu İle Değiştirtmek İstiyorum İçinizde Bu Dediklerimden Herhangi Birini Daha Önce Yaptırmış Olan Varmı Varsa Adres Ve Fiyat Verebilirmi Şimdiden Teşekkürler.

93 veya 94 modellerinde de 3 kollu direksiyon mevcut hocam o çok güzel yakışıyor resmini yükleyemedim

şu ilandaki aracın direksiyonundan

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-daihatsu-masrafsiz-klimali-209526793/detay

Evet Hocam Dediğiniz Gibi Gayet Güzel Duruyor Çokta Yakışmış Bu Direksiyonu Ankara da Nerede Bulabileceğimi Bilen Varmı Ve Fiyatları Aşşağı Yukarı Kaç Tl Civarında Bilenler Yazarsa Çok Sevinirim.

• @yasamwsu abim ankaranın ve applausenin üstadıdır en yetkili bilgiyi o verir bence

bu arada abi facebook sayfası kurdun ben arıyorum ama hala bulamadım tam bir link atsanda baksak

saygılar..
  • Saygilar bizden üstad..Daihatsu Applause kullanicilari face den arattirirsan grubumuza katilabilirsin..
     DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?) DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?) DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?)

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.