Şimdi Ara

DAIHATSU APPLAUSE kullanıcıları buraya (alkışı haketmiyormu?) (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
371
Cevap
8
Favori
107.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vala burdaki arkdaşlara bravo daihatsuyla alakalı herseyi okudum sizin sayenizde ve tecrübelerinizide ama yıl 2014 fiyatlar tavan siz bir iki sene önce sine kadar 6000 liraya aldıgınız arabalar simdi oldu 8000-10000 arası ya arkadas bunun nedeni nedir herkezin arabası degerli oldu yada 2. el piyasasımı değerlendi bu kadar yada hem yaz hemde bayram öncesi diye bu kadar tavan fiyatlar oluyor elimizde 8000 bin tl var ne yapıcagımızı şaşırdık bekliyoruz her hafta nerdeyse araba pazarına gidip bakıyorum araçlara bundan bulursam almalımıyım herkez al diyecek ama kafa gene karısık parcaları biraz pahalı galiba.. sakaryadayım birde parça sıkıntısı olurmuki
  • Bu aracın temizini bulup alıp binerseniz , iki katı para verip alabileceğiniz arabadan daha rahat ve konforlu olduğunu göreceksiniz....Şiddetle tavsiye ederim
  • parça sorunu yaşamazsınız helede sakarya gibi hem izmit hem istanbula yakın bir yerde böyle bir sorun yaşamanız olası değil bence

ben zonguldak devrekteyim ve hiç sıkıntı yaşamadım

bir telefonla anlaradan geliyo bulunmayan parçasıda yok

en kötü ihtimalle çıkması olsa gene bulunur
  • elalembialem_ kullanıcısına yanıt
    cvp için tesekkurler ama satarken sıkıntı yasayacagımı söylediler bu arac için sizde baya kullandınız sanırım imzanızdada araçların bir kaçının ismi yazılı baya tecrübeniz var galiba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidyak

cvp için tesekkurler ama satarken sıkıntı yasayacagımı söylediler bu arac için sizde baya kullandınız sanırım imzanızdada araçların bir kaçının ismi yazılı baya tecrübeniz var galiba...

hocam daha aracı almadan hemen satmayı düşündünüz siz de

satış konusunda evet haklısınız belki bir reno veya kuş serisi kadar çabuk gitmez

ama emin olun kuş serisi ve reno grubu yanında araba değil

imzamdaki araçların herbirisini en az 1-2 şer yıl kullandım babamdaki focus hariç diğer hiç bir araçtan şu an kullandığım lacivert applause gibi zevk almadım bordo yazdığımda aynı şekilde kullandım yol tutuş yakıt performans hiç bir araçtan kendi aracım kadar zevk almadım

bana göre çekiş yönünden babamdaki 1,6 lpg li focustan bile iyi çünkü kasa hafif süper çekişi var

bu araç toyota 92 ler ile neredeyse birebir aynıdır.

benim aracımda klima da mevcut ve süper memnunum

sormak istedikleriniz olursa elimden geldiğince cevapların ayrıca osmandar06 hocam da üstadıdır bu araçların

• elalembialem_ kullanıcısına yanıt
    ya ölede insan sıkıştımı orasınıda düşünmüyor değil yani ayrııca cvp larınız ve yardımlarınız için ikinizede tesekkur ederim buradaki arkadaşlar hersey için cok yardımcı oluyorlar..
    sizin kullandıgınız applause suan hangi sehirdesiniz tabi kullandıgınız için arıza durumunda ustanızı da bulmuşunuzdur.. çünkü ikinci applause
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidyak

ya ölede insan sıkıştımı orasınıda düşünmüyor değil yani ayrııca cvp larınız ve yardımlarınız için ikinizede tesekkur ederim buradaki arkadaşlar hersey için cok yardımcı oluyorlar..
    sizin kullandıgınız applause suan hangi sehirdesiniz tabi kullandıgınız için arıza durumunda ustanızı da bulmuşunuzdur.. çünkü ikinci applause

hocam japon oto tamircileri genelde sorunlarından anlıyorlar benim tamircim her türlü araca bakan birisi ben şahsen dürüst olduğu için seçtim yani özellikle japon araçlara bakan bir usta değil

birde ben herhangi bir sorun yaşamadım aracımda mekanik olarak fren disk balata bitti ankaradan sipariş ettim geldi ama sanırım balatalar sert çıktı ısınınca ıslık sesi gibi ses yapıyor ağustos sonuna doğru balataları daha kalitelisi ve yumuşağı ile değiştirecem tekrar

bunun dışında radyatörü değiştirdim ondada sorunum yok sıkıntısız kullanıyorum

yani açıkcası ben illa da daihatsu ustası ustası gerektirecek büyük bir sorun yaşamadım takım taklavat olsa ben kendim bile değiştrebilirdim yukarıda yazılanları çok büyük sıkıntı ALLAH kimsenin başına vermesin

lise stajımızda ben motor bölümü seçmiştim ordan baya bir aklımda kalanlar var

• Hidyat kardesim...kocaelinde 8700 e beyaz daihatsu var SIKI bir pazarlikla 8000 alinir suana kadar satilik ilanlarinda gordugum en guzel daihatsu .eger ankaradan dusunuseniz yardimci olabilirim birkac baktigim begendigim appulause mevcut ,,ben o rakamlara cikamiyorum suwn icin yoksa kacirmayacagim..saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasamwsu

Hidyat kardesim...kocaelinde 8700 e beyaz daihatsu var SIKI bir pazarlikla 8000 alinir suana kadar satilik ilanlarinda gordugum en guzel daihatsu .eger ankaradan dusunuseniz yardimci olabilirim birkac baktigim begendigim appulause mevcut ,,ben o rakamlara cikamiyorum suwn icin yoksa kacirmayacagim..saygilar

hocam bahsettiğiniz aracın bazı sorunları varmış ben araştırdım öğrendim buradan bir tanıdğımıza alacaktık vazgeçtik

lpg tankın değişmesi gerekiyor muayene . ayda bitiyor

aracın muayeneye hazırlanması gerekiyor felan

bilginiz olsun
  • radyatör kapağı çok önemli kötü olmuşsa mutlaka değiştir derim.. soğutma sistemi çok önemli bu araçlarda .. suyunu falan kontrol et sık sık...
  • Eyvallah kardesim,,

• quote:

Eyvallah kardesim,,

hocam radyatör kapağı eskimişse hemen değiştirim derim benim radyatör değişti sorun yok derken kapak arızalı çıktı termostatlı kapaktı fakat içindeki lastikler gitmiş

yeni kapak aldık tabi o arada senin yaşadığın gibi kısa süreli bir sorun yaşadım su kaynatma sorunu

sanırım o zaman contam biraz zarar gördü motorda sorun yok sıkıntısız çalışıyor ama 1000km civarında yedek su haznesi boşalıyor araçta başka bir su kaçağı yok

ustamla karar verdik contayı yenileyeceğiz bayramdan önce bu işlemleri bitireceğiz inşallah trigerde değişecek tüm işlemleri buraya yazıp paylaşacağım sizlerle

ama buna rağmen aracım en ufak bir performans sorunu yok lpg de klima sürekli açık 11 litre/ 100km şehir içi tüketimim var

çok çok memnunum

• quote:

2700 yazmisim 270tl olacak duzeltelim..bu arada elalembialemv osmandar arkadasim telinizi yaxarsaniz tanismak isterim,,ankarada ikamet ediyorum ben elimden geldigi kadar yardimci olurum..daihatsu hakkinda ,,bu arada aklima takilan bisi daha var radyotorden cikip motora giren ordanda musure baglanan hortum hararet yapincs arac iki yonlude sicak ,,oysa ki contasi yanmis aracta musure giren hortumun soguk olmasi gerek kafam takildi ? Bu arada numaram 5435075554 devrim..

hocam ben taıvan malı sipariş ettim 90tl sizin aldığınız alman malı imiş ben onuda sordurdum bana biraz yüksek geldi bu ara malum bayram bütçemde biraz sıkışık ben 90 tl olanı aldım takım conta diye geçiyor içerisinde emme egsoz manifold contaları silindir kapak conta üst kapak contası sibop lastikleri hepsi var daha montaj yapılmadı benimkine ama sizin anlattıklarınız banada conta gibi geldi

şu an benim aracımda herhangi bir sıkıntı yok şu anda sadece çok az olan su eksiltme olayını tamamen kesme amaçlı ve tedbiren conta değişimine gideceğim

sizin aldığınız 270 tl olan da takım cconta ama alman malı en iyisi dediler bana 50 tl ye de conta var ama oda çok kötü die almadım ben bu iyisi her türlü sizin işinizi fazla fazla görür dediler aldık bakalım

ben 7/24 pc basındayım nerdeyse bir şey olursa buradan haberleşelim hocam yine

araclarımıza montajı yaptıktan sonra yine burada haberleşelim

• Hayir orjinal japon arastirdim..alman malini bende buldum 120 lira sadece ust kapak,,digrleri/i de kore alip harmanlama sansimiz vr,,istden arkadasimi gondrdim teyit etti made in japan,,tayvan mali conta ile en fszla 3000 km gidersin iscilige verdigin paraya yazik ,,ayrica silindir kapagini catlatman olasi bir hararet te,,siz bilirsiniz ,,ustaya iscilik ne oduyirsunuz?

• BU KONUDA ÖNCEDEN YAZILMIŞ ÇİZİLMİŞ ÇOK BİLGİLER OKUDUM. KESİNLİKLE JAPON MALI CONTA TAKIMI KULLANIN.GALİBA MARKASI STONE OLABİLİR TAM EMİN DEĞİLİM AMA. KESİNLİKLE ORJİNAL OLSUN...
  • Büyük Sanayi 1.Cadde No:51 İskitler / Altındağ / ANKARA
    (0312) 341 61 63

KENDİME BİR PARÇA SORARKEN SENİN İÇİN DE SORDUM. ORİJİNAL JAPON STONE 85 TL DEDİ. GÖRÜŞ İSTERSEN
  • kesinlikle orjinal conta..osman arkadasimiza katiliyorum,,bu arada hocam verdigin numarayi aradim ellerinde yokmus conta .

• quote:

kesinlikle orjinal conta..osman arkadasimiza katiliyorum,,bu arada hocam verdigin numarayi aradim ellerinde yokmus conta .

hocam ben işçilik konusunda sıkıntı yaşamıyorum benim durumum biraz farklı

ama içime kurt düştü şimdi ben 90 tl ye takım conta aldım bu iş görmezmi diyorsunuz ?
  • Eğer taktirmadiysan değiştirme durumun varsa değiştir kardeşim...

• Size tafsiyem;illaki icim rahat etsin istiyorsaniz ustten actirin motoru ,contanin durumuna bi bakilsin,,sirf su azaltiyor diye conta degistirmek dogru degildir,,suanki mevcut conta yakiminiz orginal ise eger sahsrn elletmeyin,taywain conta takimi kesinlikle hatadir!! 5000 km yi goremezdiniz v olasi hararette motor da zarar gorebilir,,blok vr benzeri gibi ,,ki sizin araciniz asiri yag yakmiyordur saniyorum ufak tefek damlatmalar haric o her aracta mevcut,,bence sogutma sistemini ele alin,termost,devirdaum,musur,fan,radyotor,ve bunlarin bagli oldugu hortumlar,,sanirim sizin motor bir onceki hararette terleme yapmis yuksek isiya maruz kalan motor hortumlardan inceden kaciriyor,,gaz beynine giden hortumu acin orda olusan en kucuk kireclenme bile hararete yol acar ,radyotorunuzu sisletin ,,ve aklinizda bulunsun olasi hararette radyotor kapagini acmayin soguk bile olsa su ,,gaz beynindeki hortumu cikarinboylece havayida almis olursunuz,,duman da atmiyorsa korkmayin..birde bakin tum faihatsu

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.